صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 11 , از مجموع 11

موضوع: از خدا بی واسطه بخواهیم!

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض بررسی کلام امیرالمومنین علی (ع) - 4

واقعا چرا برخی میخواند با اضافه کردن بعضی عبارتها مانند عبارت «فقط» ، کلام حضرت را که اشاره دارد بر اینکه ، ای انسان بدان همه چیز می بایست در نهایت ، به خداوند ختم شود ، را به معنای دیگری تغییر دهند و حتی مطلبی را القاء کنند که برخلاف آیات قرآن است !

يا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَابْتَغُوا إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُوا فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ(المائدة/35)
    اي کساني که ايمان آورده‌ايد! از (مخالفت فرمان) خدا بپرهيزيد! و وسيله‌اي براي تقرب به او بجوئيد! و در راه او جهاد کنيد، باشد که رستگار شويد!

که خداوند صراحتا دستور میفرماید از طریق وسایل و آدابی ، به ذات اقدسش تقرب پیدا کنیم!

مگر اصلا خود خداوند نفرموده که دعای پیامبر(ص) سبب آمرزشه و نفرموده اگر گنه کاران به نزد رسول خدا(ص) برند و طلب مغفرت کنند ، خداوند ممکنه گناهشون رو بواسطه این کار و به آبروی رسول خدا بی آمرزه؟!

وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا لِيطَاعَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَحِيمًا(النساء/64)
    ما هيچ پيامبري را نفرستاديم مگر براي اين که به فرمان خدا، از وي اطاعت شود. و اگر اين مخالفان، هنگامي که به خود ستم مي‌کردند (و فرمانهاي خدا را زير پا مي‌گذاردند)، به نزد تو مي‌آمدند؛ و از خدا طلب آمرزش مي‌کردند؛ و پيامبر هم براي آنها استغفار مي‌کرد؛ خدا را توبه پذير و مهربان مي‌يافتند.

پس چرا برخی میخواند حتی در مقابل صریح آیات به ایستند ؟!

و در پایان بسنده میکنم به این حدیث قدسی که خطاب به حضرت آدم(ع) می باشد :

يا آدم، هؤلاء صفوتي من خلقي، بهم أنجيهم و بهم أهلكهم، فإذا كان لك إليّ حاجة فبهؤلاء توسّل، فقال النبي صلى اللّه عليه و آله و سلّم: «نحن سفينة النجاة، من تعلّق بها نجا، و من حاد عنها هلك، فمن كان له إلى اللّه حاجة فليسأل بنا أهل البيت»
    (الغدير، ج2، ص300)
    يا آدم اينها برگزيدگان من هستند و به ايشان نجات مي‌دهم و اگر برای تو حاجتی بود ، پس بواسطه آنها توسل کن ، پس رسول خدا(ص) فرمود : ما خاندان ، کشتی نجاتیم ، هر که به آن متصل شود ، نجات می یابد ، و هرکه از او دور شود هلاک گردد ، پس هر کس به سوی خدا حاجتی داشت ، به واسطه ما اهل بیت ، آنرا از خداوند متعال طلب نماید !

به امید اینکه هیچ گاه از انبیاء ، اولیاء و شهدا دور نشویم که دور شدن از آنها مساوی است با دور شدن از خدای متعال .
    ویرایش توسط محمدی : 23-06-2011 در ساعت 12:17

2. تشكرها 3

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)