نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: بازخوانی تاریخ / روزی که نه آیت الله صانعی رای آورد ،نه آیت الله خزعلی ، نه آیت الله آذری قمی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. بازخوانی تاریخ / روزی که نه آیت الله صانعی رای آورد ،نه آیت الله خزعلی ، نه آیت الله آذری قمی

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات23تیر1362نوشته است:

ساعت‌ نه‌، جلسه‌ [مجلس‌] خبرگان‌ [رهبری‌] شروع‌ شد. قرآن‌ و پیام‌ امام وسخنرانی‌ آقای‌ مهدوی‌ کنی‌ [رئیس‌ هیأت‌ مرکزی‌ نظارت‌ بر انتخابات‌ مجلس‌ خبرگان‌] و جلوس‌هیأت‌ رئیسه‌ سنی‌ و تحلیف‌ و انتخابات‌ برای‌ هیأت‌ رئیسه‌ دائم‌.

آقای‌ مشکینی‌، رئیس‌ و من‌، نایب‌رئیس‌ و آقایان‌ [محمد]مومن‌ و [حسن‌]طاهری‌ خرم‌آبادی‌، منشی‌ انتخاب‌ شدیم‌. [جامعه‌]مدرسین‌[حوزه‌ علمیه‌] قم‌ آقای‌ [احمد]آذری‌ [قمی‌] را برای‌ ریاست‌ و آقای‌ [محمدمهدی‌] ربانی‌ [املشی‌] رابرای‌ نیابت‌ کاندیدا کردند که‌ رای‌ نیاوردند.

آقایان‌ [ابوالقاسم‌]خزعلی‌ و [یوسف‌]صانعی‌ هم‌، رای‌خیلی‌ کمی‌ داشتند.
    برای‌ عصر، جلسه‌ اعلام‌ کردیم‌؛ قمی‌ها مخالفت‌ کردند و گفتند، باید در قم‌ باشد. هیأت‌ رئیسه‌جلسه‌ گرفت‌ و برای‌ برخورد با این‌ مشکل‌، تصمیماتی‌ اتخاذ شد. جلسه‌ را غیر رسمی‌ کردیم‌ و بحث‌کردیم‌. برای‌ احتراز از اختلاف‌، قرار شد، اولین‌ جلسه‌ را روز شنبه‌ در شهر قم‌ تشکیل‌ دهیم‌؛ با اینکه‌اکثریت‌ موافق‌ نبودند، اما سرسختی‌ آنها ممکن‌ بود، مشکلی‌ درست‌ کند. چند نفر هم‌ به‌ عنوان‌اعتراض‌، نیامده‌ بودند؛ مثل‌ آقای‌ [یوسف‌]صانعی‌ و آقای‌ [جلال‌الدین‌]طاهری‌ اصفهانی‌.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكر

سابحات (17-07-2011)

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)