صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: تسبیحات و صلوات هر روز ماه رمضان

1. Top | #21

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

وَ تَرْزُقَنِي مِنَ الرِّزْقِ أَطْيَبَهُ وَ أَوْسَعَهُ وَ لا تَحْرِمَنِي يَا رَبِّ وَ اقْضِ عَنِّي دَيْنِي وَ ضَعْ عَنِّي وِزْرِي وَ لا تُحَمِّلْنِي مَا لا طَاقَةَ لِي بِهِ يَا مَوْلايَ وَ أَدْخِلْنِي فِي كُلِّ خَيْرٍ أَدْخَلْتَ فِيهِ مُحَمَّدا وَ آلَ مُحَمَّدٍ وَ أَخْرِجْنِي مِنْ كُلِّ سُوءٍ أَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّدا وَ آلَ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلَيْهِمْ وَ السَّلامُ عَلَيْهِ وَ عَلَيْهِمْ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.

و از روزى پاكيزه‏ ترين و فراخ ‏ترينش را نصيبم كنى،اى پروردگارم مرا محروم مكن،و قرضم را ادا كن،و بارم را از دوشم بردار،و آنچه مرا تاب آن نيست بر عهده ‏ام مگذار،اى مولاى من‏ مرا در هر خيرى كه محمّد و خاندان محمّد را وارد كردى وارد كن،و از هر شرّى كه محمّد و خاندان محمّد را از آن خارج كردى خارج نما،درودهايت و سلام و رحمت و بركاتت بر او و بر ايشان باد.

ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 28-06-2013 در ساعت 04:09
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكر

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #22

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سپس سه مرتبه بگو:

اللَّهُمَّ إِنِّي أَدْعُوكَ كَمَا أَمَرْتَنِي فَاسْتَجِبْ لِي كَمَا وَعَدْتَنِي
    خدايا تو را مى‏ خوانم چنان‏كه فرمانم دادى،پس مرا اجابت كن چنان‏كه وعده ‏ام نمودى

آنگاه بگو:

اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ قَلِيلا مِنْ كَثِيرٍ مَعَ حَاجَةٍ بِي إِلَيْهِ عَظِيمَةٍ وَ غِنَاكَ عَنْهُ قَدِيمٌ وَ هُوَ عِنْدِي كَثِيرٌ وَ هُوَ عَلَيْكَ سَهْلٌ يَسِيرٌ فَامْنُنْ عَلَيَّ بِهِ إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ
    خدايا اندكى‏ از بسيار از تو مى‏ خواهم،ما نياز بزرگى كه مرا به آن است،و بى ‏نيازى ديرينه‏ اى كه تو را از آن است،و آن اندك نزد من بسيار است،و بر تو هموار و آسان،پس به آن بر من منّت بگذار،همانا تو بر هرچيز توانايى،آمين اى پروردگار جهانيان

ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 28-06-2013 در ساعت 04:12
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. تشكر

6. Top | #23

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خواندن اين دعا است:

اللَّهُمَّ إِنِّي أَدْعُوكَ كَمَا أَمَرْتَنِي فَاسْتَجِبْ لِي كَمَا وَعَدْتَنِي
    خدايا مى ‏خوانمت آنگونه كه فرمودى پس اجابتم كن آنگونه كه وعده كردى‏

و چون دعايى طولانى است،به خاطر رعايت اختصار ان را ذكر نكردم،هركه خواهان آن است به كتاب«اقبال»يا«زاد المعاد» مرحوم مجلسى مراجعه كند:ششم:شيخ مفيد در كتاب«مقنعه»از ثقة بزرگوار على بن مهزيار از حضرت جواد عليه السّلام روايت كرده كه‏ مستحب است در هر وقت از شب و روز ماه مبارك رمضان،از اول ماه تا آخر ماه بسيار بگويى:

يَا ذَا الَّذِي كَانَ قَبْلَ كُلِّ شَيْ‏ءٍ ثُمَّ خَلَقَ كُلَّ شَيْ‏ءٍ ثُمَّ يَبْقَى وَ يَفْنَى كُلُّ شَيْ‏ءٍ يَا ذَا الَّذِي لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيْ‏ءٌ وَ يَا ذَا الَّذِي لَيْسَ فِي السَّمَاوَاتِ الْعُلَى وَ لا فِي الْأَرَضِينَ السُّفْلَى وَ لا فَوْقَهُنَّ وَ لا تَحْتَهُنَّ وَ لا بَيْنَهُنَّ إِلَهٌ يُعْبَدُ غَيْرُهُ لَكَ الْحَمْدُ حَمْدا لا يَقْوَى عَلَى إِحْصَائِهِ إِلا أَنْتَ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلاةً لا يَقْوَى عَلَى إِحْصَائِهَا إِلا أَنْتَ.

اى كه پيش از هرچيز بوده پس انگاه همه‏ چيز را آفريد،و ماندگار است و همه ‏چيز نابود مى ‏شود،اى كه چيزى‏ مانند او نيست،اى ان‏كه نه در آسمانهاى برتر،و نه در زمينهاى پايين‏تر، و نه بالاى آنها،و نه زير آنها و نه بين آنها،معبودى جز او نيست كه پرستيده شود،سپاس تنها توراست،سپاسى كه كسى بر شمردنش‏ جز تو توان ندارد،بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست،درودى كه كسى جز تو توانايى شمردنش را نداشته باشد.

ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 28-06-2013 در ساعت 04:14
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. تشكر

8. Top | #24

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شيخ‏ كفعمى در كتاب«بلد الامين»و«مصباح»از كتاب«اختيار»سيّد ابن باقى نقل كرده است كه هركه اين دعا را در هر روز ماه‏ رمضان بخواند،حق تعالى گناهان چهل ساله او را بيامرزد

اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ الَّذِي أَنْزَلْتَ فِيهِ الْقُرآنَ وَ افْتَرَضْتَ عَلَى عِبَادِكَ فِيهِ الصِّيَامَ ارْزُقْنِي حَجَّ بَيْتِكَ الْحَرَامِ فِي هَذَا الْعَامِ وَ فِي كُلِّ عَامٍ وَ اغْفِرْ لِيَ الذُّنُوبَ الْعِظَامَ فَإِنَّهُ لا يَغْفِرُهَا غَيْرُكَ يَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِكْرَامِ
    خدايا اى پروردگار ماه رمضان كه قرآن را در آن نازل كردى، و روزه در آن را بر بندگانت واجب نمودى،حج خانه محترمت را در اين سال و در هر سال روزى من‏ كن،و گناهان بزرگ را بر من بيامرز،همانا كسى جز تو آنها را نمى ‏آمرزد،اى داراى بزرگى و شكوه.

هشتم:اين ذكر را كه فيض كاشانى در كتاب«خلاصة الاذكار»فرموده است كه در هر روز ماه رمضان صد مرتبه بگويد:

سُبْحَانَ الضَّارِّ النَّافِعِ سُبْحَانَ الْقَاضِي بِالْحَقِّ سُبْحَانَ الْعَلِيِّ الْأَعْلَى سُبْحَانَهُ وَ بِحَمْدِهِ سُبْحَانَهُ وَ تَعَالَى
    منزّه است زيان رسان به كافران سودرسان به مؤمنان،منزّه است حكم كنند بر حق،منزّه است او و برتر است،منزّه است او و ستايش از ان است، منزّه است او و برتر.

شيخ مفيد در كتاب«مقنعه»فرموده است:از جمله مستحبات ماه رمضان در هر روز،صد مرتبه صلوات فرستادن بر رسول خدا است،
    و هركه زيادتر فرستند بهتر است.

ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 28-06-2013 در ساعت 04:17
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

9. تشكر

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع