صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: ۩۞۩|✿چهل حدیث انتظار✿|۩۞۩

1. Top | #1

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa ۩۞۩|✿چهل حدیث انتظار✿|۩۞۩

در این تاپیک در نظر است چهل حدیث مرتبط با انتظار آخرین منجی بشریت
    حضرت بقیه الله الاعظم حجه ابن الحسن العسکری(علیه السلام)
    جمع آوری شود.

و من الله التوفیق

منبع: سایت مذهبی فرهنگی سه نقطه

امضاء
    إِلَهِي أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِبُّ

2. تشكرها 2

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث اول

پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمودند:
    لا تقوم السّاعة حتّي يقوم قائم للحقّ منّا، و ذلك حين يأذن الله عزّوجلّ له. و من تبعه نجا، و من تخلّف عنه هلك. ألله ألله عباد الله، فأتوه و لو حبوا علي الثّلج، فانّه خليفة الله عزّوجلّ و خليفتي.(1)

قيامت برپا نمي شود جز هنگامي كه قائمي از ما بر حقّ قيام كند، و اين هنگام است كه خداوند اذن ظهورش دهد. كسي كه از او پيروي كند نجات مي يابد، و كسي كه از او تخلّف كند، هلاك مي شود. از خدا بترسيد، اي بندگان خدا! هر كجا باشيد او را در يابيد، اگر چه مجبور شويد كه از روي برفها سينه خيز عبور كنيد، كه او خليفة خداي تبارك و تعالي و جانشين من است.

5. تشكر

6. Top | #3

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث دوم

امير مؤمنان علي علیه السلام فرمودند:
    صاحب هذا الأمر من ولدي ... هو من ذروة طود العرب، و بحر مغيضها اذا وردت، و مجفوّ أهلها اذا أتت، و معدن صفوتها اذا اكتدرت لا يحبن اذا المنايا هلعت، و لا يحور اذا المؤمنون اكتنعت، و لا ينكل اذا الكماة اصطرعت، مشمّر مغلولب، ظفر ضر غامة، حصد مخدّش، ذكر سيف من سيوف الله، رأس قثم، نشق رأسه في باذح السّؤدد، و غارز مجده في أكرم المحتد، أوسعكم كهفا، و أكثرهم علما، و أرحمكم رحما. أللهمّ فاجعل بيعته خروجا من الغمّة، و اجمع به شمل الأمة. فلا يصرفنّك عنه صارف عارض ينوص الي الفتنة كلّ مناص، اذا قال فشرّ قائل، و ان سكت فذور عابر!(1)

صاحب اين امر از نسل من است. او اوج قلّة شرف عرب، اقيانوس بيكران كرامت بشر، عزيز اهل خود و برگزيدة تبار خويش مي باشد. اگر رگبار مرگ فرو ريزد نمي هراسد، و اگر مؤمنان در محاصره افتند ضعيف و زبون نمي شود، از پيكار شجاعات و دليران عقب نشيني نمي كند، سلحشور هميشه پيروز است. شير ژياني است كه دشمن را درو كرده، از ريشه و بن بر مي كند، شمشير برنده ايست از شمشيرهاي حضرت پروردگار، دست بخشندة خدايي است. بلندترين قلة جهان در برابر بزرگواري اش پست نمايد.

كوههاي بلند و بالا در برابر اصالت و كرامتش سست نمايد. دژي محكم و پناهگاهي مستحكم است. دانش او از همه از فزونتر و مرحمتش از همه گسترده تر است.
    بار خدايا! بيعت او را پايان بخش اندوهها قرار ده، و به وسيلة او شكافها و نفاقها را از ميان بردار، ... هرگز وسوسة گمراهان فتنه جوي، شما را از راه منحرف نكند؛ كه هر كس در برابر او لب به اعتراض بگشايد به بدترين فتنه ها افتاده، و هر كس سكوت نمايد از ياري حق روي برتافته است.

1 . غيبت نعماني، ص 114 ـ بشارة الاسلام ص 54 ـ بحار الانوار ج 51 ص 115 ـ منتخب الاثر ص 309.
    امضاء

7. تشكر

8. Top | #4

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث سوم

امام باقر علیه السلام فرمودند:
    من المحتوم الّذي حتمه الله، قيام قائمنا. فمن شكّ فيما أقول، لقي الله و هو به كافر، و له جاحد.(1)

از وعده هاي حتمي خداوند، قيام قائم علیه السلام ماست، هر كس در اين گفتار شك و ترديد به خود راه دهد، خدا را به حال كفر و انكار ملاقات مي كند.

1. بحار الانوار ج 51 ص 140 ـ غيبت نعماني ص 41 ـ الامام المهدي ص 90 ـ وسايل الشيعه ج 18 ص 564 حديث 32.

امضاء

9. تشكر

10. Top | #5

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث چهارم

پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمودند:
    لا تقوم السّاعة حتّي يقوم قائم للحقّ منّا، و ذلك حين يأذن الله عزّوجلّ له. و من تبعه نجا، و من تخلّف عنه هلك. ألله ألله عباد الله، فأتوه و لو حبوا علي الثّلج، فانّه خليفة الله عزّوجلّ و خليفتي.(1)

قيامت برپا نمي شود جز هنگامي كه قائمي از ما بر حقّ قيام كند، و اين هنگام است كه خداوند اذن ظهورش دهد. كسي كه از او پيروي كند نجات مي يابد، و كسي كه از او تخلّف كند، هلاك مي شود. از خدا بترسيد، اي بندگان خدا! هر كجا باشيد او را در يابيد، اگر چه مجبور شويد كه از روي برفها سينه خيز عبور كنيد، كه او خليفة خداي تبارك و تعالي و جانشين من است.

11. Top | #6

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث پنجم

امام رضا علیه السلام فرمودند:
    ألرّابع من ولدي، ابن سيّدة الاماء يطهّر الله به الأرض من كلّ جور، و يقدّسها من كلّ ظلم. و هو الّذي يشكّ النّاس في ولادته، و هو صاحب الغيبة قبل خروجه. فاذا خرج أشرقت الأرض بنور ربّها، و وضع الميزان بالعدل بين النّاس فلا يظلم أحد أحدا. و هو الّذي تطوي له الأرض، و لا يكون له ظلّ.(1)

چهارمين فرزند من، پسر بانوي كنيزان است، كه خداوند به وسيلة او روي زمين را از هر گونه ظلم و ستم پاك و پاكيزه گرداند. در مورد ولادت او دچار شك و ترديد مي شوند. او پيش از ظهور، از ديده ها غايب مي شود. و به هنگام ظهورش، جهان با نور پروردگارش مي درخشد.
    او ميزان را به عدل در ميان مردم قرار دهد. ديگر كسي در حق كسي ستم نمي كند. او كسي است كه زمين براي او (طيّ) مي شود و سايه اش بر زمين نيفتد.

1. علام الوري ص 408 ـ بشارة الاسلام ص 161 ـ منتخب الاثر ص 220 ـ الزام الناصب ص 53 ـ المهدي ص 98 ـ بحار الانوار ج 52 ص 321 ـ الامام المهدي ص 92 (از امام جواد (ع)) ـ ينابيع الموده ج 3 ص 109، 164 ـ‌ اختصاص مفيد ص 316 ـ غاية المرام ص 666.
    امضاء

12. Top | #7

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث ششم

امام حسن عسكري (علیه السلام) فرمودند:
    كأنّي بكم و قد اختلفتم من بعدي بالخلف منّي. ألا انّ المقرّ بالأئمّة بعد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) المنكر لولدي، كمن أقرّ بجميع أنبياء الله و رسله ثمّ أنكر نبوّة رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) لأنّ طاعة آخر ناكطاعة أوّلنا، و المنكر لآخرنا كالمنكر لأوّلنا.(1)

و گويا مي بينم كه بعد از من در مورد جانشين من به اختلاف افتاده ايد، آگاه باشيد كه هر كس به همه امامان بعد از پيامبر اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) اعتراف كند، ولي پسرم را انكار نمايد، رسالت پيامبر اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را انكار نمايد، زيرا كه اطاعت از آخر ما، اطاعت از اوّل ماست، و انكار آخر ما، چون انكار اوّل ماست.

1. منتخب الاثر ص 226‌ـ‌ بحار الانوار ج 51 ص 160 ـ‌ اعلام الوري ص 412.
    امضاء

13. Top | #8

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث هفتم

امير مؤمنان (علیه السلام) فرمودند:
    ألمهديّ أقبل أجعد، هو صاحب الوجه الأقمر، و الجبين الأزهر، صاحب الشّامّة و العلامة. العالم الغيور المعلّم المخبر بالآثار.(1)

مهدي ديدگاني مشكي، موهايي پر پشت، چهره اي چون ماه تابان، پيشاني باز و درخشان، خالي (بر گونة راست) و نشاني (چون مهر نبوّت در ميان دو كتف) دارد.

14. Top | #9

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث هشتم

امام صادق (ع) فرمودند:
    انّ القائم اذا خرج كان في سنّ الشّيوخ و منظر الشّباب، قويا في بدنه، لو مدّيدة الي أعظم شجرة علي وجه الأرض لقلعها، و لو صاح بالجبال تدكدت صخورها، لا يضع يده علي عبد الاّ صار قلبه كزبر الحديد.(1)

قائم (ع) هنگامي كه ظهور كند، در سنّ كهولت خواهد بود، ولي با سيماي جواني و نيروي عضلاني، آنچنان نيرومند خواهد بود كه اگر بزرگترين درخت روي زمين را با دست مباركش بكشد، از ريشه و بن بر مي كند. و اگر بر كوهها بانگ بزند، سنگهايش فرو ريزد. اگر بنده اي را با دست مباركش نوازش كند، قلبش چون قطعة آهن محكم و استوار مي گردد.

امضاء

15. Top | #10

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    1181
    نوشته
    12,590
    صلوات
    7
    دلنوشته
    1
    اللّهم عجّل لولیّک الفرج
    مورد تشکر
    15,994 در 7,114
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    1

doooaaa

حدیث نهم

امام صادق (ع) فرمودند:
    ليس بالطّويل الشّامخ، و لا بالقصير الّلازق بل مربوع القامة، مدوّر الهامّة، واسع الصّدر، صلت الجبين مقرون الحاجبين، علي خدّه‌ الأيمن خال كأنّه فتات المسك علي رضراضة العنبر!(1)

راست قامت ولي نه بلند قدّ، چهار شانه ولي نه كوتاه قد، سيمايي گرد، سينه اي فراخ، پيشاني باز، ابرواني به هم رسيده، خالي بر گونة راست چون دانة مشك كه بر قطعة عنبر ساييده باشند.

1. الزام الناصب ص 138 ـ‌ الامام المهدي ص 337.
    امضاء

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع