نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: آرشيو مطالب وبلاگ آيه هاي انتظار در سال 86

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن و گروه آیه های انتظار
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض آرشيو مطالب وبلاگ آيه هاي انتظار در سال 86

سلام بر زينب

نويسنده: محب مهدي شنبه 29 ارديبهشت 1386 ساعت 5:0 صبح

امشب که کند فخربه شبهاي دگر آورد فلک اختر زيباي دگر

اين زينب کبري است به دامان علي يا ختم رسل گرفته زهراي دگر

سلام بر زينب پيام آور عاشورا

سلام بر زينب سبط گرامي محمد مصطفي صلوات الله عليه و علي اله .

سلام بر زينب ، دخت بزرگوار حضرت علي مرتضي سلام الله عليه .

سلام بر زينب ، يادگار حضرت زهرا سلام الله عليها.

سلام بر زينب ، خواهر حسنين سلام الله عليهم.

سلام بر زينب ، که تربيت يافته مکت وحي بود .

سلام بر زينب ، که علم لدني او را امام زمانش حضرت زين العابدين عليه السلام امضاء کرد.

سلام برزينب ، که با سخنانش کاخ بيداديزذ و يزيديان را ويران کرد.

سلام بر زينب که معلمه اولين دانشگاه معارف اسلامي بود و با تدريس خود بسياري از زنان و دختران را با دانستي هاي اسلام آشنا کرد.

سلام بر زينب که وارت صفات علي و زهرا سلام الله عليهم بود.

سلام بر زينب که الگوي حجاب و عفاف بود.

سلام بر زينب که پرستار زخميان ديار عاشقي بود و پرستاران جهان به وجودش مفتخرند.

السلام عليک يا زينب کبري ، السلام عليک يا بنت رسوال الله ،السلام عليک يا بنت اميرالمومنين و بعضه الفاطمه ،سيدة نساء العالمين ، سلام الله عليکِ و عليهم.

ميلاد فرخنده طلايه دارمهرباني و ايمان و عشق و صبر و

مقاومت و نجابت وعفاف ، حضرت زينب سلام الله عليها

برتمام شيعيان جهان خصوصا دختران و زنان سر بلند،و

پرستاران خدوم ، دلسوز وصبور ايران اسلامي مبارک باد

وبلاگ آیه های انتظار

ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 08-07-2013 در ساعت 16:36
    امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : آرشيو مطالب وبلاگ آيه هاي انتظار در سال 86

نويسنده: محب مهدي شنبه 5 خرداد 1386 ساعت 5:0 صبح

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم صل علي فاطمة و ابيها و بعلها و بنيها و سرالمستودع فيها

ايام فاطميه ست ؟ همچين سرت رو تکون نده ، ‌اشک ميخوام ، با اشک بگو آره.

يه زمان با خودم فکر ميکردم من هيچ ربطي به خانوم فاطمه ي زهرا ندارم.

حقيقتش از نظر معنوي هم همينطوره. بايد سنخيت داشت که درک کرد.

اما الان مطمئنم همه چيز اونطوري نيست که آدم فکر ميکنه. اقل اقلش اينه که با کريمان کارها دشوار نيست .

کسي رو در نظر بگيريد که فکر ميکنه ديگه راه برگشتي نداره،‌ديگه کسي دوستش نداره. ديگه .....

اما يه دفعه خانوم براش کارت بفرسته بگه بيا. خوب چه حالي ميشه؟ ميدونم همه له له ميزنيد برا کارت دعوت خانوم.مگه اينا کسايي نيستن که تحيت رو به طريقه ي بهتري جواب ميدن؟ پس جواب سلام ما روهم حتما ميدن،

سلام خانوم .سلام خانوم..جواب بده اي. اي نور خدا.

اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يا بنت نبي الله ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ حَبيبِ اللهِ ، السَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ خَليلِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ صَفىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ أَمينِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ خَيرِ خَلقِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ أَفضَلِ أَنبِياءِ اللهِ وَرُسُلِهِ وَمَلائِکَتِهِ اَلسَّلامُ عَلَيکِ يابِنتَ خَيرِ البَرِيَّةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ ياسَيِّدَةِ نِساءِ العالَمينَ مِنَ الاَوَّلينَ وَالاخِرينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ يازَوجَةَ وَلىّ اللهِ وَخَيرِ الخَلقِ بَعدَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ ياأُمَّ الحَسَنِ وَالحُسَينِ سَيِّدَي شَبابِ أَهلِ الجَنَّةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ أَيَّتُها الصِّدّيقَةُ الشَّهَيدَةُ ، اَلسَّلامُ عَلَيکِ أَيَّتُهاالرَّضِيَّةُ المَرضِيَّةُ ،

ما مصدق حق شما هستيم. ما مومن به شما هستيم. ما کوچيک شما هستيم.يه زمان من ميگفتمخوب اگه خانوم جواب سلام ميدن پس چرا من نميشنوم اما جوابش واضحه ،‌خيلي ها ميشنون ، خيلي ها شنيدند.اونايي که پشت پيراهناشون نوشتن ميرويم تا انتقام سيلي مادر بگيريم ،و رفتن با ظلم زمان جنگيدن. جواب سلام درتوسلات اين بچه ها به خانوم اظهر من الشمسه، جواب سلام رو حکما اون بسيجي که مادر نداشت و دنبال سر بند يا زهرا ميگشت و ميدونست که خانوم مياد وقت شهادتش.شنيده.دعواها روي سربند يا زهرا توي جبهه ها بيخودي نيست والله . تا نباشد زجانب مولا کششي کوشش عاشق ديوانه به جايي نرسد.بعضي وقتا هم خود سربند به سر يکي که انتظارش رو نداره بسته ميشه.

چقدر خانوم کرامت داريد،‌ کجا ما درک ميکنيم؟.هر وقت که فکر ميکنم دور هستم ،‌ رحم ميکنيد،به والله خانوم من خيلي ها رو ميشناسم که خيلي دوستت دارند.

به والله خانوم من خيلي ها رو ميشناسم که آرزوشون اينه که کاش به جاي پهلوي شما پهلوي خودشون ميشکست. به والله خانوم خيلي ها رو ميشناسم که آرزوشون اينه که مادر تني خودشون صد بار زير پاي شما قرباني باشه.

به والله خانوم من مطمئنم که اگه لياقت محبت شما رو ندارم اين جور آدما رو خيلي دوست دارم.خانوم دستم رو بگير، شفاعت کن که به هل من ناصر پسرت لبيک بگم.

شفاعت کن که عوض بشم.

شفاعت کن که پسرت باشم.

شفاعت کن که پيش مرگت باشم.

خانوم شفاعت بفرما که با وحدت اسلامي با همه ي برادرهاي مسلمان پوزه ي ظالم اين عصر ؛‌ آمريکا و اسرائيل کثيف رو به خاک بماليم.

(( سيد مهرداد ))

برنامه هاي گروه آيه هاي انتظار در هفته جاري

زمان شروع برنامه ها : هرشب ساعت 10

و ايام فاطميه هرشب از ساعت 9:30 دقيقه

امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي يکشنبه 13 خرداد 1386 ساعت 3:37 صبح

يا علي رفتيم بقيع اما چه سود؟! هر چه گشتيم فاطمه آنجا نبود

يا علي قبر پرستويت کجاست؟ آن گل صد برگ خوشبويت کجاست ؟

هرچه باشد من نمک پرورده ام دل به عشق فاطمه خوش کرده ام

حج من بي فاطمه بي حاصل است فاطمه حلال صدها مشکل است

من طواف سنگ کردم دل کجاست؟ راه پيمودم پس منزل کجاست؟

کعبة بي فاطمه مشتي گل است قبر زهرا کعبة اهل دل است

و چرا در مدينه ،انسان زائر در مي ماند که عقده ي دل در سوگ « بضعة الرسول»، کجا بگشايد و اشک ديده، پاي کدام نخل بريزد و نشان « بيت الاحزان» را از که بپرسد و در کجا ايستاده،بر « فاطمه» سلام دهد ؟ در مدينه چه گذشت و اکنون چه مى‏گذرد؟ يک سوى، جوشش صداقت و اطاعت و وفا و عشق به اهل‏بيت عصمت‏بود و شيدايى و شيفتگى سلمان و ابوذر و مقداد و عمار و... سوى ديگر ، ديگر، کينه‏هاى بدر و خيبر وحنين. و اکنون نيز مگر جز اين است؟ باز هم صداى پاى حمله قبايل قريش، باز باز هم مدينه مانده در حصار! «تانسوزد دل، نريزد اشک و خون از ديده‏ها»اين نشانه پيوند با زهرا و همدلى با فا طمه و همدردى با على و زينب است . نام«فاطمه‏»، از تار دلها نواى غم بر مى‏آورد. ياد «زهرا»،

واژه‏هاى محزون و غربتزده را به «غمنامه‏» تبديل مى‏کند. و... «ايام فاطميه‏»، مجموعه‏اى است از از جگرهاىسوزان، چشمهاى گريان ، عزاداران سيه‏پوش، عاشقان درد آشنا ، شيعيان وفادار ، احساسهاى يتيمانه، دردهاى تنهايي مرور اوراق کتاب تاريخ، يادآور «رنجهاى شيعه‏»و درد و داغ «آل الله‏» است. خدا را شاکريم که نعمت «غم زهرا» عطايمان کرده است و ما را نمک ‏گير سفره «محبت اهل‏بيت‏» ساخته است. از اين رو، روحمان با «اولاد على و فاطمه‏» همنوايى دارد و جزاز «کوثر ولايت‏» سيراب نمى‏شود و جز از «شراب مودت‏» جام بر نمى‏گيرد. خوشيم که جرعه ‏نوش ولاييم .اسير سلسله غم اين خاندان. محبتمان منحصر در «ذى القربى‏» است.. خاندانى که هم شايسته «دوست داشتن‏»اند، هم اشک ريختن بر رنجهايشان و سوختن در مصبيت‏ها و داغ‏هايشان. امروز ما، در فاطميه‏اى به وسعت ايران اسلامى، سر بر شان«مظلوميت ‏شيعه‏» مى‏گذاريم و آرام آرام مى‏گرييم و چون شمع مى‏سوزيم و پيوسته در پى‏آنيم که جواب سؤالهاى بى‏پاسخ مانده خويش را بيابيم مى‏خواهيم باز هم سرى به مدينه بزنيم بزنيم و بر سفينه نجات « عترت‏ » سوار شويم و از موجها بگذريم. «موج فتنه‏ها و کينه‏ها فرا گرفته باز هم هم دامن مدينه و حجاز را. «اهل بيت‏»، درميان موجهاى سهمگين يک «سفينه‏»اند، ثابت و نجات‏بخش و و استوار مايه اميد و رشته قرار ليکن اين سفينه نجات هم شکسته است.دست و بازوى امير عشق،بسته است چشم روزگار،د رمانده همچنان در انتظار اين دلشکسته ، پاى خسته، بي شکيب مانده بى‏ قرار.

صلي الله عليکِ يافاطمه الزهرا، يا بضعة الرسول يا صديقه طاهره

زمان شروع برنامه ها : هرشب ساعت 9:30

امضاء

5. Top | #4

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 19 خرداد 1386 ساعت 9:0 صبح

اميرالمؤمنين علي عليه السلام بعد از آنکه بر بدن مطهر فاطمه عليهاسلام نماز خواند، آن را به طرف قبر برد و وقتي سرازير قبر کرد، دستي آمد و آن را بر خاک گذاشت. علي عليه السلام با يک دنيا حسرت و اندوه از حضرت زهرا خداحافظي کرد و بر آن جسم شريف خاک ريخت و جاي قبر را محو کرد.

وقتي از دفن فاطمه عليهاسلام فارغ شد و خاک‌هاي دست خود را از تکاند، ناگهان اندوه سنگيني بر دلش نشست و سيل اشک بر چهره مبارکش جاري شد. نشست روي زمين و فرمود:« اي زمين! اين دختر رسول خدا است. اين امانت من است.»

و شنيد که زمين مي‏گويد:« اي علي! من با او بيشتر از تو مدارا مي‏کنم. غصه او را نخور.»

امام علي ايستاد و رو به سوي قبر رسول الله کرد و عرضه داشت:« السلام عليک يا رسول الله. سلام بر تو اي رسول خدا از جانب خودم و از جانب دختر نازنينت که هم اکنون به زيارتت شتافته و در بقعه شريفت آرميده است. او که خداي تعالي چنين مقدر فرمود که هر چه زودتر به تو ملحق شود. اي رسول خدا، صبر من در مصيبت دختر تو کم شد و قوه و قدرتم محو و نابود گشت. تنها تسلاي خاطر من اين است که همان طور که در فراقت روش تو را در پيش گرفتم و با اينکه با دست خودم بدن پاک و مطهرت را در قبر گذاردم و جان تو وقتي که سر بر سينه‌ي من داشتي، به آسمان پرکشيد، ولي باز بر اين همه مصيبت صبر کردم. اکنون نيز در مصيبت دخترت فاطمه راهي جز صبر و بردباري نمي‏پويم و کلام الهي را که در قرآن فرموده « انا لله و انا اليه راجعون» (ما همگي از آن خداييم و به سوي او باز مي‏گرديم.» به گوش جان مي‏پذيرم و آن را مايه آرامش خود مي‏دانم.

اي رسول خدا! امشب امانتي که به دست من سپردي و فرمودي:« اين امانت من است.» نزد تو برگشت و زهرا از دستم رفت. آه که اين آسمان چه زشت است و اين زمين چه بد منظر. اي رسول خدا، حزن و اندوه من ديگر زوال نيابد و شب‌هايم به بي‏خوابي صبح گردد؛ چرا که قلب من با غصه همنشين ابدي است. مگر خداي تعالي مرا هم به نزديک شما بخواند. آه که حزن شديد من چرکين شده و غم و اندوه، مرا به اضطراب انداخته. چه زود بين ما تفرقه افتاد و من تنها شدم. من اين شکايت را به سوي خداوند مي ‏برم.

اي رسول گرامي، زود است که زهرا براي شما بگويد که از دست اين امت چه کشيد؛ آنها که در ظلم به او و سرکوبش يکديگر را کمک مي‏کردند. با اصرار از او سؤال کن تا همه چيز را برايت بازگو کند. يا رسول الله! زهرا درد دلش را براي من نمي‏گفت و چه بسيار آتش دروني که در سينه‌اش انبوه شده بود و راهي براي بازگو کردنش نيافت. به زودي آنها را مي‏گويد و خداوند براي او داوري خواهد کرد که او بهترين داوران است. اي رسول خدا و اي فاطمه، خداحافظ. من با شما وداع مي‏کنم، اما نه از روي ناراحتي و يا خستگي. اگر به خانه مي‏روم نه به جهت اين است که ملول و خسته شده‏ام؛ يا اگر اينجا نمي‌ايستم نه به خاطر اين است که به وعده الهي به صابرين بدگمان باشم. بلکه با سوز دروني و آه دل، صبر و شکيبايي را بهتر و زيباتر مي‏بينم و اگر مردم مي‌گذاشتند، بر سر قبر تو و دخترت مي‏ماندم و اعتکاف مي‏کردم و بر اين مصيبت بزرگ همچون زن بچه‏مرده مي‏گريستم و ناله سر مي‏دادم.

آيا مصيبت از اين بزرگ‌تر که دخترت پنهاني و دور از چشم دشمنان به خاک سپرده شود و کسي جز خدا آن را نبيند؟ او که حقش پايمال و ارثش گرفته شد، در حالي که چندان زماني هم از رحلت تو نگذشته و يادت در خاطرها هنوز کهنه نشده است. اي رسول خدا؛ شکايت و گلايه‌ي من به سوي خداست و تو بهترين مايه‌ي تسلي هستي. درود خداوند بر تو باد و سلام و رضوان بر فاطمه.»

از قول امام علي عليه السلام اشعاري هم در اين باره روايت شده از جمله اينکه فرمود:« اي فاطمه، تو محبوبي هستي که هيچ محبوبي با پايت نمي‌رسد و در قلب من جز براي تو براي کسي ديگر جايي نيست؛ اي محبوبي که جسمش از جلوي چشم من غايب شد ولي هرگز از قلب من پنهان نگردد و فراموش نشود.»

السلام علي فاطمة و بعلها و بنيها و سرمستودع فيها

زمان شروع برنامه ها : هرشب ساعت 9:30

امضاء

6. تشكرها 5

7. Top | #5

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 26 خرداد 1386 ساعت 6:0 صبح

اي مدينه خانه گلها کجاست؟
    قتلگاه گل بگو با ما کجاست؟
    من غريبم گرچه نامم آشناست
    مقصد ما خانه مولاي ماست...
    چرا کسي جواب نميدهد؟ما غريبيم...اي مدينه اي شهر گلها چرا بغض کرده‌اي! زبان بگشا و غريب نوازي کن...
    مدينه ميلرزد، مدينه ميسوزد و مسرايد:
    آشنا از خانه گلها مگوي
    خانه‌ها را يک به يک قدري ببوي
    خانه‌اي که بوي آتش دارد او
    خانه گلهاست برخيز و بجو...
    هوا تاريک است ، دل آرام ندارد...محله بني‌هاشم ، خانه‌ها را يک به يک ميبويم و پيش ميروم، همسفر تو هم با من ببوي...عجب سکوت حزن انگيزي است..... بو ميکشم و ميروم، سبحان اللـه،يکجا قلبم فرو ميريزد.... شما ميدانيدکجاست ، دري نيم سوخته، بوي دود ، بود آتش ميدهد، زنوانم سست ميشود، ندائي از سويداي قلبم بلند ميشود: اينجا بيت الزاهراست....
    همسفر من توان ندارم تو در بزن اما آرام که کسي بيدار نشود...قلبم دارد از جا کنده ميشود، ميپرسند: کيست؟! ميگويم: در را باز کنيد براي عيادت آمده‌ايم.... دوباره سکوت... سکوت... سکوت ....و بعد محزونترين صداي عالم جواب ميدهد:
    بر باغ خزان گرفته‌ام سر نزنيد
    اين خانه آتش زده را در نزنيد
    از ما که گذشت مادري را ديگر
    در خانه به پيش چشم دختر نزنيد...
    هستي‌ام آتش ميگيرد...آرام ميگويم : مولاي من، از راه دور آمده‌ايم ، از آنجا که بضعه ديگر پيامبر درخاک آرميده است...در بازميشود ، نميتوانم خوب ببينم، اشک امان نميدهد...خداي من خداي من خداي من...ما دير رسيده‌ايم:
    بيمار بيت وحي ديگر جان ندارد
    اندوه اينجا تا ابد پايان ندارد...
    چشم ميگردانم... نميتوانم همه را ببينم ، مولا ، حسنين، زينبين، سلمان، ابوذر ، مقداد ، حذيفه، فضه، اسماء...و در آن سوي صحن،پرستوئي کفن پيچيده، همه آرام گريه ميکنند، مولا فرموده : صداي کسي بلند نشود... همسفر ....همسفر بلند گريه نکن ، چادرت را در دهان بگير و صدايت را فرو ببر، مگر نميبيني زينب را؟!!!
    همه کنار ايستاده‌اند، اسماء آب ميريزد، مولا اشک ميريزد:
    بريز آب روان اسما
    به جسم اطهر زهرا...ولي آهسته آهسته
    همه خواب علي بيدار
    سرش بنهاده بر ديوار
    بگريد با دلي افکار...ولي آهسته آهسته
    نميدانم يک باره چه شد که زمين و زمان به لرزه در آمدند...آري اين صداي گريه مولاست، اما او که خود فرموده بود کسي بلند گريه نکند...کسي جرأت سؤال ندارد ، همه گريه ميکنند ، بخدا همه دارند گريه ميکنند ، در و ديوار ، زمين و آسمان...اما علي ناله ميزند،نميدانم اسماء است يافضه که ميپرسد:مولا جان مگر امر به سکوت نفرموديد...مولا ميگويد: آري آري اما در اثناي غسل دستم
    به بازوي ورم کرده زهرا رسيد ، فاطمه از من آنرا مخفي کرده بود ..... من ديگر تحمل ندارم، دارم هلاک ميشوم.... غسل تمام ميشود ، مولا نگاهي به يتيمان زهرا ميکند:
    يا حسن ،‌ يا حسين ، يا زينت ،‌ يا اُم کلثوم
    هلُمُّوا فتزوّدوا من اُمّکمنميتوانم نگاه کنم، همسفر همسفر همسفر تو را چه ميشود، با جان خودت بازي نکن، نگاه نکن ....نگاه نکن....ديگر نميتوانم اينجا بمانم ، سرم گيج ميرود ، چشمانم نميبيندهمه جلو رفته‌اند، بدن را برداشتند، نميدانم کجا ميبرند ، ديگر هيچ چيز نميفهمم ، هيچ صدائي بگوشم نميرسد بجز ناله جانسوز دخترکي چهار ساله:
    خدا مادرم را کجا ميبرند؟!
    گمانم براي شفا ميبرند!!
    خدايا تمام مرا ميبرند
    کجا ميبرندت کجا ميبرند؟!
    خدايا گل من که نيلي نبود
    جواب پيمبر که سيلي نبود
    خدايا چه خاکي شده بر سرم
    که رفته ز سر سايه مادرم
    چسان زير تابوت گيرد پدر؟
    !خدايا کمک کن نميرد پدر...
    هر که هستي و هر کجاي اين دنياي خاکي نگاهت را به زيارت اين سوگ نامه فرستاده‌اي دستت را را روي قلبت بگذار ، و آرام و آهسته بانوي سيلي خورده عشق را سه مرتبه از سوز دل صدا بزن: يا زهرا... يا زهرا... يازهرا...

حاجت روا باشيد انشاء‏الله

السلام علي فاطمة و بعلها و بنيها و سرمستودع فيها

ايام فاطميه : 9:30

امضاء

8. تشكرها 5

9. Top | #6

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 2 تير 1386 ساعت 4:0 صبح

در کتاب مکيال المکارم حديثي از امام صادق عليه السلام ديدم به اين مضمون : من قال بعد صلوه الفجر و بعد صلوه ظهر: "اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم لم يمت حتي يدرک القائم من آل محمد صلي الله عليه وآله"
    يعني هر کس بعد از نماز صبح و نماز ظهر بگويد:”للهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم "نمي ميرد تا آن که حضرت قائم از آل محمد صلي الله عليه وآله را درک کند.
    حالا سوال اينجاست که آيا واقعا اين امر محقق خواهد شد ؟
    اين سؤال را از دو بُعد پاسخ مي‌دهيم :
    بُعد اجتماعي: آن که حقيقتاً انسان با در خواست پيوسته‌ي فرج از خداوند متعال بالاخره ان شاء الله به آرزوي خود خواهد رسيد؛ زيرا ظهور و فرج امام زمان عليه‌السلام غير قابل پيش بيني و بصورت غير منتظره است و اين که ممکن است هزاران نفر تا کنون اين دعا را خوانده و حضرت ولي عصر عليه‌السلام را درک نکرده باشند منافاتي با حديث فوق ندارد زيرا معني فرمايش امام عليه‌السلام اين است که اگر کسي اين دعا را هميشه بعد از نماز صبح بخواند اگر خدا بخواهد امام زمان عليه‌السلام را درک خواهد کرد؛ يعني ممکن است در مدّت عمر او ظهور اتفاق بيفتد و اگر نيفتد به علّت موانعي است که به واسطه ي اعمال مردم براي ظهور به وجود مي‌آيد و پيوسته فرج آن حضرت به تأخير مي‌افتد.
    شما اين را بدانيد که طبق برنامه الهي از زمان شهادت امام حسن عسکري عليه‌السلام مي ‌بايست ظهور امام عصر عليه‌السلام انجام مي‌شد ولي بي‌توجّهي و غفلت و سکوت مردم در برابر ظالمين امر فرج را پيوسته به تأخير انداخته است بنابر اين بايد جمله “ان شاء الله” اگر خدا بخواهد- را در حديث فوق در نظر گرفت.
    بعد دوم پاسخ به اين سؤال بعد فردي است که: کسي‌که اين دعا را پيوسته بخواند و حقيقتاً اين در خواست را از خداوند متعال داشته باشد و آرزويش پايان عصر غيبت و زندگي در زمان ظهور امام زمان عليه‌السلام باشد؛ چنين فردي يقيناً به آرزوي خود که درک حضرت ولي عصر عليه‌السلام است خواهد رسيد حتي اگر ظهور عمومي آن حضرت اتفاق نيفتد زيرا که درک کردن حضرت ولي عصر عليه‌السلام تنها درک جسمي و حضوري و به اصطلاح امروز فيزيکي آن بزرگوار نيست بلکه معني حقيقي درک آن حضرت ، معرفت و شناخت حقيقي به آن بزرگوار و تزکيه و تهذيب روح از صفات رذيله و آراسته شدن به صفات حميده وصفات ائمه اطهارعليهم‌السلام است.
    درک حقيقي آن حضرت، درک عقايد و افکار امام زمان عليه‌السلام است.
    درک حقيقي امام زمان عليه‌السلام تشيع حقيقي و تطبيق اخلاق و گفتار و رفتار با آن امام معصوم است.
    درک حقيقي امام زمان عليه‌السلام انس و الفت روحي و توحيد با آن حضرت يعني يکي شدن با ايشان در عمل و رفتار است و لذا امام صادق عليه‌السلام به فضيل بن يسار که يکي از خواص آن حضرت بود در روايتي فرمود:
    “يا فُضَيلُ اَعْرِفْ اِمامَک َفانّکَ اذا عرفت اِمامَک لَم يَضّرک تقَدَّم هذا الامَر اَو تأخّر” 2 يعني:” اي فضيل کوشش کن و تمام توجه ات را به اين هدف معطوف کن که امام زمانت را خوب بشناسي و از هر لحاظ “در عمل و اخلاق و افکار” با ايشان مطابقت داشته باشي که اگر چنين کني جلو افتادن ظهور و فرج يا تأخير در آن ضرري به حال تو نخواهد داشت.”
    بنابر اين اگر انسان در خط معرفت به امام زمان قرار بگيرد و اين خط و مسير را با اعمالي چون دستور فوق
    “اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم” گفتن بعد از نماز صبح و ظهرآغاز وبوسيله تزکيه نفس ورسيدن به مقام عبوديت کامل تداوم بخشد، به مقام حقيقي معرفت به آن حضرت خواهد رسيد و در واقع امام زمانش را درک خواهد کرد و کمترين شرايط در عمل به اين دستور، درخواست حقيقي ظهور و فرج امام زمان عليه‌السلام از خداوند متعال بعد از هر نماز صبح و ظهر و آمادگي حقيقي براي آغاز ظهور و ياري امام عليه‌السلام با جان و مال است.
    انشاء الله که ما از منتظران واقعي مولا و خواستار حقيقي ظهورشان با اعمال و رفتار و گفتار و کردارمان باشيم.
    التماس دعا

امضاء

10. تشكرها 5

11. Top | #7

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 9 تير 1386 ساعت 7:0 صبح

هميشه مي گوييم « خدا با ماست» ، اما بيشتر ما، فقط وقتي وحشت زده، غمگين، گيج يا سردرگم مي شويم، به ياد خدا مي افتيم و نياز پيدا مي کنيم با او حرف بزنيم. در روزهاي عادي و اتفاقات روزمره زندگي، حضور خدا را در کنارمان از ياد مي بريم و در نتيجه از دريافت راهنمايي و کمک او غافل مي شويم.

از طريق گفتگوي بيشتر با خدا نه تنها آگاهي، اقتدار، مهرباني و ... او را بهتر مي شناسيم، بلکه شناخت بهتري از نقاط قوت و ضعف خودمان به دست مي آوريم. به اين ترتيب مي توانيم به بهبود جسم و روحمان بپردازيم، موفقيت هاي بيشتري به دست بياوريم و در نتيجه از زندگي بيشتر لذت ببريم.

با خدا حرف مي زنيم و نيازهاي عميق خودمان و ديگران را بهتر درک مي کنيم، با خدا حرف مي زنيم و مي فهميم که چطور بايد سهم دوستي را ادا کنيم، با خدا حرف مي زنيم و حقيقتاً مي فهميم که « خدا هميشه با ماست » حتي زمان هايي که خودمان را سزاوار اين لطف نمي بينيم، با خدا حرف مي زنيم و مي فهميم که هيچ وقت تنها نيستيم . به طور مثال وقتي مي خواهيد تصميم مهمي بگيريد، مي توانيد در تاريکي مطلق تنها بنشينيد و با خدا درباره ي راه هايي که پيش رو داريد و مي خواهيد تصميم بگيريرد کدام را انتخاب کنيد، صحبت کنيد. سپس ساکت بنشينيد و به پاسخ او گوش بدهيد . در تاريکي نورا را پيدا کنيد يا اگر مي خواهيد کسي رو ببخشيد مي توايند در حالي که با خدا راز دل مي کنيد، موضوع کسي را که در حق تان بي انصافي کرده يا با شما رفتار خوبي نداشته، به شما دروغ گفته يا دروغي را به شما نسبت داده، به شما تهمتي زده يا به عهدش وفا نکرده با او در ميان بگذاريد.

سپس نامه اي به خدا بنويسيد و در آن تمام درد و رنج، نا اميدي و يا هر احساس آزار دهنده ديگري را که اين فرد در شما ايجاد کرده توصيف کنيد. از خيانت، دورويي، بي عدالتيو ... او بگوييد.بعد نامه را پاره کنيد و در سطل آشغال بريزيد. او را ببخشيد و دست آخر، از خدا به خاطر اينکه هميشه اشتباهاتي را که در زندگي کرده ايد، بخشيده تشکر کنيد.

برگرفته از کتاب صد ويک راه براي ارتباط با خدا

امضاء

12. تشكرها 4

13. Top | #8

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 16 تير 1386 ساعت 4:0 صبح

نماز ياد يار و سرود سبز ديدار است که جان آدمي را آرامش مي بخشد و او را همدوش عرشيان مي کند .آنان که حلاوت نيايش و بندگي را چشيده اند معراج خود را در رکوع و سجود و قعود جستجو مي کنند

نماز زينت بزم عارفاني است که از بيگانه دست شسته اند و با دوست پيمان پاکي بسته اند .

امام صادق (ع) مي فرمايند :
    کسي که به راستي از حق سخن مي گويد با سه نشانه شناخته مي شود :
    اول دوستانش و گروهي که او دوستار و همراهشان است
    دوم :نمازش که چگونه و در چه وقتي مي خواند ؟
    سوم : مالش که در چه راهي خرج مي کند ؟
    (بحار الانوار)

رسول اکرم (ص) مي فرمايند :
    شيطان پيوسته از مومن هراسناک مي ماند مادامي که بر اول وقت خواندن نمازهاي پنج گانه اش مواظبت کند پس اگر ضايع نمايد شيطان بر او جرات مي کند و او را در گناهان بزرگ وارد مي کند .
    ( مکيال المکارم)
    امام صادق (ع) مي فرمايند:
    برتري نماز اول وقت به اخر وقت مانند برتري آخرت است بر دنيا .
    (ميزان الحکمه ج5 )
    امام باقر (ع) مي فرمايند :

هر مومني که مواظب نماز هاي واجب باشد و آنها را در اول وقت بخواند از گروه غافلان محسوب نخواهد شد .
    (بحار الانوار ج 85 )

گزارنده نماز درست ، به همان دليل که با تمام قوا، پوينده راه خداست همه انگيزه هاي شر و فساد و انحطاط را در خود و در پيرامون خود بي اثر مي سازد
    در چند آيه قرآن اقامه نماز (نماز را بر پاداشتن ) يکي از نشانه هاي دينداري به شمار رفته و در آيات بيشتري بر روي اقامه نماز تکيه مخصوصي شده است به نظر مي رسد که اقامه نماز چيزي فراتر از گزاردن نماز است . يعني فقط همين نيست که کسي خود به عمل نماز قيام کند . بله اين نيز هست که در جهت و سمت نماز ، جهت و سمتي که نماز بدان فرا ميخواند ، به راه افتد و ديگران را نيز به راه اندازد . گويا بر پا داشتن نماز ان است که انسان ، با کوششي بايسته ، جو و فضاي زندگي خود و ديگران را جوي نماز گذارانه يعني خدا جويانه و خدا پرستانه بسازد و همه را در خط و جهت نماز به راه افکند.پس مومن يا جامعه مومن ، با اقامه نماز ريشه تباهي و گناه و فساد را در خود و در محيط مي سوزاند و روحيهء گناه و انگيزه هاي دروني و بروني (عوامل نفساني و اجتماعي ) آنرا خنثي و بيرنگ مي سازد محققا نماز فرد و جامعه را از کارهاي زشت و ناپسند باز مي دارد .

(( برگفته از کتاب از ژرفاي نماز تاليف سيد علي خامنه اي))

ویرایش توسط مناجات**انتظار سبز مهدوی** : 03-11-2009 در ساعت 01:35
    امضاء

14. Top | #9

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 23 تير 1386 ساعت 6:0 صبح

هجران غيبت

روزگار غيبت، دوران ظلمت و محروميت است، براي تمام آنهايي که امام ( ع ) از آنان غايب است يا به سخن ديگر، اينان از او مهجورند .
    اگر نيکو بنگريم و بيانديشيم و در برکات و آثار وجودي امام ( ع ) تامل نماييم،خواهيم دريافت که دوران غيبت چه دوران رنج بار و طاقت فرسايي است! خود امام عصر ( ع ) در دعاي شريف افتتاح زبان شکوه به محضر خداوند مي گشايد و از نکبت ها و سيه روزي ها و تيره بختي هاي مردمان عصر شکايت مي کند .
    براي رهايي از اين دوران، با دعاي حضرت امام علي ابن موسي الرضا (ع ) که در قنوت نماز جمعه سرود بي قراري سر مي دادند، هم ناله شده، و براي فرج آن بزرگوار دعا کنيم تا شاهد روز ظهور حضرتش باشيم .
    « اللهم اصلح عبدک و خليفتک بما اصلحت به انبيائک و رسلک و حفه به ملائکتک و ايده بروح القدس من عندک و اسلکه من بين يديه و من خلفه رصدا يحفضونه من کل سوء و ابدله من بعد خوفه امنا يعبدک لا يشرک بک شيئا و لا تجعل لاحد من خلقک علي وليک سلطانا واذن له في جهاد عدوک و عدوه و اجعلني من انصاره، انک علي کل شي ء قدير »
    بارالها! کار ظهور بنده شايسته و خليفه راستينت { امام مهدي ( ع ) } را سامان ده ، همانگونه که کار پيامبران و فرستادگانت را اصلاح کردي ، و از فرشتگانت نگهباناني بر او بگمار و از سوي خويش با روح القدس او را ياري و پشتيباني فرما و ديده باناني که از هر گزندي نگاهش دارند، از پيش رو و پشت سر همراه وي گردان و ترس و هراس او را به امن و امان دگرگون ساز که او تو را مي پرستد و هيچ چيز را همتا ومانند تو قرار نمي دهد، و براي هيچ يک از آفريدگانت برتري و چيرگي نسبت به ولي خود قرار مده و او را در جهاد با دشمنت و دشمنش اجازت فرما و مرا از ياوران او قرار ده، که همانا تو بر هر کاري توانايي.

برنامه هاي اين هتفه تالار آيه هاي انتظار درياهو مسنجر
    ساعت شروع برنامه ها : هرشب ساعت 10

امضاء

15. Top | #10

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    125
    نوشته
    3,001
    صلوات
    814
    دلنوشته
    6
    ادرکنی یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    6,311 در 2,380
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نويسنده: محب مهدي شنبه 30 تير 1386 ساعت 5:0 صبح

آنگاه که تنها شدي و در جستجوي يک تکيه گاه مطمئن هستي بر من توکل کن .
    (نمل آيه 79)

آنگاه که نوميدي بر جانت پنجه افکنده و رها نمي شوي به من اميدوار باش.
    (زمر آيه 53)

آنگاه که در پي تعالي وکمال هستي نيتت را پاک والهي کن.
    (فاطر آيه 29)

آنگاه که سر مست زندگاني و مغرور به آن شدي به ياد قيامت باش.
    (فاطر آيه 5)

آنگاه که دوست داري به آرزويت برسي به درگاهم دعا کن تا اجابت کنم .
    (غافر آيه 60)

آنگاه که دوست داري کسي همواره به يادت باشد به ياد من باش که من همواره به ياد توهستم.
    (
    بقره آيه 152)

آنگاه که روحت تشنه راز و نياز است آهسته مرا بخوان .
    (اعراف آيه 55)

برنامه هاي تالار آيه هاي انتظار در هفته جاري
    شروع برنامه ها : هرشب ساعت 10

امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع