نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ادیب مسیحی در شب شعر بیروت مقام و منزلت امیرالمومنین(علیه السلام) را ستود

1. Top | #1

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    873
    نوشته
    4,037
    مورد تشکر
    9,396 در 3,226
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض ادیب مسیحی در شب شعر بیروت مقام و منزلت امیرالمومنین(علیه السلام) را ستود

ادیب مسیحی در شب شعر بیروت مقام و منزلت امیرالمومنین(علیه السلام) را ستود
    بیروت - 'جورج شكور' شاعر و ادیب مسیحی لبنانی كه دو دیوان درباره امام علی (علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) سروده، در آیین 'شب شعر بیروت'، مقام و منزلت امیرالمومنین علی (علیه السلام) را ستود.

به گزارش خبرنگار ایرنا از بیروت،‌ 'شب شعر بیروت' به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت و عید سعید غدیر شب گذشته -چهارشنبه- در جنوب بیروت با حضور جمعی از ایرانیان مقیم لبنان، دانشجویان و رایزنی فرهنگی ایران در لبنان برگزار شد.

در این مراسم جمعی از شاعران جوان شیعه، اهل سنت و مسیحی لبنان، سروده‌های خود در وصف حضرت امام (علی) را قرائت كردند.

شكور شاعر مسیحی نیز اشعاری در وصف امام اول شیعیان جهان و عید ولایت خواند.

وی گفت: در آخرین حج پیامبر، خلایق از هرسو گرد پیامبر را در غدیر خم گرفتند و آنگاه جبرییل آن پیام حساس و سرنوشت ساز را بدو رساند كه 'این وحی خداست، آن را به مردم برسان ! پیامبر در آن روز پیامی را بر زبان جاری ساخت كه روزگاران، پس از او آن را تكرار كرد'.

'خدا مولای من است و من مولای شمایم و علی همچون جان من است و من در كنار حوض به او خواهم رسید و از شما خواهم پرسید كه آیا امر امیر من را با آیات قرآن پاس داشته اید یا نه '.

'غضنفر ركن آبادی' سفیر ایران نیز در پیامی، شب شعر بیروت را یكی از رویدادهای مهم فرهنگی- مذهبی خواند و گفت: این برنامه در شناساندن هر چه بیشتر شخصیت های مذهبی و مقدس اسلام تاثیرگذار است.

محمدحسین سیفی مسئول برگزاری این مراسم نیز از ثبت برگزاری 'شب شعر بیروت' در ایام عید غدیر خم در تقویم فعالیت های فرهنگی در پایتخت لبنان خبر داد و این امر را به فال نیك گرفت.

وی استقبال از آیین شب شعر بیروت امسال را نسبت به سال های گذشته خوب ارزیابی كرد و گفت: هر سال بر تعداد شاعران نامی حاضر در این آیین افزوده شده و لبنانی های اهل فرهنگ و هنر حضور پر رنگ تری دارند.
    امضاء
    او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم

2. تشكر

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع