نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: قرآن آموزي از نان شب واجبتر است

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض قرآن آموزي از نان شب واجبتر است

قرآن آموزي از نان شب واجبتر است

بذر استعداد در همه انسان‌ها نهفته است و بايد با پشتكار و تلاش اين بذر را به جوانه تبديل كرد. در اين ميان افرادي هستند كه استعدادهاي خود را رشد و پرورش مي‌دهند و به موفقيت‌هاي بزرگ دست پيدا مي‌كنند. پيدا كردن آدم‌هايي كه به موفقيت‌هاي بزرگ دست پيدا مي‌كنند كار چندان راحتي نيست، بر آن شديم با يك فرد موفق در زمينه قرآني به گفت‌وگو بپردازيم.
    «ستاره ناظمي» 28 سال سن دارد و 5 سال براي حفظ آيات قرآن زحمت كشيده، او هم‌اكنون در مقطع كارشناسي ارشد رشته مشاوره دانشگاه علامه طباطبايي مشغول به تحصيل است.
    يكي از عوامل مهم موفقيت هر فرد حمايت‌هاي خانواده است. پدرم با ديدن استعداد من در زمينه حفظ قرآن مي‌گفت: «دادن شهريه كلاس‌هاي قرآن از نان شب براي ما واجب‌تر است.»

حفظ آيات قرآن را از چه سالي شروع كرديد؟
    سال 79 زماني كه براي كنكور درس مي‌خواندم حفظ قرآن را شروع كردم و همزمان با پايان تحصيلاتم در مقطع كارشناسي، قرآن را به طور كامل حفظ شدم.
    چه مسئله‌اي باعث شد كه شما در زمان كنكور به اين كار اقدام كنيد؟
    علاقه زيادي به قرآن داشتم و اين علاقه از دوران كودكي در من وجود داشت، در مقطع دوم راهنمايي دانش‌آموزان نمونه مدرسه را به اردوي رامسر بردند و در آنجا با دانش‌آموزي آشنا شدم كه حافظ و قاري قرآن بود، من هم با خودم عهد كردم بعد از بازگشت به تهران حفظ قرآن را شروع كنم. يك جز هم حفظ شدم ولي چون كار سختي بود تا دبيرستان كار حفظ را كنار گذاشتم و كلاس تجويد مي‌رفتم. براي حفظ آيات قرآن هم كلاس مي‌رفتيد؟
    محله ما توحيد، يك دارالقرآن دارد و من براي حفظ آيات قرآن به كلاس‌هاي دارالقرآن مي‌رفتم. شرايط خوبي براي حفظ قرآن مهيا بود، نزديكي محل سكونت به دارالقرآن، استادان خوب و حمايت‌هاي خانواده، از مهم‌ترين عوامل موفقيت من بودند. به حمايت‌هاي خانواده اشاره كرديد، خانواده شما چقدر در اين مسئله نقش داشتند؟
    يكي از عوامل مهم موفقيت هر فرد حمايت‌هاي خانواده است. پدرم با ديدن استعداد من در زمينه حفظ قرآن مي‌گفت: «دادن شهريه كلاس‌هاي قرآن از نان شب براي ما واجب‌تر است.» چند سال است به دارالقرآن محله توحيد مي‌رويد و نظرتان درباره اين دارالقرآن چيست؟
    10 سال است كه به دارالقرآن مي‌روم و به لحاظ آموزشي خيلي خوب است، تنها مشكل اين دارالقرآن فرسوده بودن ساختمان و كمبود تعداد كلاس‌هاست. شهرداري منطقه چطور مي‌تواند فرهنگ انس با قرآن را در بين شهروندان بوجود آورد؟
    شهرداري با امكاناتي كه دارد براحتي مي‌تواند در بين شهروندان منطقه فرهنگسازي كند، فرهنگسراها و خانه‌هاي فرهنگ بهترين مكان براي ترويج فرهنگ قرآني هستند. به نظرتان وضعيت قرآني منطقه به چه صورت است و ضرورت ترويج فرهنگ قرآني در چيست؟
    استقبال از برنامه‌هاي قرآني به نسبت قبل خيلي بهتر شده و افزايش نسبي كلاس‌هاي قرآني، برگزاري مسابقات و ... گوياي اين امر است. هرچه مسئولان در فعاليت‌هاي قرآني بيشتر سرمايه‌گذاري كنند، از اثرات پربار آن بهره بيشتري مي‌برند، انس با قرآن براي قشر جوان فوايد زيادي دارد كه مي‌توان به كاهش آسيب‌هاي اجتماعي اشاره كرد. اگر در كلاس‌هاي قرآني از مربيان خوب استفاده شود خود به خود جوانان جذب مراكز قرآني مي‌شوند. سايت‌هاي قرآني و زمينه‌سازي در افزايش پژوهش‌هاي قرآني در اين امر بي‌تأثير نيست. آيا در مسابقات قرآني شركت كرده‌ايد و به طور كل چه فعاليت‌هايي در زمينه قرآني داشته‌ايد؟
    بله، در مسابقات قرآن كشوري كه در شيراز برگزار شد رتبه 6 را كسب كردم، داوري مسابقات قرآني از ديگر فعاليت‌هايم است. در نهايت اينكه مدت 4 سال سابقه تدريس قرآن حفظ قرآن را دارم. به عنوان سؤال آخر، براي حفظ قرآن چه ويژگي‌هايي بايد داشت و توجه به معاني قرآن چقدر اهميت دارد؟
    براي حفظ قرآن علاقه و استقامت خيلي مهم است چرا كه راه حفظ قرآن راه آساني نيست. قرآن درس زندگي است و در جاي جاي آن موارد آموزنده‌اي وجود دارد كه با بهره‌گيري از آن مي‌توان به موفقيت‌هاي بزرگي دست يافت. نبايد فقط به ظاهر قرآن پرداخت و مطلوب است كه از معاني عميق قرآن در زندگي بهره گرفت. همشهري آنلاين

تنظيم براي تبيان: شکوري

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكرها 2

مدير اجرايي (13-12-2011)

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع