نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: نسخه پزشک

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدير بخش
    شماره عضویت
    1852
    نوشته
    1,543
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    السلام علیک یا بقیه الله
    مورد تشکر
    5,372 در 1,364
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض نسخه پزشک

مردی به حکیمی رسید و گفت : " خدا تورا بیامرزد ، بیماری مرا درمان کن " .

حکیم کمی به صورت او نگاه کرد و گفت : ریشه های " فقر " را بگیر و با برگ " صبر" و دانه " فروتنی " در ظرف " یقین " بریز . سپس آب " ترس " بر آن اضافه کن و زیر آن آتش " اندوه " را روشن کن . پس از ان ، جوشیده آن را با صافی " نگهبانی " در جام " رضایت " صاف کرده و با شربت " توکل " مخلوط کن . سپس با دست " صدق و راستی " و با کاسه " توبه " آن را بنوش . بعد از ان با آب " پرهیزگاری " دهان خود را بشوی و از خوردن غذای " حرص و طمع " پرهیز کن . در این صورت خداوند متعال ، تو را شفا خواهد داد.

2. تشكرها 3

*آیه های انتظار* (14-03-2012), مدير اجرايي (02-03-2012), عهد آسمانى (13-03-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,276
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,412 در 4,698
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

برای درمان روحانی

علما در دستورالعمل هایی که داده اند اذکار مختلف را برای افراد مختلف توصیه کرده اند. به عنوان نمونه ، حضرت آیة الله بهجت (ره) در علاج برخی بیماری های روحی ذکر های ذیل را معرفی می کردند.

اِکثار حوقله (زیاد گفتن: لا حَولَ وَ لا قُوَّةَ إلاّ بِالله العَلیِّ العَظیم) جهت علاج غرور سودمند است.

اِکثار تهلیل (زیاد گفتن: لا إله إلاّ الله)، علاج وسواس است.
    همچنین زیاد گفتن (لا إله إلاّ الله) جهت جمع شدن فکر مناسب است.

با عقیدۀ کامل، زیاد صلوات فرستادن (أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد) علاج عصبانیت است.

با عقیدۀ کامل، اِکثار حوقله (یعنی زیاد بگوید: لا حَولَ وَ لا قُوَّةَ إلاّ بِالله) جهت دوری از ریا مفید است.

امضاء

5. تشكرها 4

*آیه های انتظار* (14-03-2012), مدير اجرايي (02-03-2012), ال یاسین (01-03-2012), عهد آسمانى (13-03-2012)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    مدير بخش
    شماره عضویت
    1852
    نوشته
    1,543
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    السلام علیک یا بقیه الله
    مورد تشکر
    5,372 در 1,364
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

از خدا خواستم عادتهاي زشت را تركم بدهد.
    خدا فرمود:خودت بايد آنها را رها كني.
    از او درخواست كردم فرزند معلولم را شفا دهد.
    فرمود: لازم نيست، روحش سالم است؛ جسم هم كه موقت است.
    از او خواستم لااقل به من صبر عطا كند.
    فرمود: صبر، حاصل سختي و رنج است. عطاكردني نيست، آموختني است.
    گفتم: مرا خوشبخت كن.
    فرمود: نعمت از من خوشبخت شدن از تو.
    از او خواستم مرا گرفتار درد و عذاب نكند.
    فرمود: رنج تو را از دلبستگي هاي دنيايي جدا و به من نزديکتر ميكند.
    از خدا خواستم كاري كند كه از زندگي لذت كامل ببرم.
    فرمود: براي اين كار من به تو زندگي داده ام.
    از خدا خواستم كمكم كند همانقدر كه او مرا دوست دارد، من هم ديگران را دوست بدارم.
    خدا فرمود: بالاخره اصل مطلب دستگيرت شد!

7. تشكرها 2

*آیه های انتظار* (14-03-2012), عهد آسمانى (13-03-2012)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    مدير بخش
    شماره عضویت
    1852
    نوشته
    1,543
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    السلام علیک یا بقیه الله
    مورد تشکر
    5,372 در 1,364
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در چه دقیقه حساسی برگشت و توبه کرد :

حضرت باقر (ع) فرمود : پسر بچه ای از یهودی ها خدمت حضرت پیغمبر (ص) زیاد می آمد ، کم کم اُنسی به آن حضرت گرفته بود آن جناب نیز او را در رفت و آمدهایش می پذیرفت گاهی او را پِی کاری می فرستاد و یا نامه ای به دستش می سپرد که به یکی از خویشاوندان خود بدهد روزی حضرت رسول (ص) متوجه شد که چند روز است آن پسر بچه دیده نمی شود ، جویای حالش گردید ، گفتند مریض شده و نزدیک مردن است ، پیغمبر اکرم (ص) با چند نفر از اصحاب به عیادت آن پسر بچه یهودی رفت آن جناب را برکتی بود که با هرکس سخن می گفت جوابش را می داد ( اگرچه در آخرین لحظات زندگی بود ).

به بالین بیمار محتضر نشست صدا زد فلانی ! پسرک چشم گشوده عرض کرد ( لبیک یا ابا القاسم ) فرمود بگو ( اشهد ان لا اله الا الله و انی رسول الله ) گواهی به یگانگی خدا و رسالت من بده ، آن جوان تا این سخن را شنید نگاهی به صورت پدر خود کرده چیزی نگفت ( این نگاه حاکی بود که پسرک از پدر خود شرم دارد یا می ترسد ) برای مرتبه دوم ، حضرت او را صدا زده به گفتن شهادتین امرش کرد ، باز نگاهی به صورت پدر کرده چیزی نگفت ، در مرتبه سوم که پیغمبر (ص) صدایش زد همینکه جوان چشم باز کرد حضرت رسول گفتار قبل را تکرار نمود ، این بار نیز چشم بصورت پدر انداخت ؛ در آن هنگام پیغمبر (ص) فرمود میل خودت می خواهی گواهی بده و در صورتی که مایل نیستی لب فروبند.

(( جوان تصمیم خود را گرفت در آن لحظات آخر که چشم از جهان فرو بست سعادت خود را با دو جمله خرید مثل اینکه متوجه شد در مسئله ایمان شرم و حیاء ، یا رعایت خواسته پدر شرط نیست )) بدون تامل گفت (( اشهد ان لااله الاالله و انک رسول الله )) گویی از زندگی او گفتن همین دو جمله باقیمانده بود چه بلافاصله دیده از جهان فروبست. ( فقال رسول الله (ص) لابیه اخرج عنا ) پیغمبر اکرم (ص) به پدرش فرمود ما را با این جوان واگذار و از پی کار خود برو و اکنون به ما تعلق گرفت ، اصحاب را دستور داد او را غسل دهند و کفن کنند وقتی آماده گردید بیاورند تا آن جناب بر جنازه اش نماز بخواند ، از منزل یهودی بیرون شد خدایرا ستایش میکرد که امروز یک نفر را به وسیله من از آتش جهنم نجات داد.

جلد 6 بحارالانوار صفحه 27 ، پند تاریخ جلد 4 صفحه

9. تشكر

10. Top | #5

عنوان کاربر
    مدير بخش
    شماره عضویت
    1852
    نوشته
    1,543
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    السلام علیک یا بقیه الله
    مورد تشکر
    5,372 در 1,364
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

امام صادق (ع) فرموده است: «هرگاه از قدرتمند، یا چیز دیگری ناراحت و اندوهناک شدید، ذکر «لاحول و لا قوه الا بالله» را زیاد تکرار کنید، زیرا این ذکر کلید گشایش هرگونه گرفتاری و ناراحتی است، و گنجی است از گنجهای بهشت.»

و نیز فرمود:.... «هرگاه غم و اندوه فراوان و پی در پی به شما روی آورد، باید جمله «لا حول و لا قوه الا بالله» را تکرار کنید.»

رسول اکرم (ص) فرمود: «ذکر «لا حول و لا قوه الا بالله» نود و نه درد را شفا می دهد که ساده ترین آنها اندوه است.»

و نیز فرمود: «در شب معراج ابراهیم خلیل بر من گذر کرد، و گفت: به امتت امر کن در بهشت، بسیار درخت نمایید که زمینش وسیع و خاکش پاک است.» گفتم «نشاء بهشت» چیست؟ پاسخ داد: «لا حول و لا قوه الا بالله»

منبع:persianv.com

11. تشكر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)