نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: گل دادن به نامحرم!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض گل دادن به نامحرم!

میخوام به هم کلاسیم که به من نامحرمه، گل بدم اشکال داره؟

تصور کنید پسری بخواد به دختری که هم کلاسشه یا هم کارشه، به هر بهونه ای گل تقدیم کنه، یا بالعکس یه دختری بخواد به پسری که همکارشه گل بده!

هر پسر مومن و هر دختر مومنه و با حیائی ، خیلی راحت حکم به جایز نبودن این کار میکنه!

ابراز علاقه، با دادن گل به جنس مخالفی که نامحرمه، واقعا هیچ جایگاهی در نزد افراد مومن، نخواهد داشت!

حتی بر فرض محال، اگه شخصی ادعا کنه من از دادن این گل قصدی ندارم ، باید این حدیث را براش بخونیم که :

قَالَ الصادق ع‏ اتَّقُوا مَوَاضِعَ الرَّيْب‏(بحار الأنوار ج‏72 ص91)
    پرهيز كنيد از هر آنچه ایجاد وسوسه و تهمت میکند برای شما!

حالا تصور کنید نعوذ بالله، یکی از طرفین(چه دهنده و چه گیرنده) ، زن شوهردار باشه، که به مراتب، گناه این کار بیشتر خواهد بود!

ادامه دارد ...

2. تشكرها 12

*آیه های انتظار* (28-01-2012), p30a (30-09-2016), safari (05-02-2012), مناجات**انتظار سبز مهدوی** (29-01-2012), مدير اجرايي (28-01-2012), خادمه زینب کبری(س) (29-01-2012), صافات (28-01-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض حتی شوخی هم بدبخت کننده است!

gol gol

golgol

کثیفی مسئله فوق، واقعا برای هر انسان مومنی ، بدیهی است!

و هیچ دختر و پسر مؤمنی، دست به این کار نمیزنه!

اما نکته ای که مورد غفلت قرار میگیره علت این حکمه!

بیشک چیزیکه باعث میشه این گل دادن و ابراز جملات محبت آمیز، به نامحرم رو جایز ندونیم، همون ابراز علاقه و حسّ عاطفی ایه که بین دو نامحرم صورت میگیره، که خواسته یا ناخواسته ریشه و مقدمه برای خیلی از مفاسد خواهد بود!

تو این ابراز علاقه هم دیگه فرقی نمیکنه که خود گل رو به نامحرم بدیم، یا عکس گل رو!

و فرقی نمیکنه که با زبان، ابراز علاقه به نامحرم کنیم، یا با نامه و متنهای تایپ شده!

حالا خوب دقت کنیم:

اگه در محیط اینترنت، خدایی ناخواسته، برای کسیکه میدونیم نامحرمه، عکس گلی فرستادیم یا با متنهامون ابراز علاقه ای کردیم، خصوصا اگه یکی از دو طرف قضیه(چه دهنده و چه گیرنده)، زن شوهردار باشه، شک نکنیم که اسباب نابودی و بدبختی و تنزّل خودمون، و طرف مقابل رو، از مقام انسانیت فراهم کردیم!

بلکه حتی بر اساس روایات میگیم، اگه دو نامحرم با هم فقط شوخی هم داشته باشند، اسباب بدبختی خودشون رو فراهم کرده اند!

مَنْ فَاكَهَ امْرَأَةً لا يَمْلِكُهَا حُبِسَ بِكُلِّ كَلِمَةٍ كَلَّمَهَا فِي الدُّنْيَا أَلْفَ عَامٍ فِي النَّارِ وَ الْمَرْأَةُ إِذَا طَاوَعَتِ الرَّجُلَ (فَالْتَزَمَهَا حَرَاماً أَوْ قَبَّلَهَا أَوْ بَاشَرَهَا حَرَاماً أَوْ) فَاكَهَهَا وَ أَصَابَ مِنْهَا فَاحِشَةً فَعَلَيْهَا مِنَ الْوِزْرِ مَا عَلَى الرَّجُلِ فَإِنْ غَلَبَهَا عَلَى نَفْسِهَا كَانَ عَلَى الرَّجُلِ وِزْرُهَا(ثواب الأعمال و عقاب الأعمال ص283)

هر كس با زن نامحرم شوخى كند، براى هر كلمه‏اى كه در دنيا با او سخن گفته است هزار سال او را در دوزخ زندانى می‏كنند. و آن زن اگر از روى ميل خود را در اختيار او قرار دهد و مرد با او مزاح و شوخى نمايد و كار زشتى مرتكب شود، بر آن زن نيز همان گناهى كه بر مرد است خواهد بود، و اگر مرد به زور از او كام گيرد گناه خودش و گناه زن بر عهده اوست!

ادامه دارد ...

5. تشكرها 10

6. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو ثابت
    شماره عضویت
    75
    نوشته
    911
    مورد تشکر
    2,549 در 723
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    4

مَنْ فَاكَهَ امْرَأَةً لا يَمْلِكُهَا حُبِسَ بِكُلِّ كَلِمَةٍ كَلَّمَهَا فِي الدُّنْيَا أَلْفَ عَامٍ فِي النَّارِ وَ الْمَرْأَةُ إِذَا طَاوَعَتِ الرَّجُلَ (فَالْتَزَمَهَا حَرَاماً أَوْ قَبَّلَهَا أَوْ بَاشَرَهَا حَرَاماً أَوْ) فَاكَهَهَا وَ أَصَابَ مِنْهَا فَاحِشَةً فَعَلَيْهَا مِنَ الْوِزْرِ مَا عَلَى الرَّجُلِ فَإِنْ غَلَبَهَا عَلَى نَفْسِهَا كَانَ عَلَى الرَّجُلِ وِزْرُهَا(ثواب الأعمال و عقاب الأعمال ص283)

هر كس با زن نامحرم شوخى كند، براى هر كلمه‏اى كه در دنيا با او سخن گفته است هزار سال او را در دوزخ زندانى می‏كنند. و آن زن اگر از روى ميل خود را در اختيار او قرار دهد و مرد با او مزاح و شوخى نمايد و كار زشتى مرتكب شود، بر آن زن نيز همان گناهى كه بر مرد است خواهد بود، و اگر مرد به زور از او كام گيرد گناه خودش و گناه زن بر عهده اوست!
    خدا به هممون رحم كنه.
    امروزه شوخي بين زن و مرد نامحرم يه چيز عادي شده كه اگر نگي و نخندي بهت انگ اخمو بودن و بد عنق بودن و امّل بودن ميزنن كه با كسي نميجوشي

امضاء

7. تشكرها 9

8. Top | #4

عنوان کاربر
    عضو خودماني
    شماره عضویت
    1756
    نوشته
    1,327
    مورد تشکر
    2,728 در 798
    دریافت
    0
    آپلود
    0

احادیث زیر با موضوع اختلاط و ملاعبه میان زن و مرد می باشد:

عاقبت شوخی با زن نامحرم

۱- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) :

هر کس با یک زن نامحرم دست بدهد، روز قیامت در غل و زنجیر به محشر وارد می­شود و خداوند دستور می­دهد که او را به آتش جهنم بیفکنند، و هر کس با یک زن نامحرم شوخی کند، در مقابل هر کلمة حرامی که به او گفته است، هزار سال حبس خواهد شد.

۲- امام صادق (عليه السلام) :
    «رسول خدا فرمان داده بود که زن مسلمان با مردان نامحرم بیش از پنج کلمه -که آن هم در موضوعات ضروری باشد- سخن نگوید».

۳- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) :

النّظّر سهم من سهام ابلیس فمن ترکها خوفاً من الله اعطاه الله ایماناً یجد حلاوته فی قلبه؛ نگاه به نامحرم، تیری از تیرهای شیطان است هر کس آن را از خوف خدا ترک کند خداوند حلاوت ایمان را به او می چشاند.

۴- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) :

«عفُّوا عَن نساء الناس تَعِفَّ نُساءَکم؛ در مورد زنان مردم عفت بورزید تا دیگران نیز در مورد زنان شما عفت بورزند و زنان شما از تعرض نامحرمان در امان بمانند».

۵- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) :

تمام چشم­ها در روز قیامت گریان خواهد شد، مگر چشمی که از خوف و عظمت خدا بگرید و چشمی که از حرام بسته شود و چشمی که در راه خدا شبها بیدار بماند و شب زنده داری کند.

۶- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) :

«هر کس چشمان خود را از نگاه به زن نامحرم پرکند (و با خیال راحت به این نگاه خود ادامه دهد)، خداوند متعال در روز قیامت میخ­های آتشین به چشمان او فرو خواهد برد و بعد از رسیدگی به کار مردم، دستور خواهد داد که او را به آتش جهنم بیندازند»

۷- یکی از راویان می گوید:
    در کوفه به زنی قرآن می آموختم، روزی با او شوخی کردم، بعد به دیدار امام باقر (علیه السلام) شتافتم، فرمود: آنکه (حتّی) در پنهان مرتکب گناه شود خداوند به او اعتنا و توجّهی ندارد، به آن زن چه گفتی؟ از شرمساری چهره ام را پوشاندم و توبه کردم، امام فرمود: تکرار نکن.

۸- حضرت علی (علیه السلام) :

اختلاط و گفتگو مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد و دلها را منحرف میسازد.

۹- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) :

هر خانمی که خود را معطر و خوشبو کند (عطر بزند) و سپس از خانه خارج شود، همواره مورد لعنت خدا و ملائکه خواهد گرفت، تا وقتی که به خانه برگردد، هرچند برگشتش به خانه طول بکشد.

۱۰- پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) :

شیطان به حضرت موسی (ع) گفت: ای موسی! با زنی که به تو محرم و یا حلال نیست خلوت مکن (تنها مباش)، به خاطر آنکه هیچ مردی با زن نامحرمی خلوت نمی کند، مگر این که من همراه آن دو هستم. (و خودم شخصا آن دو را برای گناه و رابطه نامشروع تحریک و وسوسه می کنم)

۱۱- امام صادق (علیه السلام) :

هر کس نامحرمی را دید و چشم خود را به طرف آسمان بلند کرد یا بست، خداوند در بهشت، حورالعین بهشتی را به عقدش درمی‌آورد.

۱۲- امام باقر (علیه السلام) :

سخن گفتن با زن نامحرم، از دامهای شیطان است.

امضاء

9. تشكرها 9

10. Top | #5

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض اگه نامحرم به من گل داد چیکار کنم؟

ممکنه سوال بشه :

اگه نامحرمی برام گلی فرستاد یا ابراز علاقه کرد، چیکار کنم؟!
    در جواب میگیم :

خوب امر به معرف و نهی از منکر رو برای همینجا گذاشتند دیگه!

خیلی راحت اون رو از این کار منع کنید!

اگر گوش داد که خوشبحال جفتتون!

اگر گوش نداد و به قول کاربر گرامی حتی ما را متهم نمود!

نقل قول نوشته اصلی توسط صافات نمایش پست ها
    بهت انگ اخمو بودن و بد عنق بودن و امّل بودن ميزنن كه با كسي نميجوشي
    ارتباطمون رو باهاش قطع کنیم.

و به این کلام امام حسن مجتبی(ع) توجه داشته باشیم که:

اَلْعارُ اَهْوَنُ مِنَ النّارِ(بحارالا نوار ج 75 ص 106)
    سرزنش و ننگ شمردن مردم انسان را، آسان تر است از معصيت و گناهى كه موجب آتش جهنّم شود!

پس به خدا پناه میبریم، که حرف انسانهای فاسق، برامون بیشتر از احکام خدا ارزش داشته باشه!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع