نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تهران در آخر الزمان

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو آشنا
    شماره عضویت
    2251
    نوشته
    20
    مورد تشکر
    71 در 20
    دریافت
    1
    آپلود
    0

تهران در آخر الزمان

امام صادق (ع) فرمودند : در حوالی ری کوه سیاهی است که در پایین آن شهری بنا می شودکه آن را تهران می نامند و در آن "دارالزوراء" است شهری است که ساختمانها و کاخهایش مانند قصرهای بهشت استو زنانشان(در زیبایی) مانند حور العین اند آن زنها لباس کفار در بر می کنندو با پوشش کفار خود را می آرایند و بر "زین" سوار می شوندو برای شوهرانشان تمکین نمی کنند ودستمزد کار وکاسبی و درآمد شوهرانشان کفاف آنها را نمی دهد و بدین لحاظ از شوهران خود طلاق می کنند و مردان از مردان ارضا می شوند و زنان از زنان و مردان خود را شبیه زنان می سازند وزنان شبیه مردانو اگر می خواهی که دین خود را نگه داری آنجا را برای محل سکونت انتخاب نکن زیرا که آنجا محل فتنه است.
    امضاء
    این دنیا مثل شب تاریکه بی تو
    شب به شب نزدیکه بی تو
    غصه و غم داره بی تو
    دل تنگم خسته از درد جدایی
    ای گل نرجس کجایی ؟
    پس کدوم جمعه می آیی؟

2. تشكرها 7

محمدی (06-02-2012), مدير اجرايي (06-02-2012), نرگس منتظر (05-02-2012), ال یاسین (05-02-2012), سیده (06-02-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير بخش
    شماره عضویت
    1852
    نوشته
    1,543
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    السلام علیک یا بقیه الله
    مورد تشکر
    5,372 در 1,364
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلام علیکم منبع حدیثم ذکر بشه خیلی خوبه

5. تشكرها 3

محمدی (06-02-2012), مدير اجرايي (06-02-2012)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    71
    نوشته
    12,711
    صلوات
    3110
    دلنوشته
    10
    صل الله علیک یا مولانا یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    7,618 در 2,112
    وبلاگ
    7
    دریافت
    0
    آپلود
    0

با سلام

دوست گرامی لطفا یا با سند مطلب بزارید یا نزارید

ارسال مطالب بدون سند و منبع هیچ منفعتی نداره
    امضاء

7. تشكرها 3

محمدی (06-02-2012), مدير اجرايي (06-02-2012), سیده (06-02-2012)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

از مفضل نقل شده كه گفت:

حضرت امام صادق(ع) به من فرمود: « ای مفضل آیا می دانی که" دارالزوراء " در کجا واقع شده است؟»

من عرض کردم: خدا و حجت او بهتر می دانند.

فرمود : « ای مفضل بدان که در حوالی ری کوه سیاهی است که در پایین آن شهری بنا می شودکه آن را تهران می نامند و در آن "دارالزوراء" است، و آن شهری است که ساختمانها و کاخهایش مانند قصرهای بهشت است و زنانشان(در زیبایی) مانند حور العین اند آن زنها لباس کفار در بر می کنند و با پوشش کفار خود را می آرایند و بر "زین" سوار می شوند و برای شوهرانشان تمکین نمی کنند و دستمزد کار وکاسبی و درآمد شوهرانشان (در خرج و برجی که دارند) کفاف آنها را نمی دهد و بدین لحاظ از شوهران خود طلاق می کنند(و بزور از آنها طلاق می گیرند) و مردان از مردان ارضا می شوند و زنان از زنان ، و مردان خود را شبیه زنان می سازند وزنان شبیه مردان.

و اگر می خواهی که دین خود را نگه داری آنجا را برای محل سکونت انتخاب نکن زیرا که آنجا محل فتنه است و همچون روباهی که برای حفظ و نگهداری فرزندان خود پیوسته از این سوراخ به آن سوراخ می رود به قله کوهها گریزان باش ! »

منبع : حدیث درعلائم الظهور ناظم الاسلام کرمانی و در منتخب التواریخ به نقل از بحار الانوارعلامه مجلسی و نیز جهان در آینده ص 106
    امضاء

9. تشكرها 4

10. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ضمن عرض سلام خدمت دوستان گرامي
    اين منبع منبعي هست كه در وبلاگها و سايت هاي مختلف قرار داده شده ولي صحت و سقم آن معلوم نيست

اگر تونستم اطلاعات دقيقتري به دست بيارم در اختيار دوستان قرار خواهم داد

ممنون ميشم اگر شما هم اين كار رو بكنيد
    امضاء

11. تشكرها 4

12. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلام دوباره
    توي بعضي از وبلاگها آدرس زير بود:
    بحار الانوار ج 52 ص 258
    من متن جلد 52 بحار رو كه توي منبع حديث ذكر شده رو دانلود كردم
    كل متن صفحه 258:
    ورأيت بيت الله قد عطل ويؤمر بتركه ، ورأيت الرجل يقوم مالا يفعله .
    ورأيت الرجال يتسمنون للرجال والنساء للنساء ، ورأيت الرجل معيشته من دبره ، ومعيشة المرأة من فرجها ، ورأيت النساء يتخذن المجالس كما يتخذها الرجال .
    ورأيت التأنيث في ولد العباس قد ظهر ، وأظهروا الخضاب ، وامتشطوا كما تمتشط المرأة لزوجها ، وأعطوا الرجال الاموال على فروجهم ، وتنوفس في الرجل وتغاير عليه الرجال ، وكان صاحب المال أعز من المؤمن ، وكان الربا ظاهرا لا يعير ، وكان الزنا تمتدح به النساء .
    ورأيت المرأة تصانع زوجها على نكاح الرجال ، ورأيت أكثرالناس وخير بيت من يساعد النساء على فسقهن ، ورأيت المؤمن محزونا محتقرا ذليلا ، ورأيت البدع والزنا قد ظهر ، ورأيت الناس يعتدون بشاهد الزور ، ورأيت الحرام يحلل ، ورأيت الحلال يحرم ، ورأيت الدين بالرأي ، وعطل الكتاب وأحكامه ، ورأيت الليل لا يستخفى به من الجرءة على الله .
    ورأيت المؤمن لا يستطيع أن ينكر إلا بقلبه ، ورإيت العظيم من المال ينفق في سخط الله عزو جل .
    ورأيت الولاة يقربون أهل الكفر ، ويباعدون أهل الخير ، ورأيت الولاة يرتشون في الحكم ، ورأيت الولاية قبالة لمن زاد .
    ورأيت ذوات الارحام ينكحن ، ويكتفى بهن ، ورأيت الرجل يقتل على ( التهمة وعلى ) الظنة ويتغاير على الرجل الذكر فيبذل له نفسه وماله ، ورأيت الرجل يعير على إتيان النساء ، ورأيت الرجل يأكل من كسب امرأته من الفجور ، يعلم ذلك ويقيم عليه ، ورأيت المرأة تقهر زوجها ، وتعمل مالا يشتهي وتنفق على زوجها .
    ورأيت الرجل يكري امرأته وجاريته ، ويرضى بالدني من الطعام والشراب ورأيت الايمان بالله عزوجل كثيرة على الزور ، ورأيت القمار قد ظهر ، ورأيت

[258]
    حالا اينكه اين موارد ذكر شده در مورد تهران باشه من توش نديدم
    ویرایش توسط عهد آسمانى : 06-02-2012 در ساعت 13:10
    امضاء

13. تشكرها 4

14. Top | #7

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض زوراء همان ری است!

نقل قول نوشته اصلی توسط عهد آسمانى نمایش پست ها
    سلام دوباره
    توي بعضي از وبلاگها آدرس زير بود:
    بحار الانوار ج 52 ص 258
    حالا اينكه اين موارد ذكر شده در مورد تهران باشه من توش نديدم
    با عرض سلام

بنده هم به آدرسی که فرمودید سر زدم ولی لفظ تهران را نیافتم.

منتهی مطلبی را در مورد زوراء باید عرض کنم که شاید به مشکل شما ، و مباحث این تایپیک که درباره احادیث آخر الزمان است کمک نماید.

عَنْ مُعَاوِيَةَ بْنِ وَهْبٍ قَالَ: تَمَثَّلَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع‏ بِبَيْتِ شِعْرٍ لِابْنِ أَبِي عَقِبٍ‏ : ( وَ يُنْحَرُ بِالزَّوْرَاءِ مِنْهُمْ‏ لَدَى الضُّحَى ///‏ ثَمَانُونَ أَلْفاً مِثْلُ مَا تُنْحَرُ الْبُدْنُ‏ ) ثُمَّ قَالَ لِي تَعْرِفُ الزَّوْرَاءَ قَالَ قُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ يَقُولُونَ إِنَّهَا بَغْدَادُ قَالَ لَا ثُمَّ قَالَ ع دَخَلْتَ الرَّيَ‏ قُلْتُ نَعَمْ قَالَ أَتَيْتَ سُوقَ الدَّوَابِّ قُلْتُ نَعَمْ قَالَ رَأَيْتَ الْجَبَلَ الْأَسْوَدَ عَنْ يَمِينِ الطَّرِيقِ تِلْكَ الزَّوْرَاءُ يُقْتَلُ فِيهَا ثَمَانُونَ أَلْفاً مِنْهُمْ ثَمَانُونَ رَجُلًا مِنْ وُلْدِ فُلَانٍ كُلُّهُمْ يَصْلُحُ لِلْخِلَافَةِ قُلْتُ وَ مَنْ يَقْتُلُهُمْ جُعِلْتُ فِدَاكَ قَالَ يَقْتُلُهُمْ أَوْلَادُ الْعَجَمِ‏ (الكافي ج‏8 ص 177)

معاويه بن وهب گويد: امام صادق عليه السّلام بشعرى از ابن ابى عقب تمثّل جست كه گويد:

در هنگام ظهر در «زوراء» هشتاد هزار تن از آنها چون شتر قربانى شوند!

سپس بمن فرمود: زوراء را می‏شناسى؟

من عرض كردم: قربانت بروم! ميگويند: زوراء همان بغداد است!

حضرت فرمود: نه، سپس فرمود:

آيا به «رى» رفته ‏اى؟ عرض كردم: آرى، فرمود: بازار چهارپايان رفته‏ اى؟ عرض كردم: آرى!

فرمود: آن كوه سياه را كه در طرف راست جاده است ديده ‏اى؟ همان زوراء است كه هشتاد هزار از اهالی آن- كه هشتاد نفرشان از فرزندان فلان هستند و همه آنها شايسته خلافت هستند- در آنجا كشته شوند!

و فراموش نکنیم تهران در آن وقت یکی از توابع شهر ری بود.

پناه میبریم به خداوند متعال از فتنه های آخر الزمان.

15. تشكرها 5

مدير اجرايي (06-02-2012), سیده (06-02-2012), صافات (15-04-2012), عهد آسمانى (06-02-2012)

16. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    9463
    نوشته
    1
    مورد تشکر
    0 در 0
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد خلاف

سلام علیکم من خودم مذهبی نیستم و به اینجور چیزا زیاد اعتقادی ندارم ولی دوست دارم بیشتر بدونم
    فرض اینکه الان آخرالزمان ; داریم میبینیم که لوس آنجلس بیشتر از تهران لس بین داره و به نظرم تیر این پیشگویی به سنگ خورده
    شهری که پلیس داره هیچ وقت 8 نفر یا 80 نفر که شایسته خلافت به مردم باشن توش کشته نمیشن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع