نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نرم افزار میکس کردن تصاویر و خلق تصاویر جدید

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,202
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,174 در 63,562
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

compiyoter نرم افزار میکس کردن تصاویر و خلق تصاویر جدید

نرم افزار fotomix
    نرم ‌افزاری ساده و رایگان برای میکس کردن تصاویر و خلق تصاویر جدید

این نرم‌افزار علاوه بر دارا بودن محیط کاربری ساده، حجم کمی دارد و به راحتی قابل دانلود است.

این تصویر محیط کلی کار را نشان می‌دهد که به تشریح هر کدام از قسمت‌ها طبق شماره گذاری انجام شده می ‌پردازیم:

1- Start a new empty project، در شروع کار با انتخاب این گزینه محیطی برای اولین کار خود فراهم می‌کنید. این گزینه عملکردی مشابه new در محصولات مایکروسافت دارد.

2- Back Ground ، با رفتن به این تب، عملیات وتغییراتی که می‌خواهید روی تصویر پس زمینه انجام دهید را اعمال می‌کنید.

3- Fore Ground ، با رفتن به این تب، عملیات وتغییراتی که می‌خواهید روی تصویری که قرار است روی پس زمینه میکس شود را اعمال می‌کنید.

4- Composition ، این گزینه تبی است که در آن عملیات میکس شدن تصاویر انجام می‌گیرد.

5- Touch up، این تب برای اعمال تغییرات روی تصویر نهایی است.

6- Finished ، در این تب می‌توانید گزینه‌های مربوط به کادر بندی تصویر نهایی را اعمال و نحوه ذخیره آن را مشخص کنید.

7- در این منو سه انتخاب برای تصویر پس زمینه دارید. می‌توانید یکی از سه حالت Transparent ، photo و Artificial را انتخاب کنید. این سه گزینه به ترتیب عکس پس زمینه را در حالت شفاف، خود عکس و مصنوعی قرار دهید.

8- واضح است که گزینه Open تصاویر را باز می‌کند و گزینه Pate محتوای کلیپ برد را انتقال می‌دهد.

حال مراحل میکس کردن دو تصویر را قدم به قدم می ‌بینیم.

مرحله اول

روی گزینه Start a new empty project کلیک کنید. سپس روی گزینه Open کلیک کرده و تصویر دلخواه خود برای پس زمینه را انتخاب کنید. دقیق کنید که در تب Background قرار داشته باشید.

مرحله دوم

به تب Foreground بروید و روی گزینه Open کلیک کرده و تصویر دلخواه خود را انتخاب کنید.

مرحله سوم

وارد تب Composition شوید و تغییرات مورد نظرتان را بدهید. برای مثال من تصویر ساحل صخره‌ای را به عنوان background و تصویر لاله‌ها را به عنوان foreground انتخاب می‌کنم. حال در قسمت Composition از میان ابزارهای موجود ابتدا Size را تغییر می دهم و تصویر را به گوشه سمت راست می‌برم.

با گزینه Circle fade تصویر را به صورت دایره‌ای از لبه‌ها محو می‌کنم. اگر گزینه Edge fade را انتخاب کنید، لبه‌ ها به صورت مربعی به سمت مرکز محو می‌شوند. سپس با تغییر گزینه transparency تصویر لاله‌ ها را شفاف ‌تر می‌کنم.

حال با رفتن به تب Touch up تصویر نهایی را چک می ‌کنیم و تغییرات لازم را اعمال می ‌کنیم.
    برای مثال من با ابزار Smooth Brush تصویر دوم را بیشتر محو و مخلوط تصویر پس زمینه می‌ کنم.
    حال با رفتن به گزینه finished می توانید تصویر نهایی را ذخیره کنید.

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

2. تشكرها 3

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع