صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: گناه زنی که نازاست چیست ؟ چرا نباید با او ازدواج کرد ؟

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض مجموع آیات و احادیث رو باید بشناسیم

مطلب چهارم (مهم) :

یک آیه یا یک حدیث رو باید در کنار آیات و احادیث دیگر، و با دیدی جامع معنا نمود!

صریح آیه قرآن میفرماید:

(إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ؛
    گرامي‌ترين شما نزد خداوند با تقواترين شماست، خداوند دانا و آگاه است!)(الحجرات/13)

حالا انصافه که آیه فوق رو با این همه صراحت رها کنیم، و بر اساس یک روایت که معنای اون رو دقیقا متوجه نشدیم، قضاوتی داشته باشیم!

و در نهایت مصداق این ضرب المثل بشیم که :

یارو بین این همه پیغمبر، حضرت جرجیس(ع) رو انتخاب کرده!

آیات قرآن و احادیث اینگونه هستند که ممکنه یک مطلب در یک روایت گفته شده باشه و هزار مطلب دیگر در هزار روایت دیگر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم اشاره شده باشه، لذا باید برای قضاوت به همه اونها نگاه کنیم تا مصداق این فراز از آیه نشیم:

(أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَتَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَمَا جَزَاءُ مَنْ يفْعَلُ ذَلِكَ مِنْكُمْ إِلَّا خِزْي فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَيوْمَ الْقِيامَةِ يرَدُّونَ إِلَى أَشَدِّ الْعَذَابِ وَمَا اللَّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ؛ آيا به بعضي از دستورات کتاب آسماني ايمان مي‌آوريد، و به بعضي کافر مي‌شويد؟! براي کسي از شما که اين عمل (تبعيض در ميان احکام و قوانين الهي) را انجام دهد، جز رسوايي در اين جهان، چيزي نخواهد بود، و روز رستاخيز به شديدترين عذابها گرفتار مي‌شوند. و خداوند از آنچه انجام مي‌دهيد غافل نيست.)(البقرة/85)

ادامه دارد ...

2. تشكرها 5

mashoo (10-04-2012), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (10-04-2012), مدير اجرايي (10-04-2012), معمار (10-04-2012)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #12

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض باید مورد روایت را دقت داشته باشیم

مطلب پنجم :

نقل قول نوشته اصلی توسط شميم يار نمایش پست ها
    اگر ازدواج بخاطر تکثیر نسل است این رابطه ای دو طرفه است . بنابراین باید به خانمها هم گفته می شد بی خیرترین و بدترین مردان را معرفی کنم ؟ مردی که عقیم است بی خیرترین و بدترین مرد است و با چنین مردی ازدواج نکنید . اما چرا گفته نشده؟؟؟؟؟؟
    با این همه علامت سوالی که گذاشته شده آدم احتمال میده، ممکنه شما در حال عصبانیت به سر ببرید، اما به احتمال قوی واکنش شما، نشانه عصبانیت نیست، بلکه اثر همان شوکی است که فرمودید:

واقعا شوکه شدم
    و این شوک بیشک بخاطر اعتماد صحیح و قوی شما به معصومین(ع) ناشی شده، که باورتان نمیشود ، معصومین(ع) که پاکترین انسانها و مفسر آیات الهی هستند، در حقّ خانمها بی احترامی ای داشته باشند.

اما امیدوارم تا حدودی از شوکی که فرمودید، خارج شده باشید تا جواب بر روح و جان شما بنشیند!

در حوزه های علمیه و بین علما این مطلب که از آیات و احادیث گرفته شده، مشهور هست که:

اثبات شیء نفی ماعدا نمی کنه؛ یعنی وقتی مطلبی گفته شد، به خودی خود، دلیلی وجود نداره که مطلب دیگری وجود نداشته باشه!

مثلا فکر کنید شخصی میاد از من میپرسه که میخوام نمره امتحانم بالا بشه؛ منم در جوابش میگم برو به پدر و مادرت احترام بگذار.

حالا این صحیحه که دانش آموز بگه پس من فقط میرم به پدر و مادرم احترام میگذارم و دیگه درس نمیخونم، چون حاجی گفته برو به پدر و مادرت احترام بگذار!

در صورتی که ممکنه من در صد جمله دیگه گفته باشم، دانش آموز برای موفقیت باید درس هم بخونه، ولی این دانش آموز بدسلیقه، صد جمله دیگه من رو نادیده گرفته و فقط به این جمله آخر من مشغول شده!

در مورد حدیثی که آورده شده رسول خدا(ص) برای مرد یا مردهایی دارند بیان میفرمایند که با چه کسی ازدواج کنند.

مثلا تصور کنید زنی میاد پیش من و از من مشورت میخواد و میپرسه با کی ازدواج کنه؟

من هم بهش میگم برو با یک مرد کامل ازدواج کن!

حالا این منصفانه است که یه مردی بپره وسط و بگه، تو به مردها بی احترامی کردی!

میگم چرا؟ میگه خوب چرا نگفتی مردها برند با یه زنی که کامله ازدواج کنند!

خوب طبیعیه کسی که سوال مطرح کرده بود یک زن بود و من در جوابش گفتم با مردی ازدواج کن که کامل باشه، و اگه یه مرد می اومد از من سال میپرسید، من به اون هم میگفتم برو با یه زن کامل ازدواج کن، و با اندک آرامشی میتونیم متوجه بشیم که این پاسخ ها و مطالب واقعا طبیعیه!

مخاطب رسول خدا(ص) در این حدیث هم مردها بودند و طبیعیه که حضرت برخی از صفات خوب یا بد زنان را مطرح میفرمایند.

ادامه دارد ...

5. تشكرها 4

mashoo (10-04-2012), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (10-04-2012), مدير اجرايي (10-04-2012), معمار (10-04-2012)

6. Top | #13

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    1100
    نوشته
    763
    مورد تشکر
    4,155 در 728
    وبلاگ
    5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض بد نسبت به چی؟

مطلب ششم:

اینکه فرمودند اَلا اُخْبِرُكُمْ بِشِرارِ نِسائِكُمْ؟ بدترين زنانتان را معرفى نكنم؟ را به چه باید تفسیر کرد ؟ ... زن نازا چه شر وبدی دارد که رسول الله در موردش چنین فرموده ؟
    خودتون تعبیر زیبایی از شر و بدی بیان نمودید:

به خوبی میدانید که شرار از ریشه شرر به معنی شر و بدی ست . و معنی کلمه کاملا واضح است
    اما غفلت فرمودید که بدی، نسبی است و دارای درجه میباشد!

مثلا کدوم آدم عاقلی میگه نمره 18 بد هست؟!

اما همین نمره 18 ، نسبت به نمره 20 یقینا بد هستش!

کدوم آدم عاقلی حکم میکنه که انسان با تقوا بد هستش؟!

اما با اندک آرامشی میتوان فهمید، که انسان با تقوایی که نتونه بچه دار بشه، از انسان با تقوایی که بتونه بچه دار بشه، در درجه پایین تری قرار داره!

یقینا اگر به مجموع آیات و احادیث نگاهی جامع میشد، یقینا به این نتیجه هم میشد دست یافت که اصل در انتخاب همسر بچه دار شدن نیست، بلکه اصل ایمان و اخلاق اوست!

اما بحث بحث دیگری است، کدام انسان مومنی است که ارزش فرزند را نداند؟!

(قال الصادق عليه السلام: «لَا يَتْبَعُ الرَّجُلَ بَعْدَ مَوْتِهِ إِلَّا ثَلَاثُ خِصَالٍ‏: صَدَقَةٌ أَجْرَاهَا لِلَّهِ فِي حَيَاتِهِ، فَهِيَ تَجْرِي لَهُ بَعْدَ مَوْتِهِ‏ ؛ وَ سُنَّةُ هُدًى سَنَّهَا، فَهِيَ يُعْمَلُ بِهَا بَعْدَ مَوْتِهِ‏ ؛ وَ وَلَدٌ صَالِحٌ يَدْعُو لَهُ»؛ پس از مرگ، عملى بدنبال مرد نيايد جز سه كار: صدقه‏اى كه در زندگى اجرا كند، و پس از مرگ نيز جارى باشد، رسم نيكى كه بيادگار گذارد و پس از او باقى ماند، و فرزند شايسته‏اى كه برايش دعا كند)(كافي ج‏13 ص 467)

جمع بندی : چنانکه عرض شد، آیات و احادیث رو باید کنار هم دید و معنا کرد، و چنانکه آمد، ملاک در انتخاب همسر در درجه اول باید ایمان و اخلاق و کفو و برابری باشه.

اما در نهایت اگر امر دایر شده بود بین اینکه بتونیم یکی از این دو فرد زیر رو انتخاب کنیم:

1 همسری که همه صفات خوب رو داره، فقط بچه دار نمیشه

2 همسری که همه صفات خوب رو داره، بچه دار هم میشه

اگر مورد اول رو انتخاب کنیم، به حکم عقل سالم، یقینا کج سلیقگی به خرج دادیم و انتخاب بدی نمودیم.

و این روایت و روایات مشابه، در مقام بیان همین مطلب است.

امیدوارم موفق باشید و دنیا و آخرت به کامتان.

7. تشكرها 5

8. Top | #14

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    14008
    نوشته
    5,310
    مورد تشکر
    717 در 197
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بنام خدا

سلام علیکم

جناب اقای محمدی از شما برای پاسخگویی به سوالاتم ممنونم . اما توضیحاتی رو لازم میدونم به عرض برسانم :

صریح آیه قرآن میفرماید:

(إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ؛ گرامي‌ترين شما نزد خداوند با تقواترين شماست، خداوند دانا و آگاه است!)(الحجرات/13)

حالا انصافه که آیه فوق رو با این همه صراحت رها کنیم، و بر اساس یک روایت که معنای اون رو دقیقا متوجه نشدیم، قضاوتی داشته باشیم!

دقیقا منظور بنده همینه که وقتی ما ایه ای به این صراحت داریم . چرا باید حدیثی در این حد توهین امیز را بپذیریم و سعی در توجیه آن کنیم و اسمان و ریسمان را بهم بدوزیم که منظور رسول الله این بوده و ان نبوده .....................

با این همه علامت سوالی که گذاشته شده آدم احتمال میده، ممکنه شما در حال عصبانیت به سر ببرید، اما به احتمال قوی واکنش شما، نشانه عصبانیت نیست، بلکه اثر همان شوکی است که فرمودید:
    عصبانی نیستم . اما واقعا شوکه شدم . همانطور که عرض کردم به هیچ وجه نمیتوانم بپذیریم پیامبر من چنین سخنی گفته باشد . متاسفانه پاسخ هایی که می شنوم برطرف کننده این شوک نیستند .

در مورد حدیثی که آورده شده رسول خدا(ص) برای مرد یا مردهایی دارند بیان میفرمایند که با چه کسی ازدواج کنند.

مثلا تصور کنید زنی میاد پیش من و از من مشورت میخواد و میپرسه با کی ازدواج کنه؟

من هم بهش میگم برو با یک مرد کامل ازدواج کن!

حالا این منصفانه است که یه مردی بپره وسط و بگه، تو به مردها بی احترامی کردی!

میگم چرا؟ میگه خوب چرا نگفتی مردها برند با یه زنی که کامله ازدواج کنند!

خوب طبیعیه کسی که سوال مطرح کرده بود یک زن بود و من در جوابش گفتم با مردی ازدواج کن که کامل باشه، و اگه یه مرد می اومد از من سال میپرسید، من به اون هم میگفتم برو با یه زن کامل ازدواج کن، و با اندک آرامشی میتونیم متوجه بشیم که این پاسخ ها و مطالب واقعا طبیعیه!

درسته که این موضوع در جمع مردان مطرح شده . این که چیز مخفی نیست . عرض من اینه که چرا چنین خطابی در جای دیگر به آقایون نشده . ممکنه شما حدیثی بیاورید که رسول الله به خانمها فرموده باشند که بدترین و بی خیرترین مردان شما مردان عقیم هستند ؟؟ اگر مردان برای انتخاب همسر نیاز به راهنمایی رسول الله داشته اند قطعا خانمها نیز نیاز به این راهنمایی ها داشته اند که با چه مردانی ازدواج نکنند . بدترین و بی خیرترین مردان را بشناسند . اما اثری از اینگونه احادیث نیست . گویا رسول الله تنها برای هدایت و راهنمایی مردان مبعوث شده اند .

اما غفلت فرمودید که بدی، نسبی است و دارای درجه میباشد!

مثلا کدوم آدم عاقلی میگه نمره 18 بد هست؟!

اما همین نمره 18 ، نسبت به نمره 20 یقینا بد هستش!

کدوم آدم عاقلی حکم میکنه که انسان با تقوا بد هستش؟!

اما با اندک آرامشی میتوان فهمید، که انسان با تقوایی که نتونه بچه دار بشه، از انسان با تقوایی که بتونه بچه دار بشه، در درجه پایین تری قرار داره!

یقینا اگر به مجموع آیات و احادیث نگاهی جامع میشد، یقینا به این نتیجه هم میشد دست یافت که اصل در انتخاب همسر بچه دار شدن نیست، بلکه اصل ایمان و اخلاق اوست!

اما بحث بحث دیگری است، کدام انسان مومنی است که ارزش فرزند را نداند؟!

جناب آقای محمدی من از این نکته غفلت نکرده ام . اما واقعا نمیدونم چرا به نکته مهم این حدیث اصلا توجه نمیشه . اینجا رسول الله نمی فرمایند اگر زنی صاحب فرزند نمی شود زن خوبی ست اما زنی که فرزند دار می شود بهتر است . اینجا دقیقا عبارت اینه : بی خیرترین و بدترین .

رسول الله در این حدیث نفرموده اند که بین زنی که فرزند دار می شود و زنی که فرزند دار نمی شود مسلما آن که فرزند دار می شود بهتر است .

دقت بفرمائید اینجا مقایسه ای بین بد و بدتر صورت نگرفته (جدای از اینکه اصلا اطلاق بد یا بدترین به چنین زنی کاملا غیر منصفانه است ) در حدیث آورده شده که رسول الله فرموده اند بدترین و بی خیرترین زنان . (صفت افضل تفصیل) یعنی دیگه بدتر از چنین زنی وجود دارد .
    اگر زنی یا مردی بتواند صاحب فرزند شود مسلما خوب است و جای تردید نیست . اما اینکه به دلیل ناتوانی در فرزند دار شدن به او صفت بدترین یا بی خیرترین داده شود درست است ؟

باید عرض شود کلّیت این کلام صحیح نیست، چون ما عقیده داریم، تمامی اتفاقاتی که برای انسان حادث میشه، بی علت نمی باشد!

اینکه انسان مشکلات جسمی خودش و یا اطرافیان و دوستانش رو در اولین مرحله به گردن خدا بندازه، کاری است ناصحیح!

(وَمَا أَصَابَكُمْ مِنْ مُصِيبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَيدِيكُمْ وَيعْفُو عَنْ كَثِيرٍ؛ هر مصيبتي به شما رسد بخاطر اعمالي است که انجام داده‌ايد، و بسياري را نيز عفو مي‌کند!)(شوري/30)

ان شاء الله نمی خواهید بفرمائید یک زن با اراده و میل شخصی خودش نازا شده ؟ قطعا منظورتون این نیست . احتمالا می خواهید بفرمائید پدر و مادر و جد و عامل وراثت و ................................. در این نیقصه ممکن است دخیل باشند . در آن صورت هم باز این وسط زن بیگناه است .

در مجموع عرض من اینه که بکار بردن کلمه بد ترین و بی خیرترین برای یک نقیصه غیر ارادی که خود فرد در ان نقشی نداشته کاملا غیر منطقی و در نهایت بی انصافی ست و باور کردنی نیست چنین صحبتی از جانب پیامبر اکرم صلوات الله علیه و اله باشد .

تصور من این است که دستی در کار است که چهره زن در اسلام را خراب کند . و بهترین شیوه این تخریب انتصاب احادیث اهانت امیز پیرامون زن به معصومین علیهم السلام است . به همین دلیل به زودی تک تک این احادیث را جهت بررسی و پاسخگویی در سایت مطرح خواهم کرد . ان شاءالله با حوصله و سعه صدر به انها پاسخ داده شود.

التماس دعا
    امضاء

9. تشكر

mashoo (12-04-2012)

10. Top | #15

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    873
    نوشته
    4,037
    مورد تشکر
    9,396 در 3,226
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلام دوستان

امروز در سایتی به این دو حدیث برخورد م که واقعا شوکه شدم

شِرارُ نِسائِكُمْ العُقَرَةُ، الدَّنِسَةُ، اللَّجُوجَةُ، الْعاصِيَةُ، الذَّليلَةُ فى قَوْمِها، الْعَزيزَةُ فى نَفْسِها، الحَصانُ عَلى زَوْجِها، الهَلُوكُ عَلى غَيْرِهِ.

بى خيرترين زنان شما: زنان عقيم و زنانى كه پاكيزگى را رعايت نمى كنند و لجباز و نافرمان و در ديد فاميل پست، و در نظر خود عزيز، و نسبت به شوهر سركش، و با ديگران رام و تسليم هستند. (بحار الانوار)

اَلا اُخْبِرُكُمْ بِشِرارِ نِسائِكُمْ؟ الذَّليلَةُ فى اَهْلِها، الْعَزيزَةُ مَعَ بَعْلِها، الْعَقيمُ الْحَقُودُ، الَّتى لا تَتَوَرَّعُ عَنْ قَبيح، الْمُتَبَرَّجَةُ اِذا غابَ عَنْها بَعْلُها، الْحَصانُ مَعَهُ اِذا حَضَرَ، لا تَسْمَعُ قَوْلَهُ، وَ لا تُطيعُ اَمْرَهُ، وَ اِذا خَلى بِها تَمَنَّعَتْ كَما تَمَنَّعَ الصَّعَبَةُ عِنْدَ رُكُوبِها، وَ لا تَقْبَلُ مِنْهُ عُذْراً، وَ لا تَغْفِرُ لَهُ ذَنْباً.[156]

بدترين زنانتان را معرفى نكنم؟ آنكه در فاميلش پست و بى مقدار، و نسبت به شوهرش فخر فروش، نازا، كينه توز، از كار زشت روى نگرداند، و در غياب شوهر خود را زينت دهد، و در حضور وى بى پيرايه باشد، از شوهر اطاعت نكند، فرمانش را نپذيرد، در خلوت نسبت به خواسته شوهر تمكين نكند، عذر شوهر را نپذيرد، و از خطايش در نگذرد. (بحارالانوار)

زن نازا چه گناهی کرده ؟ آیا خودش در این نازا بودن مقصره ؟ چطور میشه این حدیث را باور کرد ؟ زنی بدون هیچ تقصیری صرفا بخاطر اینکه خدا نخواسته او دارای فرزند بشه باید از ازدواج و تشکیل خانواده محروم بشه ؟ از همه اینها بدتر اینکه در لیست سیاه بدترین و بی خیر ترین زنها قرار بگیره ؟ اخه چرا؟ این زن چه صفت بدی داره؟ که جزو بدترین زنان قرار گرفته ؟

نازا بودن صفته یا نقص ؟ ایا بخاطر این نقص خدادادی باید گفت چنین کسی جزو بدترین زنانه ؟

واقعا گیچ شدم . برای من باور کردنی نیست که پیامبر گرامی (ص) چنین سخنی گفته باشد . شما چی فکر می کنید ؟ نظر شما خواننده محترم چیه ؟

با عرض سلام

دوست گرامی برداشت شما از این احدیث کاملا اشتباه هست. شاید بخاطر اینکه درست ترجمه نشده

شِرارُ نِسائِكُمْ العُقَرَةُ، الدَّنِسَةُ....

یعنی صفات بعدی که در حدیث آمده صفات ناپسند همینگونه زنان نازا هست
    .

پس اگر روایت این بود که بدترین زنان شما زنان نازا هستند حرف شما صحیح بود اما در این روایت جمیع صفات بدترین زنان آمده

یعنی از زنانی یاد شده که نه تنها صاحب فرزند نمیشوند بلکه حقوق همسر و حقوق الهی را هم رعایت نمیکنند و ناسپاس هستند.

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله میفرمایند:

شَرُّ الاَْشْیاءِ الْمَرْأَةُ السُّوءُ

بدترین چیزها زن بد است.

اَغْلَبُ الاَْعْداءِ لِلْمُؤَمِنِ زَوْجَةُ السُّوء

کوبنده ترین دشمنان مؤمن همسر بد است.

و در روایات مورد سوال شما صفات بدترین زن آمده است.

از طرفی باید گفت که خلاف تصور شما این احادیث به نفع زنان نازای مطیع هم هست چرا که در عصر جاهلی به زنها بسیار ستم میشد

از جمله اینکه زنی عزیز بود که صاحب فرزند آنهم پسر میشد. حال اگر زنی بچه دار نمیشد اگر صاحب صفات نیک هم بود مورد ظلم قرار میگرفت

با این اوصاف
    شاید نازایی نقص به حساب آید اما غرض حضرت از این حدیث این است که نازایی در صورتی عیب هست که با صفات ناپسندی که در روایت آمده جمع شود .

و از سوی دیگر این احادیث آموزه ای تربیتی هستند برای خانمها که درهر شرایطی نباید از وظایف خود سرباز زنند و به اعمال ناپسند روبیاورند

امضاء
    او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم

11. تشكرها 3

mashoo (12-04-2012), معمار (12-04-2012)

12. Top | #16

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    14008
    نوشته
    5,310
    مورد تشکر
    717 در 197
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بنام خدا سلام علیکم

دوست گرامی در این حدیث خصوصیات زنان بد را برشمرده نه اینکه این خصوصیات در زن نازا باشه . من نمیدونم شما چطور این برداشت رو کردید . یعنی صرف نازا بودن باعث میشه که یک زن به صفات دیگر هم مبتلا شود ؟

فرموده اند زنان عقیم و زنانی که ........... نفرموده اند زنان نازائی که ....................

بى خيرترين زنان شما: زنان عقيم و زنانى كه پاكيزگى را رعايت نمى كنند و لجباز و نافرمان و در ديد فاميل پست، و در نظر خود عزيز، و نسبت به شوهر سركش، و با ديگران رام و تسليم هستند. (بحار الانوار)

و همچنین در این حدیث به واو که بین صفات گذاشته شده دقت کنید :

بدترين زنانتان را معرفى نكنم؟ آنكه در فاميلش پست و بى مقدار، و نسبت به شوهرش فخر فروش، نازا، كينه توز، از كار زشت روى نگرداند، و در غياب شوهر خود را زينت دهد، و در حضور وى بى پيرايه باشد، از شوهر اطاعت نكند، فرمانش را نپذيرد، در خلوت نسبت به خواسته شوهر تمكين نكند، عذر شوهر را نپذيرد، و از خطايش در نگذرد. (بحارالانوار)

با هیچ عقلی جور در نمیاد که یک زن به صرف نازا بودن اینهمه صف بد دیگه هم داشته باشه . مشخصه که اگر زنی چنین صفاتی داشته باشد نازا هم نباشه بد هست هر عقل سلیمی اینو می فهمه و نیازی نیست به کسی تفهمیم کرد زنی که چنین خصلت هایی داشته باشد بد است . همچنین دقت کنید که ذکر شده بدترین زنان . یعنی ارائه لیستی از زنان بد . در غیر اینصورت می فرمودند بدترین زن زنی ست که چنین و یژگی های داشته باشه .
    امضاء

13. تشكرها 2

mashoo (12-04-2012), سابحات (11-04-2012)

14. Top | #17

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    873
    نوشته
    4,037
    مورد تشکر
    9,396 در 3,226
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بنام خدا سلام علیکم

دوست گرامی در این حدیث خصوصیات زنان بد را برشمرده نه اینکه این خصوصیات در زن نازا باشه . من نمیدونم شما چطور این برداشت رو کردید . یعنی صرف نازا بودن باعث میشه که یک زن به صفات دیگر هم مبتلا شود ؟

فرموده اند زنان عقیم و زنانی که ........... نفرموده اند زنان نازائی که ....................

و همچنین در این حدیث به واو که بین صفات گذاشته شده دقت کنید :

با هیچ عقلی جور در نمیاد که یک زن به صرف نازا بودن اینهمه صف بد دیگه هم داشته باشه . مشخصه که اگر زنی چنین صفاتی داشته باشد نازا هم نباشه بد هست هر عقل سلیمی اینو می فهمه و نیازی نیست به کسی تفهمیم کرد زنی که چنین خصلت هایی داشته باشد بد است . همچنین دقت کنید که ذکر شده بدترین زنان . یعنی ارائه لیستی از زنان بد . در غیر اینصورت می فرمودند بدترین زن زنی ست که چنین و یژگی های داشته باشه .

مشخصه که هیچگاه نمیتوان کسی را به خاطر یک صفت ناپسند یا بخاطر نقصی در وجودش بدترین معرفی کرد.

همانطور که گفتم برداشت نادرست شما به خاطر ترجمه نادرستی هست که برای حدیث اول شده.

اگر شما در متن عربی توجه کنید هیچ واوی نیامده و همه صفات متعلق به یک شخص میباشد یعنی همان بدترین زنها.

در حدیث دوم هم در متن عربی واو نیامده و در ترجمه مابین صفات یک شخص آمده.

اگر هم تعمدی در بکار بردن کلمه نازا بوده علتش همین هست که بفرماید هر زن نازایی بد نیست و زن نازایی بد هست که دارای این صفات باشد.

همچنین دقت کنید که ذکر شده بدترین زنان . یعنی ارائه لیستی از زنان بد . در غیر اینصورت می فرمودند بدترین زن زنی ست که چنین و یژگی های داشته باشه .

این سخن شما صحیح نیست که چون فرمودند زنان باید لیستی از زنها را نام ببرند.
    اگر احادیثی را که در پست قبلی آوردم ملاحظه کنید میبینید که در آن احادیث هم این مساله وجود دارد اگر سخن شما صحیح بود باید لیستی ازاشیاء بد یا لیستی از دشمنان نام برده میشد

شَرُّ الاَْشْیاءِ الْمَرْأَةُ السُّوءُ

بدترین چیزها زن بد است.

اَغْلَبُ
    الاَْعْداءِ لِلْمُؤَمِنِ زَوْجَةُ السُّوء

کوبنده ترین دشمنان مؤمن همسر بد است.

شما بهتر هست در این خصوص به شخصی که به ادبیات عرب تسلط کافی دارد مراجعه فرمایید

امضاء
    او منتظر ماست تا شرایط را برای ظهورش مهیا کنیم

هر یک از ما در قبال خون هر مظلومی که در جهان بر زمین میریزد مسوولیم

15. تشكر

mashoo (12-04-2012)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع