صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: دوئل در بازار سرمايه

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد دوئل در بازار سرمايه

«احمدرضا درويش» سينماگر معروف را مى شناسيد. من او را بيشتر به خاطر فيلم «كيميا» با بازى زيباى خسرو شكيبايى مى شناسم. اما سياسيون او را بيشتر به خاطر ساخت فيلم تبليغاتى «محمد خاتمى» در جريان انتخابات رياست جمهورى مى شناسند. با اين حال اگر شما با نشانه هايى كه گفتم، او را نمى شناسيد بايد بگويم درويش سازنده پرخرج ترين فيلم سينماى ايران است.

2. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من برخلاف علاقه عجيبى كه به سينما دارم، مدتى است كه از آن دورم اما سال گذشته و در جريان برگذارى فيلم فجر، در مورد فيلم جديد احمدرضا درويش خيلى مطلب شنيدم.تعجب نكنيد. رابطه احمدرضا درويش و ستون يادداشت هاى يك سهامدار را برايتان روشن مى كنم. فقط كمى تحمل كنيد.
    چند روز پيش كه در تحريريه شرق نشسته بودم اطلاع دادند كه شخصى مايل است تلفنى با من صحبت كند.

5. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

گوشى را برداشتم. آن طرف خط، مردى بود كه خودش را «مجيد كريمى» معرفى كرد. چند لحظه اى بدون وقفه از سينما و احمدرضا درويش حرف زد. فكر كردم اشتباه وصل كرده اند. اما ايشان مدام پرويز گيلانى را خطاب قرار مى داد. حقيقتش را بخواهيد يك لحظه فكر كردم، احمدرضا درويش هم گول نوشته هاى من را خورده و قصد دارد در زمينه بورس فيلمى بسازد. اما حدس من درست نبود.

7. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

«احمدرضا درويش قصد دارد سهام فيلم «دوئل» را پذيره نويسى كند.» اين جمله را مجيد كريمى گفت. او مسئول روابط عمومى فيلم «دوئل» است و از سوى احمدرضا درويش ماموريت دارد كه اين جريان را امكان سنجى كند.شما حتماً به ياد داريد كه در جريان برگزارى نمايشگاه كتاب، من يادداشتى نوشتم كه مى شود براى فعاليت هاى فرهنگى و ورزشى، از طريق بورس اوراق بهادار، تامين مالى كرد. اگر يادتان مانده باشد، حتماً مى دانيد كه نوشته بودم مى شود روزنامه ها، شبكه هاى تلويزيون و موسسه هاى فيلم سازى را هم وارد بورس كرد.

9. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

10. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

هيچ فرقى هم نمى كند. اگر قرار است توليد فكر، انديشه و هنر، نتيجه اقتصادى دربر داشته باشد، به نظر شما، با كارى كه ايران خودرو انجام مى دهد، چه تفاوتى خواهد داشت.پس براى سرمايه دار و سرمايه گذار فرقى نمى كند كه چه شركتى وارد بورس شود و چه كالايى توليد كند. به قول دوستان، مهم سودآورى شركت است.نمى خواهم گيج تان كنم و بنابراين به شما مژده مى دهم كه اگر «احمدرضا درويش» پاى صحبتى كه كرده است، بايستد، مى تواند اولين هنرمندى باشد كه اقتصاد را به يارى هنر طلبيده است.

11. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

12. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آن وقت همه ما مى توانيم منتظر بمانيم تا فيلم پرخرج و مهمى در ايران توليد و البته هزينه هاى آن از پذيره نويسى سهام يا اوراق مشاركت، تامين شود.نمى دانيد چگونه؟ من براى شما توضيح مى دهم. ببينيد، فيلم سازان حرفه اى و شناخته شده كشور مى توانند براى تامين منابع مالى پروژه خود، پذيره نويسى كنند.
    به اين ترتيب كه اول توجيه منطقى براى پروژه خود داشته باشند. و بتوانند از طريق حسابرسان حرفه اى، هزينه فيلم را تا حد امكان دقيق پيش بينى كنند. در مرحله بعد فيلمساز بايد با توجه به سابقه حرفه اى خود، مردم را مطمئن كند كه توليد او با اقبال عمومى و در نتيجه فروش خوب، مواجه خواهد شد

13. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

14. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در مورد مجوزهاى مربوطه، وزارت ارشاد بايد هماهنگى لازم را ايجاد و در مرحله بعد بايد يك موسسه امين يا «Custodion» (كه مى تواند، يك بانك يا شركت سرمايه گذارى شناخته شده باشد.) اعلام كند كه با پشتوانه مالى خود، پذيره نويسى سهام فيلم در دست توليد را تضمين خواهد كرد.به اين ترتيب، موسسه يا شركتى كه وظيفه تهيه فيلم را بر عهده دارد، مى تواند از طريق انتشار اطلاعيه هاى عمومى مردم را به سرمايه گذارى در فيلم، تشويق كند.

15. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

16. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سهام قابل پذيره نويسى، مى تواند مثل اوراق مشاركت، مدت دار و البته سود آن هم مثل اوراق قرضه در كشورهاى پيشرفته، مى تواند شناور باشد.اين پذيره نويسى كه مشابه آن چند روز پيش توسط «بانك پارسيان» انجام شد، در بازارهاى موسوم به «بازارهاى اوليه» قابليت اجرا دارد. چرا كه در «بازار ثانويه» كه به آن بورس مى گوييم، چنين ابزارى پيش بينى نشده و اجراى آن به بازنگرى قوانين تجارت و بورس اوراق بهادار نياز دارد

17. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

18. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فيلمسازان ما مى توانند از اين روش، براى تامين مالى پروژه هاى سنگين استفاده كنند.
    اما اجراى آن قطعاً نيازمند خوش نامى، برنامه ريزى و تفكر اقتصادى است كه احتمالاً كسى نمى تواند آن را در ادبيات فرهنگى كشور، جست وجو كند.البته فكر مى كنم، فيلم «دوئل» قابليت هاى لازم براى اجراى اين گونه ابزار هاى مالى را دارد. در اين فيلم سرمايه گذارى هاى كلانى كرده اند و به خاطر تضمين بازگشت سرمايه اش، قصد دارند، به طور همزمان، آن را در سه قاره نمايش دهند

19. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

20. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2488
    نوشته
    5,197
    صلوات
    323
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    6,456 در 3,067
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من فكر مى كنم، اين فيلم، فروش خوبى در داخل و خارج از كشور داشته باشد.
    بنابراين اگر تهيه كنندگان فيلم مايل باشند، مى توانند از طريق شركتى كه مسئوليت توزيع فيلم را بر عهده دارد، اطلاعيه پذيره نويسى منتشر كنند و در اين صورت، مى شود به راحتى، سرمايه اوليه هزينه شده در فيلم را بازگرداند.اين كار ويژگى ديگرى هم دارد كه من قبلاً به آن اشاره كرده ام.هرگونه پيوند، ميان سرمايه هاى كوچك مردم با هنر، سياست، اقتصاد، ورزش، مذهب و حكومت دارى، امنيت به دنبال دارد

21. تشكر

مدير اجرايي (21-04-2012)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع