نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: چرا من معصوم نیستم ؟؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2684
    نوشته
    5
    مورد تشکر
    17 در 5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض چرا من معصوم نیستم ؟؟

برای من سوال پیش امده که امامان معصوم ، این معصومیت را به چه دلیلی دریافت کرده اند ؟!
    و من چرا معصوم نیستم ! و اینکه اگر 14 بار این اتفاق افتاده (وجود معصوم) چرا نباید باز هم اتفاق بیافتد .
    و اینکه چگونه کسی که نمی تواند گناه کند به دیگران سفارش دوری از گناه می کند ؟!
    در اخر امامان شیعه که معصومیت را دریافت کرده اند (تلاش نکرده اند) چه برتری نسبت به دیگران دارند ؟!!

2. تشكرها 2

مدير اجرايي (08-05-2012), صافات (15-06-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

نکته اول:

معصومين (ع) به جهت اراده قوی به مقامی رسیده اند که معصوم از گناه هستند اما اين موهبت خدادادى،به جهت این است که خودشان هم قابليت و شايستگى عصمت را داشته اند.در واقع خداوند عصمت را با توجه به قابلیت و شایستگی افراد به آنان می دهد

امام صادق (ع) در همين زمينه مى‏ فرمايند: «ان الله اختار من ولد آدم اناسا طهّر ميلادهم، و طيّب ابدانهم و حفظهم فى اصلاب الرجال و ارحام النساء، اخرج منهم الانبياء و الرسل، فهم ازكى فروع آدم ففعل ذلك لا لأمر استحقوه من الله عزوجلّ و لكن علم الله منهم حين ذرأهم انّهم يطيعونه و يعبدونه و لا يشركون به شيئا فهولاء بالطاعة نالو من الله الكرامة و المنزلة الرفيعة عنده»( بحارالانوار، ج 10، ص 170.)

«به درستى كه خداوند متعال، انسان‏ هايى را از فرزندان آدم انتخاب كرد و تولد آنها را پاك و بدن‏ هاى آنان را پاكيزه گردانيد و آن‏ها را در پشت مردان و رحم زنان در حفظ خويش قرار داد، نه به جهت طلبى كه از خداوند داشته باشند بلكه از آنجا كه خداوند، در هنگام خلقت مى‏ دانست كه از او فرمانبردارى مى‏ كنند و او را عبادت مى‏ نمايند و هيچ گونه شركى نسبت به او روا نمى‏ دارند. پس اينان به واسطه فرمانبردارى از خداوند به اين كرامت و منزلت والا در نزد خداوند، نايل شده‏اند».

نکته دوم:

پيامبران و امامان (ع)هم مثل انسان های عادی داراى اراده بشرى بودند,اما براى تحصيل مقامات معنوى،سعی و تلاش می کردند و اهل جهاد و زهد و تقوا بودند

«وجعلنا منهم ائمة يهدون بامرنا لمّا صبروا و كانوا بايتنا يوقنون»( سجده آيه 24)
    « و از قوم موسى، گروهى هستند كه به سوى حق هدايت مى‏كنند و به حق و عدالت حكم مى‏نمايند.»

در اينجا رمز پيروزى و شرط پيشوايى و امامت را دو چيز شمرده: يكى ايمان و يقين به آيات الهى، و ديگر صبر و استقامت و شكيبايى.

نکته سوم:

دسترسى به مقام «عصمت» فقط مختص به پیامبران و امامان نیست بلكه براى همگان رسیدن به این مقام ميسر است. چنان كه حضرت زينب (س) و حضرت عباس ,و همچنین بسیاری از علما به این مقام رسیدند

5. تشكرها 2

مدير اجرايي (08-05-2012), صافات (15-06-2012)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)