صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37

موضوع: شیعه باشم یا سنی؟

1. Top | #31

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط abtiniabtin نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    دوست گرامي من نرم افزار تبديل كننده تقويم را براي شما مي فرستم تا ببينيد كه كتب بزرگان شيعه كه مي گويند غدير در گرماي تابستان اتفاق افتاده دروغ است بلكه آن در اواخر اسفند اتفاق افتاده است شما ابتدا آيكني كه به شكل زنگوله است را باز كنيد تاريخ 18/12/10 يعني 18 ذي الحجه سال 10 هجري قمري به همين طريق در كادر بالايي وارد كنيد و سپس در پايين بر روي آيكن قمري به شمسي كليك نماييد مي بينيد كه تاريخ 27/12/10 يعني 27 اسفند سال دهم شمسي را نشان مي دهد راستي چرا اين همه دروغ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مي توانيد براي امتحان درستي اين نرم افزار سال تولد خود را يا براساس تقويم پيش روي خود يك تاريخ برداريد و صحت آن را امتحان نماييد.

گرمی هوا نه تنها در سخنان اهل شیعه است بلکه در سخنان علمای اهل تسن هم است

1) احمد بن حنبل درکتاب مسند خود روایت می کند:

«حَدَّثَنَا عَفَّانُ حَدَّثَنَا أَبُو عَوَانَةَ عَنِ الْمُغِيرَةِ عَنْ أَبِي عُبَيْدٍ عَنْ مَيْمُونٍ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ قَالَ قَالَ زَيْدُ بْنُ أَرْقَمَ وَأَنَا أَسْمَعُ نَزَلْنَا مَعَ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ بِوَادٍ يُقَالُ لَهُ وَادِي خُمٍّ، فَأَمَرَ بِالصَّلَاةِ فَصَلَّاهَا بِهَجِيرٍ قَالَ فَخَطَبَنَا وَظُلِّلَ لِرَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ بِثَوْبٍ عَلَى شَجَرَةِ سَمُرَةٍ مِنْ الشَّمْسِ فَقَالَ أَلَسْتُمْ تَعْلَمُونَ أَوَلَسْتُمْ تَشْهَدُونَ أَنِّي أَوْلَى بِكُلِّ مُؤْمِنٍ مِنْ نَفْسِهِ قَالُوا بَلَى قَالَ فَمَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَإِنَّ عَلِيًّا مَوْلَاهُ اللَّهُمَّ عَادِ مَنْ عَادَاهُ وَوَالِ مَنْ وَالَاهُ.»[ مسند الإمام أحمد بن حنبل ،ح19325، مؤسسة الرسالة.]

زید بن ارغم می گوید: همراه رسول خدا «صلی الله علیه وآله» در وادی ای به نام غدیر فرود آمدیم. پیامبر امر به نماز نمود و در گرمای زیاد نماز را خواندند و بعد از آن خطبه ای ایراد فرمودند درحالی که برای حضرت با پارچه ای بر روی درخت سمرة سایه بانی زده شده بود به خاطر گرمای خورشید...

توضیح این مطلب لازم است که: «هجیر » به معنای گرمای نیمروز، و سختی گرما آمده است. و در جملۀ «من الشمس» من تعلیلیه است؛ یعنی بخاطر گرمای خورشید برای رسول خدا«صلی الله علیه وآله» سایه بانی درست کردند.

----------------

ابن مغازلی شافعی«483ه»در کتاب مناقب علی بن ابی طالب«علیه السلام»روایت نموده:

عن زيد بن أرقم " أقبل نبي الله من مكةفي حجة الوداع حتى نزل ( صلی الله علیه وآله ) بغدير الجحفة بين مكة والمدينةفأمر بالدوحات فقمّ ما تحتهن من شوك ثم نادى: الصلاة جامعة! فخرجنا إلى رسول الله ( صلی الله علیه وآله ) في يوم شديد الحر، وإن منا لمن يضع رداءه على رأسه وبعضه على قدميه من شدة الرمضاء ...[ مناقب ابن مغازلی شافعی،ح23.]

پیامبر اکرم«صلی الله علیه وآله»هنگام برگشت از حجة الوداع؛ به منطقه ای رسیدند به نام غدیر جعفه، پس اشاره وامر نمودند به درختانی، پس زیر آن در ختان از خارو خاشاک جاروب گردید، سپس ندا دادند به نماز جامعه وماخارج شدیم به همراه رسول خدا«صلی الله علیه وآله» در روز بسیار گرمی،که به خاطر شدت حرارت برخی ردای خود را به سر افکنده بودند، وبرخی ردای خود را زیر پایشان قرار داده بودند.
    و احادیث دیگری از اهل سنت که به جهت اختصار گویی از ذکر آن خوداری می کنم

--------------------------------
    این مطلب را نباید فراموش کرد که :قسمت جنوب عربستان (مکه و جحفه و غدیر خم) چیزی بعنوان زمستان و حتی پائیز ندارد، بعضی شبهایش (15 آذر تا 15 بهمن) سرد است، اما روزها در طول سال آفتاب سوزان است
    -----------------------------------------.
    پيامبر اكرم (ص ):

عليكم بعلى بن ابى طالب فانه مولاكم فاحبوه , و كبيركم فاتبعوه , و عالمكم فاكرموه , و قائدكم الى الجنة فعززه , فاذا دعاكم فاجيبوه , و اذا امركم فاطيعوه ,احبوه بحبى , و اكرموه بكرامتى , ما قلت لكم فى على الا ما امرنى به ربى جلت عظمته , ((1)) .

هـمراه على باشيد زيرا او مولا و سرپرست شماست , پس دوستش داشته باشيد بزرگ شماست , از او پـيـروى كنيد, دانشمند شماست , گرامى اش داريد درراه بهشت پيشواى شماست , عزيزش داريد هـنـگامى كه شما را مى خواند پاسخش دهيد, و چون فرمانتان دهد, فرمانش بريد به محبتى كه به مـن داريد, دوستش بداريد و به كرامت من گرامى اش داريد من درباره على چيزى به شما نگفتم , مگرآنچه پروردگارم فرمان داده است .( فرائدالسمطين , ج 1, ص 78, باب 14, حديث 45.)

2. تشكرها 4

*~* مهسا *~* (18-07-2012), قیام (20-07-2012), مدير اجرايي (18-07-2012), ال یاسین (20-07-2012)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2979
    نوشته
    5
    مورد تشکر
    3 در 3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در سخن هركس كه آمده باشد دروغ است فرقي نمي كند ضمنا داستان غدير را چرا از اول در كتابهاي درسي نمي آورند نمي گويند كه علي با لشكريانش اختلاف پيدا كرد خدا دروغگويان را دوست ندارد

5. تشكر

ال یاسین (20-07-2012)

6. Top | #33

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

در سخن هركس كه آمده باشد دروغ است فرقي نمي كند ضمنا داستان غدير را چرا از اول در كتابهاي درسي نمي آورند نمي گويند كه علي با لشكريانش اختلاف پيدا كرد خدا دروغگويان را دوست ندارد
    دوست عزیز این مطلبی بود که در کتب علمای خودتان آمده بود یعنی علمای خوتان دروغگو هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی شما علمای خودتان را دروغگو می دانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

-----------------

واقعه غدیر امری روشن است و افراد مختلفی از اهل سنت این وقایع را نقل کرده اند از جمله:

احمد حنبل در «مسند»ش آورده است:

حدثنا عبداللّه، حدثنى ابى، ثنا عفان، ثنا حماد بن سلمه، أنا على بن زید، عن عدى بن ثابت، عن البراء بن عازب، قال: کنّا مع رسول اللّه ـ صلى اللّه علیه وآله ـ فى سفر فنزلنا بغدیر خم فنودى فینا: الصلاة جامعة، وکسح لرسول اللّه ـ صلى اللّه علیه وآله ـ تحت شجرتین فصلى الظهر واخذ بید علىٍ ـ رضى اللّه عنه ـ فقال: ألستم تعلمون انى اولى بکل مؤمن من نفسه؟ قالوا: بلى، قال فأخذ بید علی فقال: من کنت مولاه فعلىّ مولاه اللّهم وال من والاه وعاد من عاداه. قال فلقیه عمر بعد ذلک فقال له: هنیئاً یا ابن ابى طالب اصبحت وأمسیت مولى کل مؤمن و مؤمنة؛(مسند احمد بن حنبل، ج4، ص281)---(الحاوی للفتاوی سیوطی ج 1-ص 112)
    براء بن عازب مى گوید:با رسول خدا(ص) در سفرى همراه بودیم. در غدیرخم توقف کردیم. ندا در داده شد: الصلاة جامعه (کلمه اى که براى گردآمدن مسلمانان فریاد مى شد). زیر دو درخت براى رسول خدا(ص) تمیز شد، نماز ظهر را خواند و دست على را گرفت و گفت: آیا نمى دانید من سزاوارتر هستم بر هر مؤمنى از خود او؟ همگى گفتند: آرى . پس دست على را گرفت و گفت: هر کس من مولاى اویم، على مولاى اوست؛ خدایا دوست بدار آنکه على را دوست بدارد و دشمن دار آنکه على را دشمن دارد. سپس عمر با على ملاقات کرد و به او گفت: گوارایت اى پسر ابوطالب! صبح و شام کردى در حالى که مولاى هر مرد و زن مؤمنى هستى.

روايات غدير در کتب اهل سنت: صحيح الترمذي ج5، ص297، رقم 3797، دارالفکر، بيروت، البداية و النهاية ج7، ص386. الصواعق المحرقة، ابن حجر مکي ص25، اسد الغابة ،ابن اثیر،ج3، ص92، انتشارات اسماعيليان، تهران و مجمع الزوائد ج9، ص165.

خطيب بغدادي ـ تاريخ بغداد ج8، ص284، دار الکتب العلمية، بيروت، مزي، تهذيب الکمال ج20، ص484، مؤسسة الرسالة، بيروت، خوارزمي، المناقب ص156، سيوطي، الدرّ المنثور ج2، ص259، تاريخ دمشق ج42، ص231، و 232 و 233، ابن عبدالبرّ، الاستيعاب في معرفة الاصحاب درهامش الاصابه داراحياء التراث العربي، ابن کثير، البداية و النّهاية ج5، ص 232 و 233.

-----------------------------------------------------

شما این روایت را که در صحیح بخاری آمده است را چه می گویید:

احادیث فراوانی از اهل سنّت نقل شده كه رسول خدا (ص) فرموده اند: تعداد جانشینان من دوازده نفر می باشند؛ و تا كنون جز شیعه دوازده امامی نتوانسته است دوازده خلیفه برای رسول خدا بشمارد.«عن جابر بن سمرة قال: سمعت النبى صلى اللّه علیه (و آله) و سلم یقول: یكون اثنا عشر أمیرا فقال كلمة لم أسمعها، فقال أبى: إنه قال: كلهم من قریشـ «جابر بن سمره» روایت كرده است كه از پیغمبر اكرم صلّى اللّه علیه و آله شنیدم مى فرمود: دوازده تن امیر خواهند بود. به دنبال آن كلمه اى فرمود كه آن را نشنیدم پدرم گفت: رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله فرمود: همگى آنان از قریش اند.»(صحیح بخاری، ج8،ص127)

7. تشكرها 3

قیام (20-07-2012), مدير اجرايي (20-07-2012), ال یاسین (20-07-2012)

8. Top | #34

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

دلائل برتری امام علی(ع)طبق آیات قرآن(لطف کنید با دقت بخوانید)اهل سنت چه دلیلی بر برتری خلفا دارند

فَمَنْ حَاجَّكَ فيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكاذِبينَ (آل عمران 61)

هر گاه بعد از علم و دانشى كه (در باره مسيح) به تو رسيده، (باز) كسانى با تو به محاجّه و ستيز برخيزند، به آنها بگو: «بياييد ما فرزندان خود را دعوت كنيم، شما هم فرزندان خود را ما زنان خويش را دعوت نماييم، شما هم زنان خود را ما از نفوس خود دعوت كنيم، شما هم از نفوس خود آن گاه مباهله كنيم و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار دهيم.

كلمه «و انفسنا» در آيه مباهله دلالت دارد بر اينكه حضرت علي«عليه السلام» از تمام پيامبران - بجز پيامبر خاتم«صلي الله عليه وآله» - افضل و برتر است ؛ زيرا در اين كلمه حضرت امير«عليه السلام» به منزله نفس پيامبر«صلي الله عليه وآله» قرار داده شده است و معلوم است كه آن حضرت حقيقتاً خود پيامبر نيست؛ بلكه به لحاظ اين كه آن حضرت در تمام ويژگيهاي و فضايل و كمالات جز مسئله نبوت مانند آن حضرت است از او و پيامبر تعبير به «انفسنا»(خودمان) شده است. يكي از ويژگيهاي پيامبر اين است كه آن جناب از تمام پيامبران افضل و برتر است از اين رو علي«عليه السلام» هم از همه پيامبران - غير از رسول اكرم«صلي الله عليه وآله» - افضل و برتر است

نويسنده تفسير" كشاف" كه از بزرگان اهل تسنن است در ذيل آيه مى‏ گويد:
    " اين آيه قوى ‏ترين دليلى است كه فضيلت اهل كساء را ثابت مى‏ كند"( الكشاف عن حقائق غوامض التنزيل، ج‏1، ص: 370

مفسران و محدثان و مورخان شيعه نيز عموما در نزول اين آيه در باره اهل بيت ع اتفاق نظر دارند، در تفسير" نور الثقلين" روايات فراوانى در اين زمينه نقل شده است.

از جمله به نقل از كتاب" عيون اخبار الرضا" در باره مجلس بحثى كه مامون در دربار خود تشكيل داده بود، اين چنين مى‏نويسد: امام على بن موسى الرضا ع فرمود:" خداوند پاكان بندگان خود را در آيه مباهله مشخص ساخته است و به پيامبرش چنين دستور داده: فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا ... و به دنبال نزول اين آيه، پيامبر،" على" و" فاطمه" و" حسن" و" حسين" ع را با خود به مباهله برد ... اين مزيتى است كه هيچ كس در آن بر اهل بيت ع پيشى نگرفته، و فضيلتى است كه هيچ انسانى به آن نرسيده، و شرفى است كه قبل از آن هيچ كس از آن برخوردار نبوده است"( نور الثقلين، جلد 1 صفحه 349- تفسير برهان، جلد 1 صفحه 289- تفسير عياشى، جلد 1 صفحه 177- بحار الانوار، جلد 20 چاپ جديد صفحه 52 و جلد 6 صفحه 652)

9. تشكرها 3

قیام (20-07-2012), مدير اجرايي (20-07-2012), ال یاسین (20-07-2012)

10. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    2979
    نوشته
    5
    مورد تشکر
    3 در 3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شيعيان عجب مرم باهوشي هستند كه چندين قرن پس از پيامبر اين همه فضيلت دال بر حقانيت علي براي خلافت را يافتند اما اصحاب پيامبر اعم از مهاجر و انصار كه در جاي جاي قرآن خداوند رضايت خود را از آنها اعلام كرده است چنين چيزي را درك نكردند. و يك نفر از كوچكترين و ضعيفترين قبيله قريش (ابوبكر صديق يار غار رسول) را به مقام خلافت رساندند شما از خود نمي پرسيد چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ضمنا به كتاب مروج الذهب جلد اول صفحه 773 و 774 مراجعه كنيد تا ببينيد كه حضرت علي در پاسخ فردي كه از او مي پرسد آيا خليفه تعيين نمي كنيد چه مي گويد؟ مي توانيد به نامه ششم امام در نهج البلاغه نيز مراجعه كنيد تا ببينيد كه حضرت مي فرمايند همانگونه كه با خلفاي پيش از من بيعت كرديد با من نيز بيعت كرديد و هركس را امام خود كرديد رضايت خداوند هم در آن است و توجيه شيعيان در خصوص اين نامه بسيار احمقانه است كه مي گويند حضرت علي با منطق خصم سخن مي گويند توجيه نادرست است زيرا حضرت به صراحت مي گويند رضايت خداوند در انتخاب مردم است مگر مي شود خداوند از روش و منطقي غلط راضي باشد.

11. Top | #36

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

شيعيان عجب مرم باهوشي هستند كه چندين قرن پس از پيامبر اين همه فضيلت دال بر حقانيت علي براي خلافت را يافتند اما اصحاب پيامبر اعم از مهاجر و انصار كه در جاي جاي قرآن خداوند رضايت خود را از آنها اعلام كرده است چنين چيزي را درك نكردند. و يك نفر از كوچكترين و ضعيفترين قبيله قريش (ابوبكر صديق يار غار رسول) را به مقام خلافت رساندند شما از خود نمي پرسيد چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ضمنا به كتاب مروج الذهب جلد اول صفحه 773 و 774 مراجعه كنيد تا ببينيد كه حضرت علي در پاسخ فردي كه از او مي پرسد آيا خليفه تعيين نمي كنيد چه مي گويد؟ مي توانيد به نامه ششم امام در نهج البلاغه نيز مراجعه كنيد تا ببينيد كه حضرت مي فرمايند همانگونه كه با خلفاي پيش از من بيعت كرديد با من نيز بيعت كرديد و هركس را امام خود كرديد رضايت خداوند هم در آن است و توجيه شيعيان در خصوص اين نامه بسيار احمقانه است كه مي گويند حضرت علي با منطق خصم سخن مي گويند توجيه نادرست است زيرا حضرت به صراحت مي گويند رضايت خداوند در انتخاب مردم است مگر مي شود خداوند از روش و منطقي غلط راضي باشد.
    چرا شما بحث را عوض می کنید شما به پست 33 جواب ندادید آنوقت بحث را عوض می کنید.نمی دانم شما چه توجیه ای برای عبارات پست 33 دارید عباراتی به این روشنی و واضحی که در کتاب صحیح بخاری آمده است و می گوید که بعد از پیامبر 12 تن امیر خواهند بود و اثبات برتری امام علی(ع)با آیه مباهله,این ها را جواب دهید بحث را عوض نکنید

دوست گرامی لطف کنید از عبارات"احمقانه"استفاده نکنید چرا که این عبارات ادب شما را می رساند ضمن اینکه این جا انجمنی برای گفتگوست پس از عبارات نامناسب استفاده نکنید در پست های بعدی جواب شما را میدهم

12. تشكر

مدير اجرايي (22-07-2012)

13. Top | #37

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

شيعيان عجب مرم باهوشي هستند كه چندين قرن پس از پيامبر اين همه فضيلت دال بر حقانيت علي براي خلافت را يافتند اما اصحاب پيامبر اعم از مهاجر و انصار كه در جاي جاي قرآن خداوند رضايت خود را از آنها اعلام كرده است
    یکی از آیاتی که اهل سنت برای اثبات عدالت تمامی صحابه استناد و رضایت دائمی خداوند از کسانی که در این واقعه حضور داشته‌ اند استفاده می‌ کنند ، آیه 18 سوره فتح است که خداوند در این آیه می‌ فرماید :

لَقَدْ رَضِیَ اللَّهُ عَنِ الْمُؤْمِنِینَ إِذْ یُبَایِعُونَکَ تَحْتَ الشَّجَرَةِ فَعَلِمَ مَا فِی قُلُوبِهِمْ فَأَنْزَلَ السَّکِینَةَ عَلَیْهِمْ وَأَثَابَهُمْ فَتْحًا قَرِیبًا .الفتح / 18 .خداوند از مؤمنان- هنگامى كه در زير آن درخت با تو بيعت كردند- راضى و خشنود شد خدا آنچه را در درون دلهايشان (از ايمان و صداقت) نهفته بود مى‏دانست از اين رو آرامش را بر دلهايشان نازل كرد و پيروزى نزديكى بعنوان پاداش نصيب آنها فرمود

اگر منظورتان این آیه است,که این آیه به راحتی جواب داده می شود( با این آیه عدالت تمام صحابه ثابت نمی شود) به پست زیر رجوع کنید

http://www.ayehayeentezar.com/thread...tml#post166181

كه حضرت علي در پاسخ فردي كه از او مي پرسد آيا خليفه تعيين نمي كنيد چه مي گويد؟ مي توانيد به نامه ششم امام در نهج البلاغه نيز مراجعه كنيد تا ببينيد كه حضرت مي فرمايند همانگونه كه با خلفاي پيش از من بيعت كرديد با من نيز بيعت كرديد و هركس را امام خود كرديد رضايت خداوند هم در آن است
    من خودم به نامه 6 نهج البلاغه رجوع کردم و چنین چیزی اصلا ندیدم ,اگر شما دیدید لطف کنید متن عربی نهج البلاغه را بیاورید

14. تشكر

مدير اجرايي (22-07-2012)

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)