صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: نامه ای به خواهرم ...

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

zangooleh نامه ای به خواهرم ...

به نام او که در همین نزدیکیست...

خلاصه ای از انگیزه ایجاد این پست:

در این پست که با عنوان " نامه ای به خواهرم"است و حدودا 14قسمت هستش سعی شده است که با نهایت انصاف و بدون هیچ گونه جانب داری و با منطق تام و تمام به ده سؤال زیر

که از عمده ترین سؤالات دختران بد حجاب و طرفداران بد حجابی در جامعه اسلامی که مخالف حجاب اسلامی هستند، میباشد، با جملات منطقی پاسخ داده میشود، امید است دخترانی که

دوست دارند
    به سمت حجاب بیایند و خواهان تغییر میباشند اما دلیل قانع کننده ای نمیبینند که این کار را بکنند با مطالعه پاسخ های این سؤالات،انصاف و منطق خود را به کار بگیرند و پا

در مسیر زیبای بندگی بگذارند...

به دلیل طولانی بودن این تاپیک سعی میکنم در روز یک قسمت را برای شما کاربران گرامی پست کنم...

و اما این ده سؤال:

1.بی حجابی خانم ها چه ضرری برای دیگران دارد؟

.2
    آیا لزوم پوشش بانوان در قرآن مطرح شده؟

.3
    چه انگیزه ای می تواند برای حفظ پوشش وجود داشته باشد؟و به عبارت دیگر فلسفه و حکمت پوشش چیست؟

.4
    چرا به مردان نمی گویند نگاه نکنید،تا زنان مجبور نباشند خود را بپوشانند؟

5.چرا مردان مجازند هر کاری می خواند بکنند و هر گونه می خواهند لباس بپوشند،اما زنان باید پوشش را رعایت کنند؟

.6درست است که من پوشش را رعایت نمی کنم و با آرایش و لباس های شیک بیرون می آیم ،اما قصد ترویج انحراف و فساد ندارم!

7.با بودن بی حجاب های فراوان که در هر حال اثر خود را می گذارد، رعایت کردن و نکردن من چه تفاوتی دارد؟

.8اگر همه ی زنان آزاد باشند مساله طبیعی و عادی می شود !

.9
    چرا حتی یک تار موی خانم ها نبایدآشکار باشد؟ یک تار مو چه ضرری دارد؟

10.چرا یک خانم وقتی در یک خانه ی خلوت هم نماز می خواند باید پوشش را رعایت کند؟

ادامه دارد...
    امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»
    http://www.ayehayeentezar.com/galler...1493393015.jpg
    تعجیل در فرج آقامون امام زمان و سلامتی و طول عمر رهبر فرزانه و عزیز انقلاب امام خامنه ایصلوات:
    ""اللهم صلّی علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم""

2. تشكرها 8

║✿║خادم زهرا║✿║ (23-06-2012), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (26-06-2012), قیام (21-06-2012), مدير اجرايي (19-06-2012), خادمه زینب کبری(س) (19-06-2012), سیده (27-06-2012), عهد آسمانى (19-07-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بـــــه نــــام خــــدا...

نامه ای به خواهرم - قسمت اول
    گيرنده نامه:

آنان که از کهنه پرستي بيزارند

آنان که قايل به آزادي انديشه و انتخاب اند

آنان که حجاب را دوست ندارند

والبته آنان که حقيقتا جوياي حقيقت اند

خواهرم سلام ، نامه ات را خواندم.

نوشته بودي:

من نمي خواهم ناآگاهانه مثل مادرانم حجاب داشته باشم، نمي خواهم کهنه پرست باشم نمي خواهم تحقير شوم ،نمي خواهم از دیگران کمتر باشم،نمي خواهم بدون انگيزه و هدف کاري را که پدر و مادرم مي گويند انجام دهم..

اصلا کجاي قرآن نوشته که زن بايد حجاب داشته باشد؟

چرا مردان هر کاري دل شان مي خواهد مي کنند و همه محدويت ها براي زنان در نظر گرفته شده؟

چرا نمي گذاريد همه آزاد باشند تا مساله عادي و طبيعي شود و ديگر هيچ حساسيتي وجود نداشته باشد ؟

شما انقدر سخت گرفته ايد که حتي آگر زني در خانه اش تنها باشد و بخواهد نماز بخواند مي گوييد در حال نماز بايد حجاب داشته باشد، مگر خداوند مرد است که بايد از او هم رو گرفت؟

اصلا مي خواهم بدانم بي حجاب بودن من چه ضرري براي ديگران دارد؟ من هر طور دلم بخواهد لباس مي پوشم و آرايش مي کنم؛ اين به ديگران چه ربطي دارد؟ من که به قصد ايجاد انحراف و فساد آرايش نمي کنم.

از اين گذشته چرا به مردها نمي گوييد نگاه نکنند و زنها بايد خود را بپوشانند.

البته تصور نکن من بي دين و کافر هستم باور کن من هم مثل تو خدا را قبول دارم، قران را قبول دارم، خيلي هم مومن هستم و اصلا نمي خواهم خدا از من ناراضي باشد، قدرناشناس هم نيستم، مي دانم خدا چقدر به من نعمت داده، غرق در نعمت هاي او هستم و دوست دارم هر روز به او نزديکتر شوم و او را از خودم راضي تر کنم، در مسائل دقت کنم، آنها را بفهمم و آن طور که درست است زندگی کنم نه آن طور که به من تحمیل می کنند.

من می گوییم وقتی این همه خانم بی حجاب هست، حجاب داشتن من چه فایده ای دارد؟

اگر قرار است کسی از بی حجابی من منحرف شود و به دامن گناه بیفتد، به فرض که من رعایت کنم ،آنقدر بی حجاب هست که بازم او به گناه بیافتد، پس چه فرقی می کند من با حجاب باشم یا بی حجاب؟

از همه اینها گذشته چرا اینقدر سخت گیری ؟ چرا حتی یک تار موی زن هم نباید بیرون باشد؟

می خواهم بدانم این یک تار مو چه ضرری دارد؟ چه فسادی ایجاد می کند؟

توباید به من حق بدهی.آخر من با چه انگیزه ای می توانم حجاب داشته باشم و چگونه خودم را قانع کنم...

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»
    تعجیل در فرج آقامون امام زمان و سلامتی و طول عمر رهبر فرزانه و عزیز انقلاب امام خامنه ایصلوات:

5. تشكرها 7

6. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بـــــه نــــام خــــدا...

نامه ای به خواهرم - قسمت دوم
    گيرنده نامه:

آري نامه ات را خواندم.و پاسخ هاي هر چند مختصر را برايت مي نويسم.

من نمي خواهم نااگاهانه حرکت کنم ...من قرآن را قبول دارم...من دوست دارم خدا از من راضي باشد.

در دل گفتم حقایق را برایت می نویسم، اگر واقعا دنبال آگاهی و رضای خدا باشی درباره ی انها فکر می کنی، به قرآن مراجعه می کنی و وقتی دیدی حرف هایم مستند به قران و حکم عقل است، آنها را می پذیری.اما اگر درحقیقت دنبال رضای خدا و آگاهی نباشی...

نه معذرت می خواهم؛چرا نباشی؟چرا نخواهی حق را قبول کنی؟مگرهمه ی دنیا وآنچه در دنیاست چه قدر ارزش دارد که برای خاطر چند روزه دنیا بخواهیم عقل و فهم و ایمان خود را زیر پا بگذاریم؟

من مطمئن ام تو صرفا می خواهی بفهمی و طبق فهم و درک خودت رفتار کنی و به همین جهت مصمم شدم پاسخ نامه ات را بنویسم.
    برای این که پاسخ تو روشن تر بیان شود، همه ی حرف های تو را در ده نکته خلاصه کردم.

اینها را برایت می نویسم و یک به یک به آنها پاسخ می دهم،به این امید که مطالبم را بدقت بخوانی و در عین بی طرفی و انصاف در آنها دقت کنی و هر کدام را حق یافتی بپذیری.

1.بی حجابی خانم ها چه ضرری برای دیگران دارد؟

2.
    آیا لزوم پوشش بانوان در قرآن مطرح شده؟

3.
    چه انگیزه ای می تواند برای حفظ پوشش وجود داشته باشد؟و به عبارت دیگر فلسفه و حکمت پوشش چیست؟

4.
    چرا به مردان نمی گویند نگاه نکنید،تا زنان مجبور نباشند خود را بپوشانند؟

5.چرا مردان مجازند هر کاری می خواند بکنند و هر گونه می خواهند لباس بپوشند،اما زنان باید پوشش را رعایت کنند؟

6.درست است که من پوشش را رعایت نمی کنم و با آرایش و لباس های شیک بیرون می آیم ،اما قصد ترویج انحراف و فساد ندارم!

7.با بودن بی حجاب های فراوان که در هر حال اثر خود را می گذارد، رعایت کردن و نکردن من چه تفاوتی دارد؟

8.
    اگر همه ی زنان آزاد باشند مساله طبیعی و عادی می شود !

9.
    چرا حتی یک تار موی خانم ها نبایدآشکار باشد؟ یک تار مو چه ضرری دارد؟

10.چرا یک خانم وقتی در یک خانه ی خلوت هم نماز می خواند باید پوشش را رعایت کند؟

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

7. Top | #4

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه ای به خواهرم - قسمت سوم
    گيرنده نامه:

اما پاسخ ها:

.1بی حجابی خانم ها چه ضرری برای دیگران دارد؟

پاسخ این سوال را با سخن یکی از از بزرگان آغاز می کنم که می گوید
    :
    اسلام می خواهد انواع التذاذهای جنسی،چه بصری و لمسی و چه نوع دیگر، به محیط خانوادگی و در کادر ازدواج قانونی اختصاص یابد.اجتماع منحصرا برای کار و فعالیت باشد.بر خلاف سیستم غربی عصر حاضر که کار و فعالیت را با لذت جویی های جنسی به هم می آمیزد.اسلام می خواهد این دو محیط را کاملا از یکدیگر تفکیک کند.

به نظر تو اگر در محیط کار،درس،تحقیق،آزمایش و تولید کالاهای مختلف محیطی خالی از زمینه های وسوسه ی سیطان و دور از نگاه های آلوده و سخن های غرض آلود باشد میزان موفقیت بیشتر است،یا هنگامی که توجه هر کسی در این محیط ها به جنس مخالف باشد؟
    نداشتن پوشش مناسب بانوان و مهار نکردن نگاه آقایان و اختلاط زن و مرد در محیط های مختلف فعالیت های اجتماعی به قدری آثار زیان بار دارد که اگر کمی در آنها دقت شود، قطعا هیچ زن و مرد متعهد و دلسوز جامعه حاضر نیست به چنین وضعی راضی شود.

خواهرم، من یقین دارم تو هم اگر در آنچه برایت می نویسم دقت کنی و متوجه شوی با عدم رعایت پوشش مناسب چه صدمات جدی و مهمی به افراد و جامعه وارد می شود، هرگز حاضر نیستی در این جرائم سهیم باشی. من به طور خلاصه برخی از ضررهای رعایت نکردن پوشش بانوان را برایت بنویسم.

الف) برهم خوردن آرامش روانی
    هنگامی که مردان وزنان در جامعه با حالتی برانگیزاننده وظاهر و هر لحظه با صحنه ای وسوسه گر مواجه شوند، هوس ها و امیال نفسانی در افراد جامعه بیدار شده و از آنجا که نفس انسان با رسیدن به یک هوس سیر نمی شود و این هوسبازی همچون شعله ی آتشی می ماند که هرچه هیزم به آن برسد فروزان تر می شود، واز طرفی همه ی هوس ها پاسخ خود را نمی یابد و نمی تواند بیابد، فاشرهای عصبی و هیجانات روحی کم کم زیاد می شود و نتیجه ی آن در شکل استرس ، نگرانی، تفرق حواس، بداخلاقی و.. ظاهر می شود.

ب) سست شدن بنیان خانواده:
    مردی که هر روز ده ها زن آرایش کرده و بی حجاب را می بیند و در محیط کار و در مسیر حرمت با آنان مواجهه می شود بویژه هنگامی که لبخند و سخنان صمیمی و دلنشین آنان را می بیند و می شنود،وقتی به خانه می رسد از مشاهده ی همسر خود که از زحمات کار روزانه خسته و غبار گرفته است لذت نمی برد.

در این صورت کافی است که از تعهد و تقوی هم کم بهره باشد تا همسر خود را با آن بانوان مقایسه کند و در نتیجه از زندگی خود دلسرد گردد و زمینه ی انحراف و کژ روی و احیانا جدایی فراهم شود.بارها در جراید خوانده یا از اشخاص شنیده ایم که آقایی با خانمی که در محیط کار یا تحصیل اوست ازدواج کرده و به تقاضای او همسر خود را طلاق داده است
    .

افزایش طلاق، افزایش تعداد کودکان فراری و خیابانی، کثرت فرزندان نامشروع که ناشی از اختلافات خانوادگی و بی میلی زن و شوهر نسبت به ادامه زندگی است قابل انکار نیست، و بیشتر این موارد ریشه در توجه به زنان و مردان کوچه و خیابان محل کار دارد.

ادامه پاسخ به سؤال اول در پست بعدی...

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

8. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه ای به خواهرم - قسمت چهارم
    گيرنده نامه:

خواهرم،
    تو تصور می کنی چرا جوانان امروز کمتر میل به ازدواج دارند؟در قدیم که محیط عمومی از خودنمایی زنان محفوظ تر بود،شیرین ترین آرزوی جوانان ازدواج بود و در سنین ابتدایی بلوغ ،جوانان به سراغ ازدواج می رفتند.

اما متاسفانه امروز می بینیم برخی از جوانان زمانی که نشاط و شور دارندبه کامجویی از دختران و زنان بی حجاب مشغول اند و زمانی ازدواج می کنند که زن را تنها برای خدمتکاری و خلاصی از اصرار والدین به ازدواج می خواهند و نشاطی برای زندگی ندارند.

راستی اگر این همه صحنه های برانگیزاننده و چهره ها وآرایشی های گوناگون را نمی دیدند باز هم چنین بودند؟
    چه کسی باید خسارت از هم پاشیدگی خانواده ها، دربدری فرزندان،افزایش اضطراب ها و فشارهای عصبی و تبعات این وضع را بپردازد؟

آیا خانمی که با عدم رعایت پوشش لازم و یا لباس ها و زینت ها و آرایش های مهیج در کوچه و خیابان و محل کار ظاهر میشود متوجه آثار عمل خود هست؟و آیا ممکن است عامدانه چنین کند؟

ج) تضعیف فعالیت های اقتصادی و فرهنگی در جامعه
    خواهر، از تو می پرسم:
    در کارگاهی که همه مرد باشند یا همه زن، کارها بهتر و با دقت بیشتر انجام می شود،یا آنجا که دائم توجه مردی معطوف قیافه ی خانمی آراسته باشد و بالعکس؟
    آیا در کلاسی که پسر و دختر در فکر ارتباط با یکدیگر و مشاهده ی طرز لباس پوشیدن و راه رفتن و حرف زدن یکدیگر هستند بیشتر تحصیل علم و کمال می شود یا آنجا که افراد همجنس در یک کلاس هستند و تمام توجه معطوف درس و استاد است؟!

بسیار روشن است که اختلاط زن و مرد و عدم رعایت پوشش لازم از سوی برخی زنان و نیز روحیه ی هوسرانی برخی مردان،ذهن ها را مشغول می کند و بازده کار را کاهش می دهد.

علاوه براین، بارها اتفاق افتاده جوانی که با علاقه مشغول فعالیت اقتصادی و یا با اشتیاق مشغول تحصیل بوده با مشاهده ی زنان و دختران جوانی که بدون پوشش صحیح و با خودنمایی و جلوه فروشی های مسموم در جامعه ظاهر شده اند تحریک شده و به وادی هرزگی و پوچی درغلتیده و درس و کار را رها کرده و سر از زندان و یا مراکز فساد و اعتیاد در آورده است.

آیا جبران خسارت ضایع شدن عمر این جوان ها کار ساده ای است؟

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

9. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه ای به خواهرم

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

10. Top | #7

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه ای به خواهرم - قسمت پنجم

گيرنده نامه
    :

د) افزایش ناامنی و خیانت:
    سارقان همیشه در پی سرقت و تصاحب اموال دیگران هستند، اما هنگامی که شخصی بی احتیاطی می کند و مثلا در خودرو خود را باز می گذارد یا درب منزل را نمی بندد ویا طلا، جواهرات و پول خود را در معرض دید قرار می دهد بیشتر در معرض دستبرد قرار می گیرد چرا که سارقان زمینه را برای فعالبت خود مهیا می بیند.

همین طور افراد بیمار دل و کسانی که دنبال هوسرانی و کامجویی هستند، وقتی خانمی را می بینند که پوشش لازم را ندارد و یا در مکان های عمومی باآرایش و لباس های برانگیزاننده حضور پیدا کرده، بیشتر تحریک می شوند، به او تعرض می کنند و با ایجاد مزاحمت های مختلف به اذیت و آزار می پردازند تا آنجا که آبرو و حتی جان چنین خانم هایی بارها به دست این گونه افراد به خطر افتاده است.

اگر پرونده ی جانیانی که با عنوان هایی نظیر خفاش شب، گروه عقرب،گروه باغ آلو و..محاکمه شده اند را مرور کنی می بینی تقریبا تمام کسانی که به دام اینان افتاده و پس از تحمل آزارهای فراوان جان خود را از دست داده اند، خانم هایی بوده اند که پوشش لازم و خدا پسند را نداشته اند. و متاسفانه این گونه قربانیان حوادث ناگوار کم نیستند و شک ندارم که اکثر قربانیان هرگز نه قصد ایجاد ناامنی در جامعه داشته اند و نه از جان خود سیر شده بودند، بلکه به گمان خود می خواستند با لباس و آرایش مورد علاقه ی خود در کوچه و خیابان ظاهر شوند.غافل از اینکه این کار چه نتایج تاسف باری به دنبال دارد. تداوم چنین مسائلی باعث افزایش ناامنی و فساد جامعه و از بین رفتن آسایش فردی و اجتماعی خواهدشد.

هـ) کم شدن ارزش و احترام زن در خانواده و جامعه:
    هنگامی که زنان در جامعه خود آرایی و خودنمایی نکنند و زینت و آرایش و دلربایی را به محیط خانواده محدود کرده ویژه ی همسران خود قرار دهند هرمردی برای همسر خود ارزش و احترام لازم را قائل است و نعمت زیبایی وسیله ای برای گرمی زندگی و حفظ حرمت همسران می شود.

اما زمانی که این کار همگانی شود و هر مردی براحتی از ده ها زن در کوچه و خیابان با نگاه و ارتباط نادرست بهره برد، دیگر حرمت جایگاه زنان و نقش اصلی و امتیازات واقعی انان به فراموشی سپرده خواهد شد و زنان تنها وسیله ای می شوند برای کامجویی مردان. و در چنین شرایطی است که ممکن است مردی در کمال بی انصافی و نمک نشناسی به همسر خود بگوید:" زن، هرچه بخواهم در کوچه و خیابان ریخته است"

چه زشت است این تعبیر، و چه سنگین است جرم کسانی که سبب می شوند ارزش زن تا این حد پایین بیاید.

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

11. Top | #8

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه ای به خواهرم - قسمت ششم

گيرنده نامه:

دردناک ترین مسئله استفاده ی برخی پول پرستان و دنیا طلبان از دختران و زنان و تبدیل کردن آنان به کالا و بلکه کمتر از کالاست.

چقدر تاسف آور است که می بینم برای فروش یک مجله و به دست اوردن پول بیشتر، ازچاپ عکس یک خانم روی جلد آن استفاده می کنند. و برای جلب مشتری بیشتر فروشنده ی خانم در فروشگاه می گذارند و برای افزایش تماشاچیان یک فیلم کسانی را که حاضرند خودنمایی بیشتر کنند به کار می گیرند.آیا این استفاده ی ابزاری از زن توهین به مقام زن نیست، و آیا زنانی که خو را از نگاه دیگران حفظ نمی کنند باعث این بی حرمتی ها نسبت به خودو و دیگر زنان نشده اند؟

موضوع ابزار شدن زنان و سوء استفاده از چهره و زیبایی آنان به حدی گسترش یافته که گاهی در جراید می خوانیم حتی زنانی که به نظر می رسد، انسان هایی هنرمند، مفید و آگاهی بخش هستند، خود به این حقیقت تلخ اعتراف می کنند.

به این عبارات که اعتراف یه هنرپیشه معروف سینماست، توجه کن:

من خودم را ستاره به معنی کسی که فروش یک فیلم را تضمین کند نمی دانم.منتقدان مطبوعات و نشریات در نقد فیلم های من زیاد به بازیهایم توجه نمی کنند.این روزها احساس بدی به من دست داده است خیلی بد است که یک بازیگر به این نتیجه برسد که تماشاگران صرفا برای دیدن چهرهاش به سینما می آیند نه به خاطر بازی اش. خودم به این نتیجه تلخ رسیده ام که باید در بازیهایم تجدید نظر کنم....

آری این نتیجه بسیار تلخ است که به جای توجه به هنر، علم، تلاش و فعالیت های صحیح و رشدآور، توجه جامعه به چهره ها و هوسرانی معطوف شود، اما باید پاسخ این سوال را بیابیم که چه کسانی به این سوء استفاده ها و این بی حرمتی ها دامن می زنند و چه شیوه ی پوشش و حضوری زمینه از این تلخی هاست؟

آیا اگر زنان جز با رعایت پوشش و وقار لازم حاضر به حضور در اجتماع نباشند و از عشوه گری و برخوردهای سبکسرانه و وسوسه انگیز پرهیز کنند و اجازه ی استفاده ابزاری از خود را به دیگران ندهند، باز هم این رویدادهای تلخ تکرار می شود؟

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

12. تشكرها 7

13. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

14. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    2872
    نوشته
    498
    مورد تشکر
    1,715 در 456
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه ای به خواهرم - قسمت هفتم

گيرنده نامه:

حال می پردازم به دومین نکته ای که مطرح کرده بودی
    :
    -2 آیا لزوم پوشش بانوان در قران مطرح شده؟

بله، اتفاقا بحث لزوم پوشش بانوان از مواردی است که با 2 صراحت و روشنی در قران آمده است
    .

در دو مورد مساله پوشش در قرآن مطرح شده: یکی در سوره نور،آیات 30 و 31 و دیگری در سوره احزاب آیه ی 59.

البته بر اهمیت عفت و پاکدامنی و حفظ حرمت اجتماع،به طرق مختلف ومکرر در قرآن تا کید است اما کیفیت پوشش بانوان در دو مورد به روشنی بیان شده است.من مضمون آیات 30 و 31 سوره ی نور را به طور خلاصه برایت می نویسم، ولی خودت می توانی به تفاسیر مراجعه کنی و بیشتر در مورد این آیات مطالعه کنی.

در این آیات این نکته ها مطرح شده :
    الف) تذکر به مردان در باب پرهیز از نگاه حرام و رعایت پاکدامنی.
    ب) تذکر به زنان در باب پرهیز از نگاه حرام و رعایت پاکدامنی.
    ج) نهی زنان از آشکار نمودن زینت ها.
    د) پوشاندن گردن و سینه، باروسری یا مقنعه.
    هـ) ذکر موارد استثناء از حکم پوشش.
    و) پرهیز از خودنمایی و جلب توجه نامحرمان.

از این نکات آنچه بیشتر مربوط به بحث ماست نکات سوم و چهارم است، برای همین به بررسی بیشتر این دو نکته می پردازیم.

نهی زنان از آشکار نمودن زینت
    در بخشی از آیه می خوانیم: ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها یعنی نباید زنان زینت های خود را آشکار نمایند جز آن مقدار که طبیعتا ظاهر است.

واژه ی زینت در لغت به معنی چیزی است که موجب آراستگی است.

در کهن ترین متون لغوی می خوانیم که :" الزین نقیض الشین... و الزینه جامع لکل مایتزین به" زیبایی نقیض زشتی است...و زینت آن چه را به واسطه ی آن آراستگی حاصل آید در بردارد.

پس در حقیقت زینت عبارت است از نیکویی در هر چیزی، خواه عرضی باشد یا ذاتی.بنابراین زینت در زن، هر چیزی است که در شمار زیبایی ها و آراستگی ها و نیکویی ها آید.

ادامه پاسخ به سؤال دوم در پست بعدی...

ادامه دارد...

امضاء
    «بسم الله الرحمن الرحیم»

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع