صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: چرا مذهب شیعه را انتخاب کردید؟(لطفا همه شرکت کنند)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

پیش فرض چرا مذهب شیعه را انتخاب کردید؟(لطفا همه شرکت کنند)

در این پست قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا مذهب شیعه را انتخاب کردید؟

لطفا همه در این نظر سنجی شرکت کنند

2. تشكرها 9

h.mallaki67 (13-09-2012), مدير اجرايي (13-09-2012), خادم کریمه اهل بیت (12-09-2012), خادمه زینب کبری(س) (21-09-2012), عهد آسمانى (13-09-2012), عارفه 213 (13-09-2012)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    71
    نوشته
    12,729
    صلوات
    3110
    دلنوشته
    10
    صل الله علیک یا مولانا یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    7,631 در 2,117
    وبلاگ
    7
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بنام خداوند هستی بخش

با عرض سلام و ادب و احترام

شیعه شدم چون حق وحقیقت رو در این مذهب یافتم
    شیعه یعنی یاوران وپیروان ،خب من شیعه بودن رو پذیرفتم چون میخوام پیرو کسی باشم که عالم باشه که حق رو جاری کنه ولو به ضرر جان خودش که چه کسی از حضرت علی ع بهتر در این مورد ؟
    شیعه رو پذیرفتم چون بزرگان این مذهب همگی مهربان ، عالم ، با منطق ، اهل کرامت وسخاوت بودند. خدادوست بودند ، نه خدا ترس
    شیعه رو پذیرفتم چون راه روش درست زندگی رو برام روشن کرده
    شیعه رو پذیرفتم چون موعودی مثل امام مهدی عج داره که همه منتظرشیم بیاد و جهان رو پر از رحمت و عدل و داد کنه
    که این انتظار هم خودش رحمته و راه سعادت

و همیشه خدا رو شکر میکنم که جزو شیعیان هستم ، هرچند شیعه ای هستم گنهکار و بی معرفت

التماس دعا

امضاء

5. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن زنان
    شماره عضویت
    2988
    نوشته
    8,405
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
    مورد تشکر
    24,923 در 7,352
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

با سلام

چون دین ما و مذهب ما دین کامله و به همه ادیان برتری کامل داره دارای دوازده امام هست و از همه مهمتر اینکه ما به ظهور اقا امام زمان معتقدیم .

ما اولین امام را امیر المومنین میدانیم و به دین اسلام و به هر چیز که مربوط به اسلام و دین اسلام هست اگاهی کامل داریم.

به اخرت و زندگی در ان پس از مرگ ایمان کامل داریم در صورتی که دیگر ادیان به زندگی پس از مرگ معتقد نیستند.

و از همه مهمتر قران را وسیله هدایت انسان که بر دل و قلب پیامبر نازل شد میدانیم .

و دیگر اینکه کسانی که مسلمان نیستند و میخواهند مسلمان شوند با ذکر اشهد ان لا الله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله

مسلمان میشوند.که همه این اذکار نشانه صلابت و اقتدار دین مبین اسلام در مقابل دیگر ادیان است.
    امضاء

6. تشكرها 7

مدير اجرايي (13-09-2012), خادمه زینب کبری(س) (21-09-2012), عهد آسمانى (13-09-2012), عارفه 213 (13-09-2012)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بيرق ظهور نمایش پست ها
    شیعه شدم چون حق وحقیقت رو در این مذهب یافتم
    شیعه رو پذیرفتم چون راه روش درست زندگی رو برام روشن کرده
    نقل قول نوشته اصلی توسط زریه نمایش پست ها
    چون دین ما و مذهب ما دین کامله و به همه ادیان برتری کامل داره
    با تشکر از اظهار نظر شما

البته اهل سنت هم می گویند حق و حقیقت در این است که سنی باشیم

اهل سنت می گویند راه و روش ما درست است و مذهب ما از همه کامل تر است

پس باید دلیلی آوریم که مورد پذیرش اهل سنت هم باشد

8. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,672
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,366 در 5,348
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلام و عرض ادب
    وقتي به دنيا آمدم پدر و مادرم شيعه بودند خواهر برادرهام شيعه بودند فاميل و همسايگان و آشنايان شيعه بودند معلمان و دوستان همه شيعه بودند تا مدتها فرق بين شيعه و دينهاي ديگر را نميفهميدم و مسلمان بودن را فقط و فقط به نماز خواندن و عزاداري در محرم و روزه گرفتن در رمضان ميدانستم.
    ولي از زماني كه قدري پخته تر شدم و ماجراي خونين كربلاء و ماجراي غم انگيز فدك و ماجراي تاسف بار خانه نشين كردن مولاي اولمان را درك كردم
    و
    وقتي غريبي مولاي هشتمم را به من فهماندند و تنهايي و غربت امام زمانم را حس كردم
    و
    تازه به حقانيت شيعه و مظلوميت شيعيان پي بردم شايد شيعه واقعي نباشم واعمال همچون شيعه واقعي نباشد ولي حداقل افتخار ميكنم كه محب شيعه هستم دوستدار شيعه هستم عاشق چهارده معصوم هستم
    اين اتفاقات در هيچ دين و مذهب ديگري رخ نداده است چون هر كس جرات گفتن حق را ندارد ولي ائمه معصومين شيعيان جرات داشتند و بيان كردن و به شهادت رسيدند.
    شهادت اهل بيت پيامبر خود بهترين دليلانتخاب مذهب شيعه است....نيست؟
    امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

9. تشكرها 10

10. Top | #6

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط منتظرمولا نمایش پست ها
    ولي از زماني كه قدري پخته تر شدم و ماجراي خونين كربلاء و ماجراي غم انگيز فدك و ماجراي تاسف بار خانه نشين كردن مولاي اولمان را درك كردم
    و
    دوست گرامی من با اهل سنت مناظره هایی داشتم,این ها قضیه فدک را با صدها توجیه رد می کنند و واقعه عاشورا را هم خیلی به آن اهمیت نمی دهند

البته هدف من تنها از ایجاد این پست این است که در مناظره با یک فرد سنی,شکست نخوریم و بتوانیم با استدلال های قوی به او پاسخ دهیم

11. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن زنان
    شماره عضویت
    2988
    نوشته
    8,405
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
    مورد تشکر
    24,923 در 7,352
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

با سلام
    صحبتهای دوست گرانقدر و عزیز منتظر مولا خیلی تامل برانگیز بود.ممنون که واقعا شهادت سید الشهدا را به ما یاد اوری کردند.

برادر بزرگوار جناب اقای معمار من تحصیلات عالیه ندارم و زیاد کتابی نمیتونم بیان کنم فقط مقداری فکر کردم و سخنان دوستان و جوابهای شما را خواندم به این فکر افتادم که دلیل شاید در وجود قران و اهل بیت پیامبر نهفته باشد من زیاد نمیتونم تفسیر و بیا کنم چون کار من نیست اما ما برای هر کاری هر سوالی هر مسئله ای در قران نشانه و ایاتی داریم پیامبران و معصومین ما همه دارای معجزاتی بودند.
    البته خیلی برای خودم تاسف میخورم که علاوه برشیعه بودن و مسلمان بودنم نمیتوانم دلیل صحیح و درست بیان کنم و این را هم نمیدانم که ایا وهابیون یا غیر شیعه پیامبر یا امامانی داشته اند که دارای معجزه باشند یا نه .
    برادر بزرگوار فکر میکنم همه ما این را میدانیم که سالیان سال است که از دوران جاهلیت و ظهور اسلام میگذرد و در هر سالی امامی مبعوپث شده امامت کرده و به شهادت رسیده که در طول امامت و رهبری وظیفه هدایت را بر عهده داشته که در همین راستا یقینن احادیث زیادی بیان میفرمودند .و فکر میکنم از همه مهمتر این است که ما منتظر اخرین موعود هستیم که ادامه دهنده راه همه امامان هستند.
    من فکر میکنم دلیل بزرگ دیگر این است که ما به دین مبین و پیامبرش معتقدیم اما لعنت خدا بر کسانی که با ساختن فیلمهای بی اساس به پیامبر و اهل بیت گرامیش هتک حرمت میکنند.
    البته ببخشید که من اطلاعات چندانی در پاسخگویی به سوال زیبای شما ندارم اما تا همین حد میتوانم پاسخگو باشم .
    امضاء

12. تشكرها 7

مدير اجرايي (14-09-2012), خادمه زینب کبری(س) (21-09-2012), راز (14-09-2012), عارفه 213 (13-09-2012)

13. Top | #8

عنوان کاربر
    عضو آشنا
    شماره عضویت
    3702
    نوشته
    33
    مورد تشکر
    125 در 31
    دریافت
    0
    آپلود
    0

برای اینکه به چرایی و چگونگی یک موضوع پرداخته بشه بایستی ابتدائاً یک تعریف از اون موضوع ارائه داد؛

شیعه در لغت عرب به معناي «پيرو» است. قرآن مجيد مي فرمايد: «وَإنَّ مِنْ شِيْعَتِهِ لَإِبْراهِيْمُ»؛ «يكي از پيروان نوح، ابراهيم است».

ر اصطلاح مسلمانان، شيعه به گروهي اطلاق مى شود كه معتقدند پيامبر (صلي الله عليه وآله وسلم) پيش از درگذشت خود، جانشين خويش و خليفه مسلمين را در مناسبت هاي متعددى از جمله ؛

در روز هيجدهم ذي حجّه، سال دهم هجري که به روز «غدير» معروف است، در يک اجتماع بزرگ، معيّن فرمود و او را به عنوان مرجع سياسي، علمي و ديني پس از خود، تعيين نمود.

البته اين لقب را پيامبر گرامي، در حال حيات خود به پيروان امير مؤمنان عطا فرموده است. آنجا كه با اشاره به علي بن ابي طالب مي فرمايد:

«والّذي نفسي بيده. انَّ هذا وشيعته لهم الفائزون يوم القيامة».

- سوگند به آنكه جان من در دست اوست، او (علي «عليه السلام») و پيروان وي در روز رستاخيز، رستگارانند.

براي شناخت گسترده تر تاريخ شيعه، به كتاب هاي «اصل الشيعة واصولها»، «المراجعات» و «اعيان الشيعة» رجوع شود.

14. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو آشنا
    شماره عضویت
    3702
    نوشته
    33
    مورد تشکر
    125 در 31
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اما بنا بر نقل دانشمندان شيعه و سنّي و به حدیث متواتر، پيامبر (صلي الله عليه وآله وسلم) در آخرين روزهاي زندگاني خود فرمود:

«إنّي تاركٌ فيكم الثّقلين كتاب الله وأهل بيتي وأنَّهُما لن يفترقا حتّي يردا علي الحوض».

- من در ميان شما دو يادگار سنگين و گرانبها بجاي مي گذارم؛ يكي «كتاب خدا» (قرآن) و ديگري «اهل بيت من» و اين دو هرگز از يكديگر جدا نخواهند شد تا روز رستاخيز، در كنار حوض كوثر به من برسند.

در اينجا نكته اي است جالب و آن اينكه:

بدون شك قرآن مجيد، از هر گونه انحراف و اشتباهي در امان است و چگونه ممكن است كه خطا به وحي الهي راه يابد، در حالي كه فرستنده آن خدا و آورنده آن فرشته وحي و دريافت كننده آن پيامبر خدا (صلي الله عليه وآله وسلم) است؟

زيرا عصمت هر سه بسان آفتاب روشن است و مسلمانان جهان، پيامبر گرامي را در مقام اخذ وحي و حفظ و تبليغ آن، مصون از اشتباه مي دانند و روشن است كه هر گاه كتاب خدا از چنين عصمت راستين و استوار برخوردار باشد، اهل بيت رسول خدا نيز از هر لغزش و اشتباه مصون خواهند بود.

چرا كه در اين حديث، عترت پيامبر، در جهت ارشاد و رهبري امت، به عنوان قرين قرآن مجيد قلمداد گرديده اند و به حكم «مقارنت» هر دو از نظر عصمت، يك نواخت مي باشند.

به بيان ديگر؛ جهت ندارد كه فرد يا افراد غير معصومي قرين كتاب خدا شمرده شوند.

روشن ترين شاهد عصمت ائمه (عليهم السلام) همان عبارت پيامبر (صلي الله عليه وآله وسلم) است كه فرمود:
    «لَنْ يَفْتَرِقا حتّي يَرِدا علَي الْحوض»؛ «اين دو (در هدايت و رهبرى) هرگز از هم جدا نمي گردند تا در كنار حوض كوثر، بر من وارد شوند».

15. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو آشنا
    شماره عضویت
    3702
    نوشته
    33
    مورد تشکر
    125 در 31
    دریافت
    0
    آپلود
    0

goll

هر گاه اهل بيت پيامبر از لغزش ها در امان نباشند و در مواردي به خطا روند، از قرآن كه خطا در آن راه ندارد، جدا گرديده و بي راهه مي روند در حالي كه رسول گرامي آن را به شدّت نفي فرموده است.

البته مقصود از اهل بيت در سخن پيامبر، همه بستگان نسبي و سببي آن حضرت نيستند؛ زيرا شكّي نيست كه همه آنان از لغزش ها مصون نبودند.

بنابراين، تنها گروه خاصّي از عترت وي، چنين افتخاري را داشتند و اين مقام و موقعيت بر جمع معدودي از آنان منطبق مي باشد.

و آنان همان ائمه اهل بيت (عليهم السلام) هستند كه در طول تاريخ روشني بخش راه امت و حافظ سنت پيامبر و نگهبان شريعت او بودند.

بنابراین عقل سلیم حکم می کند برای فهم و شناخت قرآنی که ازسوی خداوند متعال نازل گردیده ، مفسران عینی و عملی وجود داشته باشند تا این معارف عظیمه الهی را برای مسلمانان در رفتار و گفتار و تقریراتشان ساری و جاری نمایند.

من به این دلیل شیعه شدم تا از خطا در فهم آیات الهی مصون بمانم ...به این دلیل که قرآن بدون اهل بیت و اهل بیت بدون قرآن بر اساس حدیث شریف ثقلین مفهومی ندارند جز سردرگمی و حیرت ...

کتاب « آنگاه هدایت شدم » دکتر تیجانی در این خصوص می تونه کمک خوبی باشه...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع