صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: به نظر شما دلایل اهل سنت برای مشروعیت خلفا چیست؟(همه در این نظر سنجی شرکت کنند)

1. Top | #11

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    1584
    نوشته
    330
    مورد تشکر
    1,527 در 322
    دریافت
    0
    آپلود
    0

واقعا این یک مسئله ی عجیبی است. یک موضوعی که شاید برای بچه آمادگی توضیح شود میتواند تشخیص دهد مولا کیست امام کیست نظر پیامبر چیست ، حالا چه شده است که برخی عالمان برجسته سنی که سال های زیادی به مطالعه و تالیف مشغولند هنهوز در الفبای تفسیر این آیه گیر هستند؟!
    از پاسخ گو خواهش میکنم اگر ممکن است نظر علمای مختلف اهل سنت در مورد شیعه و امامت را قرار دهد. چون واقعا من نمیفهمم یه چیز که اظهر من الشمس چرا اینقدر پذیرشش سخته!!!
    آیا میدونند و نمیخوان حرف بزنند و یا ...؟
    اگر توضیح بدید ممنون میشم.
    امضاء
    یَومٌ عَلی صَدر المصطفی...

حسین جان ، روزی جات رو سینه ی پیغمبر بود...

2. تشكرها 7

*~* مهسا *~* (02-10-2012), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (03-10-2012), مدير اجرايي (02-10-2012), شهاب منتظر (03-10-2012), عهد آسمانى (29-10-2012)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #12

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز فاطمه(سلام الله علیه نمایش پست ها
    يکي از ادله‌اي که آقايان اهل سنت براي خلافت آقاي ابوبکر اقامه مي‌کنند، استدلال به کتاب قرآن است. شايد براي برخي‌ها تازگي داشته باشد که بشنوند آقايان اهل سنت براي اثبات خلافت ابوبکر به آيه‌اي از آيات قرآن استناد مي‌کنند. اگر کتاب‌هاي کلامي اهل سنت را ببينيد، در رابطه با سوره الليل، بويژه آيات:
    وَ سَيُجَنَّبُهَا الْأَتْقَى * الَّذِي يُؤْتِي مَالَهُ يَتَزَكَّى
    سوره الليل/آيه18-17
    مي‌گويند که اين آيه درباره ابوبکر نازل شده است و دليل بر أفضليت و شايستگي ابوبکر براي خلافت است.
    پاسخ

1-چرا اگر اهل سنت دنبال فضیلت تراشی برای ابوبکر می باشند لقمه را از پشت گردنشان رد می کنند,خود علمای اهل سنت می گویند که علی(ع)افضل افراد بود حالا به چه دلیلی می گویند که ابوبکر افضل است

احمد بن حنبل ـ امام حنابله که به عنوان يک محدّث توانمند، مورد تأئيد همه اهل سنت است ـ مي‌گويد:
    ما لأحد من الصحابة من الفضائل بالأسانيد الصحاح مثل ما لعلي رضي الله عنه.(مناقب احمد ص 162)
    آن فضائلي که با سندهاي صحيح براي علي است، براي هيچ‌يک از صحابه همچنين فضائلي نيست.

آقاي ابن عبد البر مي‌ گويد:
    لم يرو في فضائل أحد من الصحابة بالأسانيد الحسان ما روى في فضائل علي بن أبي طالب.
    رواياتي که با بهترين سند، در فضيلت علي بن أبي طالب آمده است، در فضيلت أحدي از صحابه نيامده است.
    الإستيعاب لإبن عبد البر، ج3، ص1115 ـ تهذيب التهذيب لإبن حجر عسقلاني، ج7، ص298 ـ الإصابة لإبن حجر العسقلاني، ج4، ص464

نبي مکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) به حضرت علي (عليه السلام) فرمود:
    و الذي نفسي بيده! لولا أن يقول فيك طوائف من أمتي ما قالت النصارى في عيسى بن مريم، لقلت فيك اليوم مقالا لا تمرّ بأحد من المسلمين إلا أخذ التراب من أثر قدميك يطلبون به البركة.
    قسم به خدايي که جان من در قبضه قدرت اوست! اگر اين دلهره را نداشتم که مردم درباره تو غلوّ کنند، همان‌گونه که درباره عيسي غلوّ کردند، درباره تو سخني را مي‌ گفتم که از کنار هيچ مسلماني عبور نمي‌ کردي، مگر اينکه خاک زير پاي تو را برمي‌ داشتند و با آن، تبرک مي‌ جستند.
    المعجم الکبير للطبراني، ج1، ص320، حديث951 ـ مجمع الزوائد للهيثمي، ج9، ص131 ـ علل الحديث لإبن أبي حاتِم، ج1، ص313 - المناقب للخوارزمي، ص311

این قدر فضیلت که درباره علی(ع) حتی در کتب اهل سنت,وارد شده است را نادیده می گیرند و تنها به یک یا چند روایت جعلی و ساختگی درباره ابوبکر اکتفا می کنند

5. Top | #13

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

2-کسانی که می گویند این آیات درباره ابوبکر نازل شده است، در صحيح بخاري و صحيح مسلم آمده است از قول عايشه که مي‌گويد:

فقالت عائشة من وراء الحجاب: ما أنزل الله فينا شيئا من القرآن إلا أن الله أنزل عذري.
    عايشه از پشت پرده گفت: خداوند در حق ما دودمان ابوبکر، آيه‌اي را نازل نکرده است، مگر در قضيه إفک که عده‌اي از صحابه مرا متهم به رابطه نامشروع کردند و آن آيه نازل شد.

صحيح بخاري، ج6، ص42، حديث4828

6. تشكرها 6

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع