نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: آيا ما خدا را در همه حال دوست داريم?

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,276
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,409 در 4,698
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض آيا ما خدا را در همه حال دوست داريم?

روزي حضرت عیسی علیه السلام از خداونددر خواست کرد کسی را به او نشان دهد که نزد خدا محبوب تر از او باشد ،
    خداوند عیسی را به پیرزنی که در کنار دریا زندگی می کرد راهنمایی نمود . وقتی عیسی علیه السلام به سراغ آن خانم آمد ، دید در خرابه ای زندگی می کند وبا بدنی فلج و چشمانی نابینا در گوشه ای رها شده است .

وقتی حضرت عیسی علیه السلام جلوتر رفت ودقّت کرد ، دید پیرزن مشغول ذکری است : » الحَمدُ للهِ المُنعِمِ المُفضِلِ المُجمِلِ المُکرِمِ « خدایا شکرت که نعمت دادی ، کرمکردی ، زیبایی دادی ، کرامت دادی . حضرت عیسی علیه السلام تعجب کرد که اوبا این بدن فلج که فقط دهانش کار می کند ، چرا چنین ستایش می کند ؟

با خود گفت که او از اولیای خداست ومن بی اجازه وارد خرابه شدم ؛ برگردم ، اجازه بگیرم و بعد داخل شوم . به دم خرابه بازگشت و گفت : « السَّلامُ علیکُ یا أَمةَ الله»پیرزن گفت : « وعلیک السَّلام یا روح الله». عیسی پرسید : خانم ! مگر مرا می بینی ؟ گفت : نه . پرسید : پس از کجا دانستی که من روح الله هستم؟

پیرزن گفت : همان خدایی که به توگفت مرا ببین ، به من هم گفت چه کسی می آید . عیسی با اجازه آن خانم وارد خرابه شد وپرسید : خداوند به تو چه داده است که این قدر تشکّر می کنی ؟ تشکّر تو برای چیست ؟ پیرزن گفت : یا عیسی ، آن چه به من داده بود ازمن گرفت ، آیا همین طور پس گرفته است ؟ آیا وقتی می خواست آن را از من بگیرد ، به من نگاه کرد وپس گرفت ؟

عیسی فرمود : آری ، اوّل به تو نگاه کرده وبعد پس گرفته است . پیرزن گفت: من به همان نگاه او خوشم . خدا این نگاه رابه دیگری نداشته وبه من کرده است ؛ پس جای شکر دارد . چنین پیرزنی به خداوند وصل است در حالی که پیامبر هم نبود .در واقع استادِ حضرت عیسی علیه السلام شد .

امّا وقتی برای ما مصیبتی پیش می آید ، فکر می کنیم خدا با ما قهر کرده است در حالی که برخی از آن ها جبران گناهان ماست تا خداوند متعال در آخرت ما را عذاب نکند ، برخی دیگر از گرفتاری ها به خاطر این است که از خدا غافل نشویم ، برخی دیگر هم به خاطر این است که خدا دوستمان دارد و می خواهدبه خاطر صبر بر مشکلات ، پاداش بیشتری دریافت کنیم .
    امضاء

2. تشكرها 9

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مناجات حضرت موسي(ع)

حضرت موسي(ع) در كوه طور در مناجات خود عرض كرد:يااله العالمين(اي خداي جهانيان)...
    جواب آمد:لبيك!
    پس عرض كرد:يااله المطيعين(اي خداي اطاعت كنندگان)...
    جواب شنيد:لبيك!
    پس عرض كرد:يااله العاصين(اي خداي گناهكاران)...
    اين دفعه شنيد:لبيك,لبيك,لبيك!
    حضرت موسي(ع)عرض كرد:حكمتش چيست كه اين دفعه سه بارشنيدم كه فرمودي لبيك؟
    به او خطاب شد:عارفان به معرفت خود,نيكوكاران به كارنيك خود و مطيعان به اطاعت خود اعتماد دارند,ولي گناهكاران جزفضل من پناهي ندارند.اگر از درگاه من نااميد گردند به درگاه چه كسي پناه ببرند؟!

بی شک اگرما انسانها به این حقیقت پی ببریم که عشق بین خداوند وبنده اش چقدراست هیچ گاه خودرا بازیجه بازی های روزگارنخواهیم کرد.
    امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

5. تشكرها 4

helma (26-04-2013), مولاتی یا فاطمه الزهرا(س) (13-10-2012), شهاب منتظر (13-10-2012), عهد آسمانى (29-10-2012)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    71
    نوشته
    12,729
    صلوات
    3110
    دلنوشته
    10
    صل الله علیک یا مولانا یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    7,626 در 2,115
    وبلاگ
    7
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بنام خداوندی که داشتن اوجبران همه نداشته های من است
    می ستایمش ، چون لایق ستایش است . .

آیاماخدارادرهمه حال دوست داریم ؟
    سوال بسیاری خوبی طرح کردین آگه صادق باشیم جواب بسیارروشنه
    خداي متعال عنوان آسماني «خليفةالله» را به انسان عطا كرده، در حالي كه فرشتگان در شناخت انسان عاجز و ملائك درآفرينش مضطرب‌اند
    این خليفةالله گاه فراموش میکنه که هرچه داردازوجودخداست وبایددرتمام مراحل زندگی چه خوشی وناخوشی به اوتوکل کندودرهمه حال اورادوست داشت وبه یادداشته باشدچون حاجتت رواشدسجده شکرش رابه جاآور
    ای انسان خدارادرهمه حال ستایش کن
    امضاء

7. تشكرها 5

helma (26-04-2013), مولاتی یا فاطمه الزهرا(س) (13-10-2012), شهاب منتظر (13-10-2012), عهد آسمانى (29-10-2012)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع