نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: وصیت نامه شهید پاسدار، مهندس محمد عاشوری

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    11038
    نوشته
    8,655
    صلوات
    396
    دلنوشته
    4
    ادرکنا یا سیدالشهدا
    مورد تشکر
    1,890 در 1,050
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض وصیت نامه شهید پاسدار، مهندس محمد عاشوری

مقام معظم رهبري:

«زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»

وصیت نامه ی شهید محمد عاشوری:

بسم رب الاسراء و المفقودین
    الحمدلله الذی جعلنا من المتسکین بولایة علی ابن ابیطالب
    اللهم الرزقنا توفیق شهادت فی سبیلک

با سلام ودرود بر شهدای صدراسلام، امام راحل عظیم الشأن ، رهبر انقلاب ، شهدا اسرا و مفقودین هشت سال دفاع مقدس.
    وصیت خود را با درود و سلام به پاکان و مخلصین در درگاه خداوند شروع می کنم تا شاید این بنده حقیر خدا را درتاریکی قبر و در محشر و در سختی آن زمان شفاعت کنند.

خداوندا تو می دانی که همواره آرزوی شهادت در قلبم موج می زد ولی چه کنم این نفس گنه کار لذات کوتاه دنیوی را به لقاء و دیدار تو ترجیح داد و اکنون با شرمندگی معبود خود را دیدار می کند و جز امید به بخشش تو ندارد یا غفار.
    و اما خانواده ام ، البته کوچکتر از آن هستم که نصیحتی داشته باشم ولی چند خواهش دارم که امیدوارم بعد از من به آن عمل نمایید.
    ابتدا از پدر و مادرم، پدر و مادری که بسیار برایم زحمت کشیده اند و همیشه و همه جا راه رشد من سختی فراوان متحمل شده است .

مادرم از شما می خواهم که به خاطر ظلم هایی که در حق شما داشته ام مرا ببخشید و در درگاه خدا نیز برایم طلب بخشش نمایید. مادرم از شما می خواهم بعد از من گریه نکنید و همیشه به یادحضرت رباب(س) باشید سعی کنید همواره برایم دعا کنید و برایم قرآن بخوانید و هرکز رهبرمان را تنها نگذارید. مواظب خواهران و همسرم باشید .

از پدر مهربانم نیز می خواهم مراحلال کنید و اگر در کارها کمکتان نکردم مرا ببخشید و پدرم از شما می خواهم شرایط را برای انجام شئونات اسلامی برای مادر،خواهران و همسرم فراهم نمایید و برایم گریه نکنید زیرا می گویند اگر پدر برای پسرش گریه نکند جایگاه فرزند بالاتر می رود و فقط برای عزای مولایمان ابا عبدالله الحسین"ع" و در رثای حضرت علی اکبر"ع" گریه کنید از شما می خواهم که در کسب روزی حلال مانند گذشته برای خانواده تلاش نمایید که مانند جهاد در راه خدا است.

از خواهرانم نیز می خواهم همواره حجاب وایمان خود را حفظ کنند،سعی کنید که معارف دین را بیشتر فراگیرید، همیشه حضرت زینب"س" سر مشق خود قرار دهید و با همسرانتان رفتاری مانند رفتار حضرت زهرا"س" با امیر المومنین"ع" داشته باشید.
    در راه تربیت فرزندان صالح بکوشید و از همه مهمتر در راه تربیت فرزندان صالح بکوشید و از همه مهمتر مراحلال کنید زیرا در سالهای گذشته رفتارم با شما مانند یک برادر خوب نبود و نتوانستم حق برادری را به جا آورم .مخصوصاً خواهر بزرگترم که زحمت بسیاری برایم کشیده است و همیشه مانند یک دوست پشتیبان من بوده است. دوست دارم که بعد از من گریه نکنید و همیشه به یاد حضرت زینب"س" باشید و صبر پیشه گیرید و برای همسرم که بسیار دوستش داشته ام مانند خواهر باشید و او را تنها نگذارید و به او تسلی دهید و سعی کنید که جای خالی مرا احساس نکند.

اما همسر مهربانم ، همسری که باوی و با کمک او توانستم به مشکلات فائق آیم ، همسری که صحبت کردن با او سختیهای زندگی را تحمل شدنی می ساخت همسری که با تمام کمبودها ساخت و هرگز دم بر نیاورد همسری که پشتیبان شوهرش بود ابتدا از شما طلب حلالیت دارم می خواهم که همواره برایم قرآن بخوانید. شما برایم در حکم استاد بودید بیشتر فراگیرید و به دیگران نیز بیاموزید سعی کنید که نسبت به جامعه و اوضاع اطراف خود بی تفاوت نباشید.همواره امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه خود قرار دهید. پشتیبان مقام معظم رهبری باشید .باشهداء مانوس شوید .در مشکلات به یاد همسران شهدا و سختیهای آنها بیفتید چون می دانم با آنها آشنا هستید، به خانواده ام سر بزنید بعد از من شما مختار هستید که برای آینده خود تصمیم بگیرید و...

اگر فرزندی نیز داشتیم( چون در زمان نوشتن این متن خداوند را لایق ندانسته است) آن را پیرو ائمه معصومین علیهم السلام تربیت کنید او را حسینی، زینبی تربیت کنید تا بعد از ما چراغ قبر ما شود . در پایان از خانواده می خواهم اگر قصد گرفتن ختم برایم دارید بهتر است هزینه آن را به مستمندان بدهید.
    کتابهایم را مطالعه کنید وبه دیگران نیز برای مطالعه بدهید اگر مبلغی یا مالی برایم باقی مانده آن را به همسرم بدهید. قبر مرا هر کجا خواستید انتخاب کنید، ولی سعی کنید به شهدا نزدیکتر باشد ولی هرگز خودتان را به زحمت نیاندازید.
    احتمالاً چند روز نماز قضا و چند روز نیز روزه قضا دارم که برایم به جا آورید. از دوستان ، فامیل و آشنایان برایم حلالیت بخواهید.

من بسیار به سپاه بدهکارم هرچه دارم از بسیج و سپاه است همواره در تبلیغ برای این دو نهاد بکوشید از دوستان و همکارانم در سپاه برایم حلالیت بطلبید. به خصوص از مسئولین قبل از اینکه مرا دفن کنید کسی در قبر برود و برایم عاشورا بخواند، تلقین را به حاج آقا دلاوری ، حاج آقا ماندگار ،آقای جریانپور، سردار جهروتی زاده، آقای بستاک یا مهدی امیریان بخواند.

مقداری خاک طلائیه، فکه دارم که به همراه مهرهای نماز و یک شال مشکی دارم آن را به همراه اولین پیراهن سبز سپاه که در کمد سرکار است با من دفن کنید .خواهش می کنم شب اول قبر مرا تنها نگذارید .برایم عاشورا وقرآن بخوانید.
    تعدادی کتاب، جزوه، سی دی است که به صاحبانشان برگردانید. حتما چند هزار تومان برای اینکه احیاناً از اموال بیت المال استفاده شخصی کرده ام به سپاه بدهید.

بنده گنه کار خداوند عاشوری5/8/85

ویرایش توسط نرگس منتظر : 16-10-2012 در ساعت 09:39

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    11038
    نوشته
    8,655
    صلوات
    396
    دلنوشته
    4
    ادرکنا یا سیدالشهدا
    مورد تشکر
    1,890 در 1,050
    دریافت
    0
    آپلود
    0

4. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    11038
    نوشته
    8,655
    صلوات
    396
    دلنوشته
    4
    ادرکنا یا سیدالشهدا
    مورد تشکر
    1,890 در 1,050
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(دست نوشته ای از شهید مهندس محمد عاشوری)

«مقام معظم رهبري: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»

بسم ربّ الشهدا و الصدّیقین
    نام:محمد عاشوری

تاریخ ولادت:26/11/79

محل ولادت:شلمچه،طلائیه،فکه،....

ای شهدا،ای تمامی زندگانی من. ای جاودانگان عرصه ی خون و شهادت. ای مردگان همیشه زنده .ای زنده کنندگان مردگانی چون من.ای تجلی بخشان توحید ،سلام.
    سلام به تمامی شما ...
    از همّت گرفته تا صیّاد شیرازی.
    شما که به من روحی تازه دمیدید،روحی خدایی،از همان هایی که خدا در قرآن فرمود که از روحم در آنها دمیدم.
    خوش به حالتان،رفتید،گذشتید،چشیدی د و سرانجام دیدید،دیدید آنچه را که باید می دیدید،آن کسی را که پایان هر دعا ،دعای عاشقان...همانهایی که حسرت شما را می خورند زمزمه می کنند؛"دیدار روی مهدی نصیب ما بگردان"همان کسی را که چشم های پر گناه ما نمی بیند، همان کسی که در این بیغوله بازار شهر نمی توان دید...

براستی شما در سنگر ها چه می خوانید،چه می گفتید در نماز های شبتان ؟
    چطور که هنوز زمزمه ی آن در مقتلتان به گوش می رسد؟هنوز مشهدتان سنگ را آب می کند و چه خوش روزهایی داشتید شما،چه لحظاتی داشتید شماشب حمله و هنگامی که گلوله ی مستقیم تانک یا دو لول ضد هوایی بدنهایتان همان بدنهای نحیف ولی پر استقامت را تکه تکه می کرد و هنگامی بدن غرق به خون رفقایتان را جا می گذاشتید؟
    جا می گذاشتید تا حسین زهرا"سلام الله علیهم" کفنشان کند،کفنی از پارچه های بهشتی،همان پارچه هایی که ما هنگام تشییع پیکرهایشان_پیکر ،چه گفتم من؟هنگام تشییع استخوانهایشان _نمی بینیم.
    بعضی جا مانده ها نیز دارند می آیند؛شهید علمدار،شهید علی محمود وند،راستی بعدی کیست؟شاید...

حال که مرا زنده کردید،دوست دارم این خواهش مرا نیز برآورده کنید:مرا هم ببرید.

امضاء:عاشوری

17/7/80

5. Top | #4

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    11038
    نوشته
    8,655
    صلوات
    396
    دلنوشته
    4
    ادرکنا یا سیدالشهدا
    مورد تشکر
    1,890 در 1,050
    دریافت
    0
    آپلود
    0

روحش شاد و یادش گرامی باد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع