نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: در لا اله هر چه غير خداست را از دل بيرون کن....

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو آشنا
    شماره عضویت
    3333
    نوشته
    20
    مورد تشکر
    134 در 25
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض در لا اله هر چه غير خداست را از دل بيرون کن....

در لا اله هر چه غير خداست را از دل بيرون کن....

در الا تشديد را محکم ادا کن ...

تا اگر چيزي باقي مانده از ريشه کنده شود و وجودت پاک شود....

آنگاه الله را بگو تا همه دلت را تصرف کند....

«حاج محمد اسماعيل دولابي»

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

معرفی می کنم:
    او معشوق من است
    معبود من... تکیه گاهم...
    در لحظه های انفجار حزن
    نازم را به هزاران خواهش می خرید
    و روزهایی که تمرّد می کردم
    و فریاد می زدم بر سرش
    او لبخند می زد و سکوت....
    و تمام خون گریه هایم را مرهم می شد
    با دستان نوازشگرش...
    و حالا... نوبت شوریدگی های من است
    آن دم که عاشقانه سجده اش کنی
    به عروج آرامشی آسمانی می رسی
    کافیست از این گور و کرمهای خاکی اش دل بکنی...
    امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

وقتى كه امام رضا عليه السلام به نيشابور رسيد، به هنگام حركت به طرف مامون ، محدثان اطراف او را گرفته و گفتند:
    فرزند رسول خدا! از پيش ما مى روى و حديثى نمى فرمايى كه از آن استفاده كنيم !حضرت كه در كجاوه نشسته بودند، سر خود را از كجاوه بيرون آورده و فرمودند:
    از پدرم موسى بن جعفر عليه السلام شنيدم كه فرمودند از پدرم حسين به على بن عليه السلام شنيدم كه فرمودند از پدرم اميرالمومنين على بن ابيطالب عليه السلام شنيدم كه فرمودند از رسول خدا صلى الله عليه و آله شنيدم كه فرمودند: شنيدم كه جبرييل مى گفت : از خداى عزوجل شنيدم كه فرمودند:
    ((لا اله الا الله )) پناهگاه من است ، كسى كه وارد پناهگاه من شود از عذاب من ايمن است .
    امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

5. Top | #4

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    11038
    نوشته
    8,637
    صلوات
    396
    دلنوشته
    4
    ادرکنا یا سیدالشهدا
    مورد تشکر
    1,882 در 1,042
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یک بار حضرت موسی (ع) به بارگاه «الله» عرض کرد :مرا ذکری تعلیم دهید که با آن شما را یاد کنم وصدازنم «الله»ارشاد فرمودندکه: «ﻵ اِله اِلا الله» بگو.

حضرت موسی عرض کرد:پروردگارا!همه جهانیان این را می خوانند. «الله» دوباره ارشاد فرمودندکه: «ﻵ اِله اِلا الله» بگو،عرض کرد:ای رب!میخواهم که فقط مخصوص من باشد.

«الله» ارشاد فرمودند:ای موسی اگر هفت آسمان و هفت زمین دریک کفه ترازو گذاشته و در کفه دیگر «ﻵ اِله اِلا الله» قرار داده شود،کفه ای که در آن «ﻵ اِله اِلا الله» قرار دارد سنگین تر خواهد شد.

6. Top | #5

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    3467
    نوشته
    13,721
    صلوات
    28000
    دلنوشته
    1
    اللهم صلّ علی محمد و ال محمد و عجّل فرجهم
    مورد تشکر
    58,274 در 13,379
    دریافت
    0
    آپلود
    0

«لا إله إلّا اللّه» يعنى پايان دادن حكومت هواى نفس در وجود؛ يعنى پاك كردن تمام رذايل اخلاقى از صفحه نفس؛ يعنى آراسته شدن به حسنات اخلاقى، يعنى خلوص و پاكى؛ يعنى بصيرت و بينايى؛ يعنى هم چون انبيا با تمام طاغوت‏ها تا ريشه كن كردن آنان مبارزه كردن؛ يعنى ريشه تمام گناهان را از سرزمين وجود خويش درآوردن و به جاى آن نهال عمل صالح كاشتن.

«لا إله إلّا اللّه» يعنى از تمام مكتب‏ها بريدن و به مكتب انبيا و امامان عليهم السلام پيوستن»؛ يعنى فهم قرآن و عمل به تمام دستورها و قوانين الهى؛ يعنى آراسته شدن به صلاح و سداد و عفّت و تقوا.

«لا إله إلّا اللّه» يعنى همه روز خود را به پاكى سر بردن و شب خود را به پاكى و طهارت و عبادت به روز آوردن؛ يعنى در مقابل حوادثى كه بر مسلمانان مى‏رود بى‏تفاوت نماند، يعنى حلّ مشكلات عباد خدا براى رضاى خدا.

اين همه ثواب، فقط به گفتار تنهاى زبان نيست و ارجحيّت آن بر آسمان‏هاى‏ هفتگانه و زمين در گفتن تنهاى آن خلاصه نمى‏شود، بلكه اين ارجحيّت در تجلّى حقيقت «لا إله إلّا اللّه» در هستى و عمل و اخلاق انسان است.

7. تشكرها 6

8. Top | #6

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    3467
    نوشته
    13,721
    صلوات
    28000
    دلنوشته
    1
    اللهم صلّ علی محمد و ال محمد و عجّل فرجهم
    مورد تشکر
    58,274 در 13,379
    دریافت
    0
    آپلود
    0

عَنِ النَّبِىِّ صلى الله عليه و آله قَالَ: الْمُوْجِبَتَانِ: مَنْ مَاتَ يَشْهَدْ أَنْ لا الهَ إلّااللّهُ دَخَلَ الْجَنَّةَ وَمَنْ مَاتَ يُشْرِكْ بِاللّهِ دَخَلَ النَّارَ

پيامبر اسلام صلى الله عليه و آله فرمود: دو چيز موجب دو چيز است: يكى مرگ با شهادت به «لا اله الا اللّه» كه سبب ورود به بهشت است و ديگر، شرك كه مردن با آن باعث دخول به جهنم است.

بجار الانوار باب 1 -حدیث 10

9. تشكرها 6

10. Top | #7

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    71
    نوشته
    12,724
    صلوات
    3110
    دلنوشته
    10
    صل الله علیک یا مولانا یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    7,626 در 2,115
    وبلاگ
    7
    دریافت
    0
    آپلود
    0

« لا إلَهَ إلّا الله »
    حضرت امام صادق علیه السلام روایت کرد که پیغمبر خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمود: هیچ مسلمانی « لا إلَهَ إلّا الله » را با صدای بلند نمی گوید، مگر آنکه گناهانش زیر قدم هایش ریخته می شود، مانند ریختن برگ از درخت به زیر شاخه هایش.

پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: خداى عزوجل به موسى بن عمران فرمودند: اى موسى ! به راستى كه آسمانها و ساكنان آنها كه نزد من هستند و زمینهاى هفتگانه را در یك كفه گذاشته و
    لا اله الا الله را در كفه دیگرى بگذارند، لا اله الا الله سنگین تر از آنها خواهد بود.
    پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند؛ دو چیز عامل دو چیز است : كسى كه بمیرد در حالى كه گواهى مى دهد كه خدایى جز خداى یگانه نیست ، وارد بهشت مى شود و كسى كه بمیرد در حالى كه شریكى براى خداوند مى داند، وارد جهنم مى شود.

امام محمد باقر علیه السلام فرمود كه رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: هر چیزى هموزنى دارد، مگر خداوند
    و لا اله الا الله كه هموزنى ندارند و هر قطره اشكى بر صورت او جارى شود، هیچ گاه فقر و خوارى را نخواهد دید.

امام جعفر صادق (ع ) فرمودند: بهاى بهشت گفتن
    لا اله الا الله و الله اکبر است .

رسول خدا (ص ) فرمود:

بهترین عبادت استغفار است و این است قول خداى عزوجل در قرآن کریم : فاعلم انه لا اله الا الله و استغفر لذنبک .(و بدان که راستش این است که نیست شایسته پرستشى جز خدا و آمرزش ‍ خواه از گناه خود).

از ربعى از فصیل ، از امام باقر و یا امام صادق (ع ) نقل مى کند و مى گوید که شنیدم مى فرمود:
    الله اکبر و لا اله الا الله بسیار بگویید، زیرا چیزى در نزد خداى عز و جل از تکبیر گفتن الله اکبر و تهلیل گفتن لا اله الا الله محبوب تر نیست .

در روایت آمده که جبرئیل نزد رسول خدا (ص ) آمد و گفت : اگر شخصى از امت تو بگوید:

لا اله الا الله ، وحده وحده وحده (هیچ خدایى جز خداوند یکتاى یگانه یگانه یگانه نیست )، خوشبخت خواهد شد

امضاء

11. Top | #8

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    11038
    نوشته
    8,637
    صلوات
    396
    دلنوشته
    4
    ادرکنا یا سیدالشهدا
    مورد تشکر
    1,882 در 1,042
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اثر ذكر لا اله الا الله

«در شب جمعه يازدهم رجب 1388 ه‍ ق مطابق 12/7/1347 ه‍ ش بر اثر مراقبت و حضور التهاب و اضطراب شديدى داشتم ؛ تا قريب يك ساعت به اذان صبح كه به ذكر كلمه طيبه (( لا اله الا الله )) اشتغال داشتم ، ديدم سر تا سر حقيقت و همه ذرات مملكت وجودم با من در اين ذكر شريف همراهند و سرگرم به گفتن (( لا اله الا الله )) اند؛ ناگهان به فضل الهى جذبه اى دست داد بسيار ابتهاج به من روى آورد، مثل اين كه تندبادى سخت وزيدن گيرد، آنچنان صدايى پى در پى بدون هيچ مكث و تراخى بر من احاطه كرد و سيرى سريع پيش آمد كه هزار بار از سرعت سير جت سريع السير در فضا فزون تر بود، و رنگ عالم را بدان گونه كه ديده ام از تعبير آن ناتوان هستم ، عجب اين كه در آن اثناء گفتم ، چه خوش است كه به دنيا بر نگردم وقتى اين معنى در دلم خطور كرده به ياد عائله افتادم كه آنها سرپرستى مى خواهند باز گفتم : آنها خودشان صاحب دارند، به من چه ، تا چيزى نگذشت كه از آن حال شيرين باز آمدم و خود را در آنجا نشسته بودم ، ديدم .»

منبع:انسان در عرف عرفان(علامه حسن زاده آملی)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)