نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: چگونه یک شاعر مسیحی درباره کربلا شعر سرود؟!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
    شماره عضویت
    1938
    نوشته
    13,518
    صلوات
    1998
    دلنوشته
    2
    « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
    مورد تشکر
    42,176 در 11,163
    دریافت
    0
    آپلود
    1

goll چگونه یک شاعر مسیحی درباره کربلا شعر سرود؟!

چگونه یک شاعر مسیحی درباره کربلا شعر سرود؟!

دیاب یونس، فرزند «پولس سلامه» شاعر مسیحی لبنانی در سومین همایش بین‌المللی «باران غدیر» به روایت چگونه سرودن قصیده در باب «فاجعه کربلا» توسط پدرش پرداخت.به گزارش فارس، «دیاب یونس» فرزند «پولس سلامه» شاعر مسیحی لبنان در سومین همایش بین‌المللی «باران غدیر»، بیان داشت: بنده افتخار دارم که برای شرکت در دو همایش به این کشور سفر کرده‌ام.

وی اضافه کرد: افتخار دوم بنده این است که فرزند مرحوم «پولس سلامه» از مسیحیان لبنان و صاحب دو کتاب مربوط به اهل بیت (ع) با عناوینی نظیر «علی والحسین» و «حماسه الغدیر» و یا «ملحمه الغدیر» هستم؛ این دو کتاب از یک فرد مسیحی درباره فضیلت و جایگاه اهل بیت (ع) و حضرت علی (ع) به نگارش درآمده است.

* دین مسیحیت و اسلام دعوت به خودداری و کنارگذاشتن خودستایی و تعصب است

یونس ادامه داد: از اهداف برپایی این همایش می‌توان به این مطلب اشاره کرد که مدعوین به منظور چاره‌جویی و ایجاد راهکارهای مناسب برای حل مشکلاتی که جهان اسلام و جوامع مسلمین با آنها مواجه هستند، گردهم آمده‌اند و بنده هم به این دلیل در همایش «باران غدیر» شرکت کردم.

وی افزود: می‌دانیم که افرادی سعی می‌کنند تا بر مسائل اختلاف برانگیز میان مسلمانان، دامن زده و پیوسته به طرح این مسائل بپردازند چراکه آنها در نظر دارند به ایجاد اختلاف و دو دستگی میان مسلمانان بپردازند.

فرزند «پولس سلامه»، شاعر مسیحی لبنانی گفت: دعوت برای حضور در همایش «باران غدیر» می‌تواند هشداری برای ما باشد، یعنی این هشدار به این معنی است که یا ما باید زنده و متحد باشیم و تصمیم خودمان را بگیریم و یا اینکه متفرق و از هم جدا باشیم.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف همایش بین‌المللی «باران غدیر»، ایستادن در برابر توطئه دشمنان و خنثی کردن دسیسه‌های آنها است چراکه هدف آنها، ایجاد دو دستگی میان مسلمانان و جوامع بشری است.

یونس ادامه داد: در اینجا این سوال مطرح است که آیا دین مسیحیت و اسلام، جنبه‌های مشترکی با یکدیگر ندارند، اما اینگونه نیست اسلام و مسیحیت حتماً جنبه‌های مشترکی با یکدیگر دارند، یعنی اصول و ارزش‌های مشترکی میان دین اسلام و مسیحیت است زیرا هر دوی این ادیان دعوت به خودداری و کنارگذاشتن خودستایی و تعصب و جایگزین کردن محبت به جای دشمنی و خصومت است.

* روایت «دیاب یونس» از سرودن شعر درباره «فاجعه کربلا» توسط «پولس سلامه»

وی افزود: صبح یکی از روزها به اتاق خواب پدرم (پولس سلامه) وارد شدم و مشاهده کردم که بالش ایشان کاملاً خیس است از او پرسیدم آیا بر روی بالش شما آبی ریخته است؟ گفت: «نه پسرم، دیشب تمام شب را بیدار بودم و یک قصیده‌ درباره «فاجعه کربلا» سرودم.

یونس ادامه داد: از اهداف این همایش بزرگداشت «پولس سلامه» است شاعری که خودش را نذر حق و حقیقت کرد و به نوعی خود را موظف دانست تا از حق و حقیقت و اهل بیت پیامبر اسلام (ص) دفاع کند.

امضاء

http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع