نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: کلیپ فوق العاده زیبا و احساسی سانسور شده سریال مختارنامه ( نحوه بشهادت رسیدن حضرت ابوالفضل )

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. کلیپ فوق العاده زیبا و احساسی سانسور شده سریال مختارنامه ( نحوه بشهادت رسیدن حضرت ابوالفضل )

کلیپ فوق العاده زیبا و احساسی سانسور شده سریال مختارنامه ( نحوه بشهادت رسیدن حضرت ابوالفضل )

دانلود با لینک غیر مستقیم (برای دانلود روی عکس کلیک کنید)
    حجم فایل : 28 مگابایت
    زمان : 10 دقیقه

ویرایش توسط *خادمه رقیه خاتون(س)* : 24-11-2015 در ساعت 15:51
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر بخش اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    8513
    نوشته
    422
    مورد تشکر
    802 در 360
    وبلاگ
    26
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلام علیکم،ممنون از این کلیپ خیلی زیبا...

بله متاسفانه توی فیلم مختار بعضی از چهره های اهل بیتو نشون ندادن،مثلا رو صورت حضرت عباس یه هاله کشیدن،صورت اقام علی اصغرو روش هاله کشیدن و...

ولی من همیشه دلم میخواست ببینم حضرت عباس و کسی ک نقش آقام ابالفضلو بازی کرده چه شکلیه...
    اما فک نمیکردم فیلمش باشه و کارگردان مختار واقعا ساخته باشتش!!!!
    الان بی صبرانه منتظرم تا دانلود این قسمت تموم بشه تا بتونم فیلمو ببینم ان شاءالله...
    اجرتون با عموم ابالفضل ان شاءالله...
    السلام علیک یا ابالفضل العباس علیه السلام
    امضاء
    خورشید منی و جبرئیل کند نوکریت را حسین،سخت است ببینم غم بی یاوریت را

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
    شماره عضویت
    1938
    نوشته
    13,518
    صلوات
    1998
    دلنوشته
    2
    « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
    مورد تشکر
    42,176 در 11,163
    دریافت
    0
    آپلود
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط رفیق حاج همت نمایش پست ها
    سلام علیکم،ممنون از این کلیپ خیلی زیبا...

بله متاسفانه توی فیلم مختار بعضی از چهره های اهل بیتو نشون ندادن،مثلا رو صورت حضرت عباس یه هاله کشیدن،صورت اقام علی اصغرو روش هاله کشیدن و...

ولی من همیشه دلم میخواست ببینم حضرت عباس و کسی ک نقش آقام ابالفضلو بازی کرده چه شکلیه...
    اما فک نمیکردم فیلمش باشه و کارگردان مختار واقعا ساخته باشتش!!!!
    الان بی صبرانه منتظرم تا دانلود این قسمت تموم بشه تا بتونم فیلمو ببینم ان شاءالله...
    اجرتون با عموم ابالفضل ان شاءالله...
    السلام علیک یا ابالفضل العباس علیه السلام

سلام و عرض ادب.

ضمن ارج نهادن به نظرتون فکر می کنم علاوه بر دلایل فقهی که در مورد ذمّ به تصویر کشیدن اهل بیت علیهم السّلام هست یه نظرم یه نکته دیگه هم هست اونم اینه که به لحاظ روانی هر صحنه یا تصویری از یک جا یا یک فرد رو که می بینیم در ذهنمون ثبت میشه و به طور ناخودآگاه هر موقع نام اون جا یا فرد میاد ذهن انسان میره سراغ همون صحنه و جزئیات چهره و از اصل موضوع غافل میشه و ذهنیاتمون پریشان میشه.

به عنوان مثال وسط روضه ، ذهن فردی که داره روضه گوش می ده چهره ی فردی که نقش حضرت عباس علیه السلام رو بازی کرده رو تداعی می کنه و چون چهره قطعاً متفاوت با چهره ی واقعی حضرت هست ذهن پریشان میشه و نمی تونه تمرکز کنه و تاثیر روضه از بین می ره حالا چه برسه به این که افراد مختلفی این نقش رو بازی کنن و نشون بدن.

امضاء

http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif

5. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر بخش اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    8513
    نوشته
    422
    مورد تشکر
    802 در 360
    وبلاگ
    26
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب منتظر*غلام علی اصغر(ع) نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب.

ضمن ارج نهادن به نظرتون فکر می کنم علاوه بر دلایل فقهی که در مورد ذمّ به تصویر کشیدن اهل بیت علیهم السّلام هست یه نظرم یه نکته دیگه هم هست اونم اینه که به لحاظ روانی هر صحنه یا تصویری از یک جا یا یک فرد رو که می بینیم در ذهنمون ثبت میشه و به طور ناخودآگاه هر موقع نام اون جا یا فرد میاد ذهن انسان میره سراغ همون صحنه و جزئیات چهره و از اصل موضوع غافل میشه و ذهنیاتمون پریشان میشه.

به عنوان مثال وسط روضه ، ذهن فردی که داره روضه گوش می ده چهره ی فردی که نقش حضرت عباس علیه السلام رو بازی کرده رو تداعی می کنه و چون چهره قطعاً متفاوت با چهره ی واقعی حضرت هست ذهن پریشان میشه و نمی تونه تمرکز کنه و تاثیر روضه از بین می ره حالا چه برسه به این که افراد مختلفی این نقش رو بازی کنن و نشون بدن.

سلام و عرض ادب و تبریک عید خدمت شما برادر گلم شهاب منتظر گرامی باید عرض کنم که بله شما درست میگید،
    اما اگه اینجوریه و درست نیست چهره ی اهل بیت ع نشون داده بشه و کسی اهل بیت رو با اون شخصیت و اون قیافه ی فلان بازیگر تصور کنه، بفرمایید ((پس چطور تو فیلم به یاد موندنی و محشر حضرت یوسف علیه السلام که من خودم عاشق این سریال بوده و هستم،و از دیشب هم دوباره شروع کردم و دارم نگاش میکنم از طریق سی دیهای این سریال،)) اونجا چطور قیافه ی حضرت یوسف علیه السلام رو با این وضوح نشون دادن؟؟؟؟ خب حضرت یوسف ع رم هم کسی ندیده بود پس چرا قیافشو با بازی مصطفی زمانی نشون دادن؟؟؟؟
    گناه گناهه اخوی درسته؟؟؟
    اگه حضرت یوسف ع رو نشون دادن،پس اشکالی هم نداره اگه حضرت عباس رو هم نشون بدن...
    من خودم هر وقت اسم حضرت عباس میاد یا روضه شونو گوش میدم اصلا به یاد این بازیگره نمیفتم،بلکه فقط به عمو عباس خودم فک میکنم و به عکسی از ایشون که همیشه رو دیوارم بوده!!!
    و به بازوهای پهلوونی و هیکل پهلوونی و قد بلند آقام فک میکنم،فکر که نه منظورم اینه که یادشون میفتم...
    من حتی توی خوابهام هم آقام ابالفضل ع رو به همین شکل پوسترهاشون دیدم چندین بار الحمدلله...
    خب تقصیر ما چیه که سعادت نداشتیم هیچکدوم از اهل بیتمونو ببینیم؟؟؟
    امضاء
    خورشید منی و جبرئیل کند نوکریت را حسین،سخت است ببینم غم بی یاوریت را

6. تشكرها 2

7. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
    شماره عضویت
    1938
    نوشته
    13,518
    صلوات
    1998
    دلنوشته
    2
    « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
    مورد تشکر
    42,176 در 11,163
    دریافت
    0
    آپلود
    1

سلام و عرض ادب و تبریک عید خدمت شما برادر گلم شهاب منتظر گرامی

سلام و درود بر شما.

عید شما هم مبارک و ایام به کام ان شاءالله.

باید عرض کنم که بله شما درست میگید،
    اما اگه اینجوریه و درست نیست چهره ی اهل بیت ع نشون داده بشه و کسی اهل بیت رو با اون شخصیت و اون قیافه ی فلان بازیگر تصور کنه، بفرمایید ((پس چطور تو فیلم به یاد موندنی و محشر حضرت یوسف علیه السلام که من خودم عاشق این سریال بوده و هستم،و از دیشب هم دوباره شروع کردم و دارم نگاش میکنم از طریق سی دیهای این سریال،)) اونجا چطور قیافه ی حضرت یوسف علیه السلام رو با این وضوح نشون دادن؟؟؟؟ خب حضرت یوسف ع رم هم کسی ندیده بود پس چرا قیافشو با بازی مصطفی زمانی نشون دادن؟؟؟؟

بالاخره بنده متوجه نشدم به نظر شما بنده درست عرض می کنم یا نه؟!

بله چنین کاری انجام شده اما خب مورد تایید بسیاری از علما و صاحب نظران نبوده و نیست.

سریال یوسف پیامبر(ع) دارای مضمونی عمیق و روایتی دیدنی بود امّا خب نشان دادن چهره ی ایشان به صلاح نبود و شاید کارگردان برای نشان دادن و ملموس کردن زیبایی حضرت اقدام به چنین کاری نموده است.

گناه گناهه اخوی درسته؟؟؟

اگه حضرت یوسف ع رو نشون دادن،پس اشکالی هم نداره اگه حضرت عباس رو هم نشون بدن...

بله درسته گناه گناهه و با ارتکاب یک نفر گناه از حیث گناه بودن نمیفته و نمیشه گفت چون زنده یاد آقای سلحشور انجام داده اند پس دیگران هم می توانند انجام دهند.

روایتی داریم از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام که می فرمایند: «حَلَالُ مُحَمَّدٍ حَلَالٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ، وَ حَرَامُهُ حَرَامٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ. لَا يَكُونُ غَيْرَهُ وَ لَا يَجِى‏ءُ غَيْرُهُ‏.
    و قال: قال علىٌّ عليه السّلام: مَا أحَدٌ ابْتَدَعَ بِدْعَةً إلَّا تَرَكَ بِهَا سُنَّةً.» [«اصول كافى» ج 1، ص 58]

«حلال محمّد حلال است هميشه تا روز قيامت، و حرام او حرام است هميشه تا روز قيامت. غير آن نمى‏باشد و غير از آن چيزى نخواهد آمد.

تشخیص حلال و حرام بودن یک امر بر عهده ی کارشناسان زبده ی دین است و روش و سلیقه ی افراد تعیین کننده ی حلال بودن یا حرام بودن یا مکروه و مستحب بودن امری نیست.

فرض غلط استنتاج غلط به دنبال داره. شما نمی تونید حکم کنید که چون امری توسط فرد x هر چند صالح انجام شده پس اگه توسط فرد y انجام بشه اشکال نداره. هر دو فرد x و y باید خودشون رو با حق تطبیق دهند نه حق را با خودشان.

من خودم هر وقت اسم حضرت عباس میاد یا روضه شونو گوش میدم اصلا به یاد این بازیگره نمیفتم،بلکه فقط به عمو عباس خودم فک میکنم و به عکسی از ایشون که همیشه رو دیوارم بوده!!!

شما نمی تونید بگید چون شما به یاد اون بازیگره نمیفتید پس دیگران هم باید مثل شما باشند و نیفتند.

در مورد عمو عباستون بیشتر توضیح بدید سعادت آشنایی با ایشون را نداشتیم.

و به بازوهای پهلوونی و هیکل پهلوونی و قد بلند آقام فک میکنم،فکر که نه منظورم اینه که یادشون میفتم...
    من حتی توی خوابهام هم آقام ابالفضل ع رو به همین شکل پوسترهاشون دیدم چندین بار الحمدلله...

بازوهای پهلوونی و هیکل پهلوونی و قد بلند و ... در روایات اومده و ربطی به فیلم ها نداره امّا خب نباید ما رو از اصل موضوع یعنی میزان محبّت و تبعیت ایشون از امام زمانشون غافل کنه.

خب تقصیر ما چیه که سعادت نداشتیم هیچکدوم از اهل بیتمونو ببینیم؟؟؟

ان شاء الله سعادت دیدار امام حیّ عجل الله تعالی ظهوره برای همه ما اتفاق بیفته.

ویرایش توسط شهاب منتظر : 17-03-2016 در ساعت 23:48
    امضاء

http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع