صفحه 42 از 43 نخستنخست ... 32383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 425

موضوع: زندگی نامه سینوهه

1. Top | #411

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

زندگی نامه سینوهه ( در کشور هاتی )

یکی از کسانی که با من دوست شد نامه نویس پادشاه هاتی بود که چند زبان میدانست و نامه پادشاهان خارجی را برایش می خواند و جواب آنها را مینوشت.

یک روز که وی در خانه من آشامیدنی نوشیده از رقص مینا لذت برده بود از وی پرسیدم برای چه پادشاه شما شهر ختوشه را بروی خارجیان بسته؟

و نمی گذارد کسی وارد این شهر شود و چرا دراین کشور کاروانیان حق ندارند که از جاده خارج شوند ؟

و آیا بهتر این نیست که ملل دیگر به این شهر بیایند و قدرت و عظمت پادشاه هاتی را ببینند و بروند برای دیگران حکایت کنند؟

نامه نویس گفت : روزی که پادشاه ما (شوبیلولیوما) پادشاه شد گفت سی سال به من مهلت بدهید.

و من هاتی را قوی ترین کشور جهان خواهم کرد.

و چون بزودی این مدت تمام میشود تصور می کنم که در آینده ملل دیگر نام ما را خواهند شنید.

2. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #412

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

گفتم هنگامی که من در بابل بودم شصت بار شصت بار شصت سرباز را دیدم که از مقابل پادشاه بابل عبور کردند.

و وقتی قدم بر می داشتند مثل این بود که صدای امواج دریا بگوش می رسد.

ولی در اینجا ده بار ده سرباز را با هم ندیده ام که حرکت نمایند .

و در این صورت برای چه شما این همه ارابه جنگی و اسلحه دیگر می سازید زیرا نمی توانید که از این اسلحه استفاده نمائید.

نامه نویس شاه خندید و گفت ما برای این اسلحه می سازیم که به دیگران بفروشیم و غذا تحصیل کنیم .

خنده کنان گفتم یک گرگ هرگز دندان و چنگال خود را به خرگوش نمی فروشد.

5. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

6. Top | #413

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه نویس شاه از این حرف خیلی خندید و گفت که من این گفته را برای شاه نقل خواهم کرد .

و یقین دارم که او از این حرف تفریح خواهد نمود و دیگر اینکه در کشور ما بر خلاف کشورهای دیگر اغنیاء بر فقرا حکومت نمی کنند .

بلکه اقویا بر ضعفا حکومت می نمایند چون گرگ برای این بوجود آمده که بر خرگوش حکومت نماید.

و من یقین دارم قبل از اینکه موهای تو سینوهه سفید شود خواهی دانست چگونه یک دولت قوی که برای فرمانفرمائی بوجود آمده بر تمام ملل ضعیف حکومت می نماید.

من خود را به سادگی و نفهمی زدم.

و گفتم همانطور که شما خدائی دارید که خواهان حکومت بر ملل ضعیف است در کشور مصر هم فرعون خدائی تازه یافته است.

7. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

8. Top | #414

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه نویس گفت من چون نامه های سلاطین خارجی را میخوانم نامه های پادشاه مصر را هم خوانده ام .

و میدانم که خدای جدید او خیلی صلح را دوست میدارد و میگوید که هیچ اختلاف بین ملل نیست که نتوان آن را با مسالمت حل کرد.

و حتی فرعون شما یک شاخه طلا برای ما فرستاده که به شکل (به اضافه) – (یعنی شکل صلیب ) است و میگوید که این شکل زندگی و صلح میباشد.

نامه نویس وقتی این حرف را میزد دو انگشت خود را متقاطع کرد تا به من بفهماند که شاخه مزبور چه شکل دارد .

(مطالبی که خوانندگان راجع به وضع زندگی ملل و رسوم و آداب و نام سلاطین آنها و از جمله همین صلیب میخوانند از اسناد تاریخی اقتباس شده و دارای سندیت است و ارزش کتاب این نویسنده فنلاندی هم در مستند بودن مطالب اوست و صلیب علامتی بوده که در چهار هزار سال قبل از این یعنی دو هزار سال پیش از حضرت مسیح علامت صلح به شمار می آمد).

9. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

10. Top | #415

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بعد چنین گفت : اگر فرعون شما برای ما طلا بفرستد که ما بتوانیم با طلای او مزد صنعتگران خودمان را که اسلحه می سازند بدهیم،

تا چند سال دیگر میتواند از صلح برخوردار شود ولی دوره صلح او کوتاه خواهد بود .

زیرا روزی که پادشاه ما دریافت که به قدر کافی اسلحه ساخته و آذوقه فراهم کرده در آن روز فرعون مصر هم مانند سلاطین دیگر باید مطیع پادشاه ما شود .

وگرنه او و تمام رعایای وی را قتل عام خواهیم کرد .

ولی اینها مسائلی است که عقل یک پزشک نمیتواند بدان پی ببرد زیرا پزشک قادر به فهم حوادث آینده نیست.

گفتم چون پزشک هم مانند دیگران عقلی دارد اگر نتواند به تمام حوادث آینده پی ببرد باری به بعضی از آنها پی خواهد برد.

و من پیش بینی میکنم که سنوات آینده دوره شکم چرانی مرغان لاشخوار و کفتارها خواهد بود .

زیرا عده ای کثیر به قتل میرسند و کسی لاشه ها را برای مومیائی کردن یا در خمره نهادن یا در زمین دفن نمودن جمع آوری نخواهد کرد.

11. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

12. Top | #416

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نامه نویس خندید و من گفتم قبل از اینکه به کشور هاتی بیایم شنیده بودم که شما اسیرانی را که در جنگ دستگیر می نمائید نابینا می کنید.

و آنها را به آسیاب های خود می بندید تا این که سنگ آسیاب را به گردش در آورند و من این موضوع را باور نمیکردم.

ولی در این کشور به چشم خود آنها را دیدم و این عمل از یک ملت متمدن پسندیده نیست .

و نیز شنیدم که شما در سرحدات خود هنگام تجاوز به اراضی ملل دیگر مرتکب بی رحمی های فجیع میشوید و دست مردم را قطع می نمائید .

و پوست سرشان را روی صورت بر میگردانید و بعضی از افراد را به سیخ می کشید و این اعمال وحشیانه در خور درندگان است نه انسان متمدن.

نامه نویس گفت ما به مناسبت اینکه یک ملت متمدن هستیم چشم اسیران را کور میکنیم و بعد آنها را به آسیابهای خود می بندیم.

13. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

14. Top | #417

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

زیرا اگر چشم آنها بینا باشد زمین و آسمان و پرندگان را خواهند دید و از اینکه آزاد نیستند متاسف خواهند شد.

و در صدد بر می آیند که فرار کنند و پیوسته برای ما تولید زحمت خواهند نمود .

ولی چون کور هستند به فکر فرار نمی افتند و مجبور نمیباشیم که پیوسته عده ای از سربازان خود را مامور محافظت آنها بکنیم.

و اما موضوع بریدن دست سکنه سرحدی در مرز کشورهای دیگر و کندن پوست سرشان و آویختن همان پوست روی صورت و به سیخ کشیدن آنها هم یک مصلحت دارد.

که ناشی از تمدن ماست زیرا ما نمی خواهیم در کشورهای دیگر کشتار کنیم تا اینکه سکنه آن ممالک که می توانند برای ما کار کنند و خراج بدهند از بین بروند .

و نیز نمی خواهیم که بر اثر جنگ شهرهای آنها ویران شود و مزارع و باغهایشان از بین برود.

تا اینکه بعد از تصرف کشورهای مجاور چیزی نصیب ما نشود .

ما متوجه شده ایم که برای مطیع کردن ملل همجوار بهترین وسیله ایجاد وحشت میباشد.

زیرا ملتی که دچار وحشت میشود مانند قشونی است که قبل از مبادرت به جنگ شکست خورده باشد.

و این ملت دیگر نمی تواند دست اجنبی را عقب بزند و خود را از قدرت او نجات بدهد.

15. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

16. Top | #418

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

به همین جهت ما در سرحدات خود در خاک کشورهای دیگر مبادرت به این اعمال می کنیم تا مردم را بترسانیم .

و پیشاپیش دشمنان خویش را منکوب نمائیم.

گفتم مگر همه ملل جهان دشمن شما هستند و آیا بین ملل دیگر دوست ندارید .

نامه نویس پادشاه هاتی گفت دوستان ما عبارت از مللی هستند که مطیع ما میشوند و به ما خراج می پردازند.

و آن وقت ما آنها را به حال خود می گذاریم که رسوم و آداب خود را حفظ کنند و خدایان خویش را بپرستند.

دیگر از دوستان ما مللی میباشند که هنوز همسایه ما نشده اند .

زیرا به محض اینکه همسایه شدند ما آنقدر بهانه تراشی میکنیم تا اینکه با آنها بجنگیم و خاک آنان را تصرف نمائیم یا اینکه وادارشان کنیم به ما خراج بپردازند.

17. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

18. Top | #419

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

از روزی که هاتی بوجود آمده این رسم بین ما و دیگران متداول بوده و بعد از این هم متداول خواهد بود.

گفتم آیا خدایان شما در این مسئله مداخله نمی کنند زیرا در کشورهای دیگر خدایان درست را از نادرست و حق را از باطل تمیز میدهند.

نامه نویس گفت ما راجع به درست و نادرست و حق و باطل عقیده ای ساده و روشن داریم.

درست و حق عبارت از چیزی است که مطابق میل ماست و نادرست و ناحق عبارت از چیزی میباشد که مطابق میل ما نیست.

و سینوهه تصدیق کن که بین دین ما و دین شما و سایر ملل تفاوت وجود ندارد .

زیرا نزد شما و سایر ملل هم درست و حق عبارت از چیزی است که اغنیاء بخواهند و نادرست و ناحق عبارت از چیزی است که مورد تمایل فقراء باشد.

19. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

20. Top | #420

عنوان کاربر
    کاربر توقیفی
    شماره عضویت
    4491
    نوشته
    767
    مورد تشکر
    2,006 در 721
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سینوهه چون تو پزشک هستی عقلت کوچک تر از آن است که بدین موضوع پی ببری .

و بدانی که از آغاز عالم تا امروز هر چه اغنیاء گفته اند بر حق بوده و هر چه فقراء بر زبان آورده اند محکوم به بطلان شده است .

تا پایان دنیا هم چنین خواهد بود و پیوسته حق با اغنیاء است و فقراء همواره محکوم به بطلان میباشد .

فقط صورت ظاهر اغنیاء فرق میکند و در هر دوره یک چیز نشانه توانگری میباشد .

یک روز گوسفند و گاو نشانه توانگری میشود و روز دیگر زر و سیم و روز دیگر دارا بودن یک رتبه و مقام مخصوص ،

یا روز بعد دارا بودن یک عنوان مثل پزشک یا جادوگر یا نامه نویس شاه و تا جهان باقی است حرف فقراء بدون اهمیت میباشد .

و هرچه بگویند باطل است . و اگر اغنیاء چشم آنها را کور نکنند که به آسیاب ببندند بطریق دیگر آنها را بکار خواهند کشید.

21. تشكر

شهاب منتظر (20-01-2013)

صفحه 42 از 43 نخستنخست ... 32383940414243 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

sinohe pezeshke saltanatiye fero'nha, قدیمی, منجمین ، پیش گویی, مسافرت ، طولانی, معبد ایشتار, هورم هب آشنای قدیمی, ورود به شهر سوریه, یک بیماری ساری و ناشناس, کاپتا غلام یک چشم من, کشتی, گوی, گریه آورترین واقعه جوانی من ، غلام من, پاتور سرشکاف سلطنتی ، تحصیل در دالحیات, پادشاه آمورو, پرستش گاو, پرستش خدای احد و واحد, پزشک فرعون, zendegi nameye sinohe, آشنا, اورشلیم, ابن الحمار, اختراع سینوهه ، اختراع دندان مصنوعی, ارتش, ازمیر, بورابورباش ، مینا ، کنیز, بابل ٍ ملاقات, بابل ، پادشاه ، حرم, برودت, تخم مرغ, جنگ ، با خبیری ها, جشن ، دروغ, جشن ، روز ، دروغگویی, حالت تهوع, حالت تهوع در کشتی, ختنه ، بابل, خدا, خدای آمون ، خدای بعل, خدای تموز, خدای عجیب برای مصری ها, خروج از طبس ، گوی فرعون ها, خرید و فروش کنیز ، کنیز از سرزمین آدم خور ها, زندگی نامه سینوهه, زندگی نامه سینوهه ، سرشکاف فرعون, زندگی در سوریه, سفر با کشتی ، خدایان مصر, سینوهه پزشک فقرا شد ، مومیایی کردن فرعون, سربازان ، الاغ سینوهه, صلیب ، نماد صلح, غده ، جراحی نمایش برچسب‌ها

نمایش برچسب‌ها