نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: >>--».❤.«--<< زن، مثل یک ستون>>--».❤.«--<<

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

>>--».❤.«--<< زن، مثل یک ستون>>--».❤.«--<<

کوچک، اما بزرگ

رفتارهای لطیف زنانه

به استقبال و بدرقه همسرتان بروید."رسول خدا(ص) رفتن به پیشوازی شوهر و خوش آمد گویی را از وظایف زن می داند"
    محدث نوری، مستدرک الوسائل، ج3، ص 551
    مردی به پیامبر فرمود: همسری دارم که هرگاه به منزل وارد می شوم به استقبال من می آید و زمانی که از خانه خارج می شوم مرا بدرقه می کند و هرگاه مرا اندوهگین می بیند به من می گوید: چه چیز تو را غمگین ساخته است؟ اگر نگران معاش هستی که خداوند متکفل رزق و روزی بندگان خود می باشد، ولی اگر نگران امور معنوی خود می باشی، خداوند توجه و نگرانی تو را بیشتر سازد.
    پیامبر فرمود:
    هماناخداوند کارگزارانی دارد که این زن از زمره کارگزاران خدا می باشد و برای چنین زنی نصف اجر شهید است.
    من لایحضره الفقیه، ج3، ص 389
    پیغمبر اکرم (ص) می فرمایند: «زنی که سعی کند شوهر آزرده و عصبانی خود را با گفتگو، توجه و عاطفه راضی کند و از عصبانیت درآورد، او کارگزار خدا در زمین است».
    کارگزار خدا هیچ گاه ناامید نمی شود و به ضرر نمی افتد. بنابراین، باید با خدا معامله کنیم و شوهرمان را، همسرمان را، بنده مکرم خدا بدانیم.
    خانواده پویا، ج6، ص 23

به نقل از حجه الاسلام حسینی
    پیامبر اکرم (ص) فرمود: حق مرد بر زن آن است که چراغ خانه را روشن کند، غذا را آماده کند و هنگام ورود مرد به خانه، تا جلوی در، به استقبال او برود و به او خوش آمد بگوید.
    خانمهای عزیز! طی سال، دو - سه بار و نه بیشتر، همان دو- سه بار کافی است به همسرتان بگویید: من در سایه تو احساس امنیت و آرامش می کنم.
    خانواده خوشبخت، ا.کیهان نیا، ص 236

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

چند فرمول کاربردی:

با شوهری که از سرکار می آید چه رفتاری باید داشت؟
    الف: چه باید کرد؟

* سلام و احوالپرسی معمول همراه با خوشرویی
    * گرفتن کیف و کت و بسته های خرید.
    * دادن خبرهای خوش.
    * آرام کردن فرزندان و هر یک را به کاری مشغول ساختن.
    * سریع آماده کردن میز غذا یا چیدن سفره.
    * پرس و جو از اوضاع کاری روز و فرصت دادن به مرد تا صحبتهایش را بکند.
    ب: چه نباید کرد؟

* بی اعتنایی و رفتار سرد.
    * درخواست انجام کاری پیش از غذا خوردن.
    * درخواست و شکایت از بچه ها یا شکوه از کارهای روزانه.
    * درخواست پول و یا سایر توقعات که برای او مشکل آفرین است.
    همسر اگر اینگونه می بود، راضیه محمد زاده،ص 110
    پیامبر (ص): از بهترین زنان شما... زنی است که در میان خانواده خود عزیز و نفوذ ناپذیر باشد؛ اما دربرابر شوهرش خاضع و متواضع باشد.
    بحارالانوار، ج100، ص 235
    رسول خدا(ص) می فرماید: زن نمی تواند حق خدا را ادا کند مگر اینکه حق شوهرش را ادا کند.
    مستدرک الوسائل، ج2، ص 552
    امام رضا (ع) در توصیف بهترین زنان فرمودند: یک دسته آنهایی هستند که زیاد بچه دار می شوند، مهربان و با عاطفه هستند، در سختی ها و پیش آمدهای روزگار، در امور دنیا و آخرت پشتیبان شوهرشان هستند به زیان او کار نمی کنند و گرفتاری هایش رازیاد نمی گردانند.
    مستدرک الوسائل، ج2، ص 534

4. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مرد، رضایت و اجازه اش

امام باقر (ع): زن در حریم حضرت حق شفیعی با قدرت تر و نجات دهنده تر از رضایت شوهر ندارد.
    نظام خانواده دراسلام، حجه الاسلام حسین انصاریان، ص 383
    امام جعفر صادق (ع) فرمودند: زن مجاز نیست بدون اذان شوهر برده آزاد کند یا صدقه دهد، یا چیزی ببخشد، یا نذر مالی کند،
    اما زکات واجب، صله رحم و احسان نیاز به اجازه ندارد.
    نظام خانواده دراسلام، حجه الاسلام حسین انصاریان، ص 385
    [این نکات قابل ذکر است که اشاره حدیث شریف در صورتی است که مال، مال شوهر باشد ولی اگر مال، مال خود زن بود مانعی وجود ندارد]
    پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر زنی که بدون اجازه شوهر از منزل خارج شود همه فرشتگان آسمان و همه چیزهایی که
    از آنها عبور می کند او را لعن می کنند تا وقتی که به منزلش بازگردد.
    وسائل الشیعه، ج20، ص 211
    زینت قناعت

پیامبراکرم (ص) فرمودند:... من از فتنه ای سخت تر بر شما بیم دارم که از طرف زنان می آید هنگامی که النگوی طلا به دست
    و پارچه های فاخر به تن کنند و توانگران را به زحمت اندازند و از فقیر چیزی که بدان دسترسی ندارند بخواهند.
    نهج الفصاحه، ح 314
    از مهم ترین شیوه های مدیریت در خانه، حرکت و تلاش برای صرفه جویی در مصرف می باشد، در این بخش زنان با استفاده از شیوه های مرسوم
    و همچنین تدابیر و خلاقیت و ایجاد شیوه های نوین و متناسب با سطح زندگی خانواده می توانند کمک مهمی در تصحیح مصرف خانواده
    و همچنین آموزش مصرف صحیح به فرزندان داشته باشند.
    اقتصاد در خانواده، ص 88
    حضرت زهرا (س) فرمود: ای ابالحسن! من از پروردگار خود حیا می کنم چیزی را از تو درخواست نمایم که تو بر آن توان و قدرت نداری.
    بحارالانوار، ج37، ص 103
    امام صادق (ع) می فرماید: بهترین زن های شما زنی است که وقتی شوهرش چیزی آورد سپاس گذاری کند و اگر نیاورد، راضی باشد.
    بحارالانوار، ج103، ص 239

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع