صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: ღ•✿•ღ سفارش مؤ كّد امام زمان (عج ) به خواندن زیارت عاشورا+فواید زیارات عاشورا ღ•✿•ღ

1. Top | #1

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    اَلـــلّـــ❤ـهـُـــ❤ـمَّ عَـــ❤ـجِـّــ❤ـلْ لِــ❤ـوَلــ❤ـیـــِّکَ ❤الــــْفــ❤ــَرَجْ
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد ღ•✿•ღ سفارش مؤ كّد امام زمان (عج ) به خواندن زیارت عاشورا+فواید زیارات عاشورا ღ•✿•ღ

سیّد احمد رشتى مى گوید:

تاریخ 1280 هجرى قمرى به عزم زیارت بیت اللّه از رشت به تبریز رفتم و از آنجا مركبى كرایه كرده و روانه شدم ،
    در منزل اوّل سه نفر دیگر با من رفیق شدند.در یكى از منازل بین راه خبر دادند كه قدرى زودتر روانه شویم كه منزل آینده
    خطرناك و مخوف است كوشش كنید كه از كاروان عقب نمانید.
    از این جهت دو سه ساعت به صبح مانده راه افتادیم هنوز یك فرسخ نرفته بودیم كه هوا منقلب شد و برف باریدن گرفت به طورى كه
    رفقا هر كدام سرهاى خود را به پارچه پیچیدند و تند رفتند من هم هر چه كردم كه بتوانم با آنها بروم ممكن نبود سرانجام از آنها
    عقب ماندم و ناچار از اسب پیاده شده و در كنار راه نشسته و متحیر بودم مخصوصاً به خاطر ششصد تومان پولى كه
    براى هزینه سفر همراه داشتم نگرانى بیشترى داشتم .
    با خود گفتم : همین جا تا صبح مى مانم و به منزل قبلى بر مى گردم و از آنجا چند نفر مستحفظ به همراه داشته خود را به قافله مى رسانم .
    در این اندیشه بودم كه در برابر خود باغى دیدم كه باغبانى با بیلش برف درختان را مى ریخت تا مرا دید جلو آمد و گفت : كیستى ؟
    گفتم : رفقایم رفتند و من مانده ام و راه را نمى دانم .
    به زبان فارسى فرمود: نافله بخوان تا راه را پیدا كنى . من مشغول نافله شدم نماز شب تمام شد باز آمد و فرمود: نرفتى ؟
    گفتم : واللّه راه را نمى دانم .
    فرمود: جامعه بخوان .
    من زیارت جامعه را از حفظ نداشتم و اكنون هم از حفظ ندارم از جا بلند شدم و زیارت جامعه را تماماً از حفظ خواندم .
    باز آمد و فرمود: نرفتى و هنوز اینجایى ؟
    بى اختیار گریه ام گرفت ، گفتم : آرى راه را نمى دانم .
    فرمود: عاشورا بخوان .

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    اَلـــلّـــ❤ـهـُـــ❤ـمَّ عَـــ❤ـجِـّــ❤ـلْ لِــ❤ـوَلــ❤ـیـــِّکَ ❤الــــْفــ❤ــَرَجْ
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

زیارت عاشورا را نیز از حفظ نداشتم و اكنون هم از حفظ ندارم از جا بلند شدم و مشغول زیارت عاشورا شدم
    و همه اش را حتى لعن و سلام و دعاى علقمه را از حفظ خواندم .
    بار سوم آمد و فرمود: نرفتى و هستى ؟
    گفتم : آرى نرفتم هستم تا صبح .
    فرمود: من هم اكنون تو را به قافله مى رسانم . سپس رفت و بر الاغى سوار شد و بیل خود را به دوش گرفت و آمد.
    فرمود: ردیف من بر الاغ سوار شو. من هم پشت سر او سوار شدم و افسار اسبم را كشیدم ، اسب اطاعت نكرد.
    فرمود: جلو اسب را به من بده . عنان اسب را به دست راست گرفت و راه افتاد. اسب در نهایت تمكین پیروى كرد.
    سپس دست مباركش را بر زانوى من گذاشت و فرمود: شما چرا نافله نمى خوانید؟
    نافله ، نافله ، نافله ، سه بار تكرار كرد.
    آنگاه فرمود: شما چرا عاشورا نمى خوانید؟
    عاشورا، عاشورا، عاشورا.
    سپس فرمود: شما چرا جامعه نمى خوانید؟
    جامعه ، جامعه ، جامعه .
    دقت كردم دیدم در وقت پیمودن راه به نحو دایره راه طى مى كرد یك مرتبه برگشت و فرمود:
    اینها رفقاى شمایند كه كنار نهر آبى فرود آمده و براى نماز صبح وضو مى گیرند.
    پس من از الاغ پیاده شدم و خواستم سوار اسبم شوم نتوانستم آن آقا پیاده شد و بیل را در برف فرو كرد و به من كمك كرد
    تا سوار شدم و سر اسب را به طرف رفقایم بر گردانید من در این هنگام با خود گفتم این شخص كى بود كه به زبان فارسى حرف مى زد
    و حال آنكه زبانى جز تركى و مذهبى جز عیسوى در آن نواحى نبود و چگونه با این سرعت مرا به قافله رساند؟
    برگشتم پشت سر خود را نگاه كردم دیدم كسى نیست.

4. Top | #3

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

مزد دادن امام زمان علیه السلام براى خواندن زیارت عاشورا

حاج سید احمد (رحمة اللّه علیه ) براى من نوشت كه روز جمعه در مسجد سهله در حجره نشسته بودم .
    ناگاه سید موقّر معمّمى بر من داخل شد كه قباى فاخرى و عباى قرمزى پوشیده بود،
    نظرى كرد به آنچه در زاویه حجره بود كمى از كتب و ظروف و فرشى بود فرمود:
    براى حاجت دنیا كفایت مى كند تو را و تو هر روز صبح به نیابت صاحب الزمان علیه السلام زیارت عاشورا مى خوانى
    و خرجى هر ماهت را از من بگیر كه محتاج احدى نباشى و قدرى پول به من داد و گفت :
    این كفایت یك ماه تو را مى نماید.
    و رفت رو به در مسجد و من به زمین چسبیده بودم و زبان من بند آمده بود و هر چه خواستم تكلّم بنمایم نتوانستم و حتى نتوانستم برخیزم
    تا سید خارج شد و همین كه بیرون رفت گویا قیودى از آن بر من بود و باز شد و شرح صدرى پیدا كردم پس برخاستم و از مسجد خارج شدم
    آنچه تفحص كردم اثرى از آن آقا ندیدم

5. Top | #4

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

توسعه رزق و روزى با زیارت عاشورا

چون اول باب سه حدیث درباره زیاد شدن رزق و روزى با زیارت امام حسین علیه السلام است
    لذا این حكایت را هم مى نویسم و دلیل دیگرش روضه خوانى تاجر نصرانى :
    عالم جلیل و زاهد مسلم آقاى شیخ عبدالجواد حائرى مازندرانى فرمود كه :
    روزى كسى آمد خدمت خلد مكان شیخ زین العابدین مازندرانى (قدس اللّه سرّه العالى ) و از تنگى معاش خود شكایت كرد؛
    شیخ به او فرمود: برو حرم حضرت اباعبداللّه علیه السلام زیارت عاشورا بخوان
    رزق و روزى به تو خواهد رسیداگر نرسید بیا نزد من ، من خواهم داد رفت .
    بعد از زمانى ملاقات شد گفت : در حرم مشغول خواندن زیارت عاشورا بودم كه كسى آمد وجهى به من داد و در توسعه قرار گرفتم.

6. Top | #5

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

زیارت عاشورا و برطرف شدن دشواریها

یكى از علماى معروف شهر اصفهان در یادداشتهاى خود مى گوید:
    یكى از شبها در خواب به من الهام شد تا به فرد محترمى از اهالى شهر اصفهان كه نام او را نیاورده مبلغ 45000 تومان بدهم ،
    و در صبح روز دوم در انجام آنچه در خواب به من دستور داده شده بود متحیر شدم كه آیا آنچه را كه در خواب درك نموده بودم صحیح بوده یا خیر،
    از مقدار اندوخته خود نیز بى خبر بودم . وقتى آنها را شمردم 45000 تومان بود به دكان آن مرد محترم رفتم
    (من او را مى شناختم وى صاحب دكان كوچكى بود) آنجا دو نفر را در مقابل دكانش دیدم در اولین فرصتى كه یافتم به صاحب دكان گفتم :
    با تو كارى دارم ، تقاضا دارم با من به مكانى بیایى و سریع باز گردیم ، او را به مسجد النبى واقع در خیابان ((جى )) بردم .
    كارگران و بنایان در مسجد مشغول تعمیر بودند، در یكى از گوشه هاى مسجد رو به قبله نشستیم ، به او گفتم :
    به من امر شده غم و غصه و مشكلى را كه هم اكنون در آن به سر مى برى از تو برطرف كنم ،
    از تو مى خواهم مشكلت را برایم بازگو كنى ، به او بسیار اصرار كردم ، لیكن از گفتن سرباز زد،
    سرانجام مبلغ را به وى دادم ، ولى مقدار آن را به او نگفتم ، مرد گریان شد و گفت :
    من مبلغ 45000 تومان مقروضم ، نذر كردم هر روز صبح به مدت چهل روز
    بعد از نماز صبح زیارت عاشورا بخوانم ، و امروز آخرین آن را خواندم .

7. تشكرها 4

8. Top | #6

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

توصیه شیخ كبیر به خواندن زیارت عاشورا

شیخ محمد حسن انصارى اخوى زاده و داماد سرآمد فقها، شیخ مرتضى انصارى داراى چند فرزند بود،
    سومین فرزند ایشان ((شیخ مرتضى )) معروف به شیخ كبیر از اهل علم و فضل بود و در نجف به سر مى برد،
    وى در سال 1289 ه‍ به دنیا آمد،و در سال 1322 ه‍ در دزفول در سن 33 سالگى فوت نمود،
    این شیخ جلیل القدر حرص و ولع ویژه اى نسبت به خواندن زیارت عاشورا در صبح و شب داشت ،
    پس از مرگش بعضى از یارانش او را در عالم خواب دیدند،
    از او پرسیدند: بهترین و نافع ترین اعمال آنجا كدام است ؟
    در پاسخ سه بار فرمود: زیارت عاشورا.

9. تشكرها 3

10. Top | #7

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

توسّل به زیارت عاشورا و آسان شدن مسأ له ازدواج

یكى از خطبا و وعّاظ مى نویسد:
    قبل از چند سال یك دوست جوان و مؤ من نزد من آمد و حاجت حل نشده اى را مطرح كرد،
    او گفت : چندى قبل قصد ازدواج كردم ، لیكن هر بار با مشكلات و سختیهایى مواجه شدم .
    به او گفتم : چون شما نزد كسانى رفته اى كه در شأ ن و مقامت نیستند.
    گفت : چنین نیست ، و اگر باور نمى كنید شما برایم پا پیش گذار و از یك خانواده در شأ ن و مقام من برایم خواستگارى كن .
    نزد دوستم رفتم كه مطمئن بودم به من پاسخ مثبت مى دهد، از او دخترش را براى این جوان مؤ من خواستم ، در ابتدا موافقت كرد،
    و بعد از مدتى گفت : مى خواهم استخاره كنم ، و متأ سفانه پاسخ منفى داد.
    این ماجرا مرا بسیار اندوهگین كرد، و دوستم به من گفت : دیدى حق با من بود؟
    به او گفتم : خودت را ناراحت نكن ، براى برطرف شدن مشكلات بعد از اداى نماز صبح و تعقیبات آن زیارت عاشورا را با صد بار لعن و صد بار سلام بخوان .شروع به خواندن زیارت كرد، در روز بیست و هفتم خوشحال نزد من آمد
    و گفت : نزد یكى از خانواده ها رفتم ، و موافقت كردند.
    آنها و من در نهایت رضایت به سر مى بریم و امروز عصر مراسم خواستگارى برگزار مى شود، مى خواهم شما یكى از شاهدان آن باشید.
    به او گفتم : پس سیزده روز باقى مانده را فراموش نكن ، شما زندگى مشترك خود را به بركت زیارت عاشورا آغاز كردى ،
    و در هر زمانى كه با مشكلى در زندگى مواجه شدى براى برطرف شدن آن به زیارت عاشورا متوسل شو، انشاءاللّه حاجت تو بر آورده شود.

11. تشكرها 3

12. Top | #8

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

خبر غیبى از ترك زیارت عاشورا

در ماه صفر سال 1409 ه‍ به شهر شیراز رفتم و در خانه حاج مسیح ... اقامت گزیدم ، او مرا مطلع كرد كه :
    در طى سى سال من همیشه زیارت عاشورا را مى خوانم و دخترى متأ هل در شهر دزفول دارم برایم نوشته كه منزلى در شیراز براى او بخرم ،
    ولى موفق به این كار نشدم ، بسیار متأ ثر و غمگین شدم ؛ زیرا نتوانستم خواسته اش را بر آورده كنم .
    در روز تولد امام على بن موسى الرضا علیه السلام در یكى از منازلى كه درآن مراسم دعا و توسل بر پا بود
    بسیار گریستم و حاجت خود را عرضه داشتم .
    پس از چند روز، خواهرم نزد ما آمد و به من گفت :
    مردى را دیدم زمین هایى را تقسیم مى كند، و به قیمت مناسب مى فروشد، من نیز براى شما قطعه زمینى را خریدم .
    مشغول ساختن آن شدم ، و خواندن زیارت عاشورا را فراموش نمودم .
    در یكى از روزها، صبح زود، دخترم تلفنى با من تماس گرفت و گفت : خواندن زیارت عاشورا را ترك كردى ؟ گفتم : چطور؟
    گفت : در عالم خواب امام و سرور آزادگان علیه السلام را در صحن و یا در حرم دیدم ،
    در شكوه و عظمتى وصف ناشدنى داشت و اطرافش اشخاص بسیارى با جاه و جلال بودند، پرسیدم : اینان كیستند؟
    گفتند: اینان دوستدار پیشواى سرور آزادگان علیه السلام هستند، به دنبال شما در میان آنها جستجو كردم ولى شما را نیافتم
    گفتم : پدرم علاقه شدیدى به امام حسین علیه السلام دارد و دایم زیارت عاشورا را مى خواند چرا او را در بین شماها نمى بینم ؟
    گفتند: از چند روز قبل ارتباطش با ما قطع شده ، ولى دوباره ارتباطش با ما برقرار مى شود.

13. تشكرها 4

14. Top | #9

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

شركت حضرت زهرا علیها السلام در مجالس زیارت عاشورا

خانم علویّه اى مى گوید: براى زیارت به آرامگاه حضرت زینب ، و حضرت رقیه علیهماالسلام مشرف شدم ،
    شیفته زیارت سرور شهیدان شدم ، مشغول خواندن زیارت عاشورا بودم و با حالت روحى خاصى مى گریستم ،
    یك بار وقتى مشغول خواندن و گریستن بودم ، دیدم گویى دریچه اى برایم گشوده شد و به عالم آخرت پا گذاشتم ،
    در آن حالت بیدار بودم ، ولى شاهد آن واقعه بودم ، مانند آن كه آن را در عالم خواب دیده باشم :
    عده اى از زنان را به همراه مادرم دیدم ، و در این اثنا بانویى بلند قامت با ظاهرى محترم آمد؛
    زنان گرد او را فرا گرفتند، هر یك از آنها حاجت و مشكلش را به وى عرضه مى داشت ،
    من نیز حاجتم را به او عرضه داشتم ، سپس به او گفتم :
    چرا به مجلس عزادارى ما كه در آن زیارت عاشورا را مى خوانیم نمى آیى ؟
    ایشان فرمود: من در مجلس شما شركت مى كنم ، نشانه و دلیل را به من داد.
    ایشان فرمود: پسر خاله تو و همسرش در مجلس شما حاضر شدند، و براى برطرف شدن حاجتشان نذر كردند
    كه در حضور یافتن در مجلس زیارت عاشورا و خواندن آن نزد شما تدام داشته باشند.
    به وسیله خواندن زیارت عاشورا حاجتشان بر آورده شد و منزل جدیدى ساختند،
    بعد از آن در جلسه هاى خواندن زیارت عاشورا حاضر نشدند و آن را نمى خوانند.
    و من مؤ لف صاحب نذر را مى شناسم ، داستان را با همه تفاصیل آن براى او بازگو كردم ،
    رنگش تغییر نمود و گریست ، به همسرش گفت : گوش كن چه مى گوید و از كجا خبر مى دهد؟!
    مرد بسیار متأ سف و اندوهگین شد، گفت :
    اینها كه گفتى درست است ، ما را مشكلات دنیا فرصتى نمى دهد تا نذرمان را ادا كنیم .

15. تشكرها 4

16. Top | #10

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    2403
    نوشته
    6,971
    صلوات
    80000
    دلنوشته
    55
    مورد تشکر
    29,780 در 7,851
    وبلاگ
    45
    دریافت
    16
    آپلود
    10

جديد

بچه دار شدن زن عقیم با زیارت عاشورا

در سفر به شهر یزد براى به دست آوردن نسخه اى شرح دار براى زیارت عاشورا
    در كتابخانه مرحوم وزیرى با جناب شیخ على اكبر سعیدى پیشنماز مسجد طهماسب كه شیخى است
    صالح ، باقار، و از همنشینان شیخ غلامرضا یزدى ، كسى كه براى امرار معاش از دسترنج خویش كسب روزى مى نماید ملاقات كردم .
    به من گفت : مرحوم حاج ابوالقاسم با دخترى زرتشتى پس از مسلمان شدن ازدواج كرد ولى فرزندى به دنیا نمى آورد،
    بعد از بیست سال به او خواندن زیارت عاشورا را آموختند.آن را چهل روز همراه با صد بار لعن و صد بار سلام و دعاى علقمه خواند.
    پس از آن خداوند بر او منت نهاد و او را فرزندى((پسر))عنایت فرمود.

17. تشكرها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع