نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: گفتگوی قرآنی خدا با بندگان

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن خدمات و دانلود
    شماره عضویت
    1270
    نوشته
    727
    صلوات
    10
    دلنوشته
    1
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    مورد تشکر
    3,491 در 697
    دریافت
    11
    آپلود
    12

پیش فرض گفتگوی قرآنی خدا با بندگان

سوگند به روز، وقتی نور می گیرد، و به شب وقتی آرام می گیرد، که من نه تو را رها کرده ام، و نه با تو دشمنی کرده ام. (ضحی 2-1) افسوس که هرکس را به سویت فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم، او را، بلکه مرا به سخره گرفتی (یس 30) و هیچ پیامی از پیام هایم به تو نرسید مگر آن که روی گردانیدی. (انعام4) و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام (انبیا 87) و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان توهّم زده شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری! (یونس24) و این درحالی بود که حتی مگسی را نمی توانستی و نمی توانی بیافرینی و اگر مگسی از تو چیزی بگیرد نمی توانی از او پس بگیری. (حج 73)

پس وقتی مشکلات از بالا و پایین آمدند و چشمهایت از وحشت فرورفتند، و قلبت آمد توی گلویت و تمام وجودت لرزید چه لرزشی، گفتم کمک هایم در راه است و چشم دوختم ببینم که مرا باور می کنی، اما به من گمان بردی چه گمان هایی. (احزاب 10) تا زمین با آن فراخی بر تو تنگ آمد، پس حتی از خودت هم به تنگ آمدی و یقین کردی که هیچ پناهی جز من نداری، پس من به سوی تو بازگشتم تا تو نیز به سوی من بازگردی، که من مهربان ترینم (توبه 118) وقتی در تاریکی ها مرا به زاری خواندی که اگر تو را از مشکلات برهانم، با من می مانی، تو را از اندوه رهانیدم، ولی باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی. (انعام 64-63)

این عادت دیرینه ات بوده و هست، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی، و رویت را آن طرفی کردی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شدی. (اسراء 83) آیا باری که پشتت را می شکست از دوشت برنداشتم؟ (انشراح 3-2) غیر از من خدایی بود که برایت خدایی کرده است؟ (اعراف59) پس کجا می روی؟ (تکویر 26) پس از این سخن دیگر به کدام سخن می خواهی ایمان بیاوری؟ (مرسلات 50)

چه چیز جز بخشندگی ام باعث شد تا مرا که میبینی خودت را بگیری؟ (انفطار 6) مرا به یاد می آوری؟ من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی بر می دارد، و در شب روحت را در خواب به تمامی باز می ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی بر می انگیزانم و تا مرگت که به سویم باز گردی به این کار ادامه می دهم. (انعام 60) من همانم که وقتی می ترسی به تو امنیت می دهم. (قریش 3)

برگرد. مطمئن برگرد، تا یک بار دیگه با هم باشیم. (فجر 29-28) تا یک بار دیگه دوست داشتن همدیگه را تجربه کنیم. (مائده 54)

امضاء

2. تشكرها 5

╬✿╬ فاطمه ╬ ✿╬ (10-06-2013), ماه نو (05-08-2013), شهاب منتظر (10-06-2013)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    عضو آشنا
    شماره عضویت
    5270
    نوشته
    38
    مورد تشکر
    215 در 40
    وبلاگ
    6
    دریافت
    1
    آپلود
    0

انسان شخصیت دو بعدی دارد که یک بعد آناز خاک پست وبعد دیگرش از روح لطیف وپاکیزه ای از روح خداوند است .این خاصیت چه بخواهیم چه نخواهیم در وجود ما هست وآخر کار هم خاک را به خود خاک بر میگردانیم وروح را هم به صاحب روح خاک امانت خود را بدون سوال وجواب از ما خواهد گرفت اما در مقابل صاحب روح جواب گو خواهیم بود آن جاست که عدهای شرمسار از امانت داری خود عدای سربلند خواهند بود آن روزروز محشر است که تمام روح ها به جسم خاکی خود بر می گردند و در میدان مواخذه جمع آوری میشوند در آن جا هیچ چیز وهیچکس به کمک ما نخواهد آمد نه مال نه فرزندان فقط شفاعت کنندگان هستند که آن هم اگر لیاقتش را داشته باشیم.

5. تشكرها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع