نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نظر «امام موسی صدر» درباره اتمام جنگ فلسطینیان با اسراییل

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه نظر «امام موسی صدر» درباره اتمام جنگ فلسطینیان با اسراییل

این مطلب، پاسخی است محکم به شبهه افکنانی که سال ها است، با ادعای «خسته شدن فلسطینیان از جنگ» یا «فلسطینیان خود طالب سازش هستند» سعی دارند، از «مقاومت ضد صهیونیستی» شانه خالی کنند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، کسانی که آشنایی مختصری با تاریخ معاصر لبنان داشته باشند، می دانند که «امام موسی صدر» در سال 1970، شخصا، از مبارزان فلسطینی که از طرف «ملک حسین اردنی» برای ترک «اردن»، تحت فشار بودند، دعوت نمود که لبنان را برای استقرار و نبرد با اسراییل انتخاب کنند.
    در سال های بعد، ایشان مصائب فراوانی را بابت حضور گروه های مسلح فلسطینی در لبنان متحمل شد و آزار و ایذاء بسیاری از جانب برخی رهبران چپ گرای فلسطینی به ایشان و پیروانشان رسید.
    با این حال «امام موسی صدر» تا آخرین روز حضورش در لبنان، در دفاع از مبارزات فلسطینیان و جانبداری از «سازمان آزادی بخش فلسطین» لحظه ای تشکیک و تردید نکرد.
    «شيخ عبدالامير قبلان» نايب رئيس فعلی «مجلس اعلاي شيعيان لبنان» از نزدیکان و یاران «امام موسی صدر» خاطره ای بسیار خواندنی از آن عزیز نقل می کنند که حقیقتا در شرایط امروز می تواند راهگشای بسیاری از باورمندان به مبارزه با اسراییل یاشد.
    این خاطره ی کوتاه،از یک مجتهد شیعه، که بسیاری داعیه ی عشق و ارادت به او را دارند، پاسخی است محکم به شبهه افکنانی که سال ها است، با ادعای «خسته شدن فلسطینیان از جنگ» یا «فلسطینیان خود طالب سازش هستند» سعی دارند، از «مقاومت ضد صهیونیستی» شانه خالی کنند.

در روز قدس، خواندن این خاطره به کاربران توصیه می کنیم:

روزی یادداشتی نوشتم و برای روزنامه «النهار» فرستادم . عنوان یادداشت این بود :« سلطنت طلب تر از سلطان » .
    از هیچ کس نام نبرده بودم .
    صبح اول وقت بود که امام صدر پس از خواندن یادداشت با من تماس گرفت . از جریان یادداشت پرسید چیست و این که چه کسی را مد نظر داشته ام ؟
    گفتم : ضمیر ، خود به مرجع خویش اشاره دارد ...
    پرسید قهرمان یادداشت چه کسی است ؟
    گفتم : قهرمان آن خود شما هستید !...برای اینکه شما امروز از فلسطینی ها فلسطینی تر و بنابراین از سلطان سلطنت طلب تر هستید !

امام پاسخ داد : «جناب شیخ عبدالامیر ! اگر ملت فلسطین نیز از جنگیدن با اسرائیل دست بردارد ، من به تنهایی اسلحه دست خواهم گرفت و به جنگ آن خواهم رفت .»

امضاء

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)