نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: خطاب به امام خمینی: آقا! بیا تو بچه شو و من هم آقا شوم! + تصاویر

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو ماندگار
    شماره عضویت
    3908
    نوشته
    439
    مورد تشکر
    1,939 در 452
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خطاب به امام خمینی: آقا! بیا تو بچه شو و من هم آقا شوم! + تصاویر

خطاب به امام خمینی: آقا! بیا تو بچه شو و من هم آقا شوم!

چند دقیقه‌ای گذشت و علی در خانه چرخی زد و مجدداً آمد و گفت: آقا! امام فرمودند: جانم؟ علی گفت: آقا! بیا تو بچه شو و من هم آقا شوم. امام فرمودند: خیلی خب باشد. علی گفت: پس پا شو از این جا، بچه که جای آقا نمی‌نشیند!

منتظران ظهور به نقل از فارس، با وجود اینکه امام خمینی(ره) بزرگ‌ترین انقلاب قرن بیستم را رقم زد و سیطره طاغوت را فرو پاشید و غرب و شرق را به زانو درآورد، اما از چنان قلب رئوفی برخوردار بود که با وجود مشغله فراوان هرگز از توجه به کودکان و همبازی‌شدن با آن‌ها غافل نمی‌شد.

خانم طباطبایی (همسر سید احمد آقا) درباره رفتار امام با بچه‌ها و بازی‌کردن ایشان با نوه‌اش علی چنین می‌گوید:
    علی کوچک بود، گاهی کارهایی می‌کرد که اصلاً مناسب نبود، حتی ممکن بود برای آقا ایجاد ناراحتی کند، ولی آقا با کمال خوشحالی و خنده می‌گفتند: مسأله‌ای نیست، بچه را آزاد بگذارید، چون آقا تمام شبانه‌روز را در خانه بودند و علی هم در کنار ایشان بود، لذا آقا با علی مأنوس بودند و علی هم به آقا انس گرفته بود.

یک بار من پیش آقا رفتم و دیدم علی در کنار ایشان نشسته است و از آقا تقاضای ساعتشان را دارد، ایشان فرمودند: پدر جان! آخر ساعت زنجیرش می‌خورد به چشمت و اذیت می‌شوی! علی گفت: خوب عینکتان را بدهید.
    ایشان فرمودند: عینکم نیز همین طور، به چشمانت می‌زنی چشمانت اذیت می‌شود، چشم تو حالا ظریف است، گل است.
    علی اصرار کرد که آقا، عینک را بدهید، امام فرمودند: نه دسته‌اش را می‌شکنی و من دیگر عینک ندارم، نمی‌شود بچه به این چیزها دست بزند.
    چند دقیقه ای گذشت و علی در خانه چرخی زد و مجدداً آمد و گفت: آقا!

امام فرمودند: جانم!
    علی گفت: آقا! بیا تو بچه شو و من هم آقا شوم!
    امام فرمودند: خیلی خوب باشد!
    علی گفت: پس پا شو از این جا، بچه که جای آقا نمی‌نشیند!
    امام(ره) بلند شدند و خودشان را کنار کشیدند، علی گفت: پس عینک را بده، ساعت را بده، بچه که به عینک و ساعت دست نمی‌زند!
    آقا فرمودند: بیا، من به تو چه بگویم؟ راهش را درست کردی و عینک و ساعت را گرفتی!

امضاء

2. تشكرها 4

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    عضو ماندگار
    شماره عضویت
    3908
    نوشته
    439
    مورد تشکر
    1,939 در 452
    دریافت
    0
    آپلود
    0

عکس‌هایی از پدرانه‌های بنیانگذار مهربان انقلاب اسلامی را مشاهده می‌کنید:

امضاء

5. تشكرها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع