نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: کلماتی مانند فدا شدن یا قربانی شدن یا عاشق بودن به خدا در آیات و روایات

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    6231
    نوشته
    3
    مورد تشکر
    13 در 3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض کلماتی مانند فدا شدن یا قربانی شدن یا عاشق بودن به خدا در آیات و روایات

با سلام و خسته نباشید به اساتید عزیز سایت
    دوستان من یه سوال داشتم میخواستم ببینم کسی که لفظی مثل فدات بشم خدا یا قربانت بشم خدا یا خدایا عاشقتم در روازنه به زبان میاره
    از نظر دین مبین اسلام مشکلی ندارد؟؟؟ آیا در آیات و روایات در این مورد چیزی آمده است؟؟؟

ممنون

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کارشناس افتخاری سایت
    شماره عضویت
    2479
    نوشته
    929
    مورد تشکر
    4,595 در 919
    دریافت
    1
    آپلود
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran71 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید به اساتید عزیز سایت
    دوستان من یه سوال داشتم میخواستم ببینم کسی که لفظی مثل فدات بشم خدا یا قربانت بشم خدا یا خدایا عاشقتم در روازنه به زبان میاره
    از نظر دین مبین اسلام مشکلی ندارد؟؟؟ آیا در آیات و روایات در این مورد چیزی آمده است؟؟؟
    ممنون
    سلام اشکالی ندارد

اصولا مومن عشق به خدا دارد قران می فرماید:وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه‏(بقره آیه 165) امّا آنها كه ايمان دارند، عشقشان به خدا،شديدتر است‏

4. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    3467
    نوشته
    13,721
    صلوات
    28000
    دلنوشته
    1
    اللهم صلّ علی محمد و ال محمد و عجّل فرجهم
    مورد تشکر
    58,274 در 13,379
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلام و عرض ادب و احترام

حدیث قدسی معروف که می فرماید: "من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلیّ دیته و من علیّ دیته فانا دیته" ؛

آن کس که مرا طلب کند، من را می یابد و آن کس که مرا یافت، من را می شناسد و آن کس که مرا شناخت، من را دوست می دارد و آن کس که مرا دوست داشت، به من عشق می ورزد و آن کس که به من عشق ورزید، من نیز به او عشق می ورزم و آن کس که من به او عشق ورزیدم، او را می کشم و آن کس را که من بکشم، خونبهای او بر من واجب است و آن کس که خونبهایش بر من واجب شد، پس خود من خونبهای او می باشم.

حدیث ( من عشقنی...) را محدث و محقق بزرگ فیض کاشانی (م.1091 ه.ق) در کتاب خود به نام کلمات مکنونه و همچنین آیت الله سید نور الله جزائری ( م.1384 ه.ق ) تحت عنوان حدیث قدسی، در کتاب الخصائص الزینبیه نقل نموده اند.
    امضاء

5. تشكرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)