نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: گفتگو با یک بانوی حافظ قرآن

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض گفتگو با یک بانوی حافظ قرآن

لطفا خودتان را معرفی کنید؟
    من راضیه سعدیان هستم، متولد سال 1372، فرزند اول خانواده ، یک برادر و یک خواهر دارم، متاهل هستم. سال سوم دبیرستان رو دارم می خونم. اهل بندرعباس هستم و در حال حاضر هم در بندرعباس ساکن هستم.
    حفظ قرآن را کی و در کجا به انجام رساندی؟
    وقتیکه سال سوم راهنمایی را تمام کردم؛ از تابستون همون سال رفتم به شعبه حفظ، شهر اوز در استان فارس. اونجا کلاس حفظش شبانه روزی بود و خوابگاه داشت.
    چه عاملی شما را تا این حد به حفظ قرآن علاقه مند کرده بود؟

از بچگی آرزو داشتم که حافظ قرآن بشم و حتی زمانی که مدرسه داشتم ، تابستونشو به کلاس حفظ می رفتم.
    مشوقان اصلی ات در حفظ چه کسانی بودند؟
    خانواده ام و بیشتر از همه مادر و پدرم در حافظ شدن من نقش مهمی داشتند و خیلی بهم کمک کردند و از همین جا پیشونی هردوشون رو می بوسم و عمه ام که معلم من بود خیلی تشویقم می کرد.
    در مسیر حفظ قرآن کریم، کدام آیه رو بیشتر دوست داشتی؟
    من آیه 29 سوره فتح رو خیلی دوست دارم ، چون اولین آیه ای بود که دوستام وقتی قرائت می کردن و من می شنیدم به دلم می نشست و اون موقع من هنوز حفظش نکرده بودم و بعد که به این آیه رسیدم و حفظش کردم خیلی خوشحال شدم که بالاخره من هم این آیه رو حفظ کردم.
    فکر می کنی رمز موفقیت تو در حفظ قرآن چه چیزی بوده است؟
    توکل بر خدا، صبر، تلاش، کوشش
    علاوه بر حفظ قرآن با چه علوم قرآنی دیگر آشنایی داری؟
    قصص و سیرت پیامبر (ص)
    الان به عنوان یک حافظ قرآن چه احساسی داری؟
    خوشحالم از اینکه حافظ شدم ومی دونم که مسئولیت من در برابر کارهام بیشتر شده و خیلی خوشحالم بخاطر اینکه می تونم توی ماه رمضون نماز تراویح رو من اقامه کنم.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكر

شهاب منتظر (17-05-2014)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

الگوی شما در زندگی چه کسانی هستند؟
    من خیلی دوست دارم که همانند بانوی اسلام، مادر تمامی مؤمنان، همسر پیامبر عزیزمان، ام المؤمنین عایشه باشم و همین طور خیلی دوست دارم همانند دخت نبی اکرم (ص)، حضرت فاطمه(رض) باشم. انشاالله که روزی برسه قسمتی کوچک از وجود گهربار این دو عزیز باشم.
    به نظر شما زندگی با قرآن مجید چه تاثیری بر روی زندگی شما گذاشته است؟
    من امتحان کردم روزیکه قرآن می خونم خداوند اون روز بیشتر کمکم می کنه ، روحیه شادتری دارم ، اون روز احساس می کنم خدا بیشتر به من نزدیک شده و اون روز برکت بیشتری وارد زندگیم می شه.
    برای علاقه مندان به حفظ چه پیشنهادی داری؟
    برای حفظ کردن قرآن نیازی به فکر کردن نداریم ، نیازی نداریم که بگیم تو جوانی و می توانی و از من گذشته و برای حفظ قرآن هیچگاه دیر نیست . همون موقع که احساس کردی به حفظ علاقه داری به دنبالش برو ! به ندای دلت گوش کن ، همونطور که خدا می گه : از تو حرکت ، از من برکت . تو خودت شروع کن خدا خودش کمکت می کنه.
    اولین سوره ای که حفظ کردید؟
    اولین سوره ای که من حفظ کردم در سن 3 سالگی بود و سوره ناس بود . وقتی کوچیک بودم مادرم با من حفظ قرآن رو کار می کرد و همونطور که حفظ می کردم صدامو هم ضبط کرده و هنوز اون کاست رو دارم.
    چند ساله حفظ رو شروع کرده اید؟
    من از تیر ماه سال 86 حفظ قرآن رو شروع کردم و تا خرداد ماه سال 88 در کلاس حفظ بودم ، اما در تاریخ 6/12/87 آخرین صفحه حفظم رو که صفحه آخر جزء 14 بود رو تحویل دادم.
    به نظر شما چه ساعاتی برای حفظ قرآن خوب است ؟ نوع مکان هم نقشی در بهتر حفظ کردن دارد؟
    هر زمانیکه آدم احساس راحتی و آرامش کند و بداند که روح و روان او از هر حالتی سبک و آرام است ف نظر شخصی من از یک ساعت قبل از اذان صبح تا یک ساعت بعد از نماز صبح، بهترین زمان برای بهتر یادگیری است. زیرا در طول شب مغز ما استراحت کرده و داده هایی که ما بهش می دیم رو بهتر دریافت می کنه و در مورد مکان هم به نظر من مکانی که از قبل انتخاب کرده ایم و به آن عادت کرده ایم بهتر است زیرا ممکن است مکانمان را که عوض کنیم حواسمان پرت شود، مانند کسی که عادت کرده همیشه یکجا بخوابد و زمانیکه رختخواب و محل خواب خود را تغییر می دهد، احساس ناراحتی می کند.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. تشكر

شهاب منتظر (17-05-2014)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

هدف شما از حفظ قرآن چه بود؟
    رسیدن به سعادت و کمال و رسیدن به درجات برتر و اگر انشاالله خداوند متعال این توفیق را به من بدهد همنشینی با پیامبر اکرم (ص) در بالاترین درجات بهشت. آمین.
    خاطره ای از دوران حفظ تعریف کنید.
    یادمه یک روز صبح موقعی که می خواستم حفظم رو به استادم تحویل بدم، وقتی رفتم و براش خوندم هی استادم می گفت یه آیه رو جا می ندازی. اما من مصمم بودم و می گفتم نه، من دارم درست می خونم. بعد که قرآنمو نگاه کردم دیدم من اصلا یک آیه رو حفظ نکردم و بعد برگشتم و حفظ کردم و دوباره تحویل دادم.
    خاطره ای از دوران بچگی دارید که در مورد قرائت یا حفظ قرآن باشد؟
    بله ؛ اول باید بگم که من از بچگی یعنی زمانیکه اول دبستانم رو تموم کردم در تابستونش 30 جزء قرآن رو ختم کردم و علاقه زیادی به قرائت قرآن داشتم . یادمه یکبار 2 تا قرآن دست گرفته بودم و یک ساعت گذاشته بودم کنار خودم، یک جزء از این قرآن می خوندم و به ساعت نگاه می کردم که ببینم در عرض چند دقیقه خوندم و دوباره با اون قرآن می خوندم و همون کارو تکرار می کردم، یعنی می خواستم در کمترین زمان با 2 تا قرآن، 2 تا ختم کنم و این کارم اون موقع کار خیلی شیرینی بود برای من!
    آیا همسرتون هم در مسلط شدن شما در حفظتون نقش مهمی داشتند؟
    بله؛ همسرم نقش خیلی بزرگی در مسلط شدن من ایفا کرده و می کنه؛ روی حفظ من خیلی حساسه و خیلی حساسیت نشون می ده و حتی زمانیکه از محل کارش با من تماس می گیره ازم می پرسه، چقدر قرآن خوندی؟ جزء چندی؟ چند صفحه یا چند جزء خوندی؟ و منو خیلی تشویق می کنه و حتی می گه یکی از معیارهایی که منو برای زندگی کردن با خودش انتخاب کرده همین حفظ قرآن من بوده.
    شما چه تجربه ای از حفظ داریدکه برای علاقه مندان به حفظ مفید باشد؟
    به نظر من هر کی خودش می دونه که چطور راحت تر می تونه حفظ کنه، اما روش حفظ چهل باری هم هست که به نظر من خوبه و برای مسلط بودن در هنگام حفظ بهتره. روش این حفظ به این گونه است که صفحه ای رو که حفظ کردی زمانیکه اون صفحه رو بدون غلط خوندی بعدش شروع می کنی و 40 بار اون صفحه رو می خونی و بعد صفحه بعد رو حفظ می کنی.
    و روشی هم برای تسلط هست که بعد از اتمام حفظ قرآن روزانه 5 جزء از قرآن رو طی 5 سال متوالی بطور مداوم بخونیم. ان شاالله که مسلط می شویم.
    چه توصیه ای به هم سن و سال های خودتان داری؟
    می خوام بهشون بگم که همه چیز تو این دنیا تموم و خلاصه نشده، اون دنیا هم هست. بیایم به خدا بیشتر نزدیک بشیم و کلام مقدسش رو که برای ما نازل کرده قدرشو بدونیم، اونو تلاوتش کنیم و درکش کنیم. سعی کنیم با آیه های قرآن زندگیمونو نورانی و روشن کنیم و سعی کنیم به خدا بیشتر نزدیک بشیم و قدر و منزلت خودمون رو هم بیشتر بدونیم چونکه خداوند ما رو خلیفه و جانشین خودش روی زمین آفریده است.
    حرف آخر...
    و در آخر از همه کسانی که منو کمکم کردن و تشویقم کردن برای حفظ کمال تشکر را دارم و همینطور از معلمین عزیزم سرکار خانم شراره سعدیان و سرکار خانم فاطمه فتحی هم کمال تشکر را دارم و از همین جا به خاطر محبت هاشون و کمک هاشون دستشون رو می بوسم.

منبع: www.islahweb.org
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. تشكر

شهاب منتظر (17-05-2014)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)