نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ترجمه و شرح بر دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) ؛ آرزوی استاد شهید مطهری که محقق نشد.

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
    شماره عضویت
    1938
    نوشته
    13,518
    صلوات
    1998
    دلنوشته
    2
    « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
    مورد تشکر
    42,176 در 11,163
    دریافت
    0
    آپلود
    1

ترجمه و شرح بر دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) ؛ آرزوی استاد شهید مطهری که محقق نشد.

ترجمه و شرح بر دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع)

آرزوی استاد شهید مطهری که محقق نشد.

به گزارش خبرنگار آیه های انتظار از خبرگزاری فارس در صفحه منتسب به استاد شهید مرتضی مطهری در اینستاگرام مطلبی با عنوان «آرزویی از شهید مطهری که محقق نشد» منتشر شد.

در این مطلب به نقل از شهید مطهری آمده است: «از جمله آرزوهایی که من سالهاست دارم این است که یک وقتی توفیق پیدا بکنم دعای مکارم الاخلاق امام زین العابدین علیه السلام را به فارسی ترجمه و مخصوصاً شرح بکنم؛ فلسفه‏ ها و نکاتی را که در این دعای شریف هست تشریح کنم و در اختیار فارسی زبانان خودمان قرار بدهم. این جزء آرزوهای من است.

امیدوارم خدای متعال این توفیق را به من عنایت کند و خود وجود مقدس علی بن الحسین سلام اللَّه علیه از خدای متعال بخواهد که این توفیق برای من پیدا بشود... .

به خدای خود عرض می ‏کند: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلی‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ سَدِّدْنی لِأنْ أعارِضَ مَنْ غَشَّنی بِالنُّصْح.ِ‏ پروردگارا درود بفرست بر پیامبر و آل پیامبر و به من توفیق بده که با آن کسانی که با من دغلی می‏ کنند (به ظاهر دوستی می ‏کنند ولی در باطن می‏ خواهند به من بدی کنند) با خیرخواهی "معارضه" کنم.

وَ أجْزِی مَنْ هَجَرَنی بِالْبِر.ِّ آن کسانی که مرا ترک و رها کرده‏ اند، دوستانی که دیگر به سراغ من نمی‏ آیند، جزای آنها را کف دستشان بگذارم؛ چگونه؟ در مقابل اینکه آنها مرا ترک کردند و ترک احسان کردند، من نسبت به آنها برّ و احسان بکنم... .

وَ أخالِفَ مَنِ اغْتابَنی الی‏ حُسْنِ الذِّکرِ. مخالفت کنم با آن کسانی که از من غیبت می‏ کنند، پشت سر من از من بدگویی می‏ کنند، و مخالفتم با غیبت کن‏ های خودم این باشد که پشت سر آنها همیشه نیکی آنان را بگویم.» (استاد مطهری، #فلسفه_اخلاق)

ویرایش توسط شهاب منتظر : 26-10-2015 در ساعت 16:30
    امضاء

http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع