نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تظاهرات زنان بوسنیایی در اعتراض به ممنوعیت حجاب

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن زنان
    شماره عضویت
    2988
    نوشته
    8,405
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
    مورد تشکر
    24,923 در 7,352
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض تظاهرات زنان بوسنیایی در اعتراض به ممنوعیت حجاب

رئیس انجمن زنان بوسنی و هرزگوین گفت: ممنوعیت پوشیدن حجاب معنی ندارد، زیرا حجاب برگزاری یک مراسم مذهبی در نهادهای دولتی نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، به مناسبت روز جهانی حجاب و به نشانه مخالفت با تصمیم شورای عالی قضایی بوسنی و هرزگوین درباره ممنوعیت پوشیدن حجاب در نهادهای قضایی، تظاهرات آرامی در سراسر این کشور برگزار شد.

«حجاب من غرور و افتخار من است»، «حجاب من حق من است» و «برداشتن حجاب ازدست دادن هویت است» از جمله پیام هایی بود که روز دوشنبه بر روی پلاکاردهایی که در شهر موستار در بوسنی و هرزگوین در دست مردم قرار داشت، نقش بسته بود.

زنان شهر موستار بوسنی و هرزگوین به این شکل مخالفت خود را با تصمیم شورای عالی قضایی در ممنوعیت پوشیدن حجاب در نهادهای قضایی نشان دادند.

«عذرا حسن بیگوویچ» رئیس انجمن زنان بوسنی و هرزگوین با قصد حمایت از زنان در تلاش آنها برای دفاع از حق قانونی خود در پوشیدن حجاب در این تظاهرات آرام شرکت داشت.

حسن بیگوویچ در جمع خبرنگاران گفت: پوشیدن حجاب حق قانونی آنها و اساس حقوق بشر است که هر طور مایل هستند لباس بپوشند و ممنوعیت پوشیدن حجاب معنی ندارد، زیرا حجاب برگزاری یک مراسم مذهبی در نهادهای دولتی نیست.

«سلما یکوپوویچ» که عضو پارلمان فدراسیون بوسنی و هرزگوین است با شرکت در این راه پیمایی آرام در مخالفت با ممنوعیت حجاب گفت: ممنوعیت حجاب ممنوعیت آزادی بیان است.

وی با اشاره به اینکه از لغو برگزاری مراسم های مذهبی در نهادهای عمومی حمایت می کند، ممنوعیت حجاب را امری ناصحیح دانست.

امضاء

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)