صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: خطبه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در روز غدیر

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد خطبه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در روز غدیر

خطبه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در روز غدیر

بسم اللله الرحمن الرحیم

الحمدلله الذی علا فی توحده و دنی فی تفرده و جل فی سلطانه و عظم فی ارکانه و احاط بکل شی علما و هو فی مکانه و قهر جمیع الخلق بقدرته و برهانه مجیدا لم یزل محمودا لا یزال باری المسموکات و داحی المدحوات و جبار الارض و السموات سبوح قدوس رب الملائکه و الروح متفضل علی جمیع من براه متطول علی جمیع من انشاه یلحظ کل عین ئ العیون لااتراه کریم حلیم ذوانا قد وسع کل شی رحمته و من علیهم بنعمته لا یعجل بانتقامه و لایبادر الیهم بما استحقوا من عذابه

بنام خداوند بخشنده مهربان

حمد و ستایش پروردگاری را که در عظمت یکتا و در وحدانیت بی همتا است سلطنت او با عظمت و در اداره امور خلایق مقتدر و به همه مخلوقات دانا و در همه جا حاضر و ناظر و قدرت او بر همه موجودات غالب است. بزرگی که از لیست و ستوده ای که زوال ندارد، آفریننده آسمانها و گستراننده آسمانهاست .

منزه و مقدس است خداوندی که فرشتگان و روح القدس همه مخلوقات اویند افاضه فیوضاتش جمیع موجودات را احاطه نموده و نعمت های بی پایانش بر خلایق گسترده شده همه را می بیند و هیچ چشمی جز دیده عقل او را نخواهد دید. بخشنده و بردبار و غفور است، رحمت او همه چیز را فرا گرفته و بندگان را بوقوف اسرار آفرینش منت نهاده است. بانتقام متمردین شتاب نمی فرماید و گنه کاران و ستمگران را بزودی به عقوبت نمی گرید.

قد فهم السرائر و علم الضمائر و لم یخف علیه المکنونات و لااشتبهت علیه الخفیات له الاحاطه بکل شی ء و الغلبه علی کل شی ء و القوه فی کل شی ء و القدره علی کل شی ء لیس مثله شی ء و هو منشی ء الشی ء حین لاشی ء دائم قائم بالقسط لااله الا هو العزیز الحکیم جل عن تدرکه الابصار و هو یدرک الابصار وهو اللطیف الخبیر لایلحق احد وصفه من معاینه و لا یجد احد کیف هو من سر و علانیه الا بما دل عز و جل علی نفسه و اشهد انه الله الذی ملا الدهر قدسه و الذی یغشی الابد نوره و الذی ینفذ امره بلامشاوره مشیر و لا معه شریک فی تقدیر.

به اسرار بندگان دانا و به رازهای درونی آنها بینا و هیچ اندیشه ای از او پنهان نیست.نهفته ای بر اومشتبه نمی گردد. علم او جمیع موجودات را فرا گرفته و بر هر چیز غالب و قاهر و قادر است. خداوندی که مثل و مانند ندارد پدید آورنده کائنات و بوجود آورنده مخلوقات هنگامی که همه چیز در عدم بوده است، پاینده ای که به عدل و داد حکومت می فرماید، خدائی جز او نیست توانا و دانا است.

او برتر از آنست که ادراکات مقام ذاتش را درک نماید و به اسرار آفرینش او از پنهان و آشکار راه یابد مگر آنکه خود را راهنمائی فرماید. گواهی می دهم که نور ذات جمالش همه آفرینش را فرا گرفته و پرتو افاضات و انوار رحمانیش کران تاکران هستی را مشعشع نموده و امر و فرمان او در تمام سراسر وجود کائنات حکمفرماست.

مقدرات و سرنوشت مسیر عالم وجود ببه قدرت کامله او بدون مشورت و کمک تحقق می یابد و در آن تغییر و تبدیلی راه ندارد،

امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

و لا تفاوت فی تدبیر صور ما ابداع علی غیر مثال و خلق ما خلق بلامعئنه من احد و لا تکلف و لا احتیال انشاها فکانت و براها فبانت فهو الله الذی لا اله الا هو المتقین الصنعه الحسن الصنعه العدل الذی لا یجور و الاکرم الذی ترجع الیه الامور و اشهد انه الذی تواضعع کل شی لقدرته وخصع کل کل شی لهیبته مالک الاملاک و مفلک الافلاک و نسخر الشمس و القمر کل یجری لاجل مسمی یکور اللیل علی النهار و یکور النهار علی اللیل یطلبه حثیثا قاصم کل جبار عنید

آنچه که به وجود آورده مثل و مانند نداشته و آنچه را که آفریده از کسی کمک نگرفته است. در آفرینش کائنات رنج و مشقت و نقشه و طرح نداشته، و آنچه خواسته موجود شده و آنچه را ایجاد فرموده نمایان گردیده است. او خدای یگانه ایست که که جز او خالقی وجود ندارد. صنع او حکیمانه و آفرینش او آفرینش او نیکوست، دادگری که ظلم و جور ندارد، بزرگواری که بازگشت همه امور به سوی اوست.

شهادت می دهم که هر موجودی در پیشگاه با عظمتش متواضع و فروتن است و هر چیز در برابر هیبت و قدرتش حقیر و ناچیز است مالک تمام ملک وجود و گرداننده همه کرات موجود است، خورشید و ماه به فرمان او بوده و هریک در مجرای حرکت خود برای مدتی که خواست اوست در گردشند روشنایی را به تاریکی شب می پوشاند و ظلمت شب را بروشنائی روز مبدل می نماید چرخ آفرینش شب و روز شتابان در حرکتند. او قهاریست که هر طاغی سرکش را ازپای در آورد .

امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

و مهلک کل شیطان مرید لم یکن معه ضد و لاند احد صمد لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد اله واحد و رب ماجد یشاءفیمضی و یرید فیقصی و یعلم فیحصی و یمیت و یحیی و یفقر ویغنی و یضحک و یبکی و یدنی ویقضی و یمنع و یطی له الملک و له الحمد بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر یولج اللیل فی النهار و یولج النهار فی اللیل لا اله الا هو الغریز الغفار مجیب الدعا و مجزل العطا محصی الانفاس و رب الجنه و الناس لایشکل علیه شی ء لا یضجره صراخ المستصرخین

پای در آورد. و هر شیطان متمرد را هلاک می گرداند، کسی که با او منازعه نکند و برای او شبیه و نظیری وجود ندارد یگانه ایست که نیاز ندارد، نه زائیده و نه زائیده شده و کس با او همتا نیست. خدایی که یگانه است و پروردگاری که با عظمت است، آنچه که اراده فرماید موجود می گردد و به آنچه موجود گردد آگاه است، اوست که میراند و حیات می بخشد.

تهی دست می کند و بی نیاز می گرداند و می خنداند و می گریاند، نزدیک می کند و دور می نماید، باز می دارد و عطا می فرماید ملک هستی از آن اوست و حمد و ستایش برای اوست و خیر و سعادت به بدست قدرت اوست و بر انجام هر کاری قادر است. شب را بروز در می آورد و روز را به شب می گرداند نیست خدائی مگر خدای بخشنده و آمرزنده. دعا را اجابت می فرماید و عطای خود را زیاد می گرداند. آمار و شماره آفرینش خود را دارد.
    آفریننده همه خلایق از جن و انس می باشد. هیچ کاری بر او دشوار نیست، در فریادرسی بیچارگان ملول نمی شود و اصرار و در خواست
    کننده او را نمی آزارد و حافظ نیکوکاران و توفیق بخش رستگاران و ولینعمت جهانیانست.

و لا یبرمه الحاح الملحین العاصم للصالحین و الموفق للمفلحین و مولی العالمین الذی استحق مممن کل حق ان یشکره و یحمده علی السراءو الضراء و الشده و الرخاءو اومن به و ملئکته و کتبه و رسله اسمع امره و اطیع و ابادر الی کل ما یرضاه و استسلم لقضائه رغبه فی طاعته و خوفا من عقوبته لا نه الله الذی لا یومن مکره و لا یخاف جوره اقر له علی نفسی بالعبودیه و اشهد له بالربوبیه و اودی ما اوحی و الی حذرا من ان لا افعل فتحل بی منه قارعه لا یدفها عنی احد ان عظمت حیلته لا اله الا هو لا نه قد اعلمنی انی ان لم ابلغ ما انزل الی فما بلغت رسالته

خداوندی که سزاوار است همه خلایق شکر گزار او باشند، در آسایش و راحتی و در شدت و سختی و در همه حال او را ستایش نمایند. من با و ایمان دارم و فرشتگان و کتابهای آسمانی و پیغمبرانش را تصدیق می کنم.

امر او را می شنوم و فرمان او را اطاعت می کنم و برضای او عمل می نمایم و بانچه برای من بخواهد راضی هستم. من با علاقه بندگی و اطاعت او را می نمایم و از عذاب او می ترسم. او خداوندیست که عذاب او ایمن نتوان بود و جور و ستم بر هیچ کس نخواهد فرمود اعتراف می کنم به بندگی خود و گواهی می دهم به خداوندی او و انجام می دهم آنچه را که به من وحی فرماید اگر خودداری نمایم از ابلاغ آنچه به من وحی شده می ترسم به بلایی مبتلا شوم که احدی نتواند از من دفع نماید هر چند تدبیر او زیاد باشد.

امضاء

5. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

و لا یبرمه الحاح الملحین العاصم للصالحین و الموفق للمفلحین و مولی العالمین الذی استحق مممن کل حق ان یشکره و یحمده علی السراءو الضراء و الشده و الرخاءو اومن به و ملئکته و کتبه و رسله اسمع امره و اطیع و ابادر الی کل ما یرضاه و استسلم لقضائه رغبه فی طاعته و خوفا من عقوبته لا نه الله الذی لا یومن مکره و لا یخاف جوره اقر له علی نفسی بالعبودیه و اشهد له بالربوبیه و اودی ما اوحی و الی حذرا من ان لا افعل فتحل بی منه قارعه لا یدفها عنی احد ان عظمت حیلته لا اله الا هو لا نه قد اعلمنی انی ان لم ابلغ ما انزل الی فما بلغت رسالته

خداوندی که سزاوار است همه خلایق شکر گزار او باشند، در آسایش و راحتی و در شدت و سختی و در همه حال او را ستایش نمایند. من با و ایمان دارم و فرشتگان و کتابهای آسمانی و پیغمبرانش را تصدیق می کنم. امر او را می شنوم و فرمان او را اطاعت می کنم و برضای او عمل می نمایم و بانچه برای من بخواهد راضی هستم. من با علاقه بندگی و اطاعت او را می نمایم و از عذاب او می ترسم. او خداوندیست که عذاب او ایمن نتوان بود و جور و ستم بر هیچ کس نخواهد فرمود اعتراف می کنم به بندگی خود و گواهی می دهم به خداوندی او و انجام می دهم آنچه را که به من وحی فرماید اگر خودداری نمایم از ابلاغ آنچه به من وحی شده می ترسم به بلایی مبتلا شوم که احدی نتواند از من دفع نماید هر چند تدبیر او زیاد باشد.خدایی جز او نیست او به من اعلام فرموده که اگر نرسانم آنچه وحی شده تبلیغ رسالت نکرده ام .

فقد ضمن لی تبارک و تعالی العصمه و هو الله الکافی الکریم فا وحی الی بسم الرحمن الرحیم یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل و ما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس معاشر الناس ماقصرت فی تبلیغ ما انزله الی و انا مبین لکم سبب نزول هذه الایه ان جبرئیل علیه السلام هبط الی مرارا ثلاثه یا مرنی عن السلام و هو السلام ان اقوم فی هذا المشهد فاعلم کل ابیض و اسود ان علی بن ابیطالب اخی و وصیی و خلیفتی و الامام من بعدی الذی محله منی محل هرون من موسی الا انه الا انه با نبی بعدی و هو ولیکم بعد الله و رسوله.

خداوند ضمانت نموده که مرا حفظ فرماید و خداوند بزرگ برای حفظ من کافی است. خداوند بر من وحی فرستاده است. بنام خداوند بخشنده مهربان، ای پیغمبر برسان آنچه را که فرستاده شد بسوی تو از پروردگارت و اگر نرسانی تبلیغ رسالت نکرده ای و خداوند ترا از شر مردم حفظ نمود.
    ای مردم در ابلاغ آنچه بر من وحی شده کوتاهی نکرده ام و برای شما سبب نزول این آیه را بیان می نمایم. جبرئیل علیه السلام سه بار بر من نازل شد. و سلام پروردگار را به من ابلاغ نمود و پروردگار نامش سلام است و مرا مامور نمود که در این محل قیام کنم و آنچه را وحی آورده به شما ابلاغ نمایم.
    اعلام می کنم که همه بدانند و سفید و سیاه آگاه شوند که علی بن ابیطالب برادر من و وصی من و جانشین من و امام بعد از من است و مقام او نسبت بمن مانند مقام هارون نسبت به موسی است، جز آنکه پیغمبری بعد از من نخواهد آمدو او بعد از خدا و رسول ولی و پیشوا بر شماست

و قد انزل الله تبارک و تعالی علی بذلک ایه من کتابه انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنو الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکوه و هم راکعون و علی ابن ابیطالب اقام الصلاه و اتی الزکوه و هو راکع یرید الله عز و جل فی کل حال و سالت جبرئیل علیه السلام ان یستعفی لی عن تبلیغ ذلک الیکم ایها الناس لعلمی بقله المتقین و کثره المنافقین و ادعال الاثمین و حیل المستهزئین بالاسلام الذین وصفهم الله تعالی فی کتابه بانهم یقولون بالسنتهم ما لیس فی قلوبهم و یحسبونه هینا و هو عندالله عظیم و کثره اذاهم لی غیر مره حتی سمونی اذنا و زعموا انی کذلک لکثره ملازمته ایای

و این فرمان را خداوند تبارک و تعالی صادر فرموده است. این آیه از کتاب خداست. اینست و جز این نیست ولی شما خدا و رسول او هستند و آنانکه ایمان آورده اند و اقامه نماز می نمایند و در حال رکوع زکوه می دهند و علی بن ابیطالب اقامه نماز نمود و در حال رکوع زکوه داد و او در هر حال رضای پروردگار را می جوید. ای مردم من از جبرئیل علیه السلام سئوال نمودم آیا ممکن است که خداوند مرا از ابلاغ این امر معاف فرماید برای آنکه میدانم پرهیزکاران کم هستند و منافقین بسیارند. و فساد انگیزان گنه کار که به اسلام حیله و استهزا می کنند بی شمارند و خداوند تبارک و تعالی در قرآن آنها را معرفی می نماید که آنها آنچه با زبان می گویند به آن ایمان ندارند و گمان می کنند این کار کوچکی است در حالی که در پیشگاه خداوند بسیار بزرگ می باشند. آنها مرا اذیت بسیار کردند و بمن نسبت دادند که بهر سخن گوش می دهم و آن را قبول می نمایم و گمان کردند چنین هستم، برای آنکه با علی ملازم بودم و به او عنایت
    داشتم

واقبالی علیه حتی انزل الله عزوجل و ذالک و منهم الذین یوذون النبی و یقولون هو اذن قل اذن خبر لکم یو من بالله و یومن للمومنین و لو شئت آن اسمی باسمائهم لسمیت و ان اومی الیهم باغیانهم لا و میت و ان ادل علیهم لدللت و لکنی و الله فی امورهم قد تکرمت و کل ذلک لا یرضی الله منی الا ان ابلغ ما انزل الی یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یصمعک من الناس فاعلموا مغاشر الناس ان الله قد نصبه لکم ولیا و اماما مفترضا طاعته علی مهاجرین والانصار و علی التابعین لهم باحسان و علی البادی و الحاضر و علی الاعجمیو العربی و الحر و المملوک و الصغیر و الکبیر و الابیض و

خداوند عزوجل در پاسخ آنها وحی نازل نمود و چنین فرمود، از ایشان کسانی هستند که پیغمبر را می آزارند و می گویند او گوش شده و بگو گوش دادن پیغمبر به صحبت دیگران خیر شماست. زیرا او ایمان به خدا دارد و گفته های مومنین را تصدیق می نماید. اگر بخواهیم نام آنها را بیان نمایم، بیان می نمودم که اگر بخواهم آنها را نشان دهم، نشان می دادم ولی بخدا سوگند درباره آنها بزرگواری می کنم و آنها را رسوا نمی نمایم و با همه این گذشته های خداوند از من راضی نمی شود مگر آنچه را وحی فرموده ابلاغ نمایم. ای پیغمبر برسان آنچه را وحی شد بسوی تو از پروردگارت اگر نرسانی تبلیغ رسالت نکرده ای خداوند ترا از شر مردم حفظ می نماید.
    ای مردم آگاه باشد که خداوند علی را سرپرست و پیشوا بر شما قرار داده و به این سمت منصوب نموده و اطاعت او را بر مهاجر و انصار و همه مردم واجب فرموده است، شهری و بیابانی، عرب و عجم و آزاد، کوچک و بزرگ سفید و
    سیاه هر که خدا را مپرستد باید فرمان علی را اطاعت کند و گفتار او را تصدیق نماید و امر او را انجام دهد.

الا سود و علی کل موحد ماض حکمه جایز قوله نافذ امره ماعون من خالفه مرحوم من تبعه مومن من صدقه فقد غفره الله و لمن سمع منه و اطا(علیه السلام) له معاشر الناس انه اخر مقام اقومه فی هذا المشهد فاسمعوا و اطیعو و النقادو الامر ربکم فان الله عزوجل و هو ربکم و ولیکم و الهکم ثم من دونه رسوله محمد ولیکم القائم المخاطب لکم ثم من بعدی علی ولیکم و امامکم بامرالله ربکم ثم الامامه فی ذریتی من ولده الی یوم القیامه یوم تلقون الله و رسول اله

محروم از رحمت حق است کسی که مخالفت با او کند. مشمول رحمت پروردگار است کسی که پیروی از او نماید، کسانی که از او اطاعت کنند و فرمان او را برند خداوند آنها را می آمرزد. ای مردم این آخرین جایگاهیست که برای من رساندن امر پروردگار قیام نموده ام بشنوید و اطاعت کنید و تسلیم فرمان پروردگار خود باشید خداوند عزوجل آفریننده شماست. و ولی نعمت شما و معبود شماست و بعد از خداوند رسولش محمد 9 سرپرست شماست که هم اکنون مخاطب با شما می باشد و پس از من علی سرپرست و پیشوای شماست که امر پروردگارتان باین سمت منصوب شده است و بعد از علی پیشوای امت در اولادش که فرزندان من از نسل او هستند خواهد بود تا روز قیامت حجت خدا ببر خلق می باشد، روزی که ملاقات می کنید خدا و رسول او را .

امضاء

6. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

لا حلال الا ما احله الله و لاحرام الا ما حرمه الله عرفنی الحلال الحرام و انا افضیت بما علمنی ربی من کتابه و حلاله و حرامه الیه معاشر الناس ما من علم الا و قد احصاه الله فی و کل علم علمت فقد احصیته فی علی امام المتقیت و ما من علم الا و قد علمته علیا و هو الامام المبین معاشر الناس لاتضلوا عنه و لا تنفروا منه و لا تستکبروا من ولایته فهو الذی یهدی الی الحق و یعمل به و یزهق الباطل و ینهی عنه و لاتاخذه فی بالله و رسوله و هو الذی فدی رسول الله بنفسه و هو الذی کان مع رسول الله و لا احد یعبد الله مع رسوله من الرجال غیره

حلالی نیست مگر آنچه را که خداوند حلال فرموده و حرامی نیست مگر آنچه را که خداوند حرام فرموده من هم آن را به علی آموخته ام.
    ای مردم هیچ علمی نیست مگر آنچه خداوند آنرا بمن آموخت و هر دانشی که به من آموخته ام شد من آنرا به علی پیشوای پرهیزکاران آموختم و او پیشوای بزرگ و آشکار شماست.
    ای مردم مبادا علی را تنها بگذارید و از او دوری کنید و از پیشوای او سرپیچی نموده تکبر نمائید او تنها کسی است شما را بسوی حق رهبری می نماید. و بحق عمل می کند و باطل را محو می نماید و شما را از آن باز می دارد و از ملامت کنندگان راه خدا بیمی ندارد. ای مردم علی اول کسی است که ایمان به خدا و رسول او آورد و برای حفظ جان رسول خدا جان بازی نمود.او اول کسی است که با رسول خدا پروردگار را عبادت می کرد هنگامی که احدی از مردان غیر

از او باخدا را عبادت نمی کرد.

معاشر الناس فضلوه فقد فضله الله و اقبلوه فقد نصبه الله معاشر الناس انه امام من الله و لن یتوب الله علی احد انکر ولایته و لن یغفرالله له حتما علی الله ان یفعل ذلک بمن خالف امره فیه و ان یعذبه عذابا نکرا ابدا الاباد و دهر الدهور فاحذروا ان تخالفوه فتصلوا نارا وقودها الناس و الحجازه اعدت للکافرین ایها الناس بی و الله بشر الاولون من النبیین و المرسلیت و انا خاتم الانبیاء و المرسلین و الحجه علی جمیع المخلوقین من اهل السموات و الارضین فمن شک فی ذلک فهو کافر کفر الجاهلیه الاولی و من شک فی شی من قولی هذا فقد شک فی الکل منه و الشاک فی الکل

ای مردم علی را بزرگ شمارید خداوند او را فظیلت داده و بفرمان او باشید خداوند او را بخلافت منصوب نموده است. ای مردم علی پیشوای شما از طرف خداست و خداوند هرگز می پذیرد و عذر کسی را که منکر پیشوائی او باشدو چنین شخصی آمرزیده نخواهد شد هر که فرمان پروردگار را در باره پیشوائی علی رد کند بر خداست که او را عذاب نماید عذاب دردناکی که هرگز پایان نداشته باشد، پس ای مردم بترسید از اینکه مخالفت با علی کنید و بترسید از آتشی که هیزم آن سنگ و اندام گنه کاران باشد این آتشی است که بر کافران مهیا شده است. ای مردم بخدا سوگند پیغمبران و فرستادگان خدا همه به رسالت من بشارت داده اند. و من خاتم پیغمبران و رسولان هستم و حجت خدا بر تمام مخلوقت زمین و آسمانها می باشم، هر که در رسالت من شک کند پس او کافر است و به کفر زمان جاهلیت خواهد بود و هر که در یکی از گفتارهای من شک کند محققاً در همه گفتارهای من شک خواهد داشت.

فله النار معاشر الناس حبانی الله بهذه الفضیله منا منه علی و احسانا منه الی و لا اله الا هو له الحمد منی ابد الابدبن و دهر الداهرین علی کل حال معاشر الناس فضلوا علیا فانه افضل الناس بعدی من ذکر و انثی بنا انزل الله الرزق و بقی الخلق ملعئن ملعون مغضوب مغضوب من رد قولی هذا و لم یوافقه الا ان جبرئیل خبرنی عن الله تعالی بذلک ویقول من عادی علیا و لم یتوله فعلیه لعنتی و غضبی فلتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوالله ان تخالفوه فتزل قدم بعد ثبوتها ان الله خبیر بما تعلمون

وماوایش جهنم است. ای مردم خداوند این فضیلت را بمن عطا فرموده و این احسانیست از طرف پروردگار من، نیست معبودی جز او حمد و ستایش من همیشه بر او باد. ای مردم فضیلت و برتری دهید علی را، او بعد از من افضل بر همه مردم از زن و مرد می باشد، خداوند روزی خلایق را بسبب ما فرستاده و نظام آفرینش را بواسطه ما پایدار فرموده است، دور از رحمت خدا است،دور از رحمت خدا است، غضب خدا بر اوست، غضب خدا بر اوست کسی که گفتار مرا رد کند و پیشوایی علی را قبول ننماید، آگاه باشید که جبرئیل از جانب پروردگار بمن خبر داده که خداوند تبارک و تعالی فرموده است هر که علی را دشمن بدارد و پیشوائی او را قبول ننماید لعنت و غضب من بر او باد
    پس باید هرکس بنگرد برای فردای قیامت چه فرستاد. بترسید از لغزشی که پس از ثبات و استقامت شما رخ دهد خداوند بهر چه می کنید آگاه است

امضاء

7. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

معاشر الناس انه جنت الله الذی ذکر فی الکتابه یا حسرتی علی ما فرطت فی جنب الله معاشر الناس تدبروا القران و افهموا ایاته و انظروا الی محکماته و لا تتبعوا متشابهه فوا الله لن یبین لکم زواجره و لا یوضح لکم تفسیره الا الذی انا اخذ بیده و مصعده الی و شائل بعضده و معلمکم ان من کنت مولاه فهذا علی مولاه و هو علی بن ابیطالب اخیو وصیی و موالاته من الله عز و جل انزلها علی

ای مردم علی طرفدار حق است و خداوند در کتاب خود فرموده است متمردین هنگام مرگ حسرت و اندوه می برند که چرا از طرفدار حق دوری کرده اند. ای مردم در فهم معانی قرآن دقت و تامل نمائید. آیات کتاب خدا را بفهمید بمحکات آن توجه داشته باشید و در متشابهات پیروی از هوای نفس نکنید بخدا سوگند هرگز روشن نمی نماید بر شما نواهی قرآن را و واضح نمی کند بر شما تفسیر کتاب خدا را بجز کسی که من دست او را گرفته ام و نزد خود قرار داده ام باز وی او را بلند کرده ام و اعلام می کنم هر که من پیشوای او هستم علی پیشوای او می باشد
    و علی بن ابیطالب برادر من و وصی من است پیشوایی او بر شما از جانب پروردگار عزوجل اعلام شده که بر من وحی گردیده است ای مردم بدانید (از نظر سنجش دو چیز نسبت بهم) علی و پاکان از اولاد من سنگینی کوچکتر و قرآن: سنگینی بزرگتر است و هر کدام از آنها خبر دهنده یکدیگرند و مطابقت با هم دارند و هرگز از هم جدا نخواهند شد تا روز قیامت بر من وارد شوند.

معاشر الناس ان علیا و الطیبین من ولدی هم الثقل الاصغر و القران هو الثقل الاکبر فکل واحد منیی عن صاحبه و موافق له لن یفترقا حتی یریدا علی الحوض هم امنا الله فی خلقه و حکامه فی تارضه و قد ادیت الا و قد بلغت الاو قد اسمعت الا و قداوضحت الا و ان الله عزو جل قال و انا قلت عن الله عزوجل الا انه لیس امیرالمومنین غیر اخی هذا و لاتحل امره المومنینبعدی لاحد غیره (ثم ضرب بیده الی عضده فرفعه و کان مند اول ما صعد رسول الله صلی الله علیه و اله شال علیا حتی صارت رجلاه مع رکتبه رسول الله صلی الله علیه و اله ثم قال) معاشر الناس هذا علی اخی و وصیی و واعی علمی و خلیفتی علی امتی و علی تفسیر کتاب الله عز و جل و الداعی الیه و العامل بما یر ضاه و المحارت لاعدائه

ای مردم علی و پاکان از اولاد من امانت و ودیعه خداوند در میان مردمان هستند و آنها فرمانروا در زمین می باشند.آگاه باشید که من امر رسالت را ادا کردم، آگاه باشید که آنچه باید برسانم رساندم، آگاه باشید که محققا بشما شنواندم، آگاه باشید که بر شما آشکار نمودم آگاه باشید که خداوند عز و جل فرمود و من همه از جانب پروردگار تبارک و تعالی گفتم آگاه باشید که امیرالمؤمنین غیر از برادرم علی نیست و این منصب بعد از من بر احدی غیر علی نخواهد بود.
    (آنگاه باز وی علی (علیه السلام) را گرفت و بلند نمود و به حدی بالا برد که پاهای علی محاذی زانو پیغمبر قرار گرفت و فرمود:)ای مردم این علی برادر من و وصی من و محزن دانش من و جانشین من بر امت و مفسر کتاب خداوند عزوجل می باشد.او کسی است که شما را دعوت به قران می نماید و عامل به اعمالیست که مورد رضای پروردگار است، او با دشمنان قرآن بجنگ بر میخیزد و با
    آنهائیکه پیرو قرآن هستند دوستی می ماند،

و الموالی علی طاعته و الناهی عن معصیته خلیفه رسول الله و امیر المومنین و الامام الهادی و قاتل الناکثین و القاسطین و المارقین با مرالله اقول ما یبدل القول لدی بامرالله ربی اللهم وال من والاه و عاد من عاداه والعن من انکره و اغضب علی من جحد حقه اللهم انک انزلت علی ان الامامه بعدی لعلی ولیک عند تبیانی ذلک و نصبی ایاه بما اکملت لعبادک من دینهم و اتممت علیهم نعمتک و رضیت لهم الاسلام دینا فقلت و من یبتغ غیر السلام دینا فلن یقبل منه و هو فی الاخره من الخاسرین

او مردم را از معصیت خدا باز می دارد او جانشین رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و امیر مومنان می باشد، او راهنمای مردم است و به امر خداوند با بت شکنان و ستمگران و آنهائیکه از دین خارج شده اند جهاد می نمایم، و آنچه که می گویم از نزد خود نمی گویم، به فرمان خداوند آفریدگارم می گویم.
    بارالها دوست بدار هر که علی را دوست بدارد، دشمن بدار هر که علی را دشمن بدارد، دور گران از رحمت خود آنهائیه که انکار کنند پیشوائی او را غضب فرما بر کسانی که غضب کنند حق او را. پروردگار تو این فرمان را بر من نازل فرمودی و پیشوائی امت را بعد از من مخصوص علی ولی خود قرار دادی و دستور دادی که به بیان آن مردم را آگاه نمایم. و او را به پیشوائی منصوب گردانم و به این سبب دین را بر بندگانت کامل فرمودی و نعمت را بر آنها تمام گردانیدی و ازبندگانت بداشتن دین اسلام راضی شدی و فرمودی کسی دینی غیر از اسلام اختیار نماید هرگز از او قبول نخواهد شد و از زیانکاران است.

امضاء

8. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اللهم انی اشهدک و کفی بی شهیدا انی قد بلغت معاشر الناس انما اکمل اللهعز و جل دینکم بامامته فمن لم یاتم به و بمن یقوم مقامه من ولدی من صلبه الی یوم القیامه و العرض علی الله عز و جل فاولئک الذین حبطت اعمالهم و فی النار هم خالدون و لا یخفف الله عنهم العذاب و لا هم ینظرون معاشر الناس هذا علی انصر کم لی و احقکم بی و اقربکم الی و اعزکم علی و الله عز و جل و انا عنه راضیان و ما نزلت ایه رضی الافیه و ما خاطب الله الذین امنوا الا بدء به لا نزلت ایه مدح فی القران الافیه و لاشهد بالجنه فی هل اتی علی الانسان

پروردگارا ترا شاهد می گیرم و شهادت تو بر من کافیست که من فرمان تو را رساندم.ای مردم خداوند عز و جل بسبب پیشوائی علی دین شما را کامل فرمود. پس کسانی که پیشوایی او و فرزندتان من که از صلب او هستند و بعد از او در مقام او قرار خواهند گرفت و تا روز قیامت پیشوای امت می باشد نکردید، روز قیامت که بر خداوند عز و جل وارد شدند اعمال آنها باطل و تباه گشته و در آتش منزل ماوای ابدی خواهند داشت و تخفیفی از عذاب بر آنها نخواهد بود و در مورد نظر لطف قرار نخواهند گرفت.
    ای مردم این علی بهتر از شما مرا یاری می کند و از شما نزد من سزاوارتر و نزدیکتر و عزیزتر است و خداوند عزوجل و من از او راضی هستم. هیچ آیه رضایتی در قرآن نازل نشده مگر درباره او و هیچ کجا خطاب بر مومنین نشده مگر از او شروع شده و هیچ آیه مدعی در قرآن نازل نشده مگر در مورد او و شهادت به بهشت در سوره هل اتی داده

الا و لا انزلها فی سواه و لا مدح بها غیره معاشر الناس هو دین الله و المجادل عن رسول الله و هو التقی النقی الهادی المهدی نبیکم خیر نبی وصیه خیر وصی و بنوه خیر الاوصیاه معاشر الناس ذریه کل نبی منصلبه و ذریتی من صلب علی معاشر النس ان ابلیس اخرج ادم من الجنه بالحسد فلاتحسدوه فتحبط اعمالکم و تزل اقدامکم فلن ادم (علیه السلام) اهبط الی الارض بخطیئه واحده و هو صفوه الله عز و جل فکیف بکم و انتم انتم و منکم اعداءالله الا انه لا یبعض علیا لاا شقی و لا یتوالی علیا الا تقی و لایومن به الا مومن مخلص و فی علی و

نشده مگر برای او و برای احدی غیر از او آن سوره نازل نشده است. و غیر از او را مدح نفرمود است. ای مردم او را یاری کننده دین خدا وجدال کننده از جانب رسول خداوند است،او پرهیزکار و پاکیزه و راهنما و راه یافته است، پیغمبر شما بهترین پیغمبران و جانشین او بهترین جانشینان و فرزندان او بهترین اوصیا می باشد.
    ای مردم نسل هر پیغمبری از صلب اوست و نسل من از صلب علی خواهد بود: ای مردم شیطان با حسدی که داشت بو سوسه آدم را از بهشت بیرون کرد. مبادا شما حسد برید که اعمالتان باطل شود و قدم هایتان بلغزد. ای مردم همانا آدم (علیه السلام) بسبب یک خطا به زمین هبوط نموده در حالی که او برگزیده خداوند عز و جل بود پس چگونه است کیفر شما و حال آنکه بعضی از شما دشمنان خدا خواهید بود آگاه باشید که دشمنی با علی نمی کند مگر کسی که بدبخت است و دوستی با او نمی ورزد مگر کسی که ایمان او خالص باشد. بخدا سوگند که:

اللَّه نزلت سوره العصر بسم اللَّه الرحمن الرحیم والعصر ان الانسان لفی خسر ان الذین امنو و اعملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصو بالصبر معاشر الناس قد استشهدت اللَّه و بلغتکم رسالتی و ما علی الرسول الا البلاغ المبین معاشر الناس اتقوا اللَّه حق تقاته ولا تموتن الا و انتم مسلمون معاشر الناس امنو باللَّه و رسوله النور الذی انزل معه من قبل آن نطمس و جوها فنردها علی ادبارها معاشر الناس النور من اللَّه عز و جل فی مسلوک ثم فی علی ثم فی النسل منه الی القائم المهدی الذی یاخذ بحق اللَّه و بکل حق هو لنا لان اللَّه عزو جل

سوره عصر در مورد علی نازل شده است، به نام خداوند بخشنده مهربان - قسم به عصر که بشر در زیانکاریست. مگر کسانیکه ایمان بخدا آورند و عمل شایسته انجام دهند و سفارش نمایند به پیروی از حق و توصیه نمایند به صبر و شکیبایی ای مردم خدا را گواه میگیریم که ماموریت خود را انجام دادم و فرمان خدا را به شما رساندم و بر فرستاده خدا وظیفه ای جز ابلاغ آشکار نمی باشد. ای مردم از خدا بترسید و آنچه را که حق پرهیزکاریست عمل نمایید تا مسلمان بمیرید، ای مردم ایمان بیاورید بخدا و رسول او، و ایمان بیاورید به نوری که نازل شد و به رسول او قبل از آنکه اعمالتان ناچیز شود و صورتهایتان بحسرت بعقب برگردد. ای مردم نور مطلق از جانب خداوند عزوجل می باشد و آن نور در طریق من قرار گرفته است و بعد از من در طریق علی می باشد بعد از او در طریق من نسل او خواهد بود تا زمان حضرت قائم مهدی (عج) آن کسی که حق را آشکار نماید و حق از دست رفته ما را برگرداند خداوند عزوجل ما را.

قد جعلنا حجه علی المقصرین و المعاندین و المخالفین و الخائنین و الاثمین و الضالمین من جمیع العالمین معاشر الناس انی انذرکم انی رسول الله الیکم قد خلت من الرسول افان مت او قتلت انقبلتم علی اعقابکم و من ینقلب علی عقبیه فلن یضرالله شیئا و سیجزی الله الشاکرین الا و ان علیا هو الموصوف فی الصبیر و الشکر ثم من بعده ولدی من صلبه معاشر الناس لاتمنوا علی الله تعالی اسلامکم فیسخط علیکم و یصیبکم بعذاب من عنده انه لبالمرصاد معاشر الناس سیکون من بعدی ائمه یدعون الی النار و یوم القیامه لاینضرون معاشر الناس ان الله تعالی و انا بریئان منهم

حجت خود قرار داده بر آنهائیکه کوتاهی می کنند و دشمنی می ورزند و مخالفت و خیانت می نمایند و گنه کار و ستمکار می باشند. ای مردم شما را از اعمال زشتتان میترسانم و من فرستاده خداوند بر شما هستم و پیش از من هم رسولانی آمدند، آیا اگر من مردم یا کشته شدم شما به ائین پیشینیان و به گذشتگان خود بپیوندد و هرگز بخداوند ضرری نمیرساند و خداوند پاداش شکرگذاران را بزودی عطا می فرماید. آگاه باشید که علی به شکیبایی و شکرگزاری موصوف است و بعد از او فرزندان من که از صلب او هستند صبور و شاکر می باشند. ای مردم بر خدا منت نگذارید که مسلمان شده اید و اگر منت نهید، خداوند بر شما غضب نموده و شما را به عذاب گرفتار می نماید زیرا او مواظب اعمال شماست. ای مردم بزودی بعد از من پیشوایانی شما را به آتش دعوت می نمایند. و آنها را در روز قیامت یاری نخواهند داشت. ای مردم بدانید که خداوند تبارک و تعالی و من از آنها بیزاریم

امضاء

9. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

معاشر الناس انهم و اشیاعهم و اتباعهم و انصارهم فی الدرک الاسفل من النار و البس مثوی المتکبرین الا انهم اصحاب الصحیفه فلینظر احد کم فی صحیفه فذهب علی الناس الا شر ذمه منهم امر الصحیفه معاشر الناس انی ادعها امامه و وراثه فی عقبی الی یوم القیامه و قد بلغت ما امرت بتبلیغه حجه علی کل حاضر و غائب و علی کل احد ممن شهد او لم یشهد ولی او لم یولد فلیبلغ الحاضر الغائی و الوالد الوالد الی یوم القیامه و سیجعلونها ملکا و اغتصابا الا لعن الله الغاصبین و المغتصبین و عندها سنفرغ لکم ایها الثقلان

و بدانید که آنها با یاران و پیروانشان در درکات پست جهنم جای دارند و جایگاه بدی متکبران خواهند داشت. آگاه باشید که آنها در صحیفه با هم جمع شوند. پس شما باید در موضوع صحیفه توجه نمائید. زیرا توطئه صحیفه همه را جز عده معدودی به گمراهی می کشاند. ای مردم من امامت و پیشوائی امت را به امانت شما می سپارم و آنرا بوراثت در فرزندان و اعقاب خود تا روز قیامت قرار می دهم. ای مردم آنچه مامور به ابلاغ آن بودم بشما رساندم و این ابلاغ حجتی است بر کسانی که حاضرند و آنهائیکه غائب می باشند وکسانی که شاهدند و حضور دارند و آنهائیکه حضور ندارند و کسانیکه متولد شده اند و یا آنهائیکه متولد نشده اند پس باید حاضرین به غائبین و پدرها به فرزندها تا قیامت این پیام را برسانند. ای مردم بزودی امامت و پیشوایی امت به صورت زمانداری و کشور داری غضب می گرددم لغت خدا باد بر غضب کنندگان و بر آنهائی که غاصبین را یاری می نمایند و پروردگار بزودی بحساب جن و انس برای جزای
    اعمال رسیدگی می فرماید

فیرسل علیکما شواظ من نار و نخاس فلا تنتصران معاشر الناس ان الله عز و جل لم یکن یذرکم علی ما انتم علیه حتی یمیز الخبیث من الطیب و ما کان الله لیطلعکم علی الغیب معاشر الناس انه ما من قریه الا و الله مهلکها بتکذیبها و کذلک یهلک القری و هی ظالمه کما ذکر الله تعالی و هذا علی امامکم و ولیکم و هو مواعید الله و الله یصدوق ما وعده معاشر الناس قد ضل قبلکم اکثر الاولین و الله لقد اهلک الاولین

و آنگاه شعله های از آتش و مس گداخته بر متمردین می افروزد که نتوانند از خود دفع نمایند.
    ای مردم خداوند عز و جل شما را به حال خود واگذار ننموده که هر چه بخواهید انجام دهید این آزادی عمل برای آنست که پاک از نا پاک جدا گردد و خداوند شما را به علم آگاه ننموده است.

ای مردم خداوند عز و جل شما را بحال خود واگذار ننموده که هر چه بخواهید انجام دهید. این آزادی عمل برای آنست که پاک را از نا پاک جدا گردد و خداوند شما را علم غیب آگاه ننموده است. ای مردم بخدا سوگند اهل شهرها و قریه ها هلاک نشدند مگر آنکه گفتار پیغمبران خود را تکذیب نمود و خداوند هلاک می نماید کسانی را که ستمکار باشند همچنانکه در کتاب خود نام آنها را ذکر فرموده است.
    ای مردم این علی امام و پیشوای شماست و او از مواعید الهی می باشید و خداوند به آنچه وعده فرمود وفا می نماید. ای مردم بیشتر پیشینیان گمراه شدند و خداوند آنها را هلاک نمود و

و هو مهلک الاخرین قال الله تعالی الم نهلک الاولین ثم نتبعهم الاخرین کذلک نفعل بالمجرمین ویل یومئذ للمکذبین معاشر الناس ان الله قد امرنی و نهانی و قد امرت علیا و نهیته فعلم الامر و النهی من ربه عز و جل فسمعوا لامره تسلموا و اطیعوا تهتدوا و انتهوا لنهیه ترشدوا و اصیروا الی مراده و لا یتفرق بکم السبل عن سبیله معاشر الناس انا صراط الله المستقیم الذی امرکم باتباعه ثم علی من بعدی ثم ولدی من صلبه ائمه یهدون الی الحق و به یعدلون بسم الله الرحمن الرحیم

بازماندگان متمرد را نیز هلاک میفرماید همچنانکه خداوند تبارک و تعالی فرماید آیا هلاک نکردیم گذشتگانرا همانطور هلاک می نمائیم بازماندگانرا و با گنهکاران چنین معامله خواهیم کرد وای بر حال آنها روز قیامت اگر گفتار پیغمبر آنرا تکذیب کرده باشند. ای مردم خداوند بمن امر و نهی فرموده و من به علی امر و نهی فرمودم و علی آگاه شد و آنچه خداوند عز و جل بمن امر به نهی فرموده است پس بشنوید فرمان او را تا غضب خداوند ایمن شوید و اطاعت کنید امر او را تا رستگار شوید و از او احتراز کنید تا سعادتمند گردید و به میل او نمائید و راه خود را از زاه او جدا نسازید ای مردم من صراط مستقیم الهی در میان خلایق هستم و من شما را پیروی از فرمان خدا امر می کنم و بعد از من علی صراط مستقیم خداوند می باشد. و بعد از علی فرزندان من از صلب او پیشوایان امت هستند و مردم را به پیروی از فرمان خداوند دعوت نموده و در طریق حق راهنمایی می نمایند بنام خداوند بخشنده و مهربان

امضاء

10. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبد و ایاک نستعین اهدنا الصراط المستقیم صراط الذین انعنت علیهم غیر المغضوب علیهم ولاالضالین نزلت فی و فیهم و لهم عمت و ایاهم خصت اولئک و اولئیااللع لاخوف علیهم و لا هم یحزنون الا ان حزب الله هم الغالبون الا ان اعداءعلی هم اهل الشقاق و النفاق و الحادون و هم العادون و اخوان الشیاطین الذین یوحی بعضهم الی بعض زخرف القول غروورا الا ان اولیائهم المومنین الذین ذکر هم الله فی کتابه فقال عز و جل لا تجد قوما یومنون بالله و الیوم الاخر یوادن من حادالله

ستایش مخصوص خداوند است، خداوندی که مهربان و بخشنده است دارای روز پاداش است، پروردگار را ترا می پرستیم و از تو یاری می طلبیم، ما را به راه راست هدایت فرما، راه کسانیکه بر آنها غضب نمودی و نه راه گمراهان.
    ای مردم سوره حمد درباره من علی و عترت من نازل شده است و شامل حال آنها بوده و به آنها لختصاص دارد و آنها دوستان خدا هستند و ترس از وحشتی بر آنها نیست و محزن هم نخواهند شد آگاه باشید حزب خداوند غالب است. آگاه باشید که دشمنان علی اهل تفرقه و نفاق و دشمن یکدیگر بوده و از نظر خصلت برادران شیاطین هستند که بعضی بر بعض دیگر وحی و الهام می نمایند و گفتار نا هنجار آنها از روی غرور و جهل می باشد آگاه باشید که دوستان علی و عترت من ایمان آورندکان بخدا هستند. و خداوند عز و جل در کتاب خود آنها را چنین توصیف می فرماید: ای پیغمبر نمی یابی مردی را به خدا و روز قیامت ایمان داشته باشد و با دشمنان خدا

و رسوله و لو کانوا ابائهم او ابنائهم او اخوانهم او عشیرتهم اولئک کتب فی قلوبهم الایمان و ایدهم بروح منه و یدخلهم جنات تجری من تحتها الانهار خالدین فیها رضی الله عنهم و رضوا عنه اولئک حزب الله الا ان حزب الله هم المفلحون الا ان اولیائهم الذین وصفهم الله عز و جل فقال الذین امنوا و لم یلبسوا ایمانهم بظلم اولئک اژلهم الامن و هم متهدون الا ان اولیائهم

و رسول دوستی نمایند اگر چه آنها از پدران یا فرزندان یا برادران یا اقوام ایشان باشند، خداوند ایمان را در دلهایشان قرار داده است و آنها را از جانب خود یاری می فرماید و آنها به بهشت هائی داخل می شوند که در زیر درختان آن جوی ها روان هستند و در آنها جاویدان بوده و خداوند از آنها راضی و آنها هم از خدا راضی می باشند و آنها حزب خدا هستند و حزب خدا رستگار خواهد بود. آگاه باشید که دوستان علی عترت من از خداوند تبارک و تعالی چنین توصیف می فرماید: آنها کسانی هستند ایمان آورده و ایمانشان را به ظلم آلوده ننموده اند. آنها ایمن از عذاب پروردگار می باشند دوستان علی و عترت من را خداوند تبارک و تعالی چنین توصیف میفرماید: آنها کسانی هستند که داخل بهشت می شوند و در امن و امان می باشند و فرشتگان را ملاقات می نمایند در حالی که به آنها خیر مقدم می گویند و نوید می دهند که شما در بهشت جاویدان هستید.آگاه باشید که دوستان علی و عترت من را خداوند

الذین وصفهم الله غز و جل فقال الذین یدخلون الجنه امنین و تتلقیهم الملائکه بالتسلیم ان طبتم فاد خلوها خالدین الا ان اولیائهم الذین قال الله عز و جل یدخلون الجنه بغیر حساب الا ان اعدائهم الذین یسمعون لجهنم شهیقا و هی تفور و لها زفیر کلما دخلت امه لعنت اختها الا ان اعدائهم الذین قال الله عز و جل کلما القی فیها فوج سالخم خزنتها ال یانکم نذیر قالوبلی قد جائنا نذیر فکذبنا و قلنا ما انزل الله من شی ان انتم الا فی ضلال مبین الا ان اولیائهم الذین یخشون ربهم بالغیب لهم مغفره و اجر کبیر

تبارک تعالی چنین توصیف می فرماید: آنها کسانی هستند که بدون حساب وارد بهشت خواهند شد. آگاه باشید دشمنان علی و عترت من کسانی هستند که در آتش دوزخ کشیده می شوند. آگاه باشید دشمنان علی و عترت من کسانی هستند که غرش جهنم را می شنوند و لهیب آتش را که در فوران است می بینند و هر دسته ایکه داخل در جهنم شوند دسته دیگر را لعنت می نمایند. آگاه باشید دشمنان علی و عترت من کسانی هستند که خداوند درباه آنها چنین می فرماید: هنگامی که گروهی را در جهنم میریزند خازنین جهنم از آنها سوال مینمایند؟ آیا پیامیری که شما را از عذاب بترساند و بر شما نیامد؟ در جواب گویند آری آمد ولی ما گفتار او را تکذیب نمودیم و باو گفتیم که بر تو چیزی نازل نشده و تو در گمراهی آشکار می باشی.
    آگاه باشید دوستان علی و عترت من کسانی هستند که در خفا و پنهانی از پروردگار خود ترسانند و ایمان آنها سبب آمرزش و پاداش بزرگ بر آنها خواهد بود.

امضاء

11. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

معاشر الناس شتان ما بین الجنه و السعیر عدونا من ذمنه الله و لعنه و ولینا من مدحه الله و احبه معاشر الناس الا و انی منذر و علی هاد معاشر الناس انی نبی و علی وصیی الا و ان خاتم الائمه منا القائم المهدی صلوات الله علیه الا انه ظاهر علی الدین الا انه المنتقیم من الظالمین الا انه فاتح الحصون و هادمها الا انه قاتل کل قبیله من اهل الشرک الا انه مدرک کل ثار لاولیا الله عز و جل الا انه ناصر دین الله عز و جل الا انه الغراف من بحر عمیق الا انه یسم کل ذی فضل بفضله و کل ذی جهل بجهله الا انه

ای مردم بین بهشت و جهنم تفاوت بسیار است. دشمن ما کسی است که خداوند او را مذمت کرده و لعنت نموده است، و دوست ما کسی است که خداوند او را مدح نموده و دوست خود خوانده است ای مردم بدانید من ترساننده هستم و علی راهنماست. ای مردم من پیامبر هستم و علی جانشین من است آگاه باشید آخرین راهنمای امت هم از خاندان ما می باشد و او حضرتت قائم مهدی است، درود خداوند بر او باد. آگاه باشید او بر کلیه ملل با ادیان مختلف پیروز می گردد آگاه باشید او از ظالمین انتقام می گیرد، آگاه باشید او تمام دژها را فتح نموده ویران می گرداند آگاه باشید او مشرکین را از هر نژاد و ملتی باشند نابود می نماید، آگاه باشید او انتقام خون دوستان خدا را می گیرد. آگاه باشید او یاور دین خداوند عز و جل می باشد. آگاه باشید او کشتیبان دریای مواج و سامان بخش زندگی متلاطم خلایق است آگاه باشید او فضل و برتری دانایان و جهل و بیخربی نادانان را می داند.آگاه باشید او برگزیده خداوند و منتخب او.

خیره الله مختاره الا انه وارث کل علم و المحیط به الا انه المخبر عن ربه عز و جل و المنبه بامر ایمانه الا انه الرشید السدید الا انه المفوض الیه الا انه قد بشر به من سلف بین یدیه الا انه الباقی حجه و لا حجه بعده و لا حق الا معه و لا نور الا عنده الا انه لا غالب له و لا منصور علیه الا انه ولی الله فی ارضه و و حکمه فی خلقه و امینه فی سره و علانیته معاشر الناس قد بینت لکم و افهمتکم و هذا علی یفهمکم بعدی الا و انی عند انقضا خطبتی ادعوکم الی مصافقتی علی بیعته و الا قرار به ثم مصافقته من

می باشد آگاه باشید او گزارش دهنده فرمان خداوند عز و جل می باشد و احکام الهی را روشن مینماید آگاه باشید او راست کار و درست کردار است و در انجام امور پایدار و استوار می باشد. آگاه باشید امور خلایق به او تفویض شده است، آگاه باشید که پیامبران گذشته همه به وجود او بشارت داده اند آگاه باشید که او آخرین حجت خداوند است و بعد از او حجتی نخواهد بود و در جهان حقی نیست مگر با او و علم و دانشی نیست مگر نزد او، آگاه باشید هیچکس بر او غلبه نمی نماید و کسی بر او پیروز نمی گردد، آگاه باشید او ولی خدا در زمین است و حکم فرمان او حکم فرمان خداوند است و پروردگار او را به اسرار آفرینش خود را از پنهان و آشکار آگاه ساخته است. ای مردم آنچه لازم بود برای شما روشن نمودم و بشما فهماندم و بعد از من علی آنچه لازم است بشما می فهماند.
    ای مردم پس از آنکه خطبه من پایان یافت شما را بهمدستی و بیعت با علی دعوت می نمایم از آنکه من با او بیعت نمودم، شما با او بیعت
    نمائید و به او تبریک گویند.

بعدی الا و انی قد با یعت الله و علی قد با یعنی و انا اخذکم بالبیعه له عن الله عزوجل فمن نکث فانما ینکث علی نفسه معاشر الناس ان الصفا و المروه من شائر الله فمن حج البیت او اعتمر فلا جناح علیه ان یطوف بهما و من تطوع خیا فان الله شاکر علیهم معاشر الناس حجوا البیت فما ورده اهل بیت الا استغنوا و لا تخلفرا عنه الا افتقروا معاشر الناس ما وقف بالموقف مومن الا عفر الله لهم ماسلف من ذنبه الی وقته ذلک فاذا انقضت حجته استونف عمله معاشر الناس الحجاج معانون و نفقاتهم مختلفه و الله لا یضیع

آگاه باشید من با خداوند عهد و پیمان بسته ام و علی با من بیعت نموده است و من از طرف خداوند عز و جل از شما برای علی بیعت میگیرم، پس هر که عهد شکنی کند ضرر آن برخورد اوست. ای مردم سعی بین صفا و مروه از شعارهای خدائی است، هر کس حج خانه خدا نمای یا عمره بجای آورد گناهی بر او نمی باشد.
    کسیکه خواستار کارهای نیک باشد و آنرا انجام دهد خداوند پاداش او را می دهد و به اعمال بندگان آگاه است. ای مردم بز یارت خانه خدا بروید هیچ خاندانی وارد مکه نشوند مگر آنکه به لطف میزبان مستغنی گردد و و هیچ خاندانی سرپیچی ننماید مگر آنکه فقیر و مستمند گردد. ای مردم هیچ بنده مومنی در مواقف حج توقف ننماید مگر آنکه فقیر و مستمند گردد. ای مردم حجاج مورد لطف خاص پروردگار می باشند و آنچه در راه خداوند خرج نمایند. برای آنها ذخیره و خواهد بود و خداوند عمل هیچ نیکوکاریرا ضایع نمی نماید.

امضاء

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع