صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 44

موضوع: گمگشته‌ی دل: انتظار ظهور امام زمان عجل‌الله‌فرجه

1. Top | #21

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

نگاه کن ، آفتاب را ببین !

مهمان امام صادق(ع) بودم، منتظر بودم تا آن حضرت برایم سخنی بگوید، او رو به من کرد و گفت:
    روزگاری خواهد آمد که امام‌زمان شما از دیده‌ها پنهان خواهد شد و همه شما آن روز امتحان خواهید شد تا مقدار ایمان شما به امام خود مشخّص گردد.
    در آن روز عدّه‌ای خواهند گفت که امام‌زمان مرده است!! امّا مؤنان در انتظار او خواهند بود و در دوری او اشک خواهند ریخت.

روزگار غیبت امام‌زمان، روزگار سختی خواهد بود و بسیاری از مردم از دین خدا بیرون خواهند رفت، فقط کسانی به راه درست باقی خواهند ماند که خداوند آنها را انتخاب کرده باشد.

آگاه باشید که در آن روزگار، دوازده پرچم دروغین برافراشته خواهد شد و مردم را در شکّ خواهد انداخت.

وقتی سخن امام به اینجا رسید، من به فکر فرو رفتم، به راستی که چه آینده سختی در انتظار شیعیان است، روزی که امام از دیده پنهان شود و دروغگویان فرصت پیدا کنند و مردم را فریب دهند، در آن روز شیعیان چه خواهند کرد؟

دیگر نتوانستم طاقت بیاورم، ناخودآگاه اشکم جاری شد. امام صادق(ع) که گریه مرا دید صدا زد:
    ــ مُفَضَّل! چرا گریه می‌کنی؟

ــ مولای من! به حال شیعیان گریه می‌کنم، وقتی دوازده پرچم دروغین برافراشته شود در آن وقت آنها چه خواهند کرد؟

ــ آنجا را نگاه کن!

ــ کجا را مولای من؟

ــ پنجره را می‌گویم، آیا نور آفتاب را می‌بینی؟

ــ آری!

ــ بدان که وقتی زمان ظهور فرا رسد، هیچ شکّ و شبهه‌ای نخواهد بود، راه حق و حقیقت، مانند این آفتاب روشن و واضح خواهد بود.22

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

2. تشكر

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #22

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

نعمت پنهان و آشکار خدا

من آموخته‌ام که باید اهل فهم و تدبّر باشم و قرآن را فقط برای ثواب نخوانم، قرآن کتابی است که برنامه زندگی ما را بیان کرده است، وقتی می‌بینم عدّه‌ای بارها و بارها قرآن را از اوّل تا آخر می‌خوانند ولی هیچ توجّهی به معنای آن نمی‌کنند، ناراحت می‌شوم.

روزی از روزها که داشتم قرآن را می‌خواندم به این آیه رسیدم: (وَ اَسبَغَ عَلَیکُم نِعَمَهُ ظاهِرَةً وَ باطِنَةً).23

به فکر فرو رفتم، منظور خدا از این آیه چیست.خدا می‌گوید: «من به شما نعمت‌های آشکار و پنهان داده‌ام». چقدر خوب بود که تفسیراین آیه را می‌دانستم. آیا موافقی با هم به دیدار امام کاظم(ع) برویم و این سؤل را از او بپرسیم؟

ــ مولای من! منظور خدا از نعمت آشکار و پنهان در این آیه چیست؟

ــ ای محمّد اَزدی! منظور از نعمتِ آشکار، همان امام است که در میان مردم است و آنها می‌توانند او را ببینند، امّا منظور از «نعمت پنهان»، امامی است که از دیده‌ها پنهان باشد.

ــ آیا می‌شود که امام، غایب شود و کسی او را نبیند؟

ــ آری! امام دوازدهم برای مدّتی از دیده‌ها پنهان خواهد شد، البتّه درست است که او امامِ غایب است امّا یادش در قلب شیعیانش زنده خواهد بود و هرگز او را فراموش نخواهند کرد. وقتی او ظهور کند، برای دنیا، عدل و داد را به ارمغان خواهد آورد.24

امضاء

سکوت
    کسی که

5. تشكر

6. Top | #23

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

آرزوی جایگاه و مقام آنها را دارم

ــ تو کیستی و از من چه می‌خواهی؟

ــ نویسنده‌ای هستم که برای جوانان کتاب می‌نویسم.

ــ خوب. چرا دنبال من می‌آیی، برو کتابت را بنویس!

ــ یونس! من شما را می‌شناسم. شما یکی از بهترین یاران امام کاظم(ع)هستید، فکر می‌کنم الان هم نزد آن حضرت می‌روید، اجازه بده من هم همراهت بیایم.
    با هم حرکت می‌کنیم و به سوی خانه امام می‌رویم. وارد خانه می‌شویم، سلام می‌کنیم و امام جواب سلام ما را می‌دهد. من قلم و کاغذ در دست می‌گیرم، فکر می‌کنم الان یونس یک سؤل از امام خواهد پرسید.

حدس من درست بود، یونس رو به امام می‌کند و می‌گوید: مولای من! آیا شما امام قائم هستید؟

ــ یونس! منظور تو از «قائم» کیست؟ تو می‌خواهی بدانی آن امام قائم که زمین را از عدل و داد پر کرده و دشمنان را نابود خواهد کرد، کیست؟

ــ آری! مولای من!

ــ بدان پنجمین امام بعد از من، «قائم» است، همان کسی که قیام خواهد نمود و حکومت عدل الهی را برپا خواهد نمود. ای یونس! بدان که او مدّتی طولانی از دیده‌ها پنهان خواهد شد و بعداً ظهور خواهد نمود.

ــ شیعیان در آن روزگار غیبت چه خواهند کرد؟

ــ در آن روزگار عدّه‌ای از دین خود دست برخواهند داشت، امّا دیگران بر اعتقاد خود باقی خواهند ماند و منتظر آمدن او خواهند بود. ای یونس! خوشا به حال آن کسانی که در روزگار غیبتِ امام‌زمان، بر ولایت ما ثابت بمانند و از دشمنان ما بیزاری جویند.
    ــ آنها چه جایگاه و مقامی خواهند داشت؟

ــ چه چیزی بهتر از این که آنان از ما خواهند بود و ما نیز از آنان. آنها ما را به عنوان امامان خود انتخاب کرده‌اند و ما نیز آنان را به عنوان شیعیان خود!
    ــ مولای من! آنها در روز قیامت کجا خواهند بود؟

ــ ای یونس! شیعیانی که روزگار غیبت فقط بر ولایت و امامت امام‌زمان باقی بمانند، به خدا قسم، در روز قیامت در جایگاه و درجه ما خواهند بود.25

امضاء

سکوت
    کسی که

7. تشكر

8. Top | #24

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

چه نیازی به آل محمّد داریم؟

قسم به کسی که جان من در دست اوست، روزگاری فرا می‌رسد که فرزند من، مهدی از دیده‌ها پنهان می‌شود، آن روز مردم در ولادت او شکّ می‌کنند، عدّه‌ای می‌گویند که ما دیگر هیچ نیازی به آل محمّد(ص) نداریم!

هر کس آن روزگار را درک کند، باید بسیار هوشیار باشد تا مبادا دین خود را از دست بدهد.

مبادا در آن روز شکّ به دل خود راه بدهید. شیطان می‌خواهد ایمان شما را از شما برباید.

فراموش نکنید، شیطان بود که حضرت آدم را از بهشت بیرون راند، مواظب دسیسه‌های او باشید، از خدا یاری بجویید.26

آری، شیطان دشمنی است که قسم یاد نموده است مانع سعادت ما بشود. او می‌داند که اعتقاد به امام‌زمان، باعث نجات ما از همه سیاهی‌ها و ناامیدی‌ها می‌شود، برای همین است که شیطان تلاش می‌کند تا در این اعتقاد، شکّ و تردید ایجاد نماید

امضاء

سکوت
    کسی که

9. تشكر

10. Top | #25

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

چرا اشک آفتاب جاری شد؟

دلم می‌خواهد با شاعران روزگار خویش چنین سخن بگویم: چرا شما برای خلیفه ستمکار شعر می‌گویید و او را مدح می‌کنید؟ از خدا نمی‌ترسید؟

می‌دانم که خلیفه به شما سکّه‌های طلای زیادی می‌دهد، امّا بدانید این سکّه‌هایی که شما با آن خوشحال می‌شوید، چیزی جز آتش جهنّم نیست.

شما این همه ظلم و ستم را می‌بینید و باز هم برای عدالت دروغین خلیفه شعر می‌سازید؟ وای بر شما!

به من می‌گویید که ما هنرمند هستیم و باید کار خود را بکنیم، امّا شما دروغ می‌گویید، شما هنرمند نیستید، هنرمند کسی است که همچون من، حکومت به دنبال سرِ اوست و برای کشتنش جایزه قرار داده است!

می‌دانم سخن گفتن با شما فایده ندارد، شما هنرمند حکومتی هستید و من هنرمند آسمانی!

تو چرا این طور به من نگاه می‌کنی؟ حتماً می‌خواهی بدانی من کیستم. من دِعبِل هستم. شاعری که فقط برای اهل‌بیت(ع) شعر می‌گوید و ظلم ستمکاران را برملا می‌کند.

با من بیا! امروز می‌خواهیم نزد امام رضا(ع) برویم، من می‌خواهم قصیده زیبای خود را برای آن حضرت بخوانم. البتّه شعر من به زبان عربی است. من شاعری عرب زبان هستم.

نگاه کن! دِعبِل دارد شعر می‌خواند و قطرات اشک بر گونه‌های امام رضا(ع) جاری شده است!

به راستی چرا امام اشک می‌ریزند؟ مگر دِعبل در این شعر خود چه گفت که این‌گونه اشک امام جاری شد؟

«خُرُوجُ إمامٍ لا مَحالَةَ خارِجٌ/ یَقُومُ عَلی اسْمِ اللّه‌ِ وَ البَرَکاتِ: روزی فرا می‌رسد که امامی از شما قیام می‌کند، او قیام خود را با نام خدا آغاز خواهد نمود، حق را زنده کرده و باطل را نابود خواهد کرد».

اکنون امام رضا(ع) رو به دِعبل می‌کند و می‌گوید:
    ــ ای دعبل! این شعر را جبرئیل بر زبان تو جاری کرده است. آیا می‌دانی آن امامی که قیام خواهد نمود کیست؟

ــ خیر، مولای من! نمی‌دانم. من فقط شنیده‌ام که از میان شما اهل‌بیت(ع)، امامی قیام خواهد کرد و زمین را پر از عدل و داد خواهد نمود و به همه پلیدی‌ها پایان خواهد داد.

ــ ای دعبل! بدان که امام بعد از من، امام جواد(ع) است و امام بعد از او امام هادی(ع) خواهد بود. بعد از او، امام حسن عسکری(ع)، امام یازدهم است. امام بعد از او، مهدی(ع) است، همان که امامِ قائم است. او روزگاری از دیده‌ها پنهان خواهد بود و شیعیان در انتظار او خواهند بود. بدان! اگر از عمر دنیا، فقط یک روز باقی مانده باشد، خدا آن روز را آن قدر طولانی می‌کند تا او ظهور کند. او خواهد آمد و دنیا را پر از عدل و داد خواهد نمود.

27منتظر سیصد و سیزده نفر هستم

نمی‌دانم تا به حال به شهر ری رفته‌ای تا «شاه عبدالعظیم» را زیارت کنی؟ او یکی از نوادگان امام حسن(ع) است که از مدینه به شهر ری هجرت کرد و در همان شهر از دنیا رفت.

امروز قبر او، یکی از زیارتگاه‌های کشور عزیزمان ایران است.

او در زمان امام جواد(ع) زندگی می‌کرد. اکنون می‌خواهم حدیثی را که او از امام جواد(ع) نقل کرده، برای شما بگویم:

یک روز که او به دیدار امام جواد(ع) رفته بود، آن حضرت به او چنین فرمود: «ولادت امام قائم که دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد، بر همه مخفی خواهد بود، او مدّتی طولانی از دیده‌ها پنهان خواهد بود. وقتی سیصد و سیزده نفر از یارانش گرد او جمع شوند او ظهور خواهد کرد. این سیصد و سیزده نفر از تمام دنیا به سوی او خواهند آمد. بعد از آن، وقتی لشکر ده هزار نفری او آماده شود او قیام خواهد کرد و دشمنانش را به سزای اعمالشان خواهد رسانید».28
    خوشا به حال کسانی که در لشکر امام‌زمان باشند و جانشان را فدای امام خویش نمایند

امضاء

سکوت
    کسی که

11. تشكر

12. Top | #26

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

چرا آفتاب را فراموش می‌کنید؟

من به دیدار امام جواد(ع) رفته بودم و دوست داشتم از آن حضرت در مورد امام دوازدهم سؤلی بکنم. به او گفتم: آقای من! امام بعد از امام حسن عسکری چه کسی خواهد بود؟

ناگهان دیدم که امام جواد(ع) شروع به گریه کردن کرد. من خیلی تعجّب کردم، راز این گریه امام بر من مخفی بود. قطرات اشک از گونه امام جواد(ع) فرو می‌غلتید. لحظاتی گذشت و بعد از آن در جواب من چنین فرمود:

ــ ای پسر ابی دُلَف! بدان که امام دوازدهم، همان امام قائم است؟

ــ مولای من! چرا آن حضرت را «قائم» می‌نامند؟

ــ زیرا او کسی است که برای اجرای عدالت قیام می‌کند، او وقتی قیام می‌کند که گروه زیادی او را فراموش کرده‌اند. روزگاری فرا می‌رسد که مردم در امامت او شکّ می‌کنند زیرا او مدّتی طولانی از دیده‌ها پنهان می‌شود و کسی از او خبر ندارد.

ــ مردم در آن زمان چگونه خواهند بود؟

ــ شیعیان خوب ما منتظر ظهور خواهند بود و عدّه‌ای هم اعتقاد به مهدویّت را مسخره خواهند کرد. کسانی که وقت و زمانی را برای ظهور معیّن کنند، سخنانشان دروغ از آب در خواهد آمد. هر کس در امر ظهور عجله کند هلاک شده و از راه راست منحرف خواهد شد. فقط کسانی که تسلیم امر خدا هستند نجات پیدا خواهند کرد29.

امضاء

سکوت
    کسی که

13. تشكر

14. Top | #27

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

در آن کتاب چه خواندی که گریان شدی؟

نام من «سَدیر» است. من همراه با دوستانم از کوفه به مدینه آمدیم تا به دیدار امام صادق(ع) برویم. راه طولانی کوفه تا مدینه را به عشق دیدار امام خود پشت سر گذاشتیم. وقتی به مدینه رسیدیم اوّل به زیارت حرم پیامبر رفتیم و بعد از آن به سوی خانه امام صادق(ع) رهسپار شدیم. من وقتی وارد خانه آن حضرت شدم، منظره‌ای را دیدم که خیلی تعجّب کردم. دیدم که امام صادق روی زمین نشسته است و مشغول گریه است. من خودم قطرات اشک را دیدم که از صورت امام فرو می‌غلتید.
    ما سلام کردیم و جواب شنیدیم. بعد از آن دیدیم که امام چنین سخن می‌گوید:

آقای من! غیبت و دوری تو خواب را از چشم من ربوده است، کاسه صبرم را لبریز کرده است. من در دوری تو، دیگر آرام و قرار ندارم.

مولای من! غیبت تو غم‌ها را به دل من آورده است...

وقتی من این سخنان را از امام شنیدم، بسیار نگران شدم، خیال کردم مصیبت بزرگی بر امام وارد شده است! جلو رفتم و گفتم:
    ــ ای فرزند رسول خدا! چه شده است؟ چرا این‌گونه گریه می‌کنید؟

ــ امروز صبح کتابی را می‌خواندم که از حضرت علی(ع) به دست من رسیده است. در آن کتاب، حوادثی که تا روز قیامت در دنیا روی خواهد داد، آمده است.
    ــ آقای من! شما در آن کتاب چه خواندید که چنین نگران شدید؟

ــ در آن کتاب خواندم که امامِ قائم، مدّتی طولانی از دیده‌ها پنهان خواهد شد، در آن روزگار شیعیان ما امتحان خواهند شد و گروهی از آنها در امامت مهدی ما، به شکّ افتاده و دست از دین خود برخواهند داشت. وقتی من این حوادث را خواندم، غم و غصّه به دلم آمد و اشکم جاری شد.
    ــ آقای من! آیا می‌شود برای ما در مورد امامِ قائم سخنی بفرمایید؟

ــ بدانید که قائم ما شبیه چهار پیامبر خواهد بود.

ــ آن پیامبران کدامند؟

ــ موسی و عیسی و نوح و خضر؟

ــ شباهت مهدی به موسی چگونه است؟

ــ فرعون می‌دانست که حکومت او به دست موسی نابود خواهد شد امّا نمی‌دانست که موسی در کدام خانواده به دنیا خواهد آمد، برای همین دستور داد بیست هزار نوزاد از بنی‌اسرائیل را کشتند تا شاید بتواند موسی را نابود کند، امّا خداوند موسی را از شرّ فرعون نجات داد. دشمنان ما هم تلاش خواهند کرد تا قائم ما را به قتل برسانند، امّا آنان هرگز موفّق نخواهند شد.

ــ آقای من! شباهت مهدی به عیسی چیست؟

ــ مسیحیان بر این باور هستند که عیسی به دار آویخته شده و کشته شده است، ولی قرآن می‌گوید که او زنده است و هرگز دشمنان نتوانستند او را به قتل برسانند. آری! عیسی زنده است ولی الان از دیده‌ها پنهان می‌باشد. همین طور قائم ما هم از دیده‌ها پنهان خواهد شد. در آن روزگار، گروهی خواهند گفت که او اصلاً به دنیا نیامده است، گروه دیگر خواهند گفت که او مرده است!!

ــ آقای من! شباهت مهدی به نوح چگونه است؟

ــ مدّت زیادی نوح در میان قوم خودش بود و آنها را به سوی خدا دعوت می‌کرد و آنها قبول نمی‌کردند، تا آن زمان که خدا تصمیم گرفت عذاب را بر آنان نازل کند. در آن هنگام جبرئیل بر نوح نازل شد و هفت هسته درخت به نوح داد.
    ــ آن هسته‌ها برای چه بودند؟

ــ جبرئیل به نوح گفت که این هسته‌ها را در زمین بکارد، وقتی که این هسته‌ها تبدیل به درختان تنومندی شدند، عذاب کفّار فرا خواهد رسید. نوح این خبر را به یاران خود داد و همه خوشحال شدند، آنها سال‌ها صبر کردند تا آن هسته‌ها به درختان تنومندی تبدیل شدند.
    ــ آیا آن وقت عذاب بر کفّار نازل شد؟

ــ وقتی همه منتظر وعده خدا بودند جبرئیل نازل شد و به نوح دستور داد تا هسته آن درخت‌ها را بگیرد و آن را در زمین بکارد، هر وقت که این هسته‌های جدید تبدیل به درخت شدند عذاب کفّار نازل خواهد شد. وقتی نوح این سخن را به یاران خود گفت عدّه زیادی از آنان از دین برگشتند و با خود گفتند اگر نوح بر حق بود، هرگز چنین نمی‌شد.

ــ سرانجام چه شد؟

ــ خدا آن قدر یاران نوح را امتحان کرد تا عدّه کمی باقی ماندند، خدا هفت بار به نوح دستور داد تا هسته‌های جدید بکارد. خیلی‌ها از دین دست برداشتند و فقط هفتاد و دو نفر باقی ماندند.

ــ بعد از آن چه شد؟

ــ خدا آن وقت به نوح دستور داد تا مشغول ساختن کشتی شود و بعد از مدّتی طوفان، همه کفّار را نابود کرد. غیبت قائم ما هم آن قدر طول می‌کشد تا کسانی که اهل شکّ و تردید هستند از صف مؤنان و شیعیان ما جدا شوند.

ــ آقای من! شباهت مهدی به خضر چیست؟

ــ خدا می‌دانست که قائم ما، عمری طولانی خواهد داشت و غیبت او طولانی خواهد شد. برای همین به خضر هم عمری طولانی عنایت کرد تا شاهدی برای عمر طولانی قائم ما باشد.30

امضاء

سکوت
    کسی که

15. تشكر

16. Top | #28

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

در آن کتاب چه خواندی که گریان شدی؟

نام من «سَدیر» است. من همراه با دوستانم از کوفه به مدینه آمدیم تا به دیدار امام صادق(ع) برویم. راه طولانی کوفه تا مدینه را به عشق دیدار امام خود پشت سر گذاشتیم. وقتی به مدینه رسیدیم اوّل به زیارت حرم پیامبر رفتیم و بعد از آن به سوی خانه امام صادق(ع) رهسپار شدیم. من وقتی وارد خانه آن حضرت شدم، منظره‌ای را دیدم که خیلی تعجّب کردم. دیدم که امام صادق روی زمین نشسته است و مشغول گریه است. من خودم قطرات اشک را دیدم که از صورت امام فرو می‌غلتید.
    ما سلام کردیم و جواب شنیدیم. بعد از آن دیدیم که امام چنین سخن می‌گوید:
    آقای من! غیبت و دوری تو خواب را از چشم من ربوده است، کاسه صبرم را لبریز کرده است. من در دوری تو، دیگر آرام و قرار ندارم.
    مولای من! غیبت تو غم‌ها را به دل من آورده است...
    * * *
    وقتی من این سخنان را از امام شنیدم، بسیار نگران شدم، خیال کردم مصیبت بزرگی بر امام وارد شده است! جلو رفتم و گفتم:
    ــ ای فرزند رسول خدا! چه شده است؟ چرا این‌گونه گریه می‌کنید؟
    ــ امروز صبح کتابی را می‌خواندم که از حضرت علی(ع) به دست من رسیده است. در آن کتاب، حوادثی که تا روز قیامت در دنیا روی خواهد داد، آمده است.
    ــ آقای من! شما در آن کتاب چه خواندید که چنین نگران شدید؟
    ــ در آن کتاب خواندم که امامِ قائم، مدّتی طولانی از دیده‌ها پنهان خواهد شد، در آن روزگار شیعیان ما امتحان خواهند شد و گروهی از آنها در امامت مهدی ما، به شکّ افتاده و دست از دین خود برخواهند داشت. وقتی من این حوادث را خواندم، غم و غصّه به دلم آمد و اشکم جاری شد.
    ــ آقای من! آیا می‌شود برای ما در مورد امامِ قائم سخنی بفرمایید؟
    ــ بدانید که قائم ما شبیه چهار پیامبر خواهد بود.
    ــ آن پیامبران کدامند؟
    ــ موسی و عیسی و نوح و خضر؟
    ــ شباهت مهدی به موسی چگونه است؟
    ــ فرعون می‌دانست که حکومت او به دست موسی نابود خواهد شد امّا نمی‌دانست که موسی در کدام خانواده به دنیا خواهد آمد، برای همین دستور داد بیست هزار نوزاد از بنی‌اسرائیل را کشتند تا شاید بتواند موسی را نابود کند، امّا خداوند موسی را از شرّ فرعون نجات داد. دشمنان ما هم تلاش خواهند کرد تا قائم ما را به قتل برسانند، امّا آنان هرگز موفّق نخواهند شد.
    ــ آقای من! شباهت مهدی به عیسی چیست؟
    ــ مسیحیان بر این باور هستند که عیسی به دار آویخته شده و کشته شده است، ولی قرآن می‌گوید که او زنده است و هرگز دشمنان نتوانستند او را به قتل برسانند. آری! عیسی زنده است ولی الان از دیده‌ها پنهان می‌باشد. همین طور قائم ما هم از دیده‌ها پنهان خواهد شد. در آن روزگار، گروهی خواهند گفت که او اصلاً به دنیا نیامده است، گروه دیگر خواهند گفت که او مرده است!!
    ــ آقای من! شباهت مهدی به نوح چگونه است؟
    ــ مدّت زیادی نوح در میان قوم خودش بود و آنها را به سوی خدا دعوت می‌کرد و آنها قبول نمی‌کردند، تا آن زمان که خدا تصمیم گرفت عذاب را بر آنان نازل کند. در آن هنگام جبرئیل بر نوح نازل شد و هفت هسته درخت به نوح داد.
    ــ آن هسته‌ها برای چه بودند؟
    ــ جبرئیل به نوح گفت که این هسته‌ها را در زمین بکارد، وقتی که این هسته‌ها تبدیل به درختان تنومندی شدند، عذاب کفّار فرا خواهد رسید. نوح این خبر را به یاران خود داد و همه خوشحال شدند، آنها سال‌ها صبر کردند تا آن هسته‌ها به درختان تنومندی تبدیل شدند.
    ــ آیا آن وقت عذاب بر کفّار نازل شد؟
    ــ وقتی همه منتظر وعده خدا بودند جبرئیل نازل شد و به نوح دستور داد تا هسته آن درخت‌ها را بگیرد و آن را در زمین بکارد، هر وقت که این هسته‌های جدید تبدیل به درخت شدند عذاب کفّار نازل خواهد شد. وقتی نوح این سخن را به یاران خود گفت عدّه زیادی از آنان از دین برگشتند و با خود گفتند اگر نوح بر حق بود، هرگز چنین نمی‌شد.
    ــ سرانجام چه شد؟
    ــ خدا آن قدر یاران نوح را امتحان کرد تا عدّه کمی باقی ماندند، خدا هفت بار به نوح دستور داد تا هسته‌های جدید بکارد. خیلی‌ها از دین دست برداشتند و فقط هفتاد و دو نفر باقی ماندند.
    ــ بعد از آن چه شد؟
    ــ خدا آن وقت به نوح دستور داد تا مشغول ساختن کشتی شود و بعد از مدّتی طوفان، همه کفّار را نابود کرد. غیبت قائم ما هم آن قدر طول می‌کشد تا کسانی که اهل شکّ و تردید هستند از صف مؤنان و شیعیان ما جدا شوند.
    ــ آقای من! شباهت مهدی به خضر چیست؟
    ــ خدا می‌دانست که قائم ما، عمری طولانی خواهد داشت و غیبت او طولانی خواهد شد. برای همین به خضر هم عمری طولانی عنایت کرد تا شاهدی برای عمر طولانی قائم ما باشد.30

امضاء

سکوت
    کسی که

17. Top | #29

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

دعایی برای همه منتظران

دوست خوب من! اکنون می‌خواهم دعایی را برای شما بنویسم که نائب دومِ امام‌زمان در عصر «غیبت صُغری» آن را نقل کرده است:
    خدایا! مرا در راه اطاعت از امام خود موفّق بدار، همان امامی که او را از دیده‌ها پنهان نموده‌ای.

می‌دانم که امامِ من، منتظر فرمان توست تا به او دستور دهی و او ظهور کند.

خدایا! تو خود بهتر می‌دانی که چه موقع باید اجازه ظهور امام مرا بدهی، پس به من صبری عنایت کن تا در امر ظهور، عجله نکنم. خدایا! مرا در این امر ظهور، بردبار قرار بده تا نه تعجیل آن را بخواهم و نه تأخیر آن را!

خدایا! به تو پناه می‌برم از این که به حکمت تو اعتراض کنم و بگویم: «چرا امام‌زمان ظهور نمی‌کند؟».

خدایا! از تو می‌خواهم که مرا تسلیم حکمت خودت قرار دهی. آمین.31

دوست من! کمی در این دعا فکر و تأمل کن، ما در این دعا از خدا نمی‌خواهیم که دیگر مشتاق ظهور نباشیم، بلکه این دعا به ما می‌آموزد که از عجله کردن و اعتراض کردن به حکمت خدا دست برداریم. ما با تمام وجود برای ظهور دعا می‌کنیم، امّا اگر خداوند دعای ما را مستجاب نکرد هرگز به حکمت خدا اعتراض نمی‌کنیم

امضاء

سکوت
    کسی که

18. Top | #30

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,877
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

مادیگر خسته شده ایم

ــ ای موسی! ما تا کی باید زیر این همه ظلم و ستم باشیم؟ خدا کی می‌خواهد ما را از دست این همه ظلم‌ها و ستم‌ها نجات بدهد.
    ــ شما باید صد و هفتاد سال دیگر صبر کنید تا نجات دهنده شما بیاید و شما را از ظلم و ستم فرعونیان نجات بدهد.
    ــ ای موسی! ما طاقت نداریم این همه سال صبر کنیم. آیا راهی نیست که روزگار رهایی ما فرا برسد؟
    ــ تنها راه آن، دعا است. اگر از صمیم قلب از خدا بخواهید، او دعای شما را مستجاب خواهد کرد.
    ــ ما چهل روز دعا خواهیم کرد، گریه خواهیم نمود و از خدا نجات خود را خواهیم خواست.
    * * *
    بنی‌اسرائیل چهل روز به دعا و نیایش پرداختند، در آن موقع ظلم و ستم فرعون زیادتر شده بود، بنی‌اسرائیل با تمام وجود خدا را صدا زدند و از او خواستند تا روزگار رهایی و نجات آنها را فرا برساند.
    هنوز مدّت زیادی تا لحظه موعود باقی مانده است، آیا ممکن است خدا زودتر از آن لحظه موعود، بنی‌اسرائیل را نجات بدهد؟
    آری! برای خدا هر کاری ممکن است. او اراده می‌کند و لحظه رهایی بنی‌اسرائیل صد و هفتاد سال زودتر فرا می‌رسد!!
    و این‌گونه بود که خدا به موسی(ع) وحی کرد که لحظه رهایی فرا رسید، تو بنی‌اسرائیل را شبانه از مصر خارج کن و من به زودی زود فرعون و سپاه او را نابود خواهم کرد.

حکایتی را که برای شما نقل کردم حدیث امام صادق(ع) است، آن حضرت بعد از نقل این جریان، فرمود:
    دیدید که خدا چگونه دعای بنی‌اسرائیل را مستجاب کرد و حدود نیمی از روزگار رنج و عذاب آنها، کم کرد؟ اگر شیعیانِ ما هم با تمام وجود، ظهور قائمِ ما را از خدا طلب کنند، خدا دعای آنها را مستجاب می‌کند و ظهور را خیلی زودتر فرا می‌رساند32

امضاء

سکوت
    کسی که

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع