نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شکارچی تانکهای عراقی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,481
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شکارچی تانکهای عراقی

تبریز- ایرنا-طراوت، شادابی، روحیه بالا و تیزبینی خصوصیاتی است که در نخستین دیدار با شکارچی معروف تانک های بعثی در هشت سال دفاع مقدس می توان برشمرد، کسی که هنوز هم که از جنگ صحبت می کند با حرارت حرف می زند همچون آتش موشک های تاو. صحبت از ˈحسنعلی ابراهیمی سعیدˈ سروان بازنشسته نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی است، کسی که به گفته خودش هفت سال و 10 ماه و 26 روز درجنگ ایران و عراق حضور داشته و تمام این روزها وشب ها را درخطوط مقدم از کیان میهن اسلامی دفاع کرده است.

این رزمنده می تواند قهرمان جنگ ایران و عراق لقب گیرد، چرا که 65 دستگاه تانک ارتش بعث عراق را مورد هدف قرار داده و هنوز هم از آن به عنوان افتخار ارتش، آذربایجان و لشکر زرهی 92 اهواز یاد می کند. بسیار شیرین، رسا و دقیق و محکم صحبت می کند و اگر رشته کلام را دست بگیرد، هیچگاه نمی خواهی این رشته قطع شود، بحث جنگ، دست به دست شدن چندباره جاده اهواز - خرمشهر، جان فشانی ارتشیان و سپاهیان و از همه مهمتر غیرت ایرانی مسایلی است که در گفت و گوی چند دقیقه ای سروان ابراهیمی سعید با ایرنا اتفاق افتاد.

شکارچی تانک های عراقی با بیان اینکه از لحظه اول جنگ تا پایان آن در مناطق مختلف عملیاتی جنوب کشور حضور داشته است، می گوید: من نخستین نفری بودم که در جنگ خونین جنوب و منطقه دارخوین از پل با نفربر زرهی رد شدم تا زمینه برای استقرار فرماندهان عملیات بیت المقدس مهیا شود.

ابراهیمی سعید اضافه می کند: این عملیات که منجر به فتح خرمشهر شد، از دهم اردیبهشت 1361 شروع شد تا انکه سوم خرداد تمام شهر به تصرف نیروهای ایرانی درآمد.

وی ادامه می دهد: خاطرات زیادی از دوران دفاع مقدس دارم اما مهمترین آن به زمانی بر می گردد که در همان عملیات با موشک تاو یک دستگاه تانک عراقی را منهدم کردم، اما پس از لحظاتی دیدم چند نفر به سمت ما از سمت عراقی ها حرکت می کنند، بلافاصله آماده شدم شلیک کنم که به دستور فرماندهان از این کار منع شدم.

ابراهیمی سعید اضافه می کند: وقتی آن چند نفر نزدیک شدند متوجه شدیم از نیروهای ایرانی هستند که آمدند دست های مرا بوسیدند و اظهارکردند در داخل آن تانک سه نفر سرباز عراقی بودند که دو نفرشان در دم به هلاکت رسیدند اما سرنوشت نفر سوم برایم بسیار جالب بود. وی می گوید: نفر سوم عراقی پیش از اصابت موشک تاو، عکس امام خمینی که به روی قرآن رزمندگان بود هر دو را پاره کرده بود که بلافاصله چند دقیقه پس از آن به هلاکت رسید اما در حالی که سوخته بود با نعره های بلند جان می سپرد.

سروان ابراهیمی سعید، حضور در دشت عباس و رشادت های بی نظیر رزمندگان اسلام به ویژه لشکر 92 زرهی اهواز را مورد اشاره قرار می دهد و می گوید: در حالی که 500 تانک دشمن و نفربر در غرب دزفول به سمت اندیمشک و شوش حرکت می کردند، مقاومت جانانه ای با سه نفر مقابل آنها صورت دادیم و با شدیدترین آتش اجازه ورود آنها به اندیمشک را ندادیم چون در صورت تصرف این شهر، اهواز سقوط می کرد. وی ادامه می دهد: سربازانی که از دشمن در این درگیری ها اسیر شده بودند اعلام می کردند ما تصور می کردیم در سمت ایران حداقل یک تیپ و یگان توپخانه ایستاده است. جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه 65 تانک دشمن را در طول هشت سال منهدم کرده است، اظهار می کند: من در این زمینه نفر دوم ایران هستم و نفر اول سروان بازنشسته ارتش ˈ مختار کوشکی ˈ است که 71 تانک دشمن بعثی را منهدم کرده است. ابراهیمی سعید، از آزادی خرمشهر قهرمان به عنوانی یکی از شیرین ترین خاطرات دوران حضورش در جنگ یاد می کند و می گوید: به واقع روز سوم خرداد روزی است که هرگز از خاطر من و البته ملت ایران محو نخواهد شد چرا که دشمن هرگز با توجه به اوضاع داخلی ایران تصور نمی کرد خرمشهر را از دست بدهد.

وی با بیان اینکه دقیقه به دقیقه جنگ 23 روزه آزادسازی خرمشهر را به خاطر دارد، می افزاید، نخستین تانکی که در این عملیات منهدم کردم یک تانک پیشرفته پی ام پی 2 بود که با موشک تاو هدف گرفتم.

سروان ابراهیمی سعید رزمنده قهرمان و یکی از فاتحان خرمشهر از خطه قهرمان پرور تبریز است که هم اکنون در آستانه ورود به 55 سالگی است و دارای سه دختر و یک پسر و چهار نوه است.

منبع:::
    امضاء

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع