صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 61

موضوع: داستانهایی از انوار آسمانی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

parbane داستانهایی از انوار آسمانی

مقدمه

الحمد لله رب العالمین خالق السموات و الارضین باعث الانبیاء و المرسلین و الصلوه و السلام علی اشرف مخلوقاته خاتم النبیین ابالقاسم محمد و علی اهبیته الطیبیین الطاهرین سیما ابن عمه علی بن ابیطالب و علی فاطمه و علی فاطمه الصدیقه و علی الحسن و الحسین و علی علی ابن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و الحسن بن علی و قائم المنتظر المهدی عجل الله تعاله فرجه الشریف و روحی و الارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین الی قیام یوم الدین .
    وجود مقدس سید العالمین محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و اهل بیت گرامیش تنها در گرانقدر عالم و مصباح روشنگر و هدایت انسانهاست ، و تنها صراط النجاه و صراط مستقیم عالم هستی است و هر کس به آنها متمسک گردید و رستگار شد و هر که روی گرداند در ظلمت و گمراهی بماند .
    خداوند وجود مقدس اهل بیت را هرچند از نوع بشر قرار داد لیکن هر گونه آلودگی را از آنان دور گردانید و در قرآن عظیم فرمود :
    انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل
    البیت و یطهرکم تطهیرا (1)
    و این اراده خداوندی است که نه تنها آلودگی در وجود ایشان نمی باشد بلکه از هر پلیدی آنها را مصون و پاک داشت و ایشان را برای هدایت بشر برگزید و به وجود مقدس آن بزرگواران کراماتی را عنایت فرمود تا نشانه ای باشد برای کافران و آیه ای باشد برای اطمینان طلب مؤ من .
    زندگی اسرار و مملو از خدا و خدا گونگی در وجود مقدس معصومین علیهم السلام صراط مستقیمی است برای قرب الی الله . و ما شیعیان و پیروان اهل بیت گرام مفتخریم به پیروی و اطاعت محض از قرآن و رسول خدا و اهل بیت طاهرین و همین بس که با این محبت اجر رسالت سید البشر را ادا کرده ایم که خداوند کریم در قرآن فرمود : قل لا اسئلکم علیه اجرا الاموده فی القربی (2) (به مردم بگو که از شما هیچ اجری و مزدی نمی خواهیم مگر محبت اهل بیت و نزدیکانم ) .
    بنابراین ای شیعیان و پیروان رسول خدا و ائمه معصومین بدانید که هیچ چیز کسب نمی کنید مگر با معرفت اهل بیت علیهم السلام و شناخت ایشان بر شما واجب است باید در رفتار و گفتار و زندگی ائمه معصومین مطالعه و تحقیق بنمائید و ایشان را خوب بشناسید و بدانید راه نجات را از چه طریق به شما نشان می دهند و آن راه را بشناسید . کما اینکه معصوم علیه السلام فرمود : من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه . هر کس بمیرد و امام زمان خویش را نشناسد مانند
    آن است که در جاهلیت مرده است . پس بنابراین هر چه در این دریای بزرگ و مواج اهل بیت غور نمایم ، لازم است و باید از کلمات عالمانه و گهربار ایشان برای زندگانی دنیا و آخرت خویش توشه برداریم . و دعا کنیم که خداوند در دنیا و آخرت ما را از قرآن و اهل بیت جدا مفرماید .
    آمین یا رب العالمین .
    سید طه موسی هشترودی قم المدسه ، دقعده

امضاء

2. تشكرها 2

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(1) مزد خواستن حضرت ابراهیم و دیدنش ملکوت آسمانها و زمین

در کتاب جواهر السنیه از حضرت امام صادق علیه السلام روایت است که فرمود در شبی از شبهای ظلمانی که هفت ساعت از شب گذشته بود حضرت ابراهیم علی نبیا و اله و علیه السلام از خانه اش بیرون آمده متوجه درگاه الهی شد عرض کرد پروردگارا برای تو یک بیت و هفتاد مسجد بنا کرده ام ، از جانب پروردگار به ابراهیم ندا رسید که مزد تو در نزد من است ، ابراهیم به طرف آسمان و زمین و مشرق و مغرب و زیر پا نظر انداخت چیزی ندید بار دیگر همان سخن را عرض کرد باز همان جواب را شنید عرض کرد خدایا مزد من چیزی نرسید پس ندا رسید که یا ابراهیم آیا شکم گرسنه ای از شیعیان علی را سیر کرده ای یا عورت یا بدن برهنه ای را از ایشان پوشانیده ای که زیادی مزد می طلبی ابراهیم علیه السلام عرض کرد پروردگارا آیا علی به وجود آمده یا بعد از این موجود خواهد شد ندا رسید که بعد از این از ممکن غیب پا به مملکت وجود خواهد گذاشت یا ابراهیم آیا
    می خواهی که علی را ببینی عرض کرد نعم یا رب پس حق تعالی رفع حجابها از پیش چشم او نمود سرادق عرش به نظرش درآمد و همین است که خداوند در کلام خود می فرماید : (( و کذالک نری ابراهیم ملکوت السموات و الارض )) همچنین است که نمودیم به ابراهیم ملکوت آنها و زمینها راحضرت ابراهیم قندیل بزرگی از قندیلهای عرش را دید عرض کرد الهی این چند قندیل است حق تعالی فرمود در این قندیل روح حبیب من محمد صلی الله علیه و آله است پس عرض کرد این قندیل دیگر چیست ؟ فرمود که در این روح علی بن ابیطالب است علیه السلام است عرض کرد این قندیل دیگر چیست که بعد از آن است خطاب رسید که در آن روح فاطمه زهرا علیها السلام دختر سید انبیاء المصطفی صلی الله علیه و آله است عرض کرد این دو قندیل دیگر چیست ؟ خطاب رسید که در آن روح حسن و حسین علیه السلام که اولاد گرامی ایشانند ، عرض کرد این قندیل دیگر که بعد از ایشان است چیست ؟ خطاب آمد که در آن ارواح نه گانه فرزندان محمد و علی است پس عرض کرد : (( ما هذه القنادیل المشبکه التی لایعلم عددها غیرک )) یعنی این قندیلهای مشبکه بسیار که عدد آنها را کسی غیر از تو نمی داند چیست ؟ خطاب رسید که در اینها ارواح بندگان صالح از شیعه های علی هستند ابراهیم عرض کرد که خدا مرا از شیعیان علی گردان و این است که خدای تعالی می فرماید : (( و ان
    من شیعته لابراهیم )) یعنی از جمله شیعه علی هر آینه ابراهیم است (

امضاء

5. تشكرها 2

6. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(2) در احوال جوانی که در حالت احتضار مورد عاق مادرش بود

در حدیث است که جوانی در حالت احتضار بود و حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله در نزدش تشریف داشت ، فرمود : بگو لااله الالله جوان قادر به سخن گفتن نبود .
    حضرت از حضار سوال کرد که این جوان چه گناهی دارد که زبانش بسته شده است ؟ گفتند : عاق مادرش است ، حضرت مادرش را احضار نمود ، و به او فرمود : پسرت را حلال کن !
    زن عرض کرد : پدر و مادرم فدایت باد چطور حلالش کنم ، که زده چشم مرا کور کرده ! او را حلال نمی کنم ، حضرت فرمود : آیا راضی می شوی پسرت را در آتش بسوزانند؟ عرض کرد : نه یا رسول الله !
    سپس حلالش کرد ، بعد جواب لب گشوده و کلمه لااله الاالله را به تلقین حضرت گفته و جانش را تسلیم کرد(4

امضاء

7. تشكرها 2

8. Top | #4

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(3) مسلمان شدن صیاد یهودی به کرامت پیغمبر صلی الله علیه و آله

در کتاب تحفه الذاکرین کرمانشاهی و کنزالغرائب مسطور است که ام السلمه روایت کرده ، که روزی خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله از صحرایی می گذشت ناگاه از کنار دشت آوازی بلند شد ، و آن حضرت به اطراف ملاحظه کرد! و کسی را ندید .
    بار دیگر فریادی شنید و ملتفت نگردید ، دفعه سوم حضرت احمد مختار نظر با محبت خویش را گشاده و چشمش به آهوی پا بسته ای افتاد که کرد : یا رسول الله این یهودی مرا صید کرد و دو فرزند شیرخواره در پس این کوه دارم که آنها را شیر نداده ام ، خیلی نگران آنها هستم ، میخواهم ، بروم که کودکانم را
    سیر کنم ! و باز مراجعت نمایم ، حضرت فرمود : البته مراجعت خواهی کرد ، عرض کرد : بلی ، اگر چنانکه گفتم خلافی واقع شود و تاءخیر نمایم ، خداوند مرا مانند جماعت عشار عذاب کند ، حضرت ضامن شد و آهو رفت و بعد از زمانی در موعد مقرر دید آهو با دو بره اش آمدند ، هرسه به پابوسی آن بزرگوار شرفیاب شدند ، صیاد یهودی از مشاهده این معجزه به دیدن شریف اسلام مشرف شد و برای رضای خاطر شریف حضرت رسول صلی الله علیه و آله آن آهو را آزاد کرد .
    آهو با دو بره اش حضرت رسول صلی الله علیه و آله را دعا و ثنا کرده خواستند بروند جناب رسول خدا برای نشان آزادی زنجیری به قرار طوق به گردن آهوان بست یعنی این آهو منسوب به رسول خدا صلی الله علیه و آله است و آزاد کرده آن بزرگوار است پس هر کسی که آن نشان را میدید احترام رسول خدا صلی الله علیه و آله را مراعات کرده آن آهو را صید نکرده و زخمی به آنها وارد نمی ساخت کانه گوشت آن به مردم حرام شده بود .
    آه آه صد هزار آه نمی دانم که آهوان حرم سرای نبوت و ولایت را چرا در صحرای کربلا صیادان بی رحم کوفه و شام به جراحات شمشیر و تیر جفا تشنه و گرسنه صید کرده بعضی را کشتند و بخری را اسیر و دستگیر در بیابانها و صحراها و بازارها با هزار ظلم و ستم می گردانیدند ، و به این ظلمها اکتفا نکرده
    قلب مبارک حضرت رسول صلی الله علیه و آله را شکسته به مجلس ابن زیاد ملعون در کوفه و به مجلس چون یزید پلیدی در شام شوم کشیده و چه مصیبتها به آن دست بستگان وارد آوردند . الا لعنه الله علی القوم الظالمین (5) .

امضاء

9. تشكرها 2

10. Top | #5

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(4) آب خواستن امام حسن علیه السلام و امام حسین از جدشان

در کتاب مفتاح الجنه مرویست که روزی حضرت رسول صلی الله علیه و آله در حجره خود نشسته بود ، و حسنین علیهما السلام در خدمت آن حضرت بودند ، و آن جناب به دیدن آن بزرگواران مسرور بود ، که نامگاه امام حسن علیه السلام از جد بزرگوار خود آب طلبیده حضرت به درون حجره نظر انداخت کسی را ندید .
    پس از جای خود برخاسته جام را پر از آب کرد می خواست که به امام حسن علیه السلام بدهد ، امام حسین علیه السلام عرض کرد : یا جداه اناعطشان ، حضرت رسول صلی الله علیه و آله متفکر شد ، که در میان دو نور دیده چه کند اگر آب را به امام حسن علیه السلام بدهد امام حسین علیه السلام محزون می شود و اگر به امام حسین علیه السلام بدهد ، امام حسن علیه السلام محزون می شود .
    در این فکر بود که ناگاه از عقب سرش دستی با جام پر از آب از بیرون حجره دراز گردید ، و عطر آن آب ، حجره را ، معطر گردانیده و به امام حسین علیه السلام داد .
    و رسول خدا صلی الله علیه و آله از دیدن آن خوشحال شده آب درون را به امام حسن علیه السلام داد و در
    آن حال ، جبرئیل به حجره ، داخل شد ، رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود : یا جبرئیل کجا بودی ؟ عرض کرد : در سدره المنتهی بودم که از جانب پروردگار عالم به من وحی رسید که خود را به بهشت برسان ، و یک جام آب از آب سلسبیل پر کرده برای حسین ببر ، او را از انتظار بیرون بیاور ، مبادا! دل مبارک حسین علیه السلام آزرده گردد(

امضاء

11. تشكرها 2

12. Top | #6

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(5) دعا کردن حضرت رسول و شفیع نمودنش ، حضرت امیر را به درگاه خدا برای امت عاصی

در کتاب مفتاح الجنه از عایشه مرویست که شبی حضرت رسول صلی الله علیه و آله در حجره من بود ، در اثنای شب بیدار شدم ، دیدم که حضرت در رختخواب نیست ، برخاستم ، و حجره را ملاحظه کردم
    در حجره نبود ، بیرون آمدم ، و سایر حجرات را گشتم ، در هیچ یک نیافتم ، تشویش و اضطراب بر من غالب شد که مبادا امری واقع شده پس بر پشت بام بر آمدم ، دیدم در آنجا با پروردگار مناجات میکند من در گوشه ای پنهان شدم تا که ببینم در مناجات چه می گوید .
    شنیدم که می گفت :
    الهی اسئلک بخیر خلقک علی بن ابیطالب ان تغفر امه محمد صلی الله علیه و آله
    یعنی خدا سوال می کنم از تو به بهترین خلایق تو علی بن ابیطالب که امت محمد را بیامرزی
    الهی انشرک با حب الناس الیک علی بن ابیطالب ان ترحم عصاه امتی
    یعنی خدا یا قسم می دهم تو را به محبوبترین بندگان تو علی بن ابیطالب که بر گنهکاران امت من رحم کنی .
    و
    من مدت طویلی مکث کردم و دیدم حضرت رسول صلی الله علیه و آله در این مدت خدا را به علی قسم میداد ، که امت او را ببخشید ، من چون این حالت را مشاهده کردم نزدیک رفتم حضرت مرا دید فرمود :
    ای عایشه کجا بودی ؟ عرض کردم که چون شما را در رختخواب ندیدم خوف کردم که مبادا خدای نکرده امری روی داده باشد ، بنابراین در صدد تفحص شده بر پشت بام آمدم ، حضرت فرمود : ای عایشه به حجره خود مراجعت کن ! عرض کردم :
    یا رسول الله سوالی دارم فرمود : بگو گفتم : (( الیس الله الملائکه المقربون )) آیا برای خدا ملائکه مقرب نیستند ، فرمود : بلی ! گفتم : آیا تو آقای انبیای مرسلین نیستی ؟ فرمود : بلی !مقصود خود را بگو گفتم : با وجود این که خدا فرشتگان مقرب و پیغمبران مرسل و مثل تو پیغمبری دارد ، پس چرا خدا را به علی بن ابیطالب قسم می دهی ؟ حضرت فرمود :
    وقتیکه به پشت بام آمدم که عاصیان امت را دعا کنم نظر به ملکوت کردم و بر جمیع مقربان درگاه الهی مطلع شدم ، و به قدر و مرتبه هر یک در نزد خدا علم بهم رسانیدم ، مرتبه هیچ یک از ایشان را بالاتر از مرتبه علی علیه السلام ندیده و نیافتم ! و به خدا قسم که اگر مطلع به بهتر از علی می شدم خدا را به او قسم می دادم (7

امضاء

13. تشكرها 2

14. Top | #7

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(6) پخته نشدن ماهی در آتش به برکت صلوات

در کتاب مفتاح الجنه مرویست که در زمان حضرت رسول صلی الله علیه و آله شخصی ماهی مرده ای را از بازار گرفته به خانه اش آورده و با زن آتش افروخته و ماهی را بر روی آتش انداختند ، تا کباب شود .
    آتش بر ماهی تاءثیر نکرد! و اصلا از ماهی به قدر ذره ای نسوخت تا یک ساعت ماهی را روی آتش گذاشتند ، مطلقا نه سوخت و نه پخته شد مرد و زن در کار ماهی تعجب کردند ، و حیران ماندند ، آخر آن شخص ماهی را به دستمال بسته به خدمت حضرت رسول صلی الله علیه و آله ماجرا را عرض کرد .
    حضرت به آن ماهی خطاب فرمود : که به چه سبب آتش به تو تاءثیر نمی کند؟ و تو را کباب نمی کند؟ ماهی به قدرت الهی و معجزه رسالت پناهی به زبان فصیح به تکلم درآمده و گفت :
    یا رسول الله از برکت تو و آل تو آتش مرا نمی سوزاند به جهت این که در فلان دریا بودم روزی یک کشتی از دریا می گذشت ، شخصی در میان کشتی بر تو و عترت تو صلوات می فرستاد ، و من نیز بر تو و اولاد تو صلوات فرستادم ، چنانکه از آن شخص یاد گرفتم ، پس از جانب حق تعالی به من ندا رسید که جسد تو بر آتش حرام شد و آتش بر تو تاءثیر نخواهد کرد (

امضاء

15. تشكرها 2

16. Top | #8

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(7) درآمدن زنبوری نزد رسول و علت شیرینی عسلش

در کتاب امالی روایت شده که روزی حضرت سید عالم صلی الله علیه و آله در سایه نخلی نشسته بود ، و حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام در خدمت
    آن حضرت بود .
    که ناگاه زنبوری بیامد و مثل پروانه به گرد سر آن حضرت گردید و با زبان خود با رسول خدا صلی الله علیه و آله تکلم می کرد و حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام آستین مبارک خود را می افشاند که زنبور از آن حضرت دور شود ، و حضرت رسول صلی الله علیه و آله تبسم می کرد تا این که فرمود :
    یا علی می دانی که این زنبور چه می گوید یا نه ؟ مراد این زنبور آن است که ما را مهمان کند ، می گوید : در فلان موضع قدری شهد نهاده ام امیرالمؤ منین علیه السلام را بفرما تا بیاورد عذر خواهی بسیار می نماید که سلیمان پیغمبر را مور ضعیفی به پای ملخی مهمان نمود اگر زنبور بی نوایی خواجه دو سرا ، را به قدری عسل مهمان کند عیب نخواهد داشت .
    خلاصه امیرالمؤ منین علیه السلام به فرموده رسول رب العالمین آن عسل را حاضر نموده میل فرمودند ، پس حضرت رسول صلی الله علیه و آله از همان زنبور احوال پرسید که خوراک شما از شکوفه تلخ بیش نیست چگونه می شود؟ که در اندرون شما شهد شیرین می شود و عرض کرد : یا رسول الله هر گاه قدری شکوفه به درون ما داخل می شود فی الحال الهام اللهی می شود که سه مرتبه به جانب شما صلوات می فرستیم و به سبب صلوات آن شکوفه تلخ در شکم ما شهد شیرین می گردد(

امضاء

17. تشكرها 2

18. Top | #9

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(8) از برکت صلوات

در کتاب ریاض الاذهان آورده اند ، که زنی دختر خود را بعد
    از مردن در خواب دید که به عقاب الیم گرفتار است ، بیدار گشته ناله و زاری بسیار کرد ، بعد از یک شبانه روز دیگر ، نیز او را در خواب دید ، که خوش و شادان و در روضه رضوان می خرامید ، پرسید : که ای دختر چه حال بود که یک وقت تو را در خواب دیدم در عذاب و شدت بودی و امروز در فراهت و راحت هستی ، دختر گفت : ای مادر به جهت جرایم خود ، در عذاب بودم اما در این روزها مؤ منی صالح بر قبرستان ما گذر نموده و چند مرتبه صلوات ذکر کرد و ثوابش را به اهل قبور بخشید ، حق تعالی به برکت صلواتها عذاب را از اهل قبور برداشت و به نعمت و سرور مبدل فرمود(

امضاء

19. تشكرها 2

20. Top | #10

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(9)رسیدن فرشته ای به مقام خود از برکت صلوات

در اکثر کتب معتبره و مفتاح الجنه مرویست که روزی جبرئیل به خدمت حضرت رسول صلی الله علیه و آله آمده عرض کرد : یا رسول الله امر عجیب و غریبی مشاهده کرده ام و آن این است که در وقت نزول ، گذرم از کوه قاف افتاد ناله سوزناکی شنیدم جلوتر رفتم فرشته ای را دیدم که پیش از این ، همین فرشته را در آسمان با جلال و عظمت دیده بودم ، که بالای تختی از نور می نشست و هفتاد هزار نفر از ملائکه در حضورش صف بسته می ایستادند ، و چون نفس می کشید از نفس او ملائکه خلق می شدند .

پس این فرشته را دیدم با دل خسته و بالهای شکسته بر زمین افتاده چون

سبش را پرسیدم گفت : در شب معراج من در تخت خود نشسته بودم که حضرت رسول صلی الله علیه و آله بر من گذشت و من تعظیم لایق و تکریم شایسته برای مقدم شریفش به عمل نیاوردم ، بنابراین به این عقوبت گرفتار شدم و از بلندی افلاک به پستی خاک افتادم پس ای جبرئیل الان توشفیع باش و خلاصی مرا از درگاه الهی بخواه .
    پس من با تضرع و زاری بسیار از درگاه الهی مسئلت عفو و مغفرت او را نمودم تا آنکه خطاب مستطاب را به او گفتم و او بر جناب شما از روی اخلاص صلوات فرستاد ، و فی الحال بالهای اقبال او از برکت صلوات فرستادن بر جناب شما ، روئیده و از پستی خاک به بلندی افلاک و به مقام قرب خود رسید (

امضاء

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)