صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: همسر دوست داشتنی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ghalb.. همسر دوست داشتنی

همسر دوست داشتنی

مهدی خدامیان آرامی

امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مقدمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِیمِ

آیا شما برای بهتر زندگی کردن، برنامه‌ای دارید؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توانید محیط خانه خود را از عشق و صمیمیّت پر کنید؟
    آیا تا به حال، به این نتیجه رسیده‌اید که همه ما نیازمند آموزش در زمینه زندگی زناشویی هستیم؟
    خواهرم !
    آیا اتاق تنهایی شوهر خود را می‌شناسید؟ هنگامی که شریک زندگیتان از شما فاصله می‌گیرد به چه فکر می‌کنید؟
    آیا خواهان کمال معنوی هستید؟ آیا می‌خواهید خدا به شما نظر مرحمت بکند؟ آیا دوست دارید ثواب هزار شهید را داشته باشید؟
    برادرم !
    آیا می‌دانید همسر شما چگونه به شما امتیاز می‌دهد؟ آیا می‌دانید که شریک زندگی شما نیاز به سخن گفتن دارد؟ وقتی همسر شما در حالت یأس قرار می‌گیرد چه می‌کنید؟ آیا خیر دنیا و آخرت را می‌خواهید؟
    این کتاب را برای همه مردان و زنانی نوشته‌ام که می‌خواهند در زندگی زناشویی خویش شاهد عشق و صمیمیّت بیشتری باشند.
    من تلاش کرده‌ام که با نگاهی نو به آموزه‌های دینی در شناخت بهتر زندگی زناشویی به شما کمکی کرده باشم.
    این کتاب در دو فصل تنظیم شده است، آقایان با خواندن فصل اوّل، می‌توانند مرد بهتری برای همسرشان باشند و همچنین خانم‌ها با خواندن فصل دوم می‌توانند زن بهتری برای شوهرشان باشند.
    البتّه از همه برادران و خواهرانم می‌خواهم که هر دو فصل کتاب را بخوانند زیرا فقط در این صورت است که به علّت نوشتن این کتاب پی‌می‌برید.
    این کتاب را به همسر خوب خود، اهدا می‌کنم زیرا که او برای موفقیت من فداکاری بسیاری نموده است.
    مهدی خدّامیان آرانی
    قم، خرداد 1386

امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فصل اوّل: بهترین مرد دنیا

من دیگر «خسته نباشید» نمی‌گویم !
    صبح شده است و باید هر چه زودتر به محل کار خود بروی.
    با خانواده خود خداحافظی می‌کنی و سوار تاکسی می‌شوی.
    به راننده سلام می‌کنی و به او می‌گویی: خسته نباشید !
    و وقتی که به اداره خود می‌رسی با همکارانت رو برو می‌شوی به آنان سلام کرده و دست می‌دهی و باز می‌گویی: خسته نباشید !
    ما عادت کرده‌ایم به هر کسی که به کاری مشغول است، «خسته نباشید» می‌گوییم.
    این کار پسندیده‌ای است که ما احساسات خوب خود را نسبت به دیگران به زبان آوریم.
    ولی من به راننده و همکار و دیگران، «خسته نباشید» نمی‌گویم !
    حتما تعجّب می‌کنی !
    من به جای «خسته نباشید» چنین می‌گویم: «عبادتت قبول !»
    شاید بگویی که چرا داخل تاکسی و اداره را با مسجد و محراب اشتباه گرفته‌ای؟
    آری، حق داری که چنین بگویی !
    از آن زمانی که ما عبادت را فقط نماز و روزه دانستیم، از آن زمانی که از دین واقعی دور شدیم، از آن زمانی که عرفان و معنویت را فقط در گوشه خلوت و انزوا جستجو کردیم، دیگر از کمال و سعادت راستین فاصله گرفتیم و از اسلام واقعی دور شدیم.
    اگر شما در حال کار کردن هستید من با صدای بلند به شما می‌گویم:
    ای رزمنده راه خدا !
    ای مجاهد !
    تو داری در راه خدا جهاد می‌کنی !
    آیا شنیده‌ای که امام صادق(ع) فرمود: «هر آن کس که برای مهیا کردن مخارجِ خانواده خود تلاش کند همانند رزمندگان می‌باشد و خدا همان ثوابی را به او می‌دهد که به رزمندگان می‌دهد».1
    مگر نمی‌دانی که یک روز جهاد در راه خدا بالاتر از چهل سال عبادت است.2
    هر روزی که برای خوشبختی همسر و فرزندت به سر کار می‌روی و عرق می‌ریزی، به اندازه چهل سال عبادت به خدا نزدیک شده‌ای.
    برادرم !
    اگر خداوند بر شما واجب کرده است که برای خرج زن و بچه خود تلاش کنی، باید بدانی که خدا برای این کار تو ثواب بزرگی قرار داده است.
    آری، خداوند می‌داند که تو با عشق به سعادت خانواده‌ات تلاش می‌کنی، پس همان ثوابی را که به رزمندگان حقیقی می‌دهد به تو هم عنایت می‌کند.
    حالا که این را دانستی از تو خواهشی دارم:
    هر وقت که به سوی خانه باز می‌گردی این نکته را به خود یاد آوری کن که تو با خدا معامله کرده‌ای و خدا در مقابل یک روز کار کردن، ثواب چهل سال عبادت به شما داده است !
    پس حواست جمع باشد مبادا عبادت خود را خراب کنی !
    حالا که می‌خواهی وارد خانه شوی مبادا خستگی خود را به رخ زن و بچه‌ات بکشی !
    همسرت منتظر توست !
    باید با روی گشاده وارد خانه شوی، اکنون از عبادت‌گاه چهل ساله می‌آیی، از مهمانی خدا می‌آیی !
    چهل سال، عبادت، روح شما را با صفا کرده است و اکنون به خدا نزدیک‌تر شده‌ای !
    آیا باور کرده‌ای که با کوله باری از چهل سال عبادت می‌خواهی وارد خانه شوی؟
    حالا می‌خواهم مقداری فکر کنی !
    اگر خدای ناکرده سختی کار خود را به رخ همسرت بکشی غیر از اینکه او را آزرده می‌کنی عبادت خود را هم از بین می‌بری !
    اکنون نزدیک درِ خانه یک لحظه بایست، و لبخندی بر لب‌های خود بنشان !
    یار مهربانت، همسر عزیزت چشم به راه توست، او محتاج لبخند توست، این بهترین هدیه تو به اوست.

امضاء

5. Top | #4

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آیا خواهی ثواب حج و عمره به تو بدهند ؟

وقتی به مکّه برای زیارت خانه خدا می‌روی مهمان خدا می‌شوی و چون با لباس احرام بر دور کعبه طواف می‌کنی قلب خویش را صفا می‌دهی و پاکِ پاک می‌شوی.
    آیا می‌دانی که پیامبر(ص) ارزش یک سفر عمره رابالاتر از دنیا و هر آنچه در دنیا است می‌داند و آن را مایه پاک شدن از همه گناهان معرفی می‌کند.3
    حتما می‌گویی: معلوم نیست چه موقعی خداوند توفیق آن دهد که به مکّه سفر کنم.
    آیا دوست داری تا من کاری را یاد شما بدهم که ثواب حج و عمره داشته باشد؟
    پیشنهاد من زیاد سخت نیست و داخل خانه خودت می‌توانی آن را انجام بدهی !
    لازم نیست جایی بروی، همین الآن می‌توانی به ثواب حج و عمره برسی !
    حتما مایل شدی بدانی که آن چه کاری است.
    برادرم !
    یک لحظه کتاب را کنار بگذار و نگاهی به اطراف خود بینداز !
    جارو برقی به تو چشمک می‌زند !
    از تو می‌خواهم تا خانه را جارو کنی !
    من از تو می‌خواهم حساب کنی وقتی خانه را جارو می‌کنی چند قدم بر می‌داری !
    حتما می‌گویی: آقای نویسنده، ما جارو کردن را به خاطر این که دلت نشکند قبول کردیم، دیگر دست بردار، چه کسی حوصله دارد حساب کند که برای جارو کردن اتاق چند قدم بر می‌دارد؟
    شما نمی‌دانی که من می‌خواهم بدانم خداوند به شما ثواب چند حج و عمره می‌دهد؟
    پیامبر(ص) فرمود: «هر کس که به خانواده خود خدمت کند به عدد هر قدمی که بر می‌دارد، خداوند به او ثواب حج و عمره می‌دهد».4
    می‌بینم که با عشق طواف کعبه، خانه را جارو می‌کنی !
    به راستی ما چه دین کاملی داریم و خودمان خبر نداریم !
    افسوس که ما را سرگرم کردند تا نفهمیم پیرو چه دینی و آیینی هستیم !
    تو را به خدا، انصاف بده آیا با عمل کردن به همین یک حدیث، زندگی‌های ما شیرین‌تر نمی‌شود؟
    آیا مشتاق هستی خاطره‌ای از زندگی حضرت علی(ع) برایت نقل کنم.
    مگر همه ما حضرت علی(ع) را الگوی خود قرار نداده‌ایم؟
    ولی متأسفانه فقط به گوشه‌هایی از زندگی آن حضرت توجّه کرده‌ایم و هرگز به تمام زندگی آن حضرت دقّت نکرده‌ایم.
    یک روز رسول خدا(ص) تصمیم گرفت که به خانه حضرت زهرا(س) برود و از دختر خود دیداری داشته باشد.
    وقتی پیامبر وارد خانه شد با چه منظره‌ای روبرو شد؟
    او دید که حضرت علی(ع) کنار حضرت زهرا(س) نشسته و با هم دارند با آسیاب دستی، گندم آسیاب می‌کنند.5
    آن زمان که نانوایی وجود نداشت و زنان مدینه با آسیاب دستی گندم را آسیاب می‌کردند و نان می‌پختند و این کار مخصوص زنان خانه‌دار بود. حضرت علی(ع) را نگاه کن که چگونه در کارهای خانه، همسر خود را کمک می‌کند !
    من و تو هم اگر حضرت علی(ع) را الگو قرار داده‌ایم بایستی در کارهای خانه همسر خود را کمک کنیم تا مهر و صمیمیّت در خانه ما موج بزند.
    آری، حضرت علی(ع) این چنین درس محبّت و صفا را به شیعیانش می‌آموزد و درود خدا بر مردانی که آیین همسرداری را از امام مهربان خویش فرا گرفتند.

امضاء

6. Top | #5

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خدایا، خیر دنیا و آخرت را به من بده !

یادت هست که چگونه عشق زیارت امام رضا(ع) تو را به مشهد کشاند.
    و چون به مشهد رسیدی غسل زیارت نمودی و وضو ساخته و آرام آرام به سوی حرم حرکت کردی.
    وارد صحن و سرای با صفای امام رضا(ع) شدی و با نهایت ادب و تواضع پیش رفتی تا روبروی ضریح رسیدی و شروع به خواند زیارتنامه کردی: «السلام علیک یا ولی اللّه ».
    شاید به خاطر داری که در این زیارت نامه از خدا چه خواستی.
    تو از آنانی نیستی که طوطی وار، دعایی را می‌خوانند و نمی‌فهمند که چه گفتند !
    کاش همه ما وقتی دعاهای عربی را می‌خواندیم در معنای آن هم دقّت می‌کردیم که چه می‌گوییم و از خدا چه می‌خواهیم.
    به هر حال در آن زیارتنامه این چنین گفتی: «بار خدایا، خیر دنیا و آخرت به من کرم بفرما».6
    این خواسته تو بود که در هنگام زیارت امام رضا(ع) از خداوند طلب کردی.
    سفر به پایان می‌رسد و تو به شهر و دیار خود باز می‌گردی !
    حالا که این کتاب را می‌خوانی از تو سؤل می‌کنم:
    آیا آن دعای تو مستجاب شد؟ نشانه آن چیست؟
    شاید بگویی که توفیق اعمال نیک بیشتری پیدا کرده‌ام.
    ولی متأسفانه این جواب تو درست نیست.
    اگر بگویی که توجّه من به نماز و عبادتم بیشتر شده است.
    من می‌گویم که این جواب هم صحیح نیست.
    می‌گویی که بعد از آن که از مشهد آمدم رسیدگی من به فقرا بیشتر شده است.
    ولی این هم جواب صحیح نیست.
    آیا می‌خواهی بدانی که نشانه مستجاب شدن آن دعای مهم چیست؟
    این سخن پیامبر(ص) است که وقتی خداوند بخواهد به کسی خیر دنیا و آخرت را بدهد به او توفیق خدمت به خانواده‌اش را می‌دهد.7
    وقتی که از مشهد باز گشتی اگر در خانه به همسر خود بیشتر کمک کردی، معلوم است که آن دعای تو در حرم امام رضا(ع) مستجاب شده است.

امضاء

7. Top | #6

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

همسر عزیزم، دوستت دارم !

وقتی یک گلدان زیبا را خریداری می‌کنی و به خانه می‌آوری، آیا آن گلدان را به حال خود رها می‌کنی؟
    نه، بلکه هر روز از آن گلدان مواظبت می‌کنی و مرتب آن را آب می‌دهی.
    زیرا اگر به گلدان خود آب ندهی بعد از مدّتی پژمرده می‌شود.
    پس چرا بهترین گلِ زندگی خود را فراموش کرده‌ای؟
    همسرت را می‌گویم.
    یادت هست با چه عشقی به خواستگاری او رفتی !
    آری، بهترین لحظه‌ها برای تو لحظه‌ای بود که او قدم به خانه تو گذاشت و شما زندگی مشترک را با هم شروع کردید.
    چرا چند روزی است از این گل زندگی خود غافل شده‌ای؟
    اگر می‌بینی که زندگیت دیگر آن صفا را ندارد برای این است که خودت از گل زندگیت غفلت کردی !
    آیا می‌خواهی جبران گذشته را بکنی و دوباره زندگیت پر از عشق و محبّت شود؟
    من یک دستور ساده برایت دارم.
    اگر به من قول بدهی که این دستور را عمل کنی به زودی دوباره قلب تو از عطر عشق و محبّت، مدهوش خواهد شد.
    البتّه از شما چه پنهان، که این دستور از من نیست !
    این دستور از پیامبر مهربان ماست.
    پس گوش فرا ده !
    آن حضرت فرمود: «وقتی مرد به همسر خود بگوید «دوستت دارم»، این سخن هیچ‌گاه از قلب همسرش بیرون نمی‌رود».8
    همین الآن کتاب را ببند و این جمله پیامبر را به همسر خود بگو !
    یادم نمی‌رود که در مجلسی، از آقایانی که آنجا بودند خواستم که این دستور را انجام دهند.
    یک نفر از عقب جمعیت به من رو کرد و گفت:
    آقا، این حرف‌ها چیست که برای مردم می‌گویی ! تو باید برای ما حدیث بخوانی !
    وقتی به او گفتم که این سخن رسول خداست، با شرمندگی سرش را پایین انداخت.
    بارها پیش آمده است که وقتی این حدیث را برای مردم می‌خوانم می‌بینم که در غمی بزرگ فرو می‌روند.
    غم این‌که چرا زودتر این دستور پیامبر(ص) را نشنیده‌اند؟
    آری، سالیان زیادی از زندگی آن‌ها گذشته ولی اکنون با این دستور آشنا می‌شوند.
    اجازه می‌دهی من از تو خواهشی بکنم !
    من از شما می‌خواهم هر وقت تازه دامادی را دیدی، این حدیث را به او هدیه کنی !
    ای کاش ما اسلام را فقط در نماز و روزه خلاصه نمی‌کردیم !
    آیا می‌شود آن روزی بیاید که همه ما جمله «همسرم ! دوستت دارم» را هم به عنوان یک برنامه دینی خود بدانیم.
    آیامی دانید که هر زنی نیاز دارد که حداقل روزی سه بار این جمله را بشنود؟
    پس هیچ‌گاه این جمله سحرآمیز و جادویی را از همسرت دریغ مکن !
    دوستت دارم !
    دوستت دارم !
    دوستت دارم !
    و این را باور کن که هیچ‌گاه همسرت از شنیدن این جمله خسته نمی‌شود.
    هر بار که به همسرت از صمیم دل می‌گویی: «دوستت دارم»، قلب او را از عشق لبریز می‌کنی و روحیه او را شاداب می‌سازی.

امضاء

8. Top | #7

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آیا تا به حال در مسجد پیامبر اعتکاف کرده‌ای ؟

چند سالی است که مراسم اعتکاف در جامعه ما رواج پیدا کرده است و در روزهای سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه رجب، گروه گروه مردم به مساجد رفته و معتکف می‌شوند.
    برای اعتکاف باید سه روز روزه بگیری، و در مسجد بمانی و مشغول عبادت باشی.
    اگر بتوانی در مسجد پیامبر(ص) در مدینه باشی خیلی خوب است و ثواب بسیار زیادی دارد.
    فکر کن! اگر بخواهی در مسجد پیامبر معتکف شوی باید صبر کنی تا خدا توفیق سفر به مدینه را به تو بدهد.
    آیا می‌خواهی کاری را یاد شما بدهم که ثواب اعتکاف در مسجد پیامبر را داشته باشد؟
    این کار زحمت زیادی ندارد و همیشه می‌توانی آن راانجام دهی !
    پیامبر اسلام فرمود: «نشستن مرد نزد همسر خویش، نزد خدا بهتر از اعتکاف در مسجد من است».9
    به راستی که دین و آیین ما چه دین کاملی است؟
    در کدام مکتب می‌توانی ارزش نشستن پیش همسر را این‌قدر بالا بیابی !
    در کجا می‌توانی چنین عزّتی را که اسلام به شما داده است، بیابید !
    در کجای دنیا به زن این همه احترام و ارزش داده شده است که نشستن کنار او، برای شوهرش ثواب اعتکاف داشته باشد !
    و افسوس و صد افسوس که ما چقدر از دین واقعی فاصله گرفته‌ایم.
    همین سال گذشته، مرد جوانی را دیدم که همسر بیمار خود را در خانه رها کرده بود و به عشق اعتکاف، به مسجد آمده بود.
    من به او گفتم که وظیفه تو در حال حاضر، رسیدگی به همسر بیمارت است، امّا او که به تازگی به «عرفان» رو کرده بود، می‌گفت که من باید به خدا برسم و از غیر او جدا شوم !
    آخر تا به کی جوانان ما باید به خاطر عدم فهم دین به بیراهه بروند؟
    اگر همه مردان جامعه ما به همین یک دستور پیامبر عمل می‌کردند و هر روز، ساعتی در کنار همسر خود می‌نشستند و سخن دل او را می‌شنیدند و به احساسات و عواطف او گوش می‌کردند، آیا ما دیگر در خانواده‌ها این همه مشکل می‌داشتیم؟
    آیا دیگر این همه زنان افسرده در جامعه ما یافت می‌شد؟
    آری، مردی که یاد گرفته است هر روز مقداری از وقت خود را صرف همسرش کند و سخن او را بشنود نه تنها به ثواب بزرگی دست یافته بلکه قلب همسر خویش را برای همیشه تسخیر کرده است.
    آیا می‌دانید چگونه می‌توانید درب طلاق را بر روی زندگی خود ببندید؟
    با همین سخن گفتن با یکدیگر !
    اگر همه مردان و زنان جامعه ما، روزی بیست دقیقه با هم سخن می‌گفتند و به سخنان یکدیگر به دقّت گوش می‌کردند اختلافات آنها حلّ می‌شد.

امضاء

9. Top | #8

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

هدیه دادن را فراموش نکن !

آیا می‌دانی که همسر شما انتظار دارد تمام عشقی را که به او دارید به وسیله‌ای برای او ثابت کنید؟
    آری، شما باید عشق و محبّتی را که در قلب خود نسبت به همسر خود دارید هر روز به زبان آورید.
    خرید هدیه‌های کوچک و تقدیم کردن آن، می‌تواند همسر شما را بسیار خوشحال کند.
    وقتی به همسر خود هدیه می‌دهی او احساس با ارزش بودن می‌کند و همین کار باعث می‌شود که میان شما محبّت و صمیمیّت بیشتری به وجود آید.
    رسول خدا فرمود: «به یکدیگر هدیه بدهید که موجب محبّت می‌شود و کینه را از دل می‌برد».10
    تو با هدیه دادن به همسرت می‌توانی محبّت او رابه سوی خود جذب کنی و در آن موقع زندگی مشترک شما شیرین‌تر می‌شود.
    همین امروز هدیه‌ای برای او خریداری کن و همراه با این یادداشت تقدیم همسرت کن:
    «تقدیم به همسر مهربانم، تو بهترین انتخاب زندگیم هستی !».
    تو نمی‌دانی که این نوشته تو برای همسرت چقدر باارزش است و خدا می‌داند که آنرا چند بار می‌خواند.
    سعی کن که حتما هدیه را با کادویی زیبا، بسته بندی کنی چرا که خانم‌ها هدیه‌ای را که کادو شده باشد خیلی بیشتر دوست دارند.
    آیا می‌خواهید نزد همسرتان به عنوان یک مرد استثنایی و فوق العاده جلوه کنید؟
    یک هدیه خوب مثل لباس زیبا را برای او بخرید و آن را در بسته‌ای کوچک بپیچید و در جایی از آشپزخانه و یا کمد لباس همسر خود مخفی کنید.
    البتّه یک یادداشت زیبا هم بر روی آن بگذارید.
    وقتی که همسرتان این هدیه را پیدا می‌کند شما برایش شوهری فوق العاده جلوه می‌کنید.
    دوستِ خوب من !
    یادت باشد اگر سفر رفتی حتماً برای همسرت هدیه خریداری کنی.
    این دستور پیامبر است: «وقتی یکی از شما به مسافرت رفت موقع بازگشت برای خانواده خود، هدیه‌ای تهیه کند، حتی اگر آن هدیه، قطعه سنگی باشد».11
    آری، وقتی از سفر بر می‌گردی در حالی که هدیه‌ای برای همسرت در دست داری، این پیام را به همسر خود می‌رسانی که من در روزهای دوری از تو، همیشه به فکر تو بودم، من هرگز تو را فراموش نکردم.
    و این پیام است که برای همسر تو بسیار با ارزش است و به او آرامش می‌دهد.
    همیشه تلاش کن تا همسرت در زندگی احساس کند که به یاد او هستی و او را دوست داری و هدیه دادن بهترین راه برای این کار می‌باشد

امضاء

10. Top | #9

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

با لبخند می‌توانی بلا را از خود دور کنی ؟

همه ما عادت کرده‌ایم که برای رفع بلا، صدقه بدهیم.
    حتماً این حدیث را شنیده‌ای که صدقه، مرگ ناگهانی را دور می‌سازد.
    نزدیک عید که می‌شود تلویزیون تبلیغات زیادی انجام می‌دهد و ما را تشویق می‌کند تا در جشن نیکوکاری شرکت کنیم و با دادن صدقه، به کمک خانواده‌های بی بضاعت بشتابیم.
    این کار بسیار خوبی است و باعث خوشحالی دل‌های زیادی می‌شود.
    اگر کسی به خاطر گناه و معصیت، مورد غضب خدا واقع شده باشد، می‌تواند با صدقه دادن غضب خدا را خاموش کند.12
    آری، صدقه، هفتاد درِ بلا و گرفتاری را بر روی انسان می‌بندد و مرگ ناگهانی را از انسان دور می‌کند.13
    آیا شنیده‌ای که صدقه، روزی را زیاد می‌کند؟
    رسول خدا فرمود: «زیاد صدقه بدهید که روزی شما با صدقه دادن، زیاد می‌شود».14
    آری، صدقه باعث می‌شود تا برکت زندگی شما زیاد شود.15
    برادر محترم !
    من می‌خواهم در این جا صدقه جالبی به شما یاد بدهم !
    آیا می‌دانید که لبخند شما به روی همسرتان، نزد خداوند به عنوان یک صدقه، حساب می‌شود؟
    تعجّب نکن !
    آری، لبخند، یک نوع صدقه می‌باشد !
    این سخن از رسول خدا است که لبخند، صدقه است.16
    اکنون تصمیم بگیر که به روی همه دوستان خود لبخند بزنی !
    آیا فکر کرده‌ای اگر جامعه ما به همین دستور ساده، عمل می‌کردند ما چه جامعه شادابی داشتیم.
    افسوس که ما بیشتر، جنبه‌های غم را بزرگ نمایی کرده‌ایم !
    ما عادت داریم صبح که از خواب بر می‌خیزیم و آماده می‌شویم تا از خانه بیرون برویم، مقداری پول داخل صندوقِ صدقه بریزیم ، امّا فراموش می‌کنیم که به روی همسر خود لبخند بزنیم !
    چرا ما صدقه را فقط در پول به صندوق انداختن، خلاصه کرده‌ایم.
    ای کاش صدا و سیمای ما، مقداری هم در مورد صدقه لبخند، سخن می‌گفت.
    چرا ما همه خوبی‌ها را برای غریبه‌ها به کار می‌بریم !
    ما برای آن کودک بیچاره که صدها کیلومتر از ما فاصله دارد هدیه می‌دهیم، ولی عزیزترین فرد زندگی خود را از یک لبخند هم محروم می‌کنیم !
    آیا می‌دانی وقتی که وارد خانه می‌شوی هیچ چیز برای همسر شما، دلنشین‌تر از این نیست که با چهره‌ای رو برو شود که گل لبخند به لب دارد؟
    چرا همسر خود را از این نعمت محروم می‌کنی؟
    از امروز تصمیم بگیر هر وقت وارد خانه می‌شوی لبخند بزنی و بدان که این کار تو نزد خدا به عنوان صدقه حساب می‌شود و عمر تو را زیاد می‌کند و باعث می‌شود که برکت زندگیت زیاد شود.
    آری، صدقه به عنوان بهترین داروی دردها معرفی شده است، دارویی که بیمارها را شفا می‌دهد.17
    حال اگر تو دچار افسردگی شده‌ای به جای اینکه این همه، قرص و دارو مصرف کنی و اثری هم نبینی و بدن خودت را با این مواد شیمیایی مسموم کنی، بیا و این دستور را عمل کن.
    هر گاه که با همسر خویش روبرو شدی، گلِ لبخند را به او هدیه کن !
    آن وقت ببین که زندگی تو چقدر با صفا می‌شود و همه آشنایان، حسرتِ صفای زندگی تو را خواهند خورد.
    برادرم !
    چه شده است که شما وقتی با دوستان خود روبرو می‌شوی به روی آنها لبخند می‌زنی، امّا چون به خانه می‌آیی فقط خستگی را به خانه می‌آوری؟
    بیا با خود عهدی ببند !
    از امروز به بعد هر وقت خواستی وارد خانه شوی، یک لحظه نزدیکِ درِ خانه بایست !
    با خود بگو: من به مهمترین بخش زندگی خود وارد می‌شوم !
    و گل لبخند را به صورت خود بنشان و وارد خانه شو !
    آیا همان‌قدر که به کار و کاسبی اهمیّت می‌دهی به روحیه همسر و خانواده خود اهمیّت می‌دهی؟
    بنشین فکر کن، خودت را جای همسرت بگذار !
    آیا تو دوست داری که وقتی وارد خانه می‌شوی همسرت با اخم با تو برخورد کند؟
    پس آنچه را که برای خود نمی‌پسندی برای همسرت نیز نپسند !

امضاء

11. Top | #10

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,245
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,402 در 4,696
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

چگونه رسول خدا را شاد سازم ؟

من یک روز از خدا سؤال کردم:ای خدای بزرگ !چه کاری را بیش از همه کارها دوست داری؟آخر من می‌خواستم آن کار مهم را هر طور شده، انجام دهم.
    و در انتظار جواب ماندم.
    و بعد از مدّتی چشم انتظاری، جواب سؤال من آمد.
    شاید بگویی: خوب معلوم است جواب این سؤال، نماز بود، چرا که نماز ستون دین است و خدا نماز را بیش از همه چیز دوست دارد، ولی جواب من این نبود.
    آیا شما می‌دانید من چگونه به جواب خود رسیدم.
    به سخنی از پیامبر برخورد کردم که فرمود: «بهترین اعمال نزد خدا، خوشحال نمودن یک مسلمان است».18
    و به راستی چه مسلمانی بیش از همسر ما شایسته خوشحال نمودن است؟
    وقتی که تو تصمیم می‌گیری تا همسر خود را خوشحال سازی، بدان تو کاری انجام می‌دهی که خدا خیلی آن را دوست دارد.
    امام باقر(ع) فرمود: «هیچ عبادتی همانند این نیست که قلب مؤمنی را شاد نمایی».19
    آیا فراموش کرده‌ای که همسر تو از اهل ایمان است، پس بدان اگر او را خوشحال کنی رسول خدا را خوشحال کرده‌ای !
    مگر این سخن رسول خدا را نشنیده‌ای که فرمود: «هر کس یک مؤمن را خوشحال کند مرا خوشحال نموده است».20
    برادرم !
    اکنون برخیز و با این اعتقاد که خوشحال نمودن همسر مؤمنت، باعث خوشحالی رسول خدا می‌شود کاری انجام بده تا او شاد شود.
    کاری هر چند کوچک، امّا این کار را با عشقی بزرگ انجام بده !
    دوست من !
    اگر همه زوج های جامعه ما این گونه فکر می‌کردند زندگی‌ها، چقدر زیباتر می‌شد !
    خیلی دلم می‌خواهد به این سخن امام صادق(ع) گوش فرا دهی که فرمود: «وقتی که یکی از شما، مؤمنی را خوشحال می‌کند فکر نکند که فقط او را خوشحال کرده است، به خدا قسم ما را هم خوشحال نموده است».21
    ای کسی که عشق امام زمان(ع) به دل داری؟
    آیا می‌خواهی امام زمان(ع) را خوشحال کنی !
    بهترین راه خوشحالی امام زمان(ع)، این است که همسر مؤمن خود را خوشحال کنی ! آیا می‌دانی وقتی که تو همسر مؤمن خویش را ناراحت می‌کنی و او را غصه می‌دهی، رسول خدا را ناراحت می‌کنی !
    امام صادق(ع) فرمود: «که هر کس مؤمنی را اندوهناک کند، در واقع رسول خدا را اندوهناک ساخته است».22

امضاء

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع