صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 78

موضوع: بامن تماس بگیرید

1. Top | #11

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شاه کلید سعادت را می‌شناسید؟

یکی از دوستان نزدیکم از سفر مکه آمده بود و من همراه با خانواده برای دیدن او به خانه‌اش رفته بودیم.
    بعد از صرف شام به منزل بازگشتیم، اما هر چه به دنبال کلید خانه گشتم آنرا پیدا نکردم.
    بالأخره مجبور شدم سراغ کلید ساز بروم و با زحمت بسیار او را پیدا کنم و از او بخواهم که درب خانه ما را باز کند.
    او شاه کلیدی داشت که تا آن را به قفل در خانه انداخت فورا در باز شد.
    آری این شاه کلید به همه قفل‌ها می‌خورد و همه آنها را باز می‌کند.
    آیا شما شاه کلیدی می‌شناسید که بتواند همه درهای معنوی را باز کند؟
    اگر ما بتوانیم این شاه کلید را پیدا کنیم می‌توانیم با سرعت به سوی کمال و سعادت پیش برویم.
    امام صادق(ع) فرمود: «دعا، کلید همه درهای رحمت است و فقط از راه دعا می‌توان نزد خداوند جایگاهی پیدا کرد».12
    آری، دعا شاه کلید سعادت وخوشبختی است، اگر آن را در دست بگیری می‌توانی همه درهای رحمت را به سوی خود باز کنی.

امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #12

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

راهی برای رهایی از گرفتاری ها

همه می‌دانیم که دل کودکان، پاک و با صفا می‌باشد چرا که آنها هنوز به گناه آلوده نشده‌اند و برای همین آنها به خداوند نزدیک‌تر می‌باشند.
    آیا می‌خواهی کاری به شما یاد بدهم تا زودتر دعاهایت مستجاب شود؟
    امام باقر(ع) هر گاه دچار غم و غصه‌ای می‌شد اهلِ خانه خویش را گرد خود جمع می‌کرد و آنگاه دعا می‌نمود و از کودکان می‌خواست تا «آمین» بگویند.
    نمی‌دانم در آمین گفتن کودکان چه اثری وجود دارد که امام باقر(ع) (با این که اسم اعظم خدا را می‌داند) برای رفع مشکل خویش از این برنامه استفاده می‌کند.
    این گفته پیامبر اسلام است که دعای کودکان أمّت من، تا زمانی که به گناه آلوده نشده‌اند مستجاب است.13
    راستی داشت یادم می‌رفت که به این نکته، اشاره کنم که امام باقر(ع) وقتی کودکان خود را گرد خود جمع می‌کرد همسر خود را نیز در این مراسم دعا فرا می‌خواند.
    درست است که من الآن مشکل دارم و در غم و غصه هستم و می‌خواهم دعا کنم اما باید همسرم هم کنار من باشد تا من بتوانم در آسمان معنویت، اوج بگیرم !
    باید در کنار دعای من، آمینِ همسر من هم باشد تا خدا آن را مستجاب کند.
    و به راستی اگر همه ما در زندگی به همین دستور امام خویش عمل می‌کردیم، همسرانِ ما چقدر احساسِ مهم بودن می‌کردند و باافتخار به عشق راستین ما باعث استجابت سریع دعای ما هم می‌شدند.
    به نظر من یکی از صحنه‌هایی که خدا خیلی آن را دوست دارد لحظه‌ای است که شما در خانه خود رو به قبله نشسته‌اید و همسر و فرزندانتان هم در کنارتان هستند.
    شما با هم دعا می‌کنید و خداوند سخن شما را می‌شنود و این مهربانی و صمیمیّت میان این خانواده را می‌بیند، همسرتان را می‌بیند که از صمیم دل به دعای شما آمین می‌گوید.
    شما با صدای بلند، خواسته خود را از خدا می‌خواهید، و این چنین، اطمینان را به قلب همسر خود هدیه می‌کنید.
    این گونه به کودکان خود مفهوم خدا و دعا را آموزش می‌دهید.
    اکنون دعای شما تمام می‌شود و کودکانت آمین می‌گویند؛ شما آنها را در آغوش می‌گیرید و روی آنها را می‌بوسید و این گونه است که مراسم دعای خانوادگی برای کودک شما، شیرین جلوه می‌کند و در خاطره او تصویری زیبا از دعا باقی می‌ماند.
    و اگر هم کمی سلیقه داشته باشید پس از دعا، قلب کودک خود را با دادن هدیه‌ای شاد می‌کنید.
    شما با این مراسم دعای خانوادگی، تولد دیگری برای کودک خود رقم می‌زنید، و عشق به دعا را در وجود او روشن می‌کنید و راه دوست داشتن خدا را به او نشان می‌دهید.

امضاء

4. Top | #13

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سرنوشت خود را تغییر بدهید

اعمال و کردار ما می‌تواند در سرنوشت ما اثر مثبت یا منفی بگذارد، گناهانی که انسان انجام می‌دهد چه بسا موجب می‌شود که در سرنوشت او بلا و گرفتاری تقدیر شود.
    آیا می‌دانید که با دعا می‌توانید سرنوشت خود را دچار دگرگونی کنید؟
    امام صادق(ع) فرمودند: «دعا می‌تواند قضاء و سرنوشت را تغییر دهد».14
    برای همین هرگز نا امید نشوید بلکه در هر شرایطی که هستید به دعا پناه ببرید و به این وسیله تغییرات مثبتی در آینده خود ایجاد کنید.

امضاء

5. Top | #14

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بند کفش من گم شده است !

آیا شده است که بند کفش شما گم شود؟
    در آن موقع شما چه می‌کنید؟
    خوب معلوم است، یک بند دیگر برای کفشتان تهیه می‌کنید.
    اما سؤال من این است: آیا شما برای داشتن یک بند کفش، دعا هم می‌کنید؟
    شاید بگویی که آقای نویسنده ! یک بند کفش ارزش ندارد که ما به خاطر آن دعا کنیم و وقت خدا را بگیریم !
    اما پیامبر به ما دستور داده‌اند که حتی بند کفش خود را هم از خدا بخواهید.
    آری، حاجت‌های خود را هر چند کوچک باشد از خدای بزرگ بخواهید.
    آیا قصه حضرت موسی(ع) را می‌دانی؟ آیا شنیده‌ای که خدا به او وحی کرد: «ای موسی، هر آنچه را که به آن نیاز داری از من بخواه حتی اگر آن چیز نمک غذای تو باشد».
    آری، ما باید به هر بهانه‌ای که پیش می‌آید با خدای خود تماس بگیریم و فقط این گونه است که در زندگی، به آرامشی بس بزرگ می‌رسیم.15
    بیچارگی خود را نشان چه کسی بدهم؟
    بارها پیش آمده است که در زندگی به شرایط سختی برخورد کرده‌ای به گونه‌ای که اضطراب، تمام وجود تو را فرا گرفته است.
    ما برای رفع اضطراب و نگرانی چه باید بکنیم؟
    آیا مایل هستی دستور امام صادق(ع) را برایت نقل کنم؟
    چقدر خوب است که به این دستور عمل کنی !
    آیا می‌دانی در آن لحظات، هیچ چیز مانند تواضع و فروتنی در درگاه خداوند، کارگشا نیست؟
    برخیز، از این زندگی ماشینی جدا شو، به جایی برو که فقط زمین باشد و خاک !
    آنگاه آستین خود را بالا بزن و به سجده برو !
    سجده‌ای بر روی خاک تا آنجا که بازو و زانوی تو هم خاک آلود شود.16
    بگذار که خاک بر صورت و اعضای بدن تو بنشیند و در آن حالت خدا را صدا بزن.
    این کار رحمت خداوند را به سوی تو می‌کشاند و تو در سجده فکر می‌کنی که یک روز، بالأخره مرگ فرا می‌رسد و همین بدن تو میان خاک قرار می‌گیرد.
    اکنون تو در سجده هستی و بوی خاک به مشامت می‌رسد و آخرین سفر خود را (که سفر قبر است) به یاد می‌آوری، برای همین است که دیگر غم و غصه دنیا را فراموش می‌کنی و مقداری به فکر آخرت می‌افتی و سعی می‌کنی برای سفر خود زاد و توشه‌ای فراهم کنی که سفر بسیار نزدیک است.

امضاء

6. Top | #15

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

چگونه بلا را از خود دور کنیم؟

در زندگی امروزه، مشاهده می‌کنیم که خیلی‌ها به بلا و گرفتاری مبتلا می‌شوند؛ بلاهایی مثل تصادف، آتش سوزی و... زندگی ما را تهدید می‌کند و آرامش را از ما می‌گیرد.
    آیا می‌خواهید درهای بلاها را به روی خود ببندید؟
    آیا می‌خواهید کاری کنید که دیگر این بلاها به سوی شما نیاید؟
    حضرت علی(ع) فرمود: «قبل از آنکه بلا به سراغ شما بیاید، با دعا کردن درهای بلا و گرفتاری را به روی خود ببندید».17

امضاء

7. Top | #16

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

حاجت خود را به زبان بیاورید

بعضی‌ها را دیده‌ام که به خیال خود خیلی عارف شده‌اند و به مردم می‌گویند: «ما هیچ‌گاه از خدا چیزی طلب نمی‌کنیم، خدا به خواسته ما آگاهی دارد، پس برای چه دعا کنیم».
    ولی امام صادق(ع) فرمودند: «خداوند به حاجت‌های بندگان خود آگاهی دارد و می‌داند که آنها چه حاجتی دارند، اما او دوست دارد که بندگانش هنگام دعا، حاجت‌های خود را به زبان آورده و از او تقاضا کنند».18
    در حدیث دیگر آمده است: «هر گاه خواستی دعا کنی پس حاجت خود را به زبان بیاور».19

امضاء

8. Top | #17

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

چون دوستت دارم، جوابت را نمی‌دهم

یک روز یکی از دوستان جوانم (که هنوز ازدواج نکرده بود) به خانه ما آمد، و دید که پسر کوچکم مرا صدا می‌زند و مرا «بابا» خطاب می‌کند اما من جواب او را نمی‌دهم.
    او به من اعتراض کرد که چرا جواب این بچه را نمی‌دهی، حیفت نمی‌آید که این بچه به این قشنگی تو را صدا می‌زند و تو فقط به او نگاه می‌کنی !
    آیا شما می‌دانید من چه پاسخی به مهمان خود دادم؟
    من با شنیدن صدای فرزندم، عشق می‌کردم، در تمام دنیا، او تنها کسی بود که مرا «بابا» خطاب می‌کرد، این برای من خیلی لذت‌بخش بود.
    وقتی من این صدا را می‌شنیدم به فکر فرو می‌رفتم که خدا چقدر به من نعمت داده است، خیلی‌ها حاضرند همه دنیا را بدهند و در عوض بچه‌ای داشته باشند که آنها را «بابا» صدا بزند.
    من با زبان بی زبانی به پسرم می‌گفتم: باز هم صدایم بزن که لذت و صفای زندگی من همین صدا زدن توست.
    من در آن لحظه که جواب پسرم را نمی‌دادم، داشتم با او عشق بازی می‌کردم.
    البته در نهایت کودک خود را در آغوش گرفتم و اورا غرق بوسه کردم.
    اما آن دوست من، چون هنوز بابا نشده بود، این چیزها را درک نمی‌کرد، آری باید «بابا» بشوی تا بدانی که چه صفایی دارد.
    خدایا به حقِ عزیزان خودت، به همه آنانی که آرزو دارند فرزندی داشته باشند، فرزند صالح عنایت نما، آمین.
    خوبِ من ! اگر خدا را صدا زدی و او جواب تو را کمی دیرتر داد ناراحت نباش !
    در یکی از احادیث، چنین می‌خوانیم: «وقتی بنده‌ای دعا می‌کند و خالق خویش را صدا می‌زند، خداوند می‌گوید: این صدایی است که دوست دارم بشنوم !».
    به راستی که خدا هم برای خودش چه عالمی دارد !
    خدا دعای مؤن را با تأخیر، اجابت می‌کند چون صدای او را دوست دارد و به شنیدن آن، شوق و اشتیاق دارد.
    این صدای بنده اوست که به آسمان‌ها می‌رسد، خداوند می‌خواهد فرشتگان، صدای دلنواز بنده‌اش را بشنوند.
    آری، خدا چنین می‌گوید:
    بگذارید این صدا ادامه پیدا کند که من عاشق این صدا هستم !
    بنده من دارد با من سخن می‌گوید !
    من جواب او را نمی‌دهم چون می‌خواهم این صدا را زیاد بشنوم.20

امضاء

9. Top | #18

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

وقتی دعا کنید که یقین کامل دارید

موقع دعا کردن باید حواست جمع باشد که با یقین کامل دعا کنی !
    اگر خدا را صدا بزنی اما پیش خود بگویی: «معلوم نیست خدا جواب مرا بدهد یا نه»، بدان که دعایت مستجاب نمی‌شود.
    هنگامی دعای تو مستجاب می‌شود که با توجّه کامل، خدا را صدا بزنی و یقین داشته باشی که خداوند دعای تو را مستجاب می‌کند.
    آری، خدا به قلب تو نگاه می‌کند، اگر به خدا اعتماد داشته باشی و با یقین کامل، او را بخوانی جواب تو را می‌دهد.
    اما اگر به لطف و کرم خدای خویش اعتماد نداشته باشی معلوم نیست چه زمانی به حاجت خود برسی.
    امام صادق(ع) فرمود: «هنگامی که دعا می‌کنی پس با قلب خویش به سوی خدا رو کن و به استجابت دعای خویش یقین داشته باش».21
    در حدیث دیگر آمده است: «وقتی یقین دارید، دعا کنید که در آن لحظه دعای شما مستجاب می‌شود».22

امضاء

10. Top | #19

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

برای استجابت دعا به قرآن پناه ببریم

شما فکر می‌کنید اگر نامه‌ای از طرف معشوق به دست یک عاشق برسد، او چند بار آن نامه را می‌خواند؟
    عاشق نه یک بار بلکه صدها بار نامه معشوق را می‌خواند و هرگز از خواندن آن نامه سیر نمی‌شود.
    خوبِ من ! این حکایتِ عشق‌های مجازی است، به راستی، بهترین و باوفاترین معشوق ما خدای ماست. او مهربان‌ترین مهربانان است و بندگان خود را دوست دارد .
    خوب همین خدا برای ما نامه‌ای فرستاده است و آن قرآن است !
    اکنون که می‌خواهی با اوسخن بگویی و دعا بکنی اول این نامه را بخوان !
    قرآن و دعا، دو بال برای پرواز هستند، تو برای پرواز در آسمان عشق حقیقی، نیاز به این دو بال داری !
    حضرت علی(ع) فرمود: «هر کس که صد آیه قرآن بخواند و بعد از آن هفت بار«یا اللّه» بگوید، خدا دعای او را مستجاب می‌کند».23

امضاء

11. Top | #20

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,355 در 5,345
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

چرا خدا به وعده‌اش وفا نکرد؟

مدت زیادی است که یک سؤال، ذهن مرا مشغول به خود کرده است.
    بالأخره امروز تصمیم گرفتم تا خدمت امام صادق(ع) بروم و سؤال خود را از آن حضرت بپرسم.
    آیا می‌خواهی بدانی سؤال من چیست؟
    من رو به امام خویش می‌کنم و چنین می‌گویم: خداوند در قرآن فرموده است: «مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را» ، اگر این سخن راست است پس چرا من هر چه دعا می‌کنم حاجتم برآورده نمی‌شود؟24
    امام صادق(ع) با مهربانی به من نگاهی می‌کند و می‌فرماید: «خداوند متعال به وعده‌هایی که در قرآن داده است عمل می‌کند، آری هر کس اطاعت و بندگی خدا را بنماید و به روش صحیح، دعا کند خدا دعایش را مستجاب می‌کند».
    آیا دعای من به شیوه صحیح نبوده است؟
    آیا موافقی از امام صادق(ع) سؤال کنیم که روش صحیح دعا کردن چگونه است؟
    امام در پاسخ می‌فرماید: «چون خواستی دعا کنی، در ابتدا، حمد و ثنای خدا را بنما و نعمت‌هایی که خدا به تو داده است را در ذهن خود مرور کن و از صمیم دل شکر آنها را به جا بیاور. بعد از آن بر محمد و آل محمد درود و صلوات بفرست. آنگاه از گناهانی که انجام داده‌ای توبه کن و از خدا بخواه که گناهانت را ببخشد و بعد از آن، شروع به دعا کردن بنما ».
    خواننده محترم، از شما می‌خواهم مدتی در این کلام امام صادق(ع) فکر کنی و ببینی که چگونه آن حضرت، روش صحیحِ دعا را به ما آموزش می‌دهد.25
    آن حضرت از ما می‌خواهد تا موقع دعا با یادآوری نعمت‌هایی که خدا به ما داده است نسبت به لطف خدا، خوش بین باشیم.
    وقتی می‌خواهی دعا کنی باید احساس زیبایی نسبت به خدای خویش داشته باشی، تا بتوانی رحمت خدا را به سوی خود جذب کنی.
    وقتی به نعمت‌هایی که خدا به تو داده است فکر می‌کنی، ناخودآگاه نعمت‌ها را به سوی جذب می‌کنی !
    ما به هر چه فکر می‌کنیم آن را به سوی خود جذب می‌کنیم، این یک قانون است، قانون جذب !
    اگر موقع دعا کردن بنشینی و به تمام آنچه خدا به تو داده است فکر کنی، می‌بینی که خداوند چقدر در حق تو مهربانی نموده است.
    و اکنون که به داشته‌هایت فکر می‌کنی، مثبت اندیش می‌شوی، فضای ذهن تو پر از اندیشه‌های زیبا می‌شود، عشق و محبّت تو به خدا زیادتر می‌شود و او را بیشتر و بیشتر دوست می‌داری !
    و با این عشق و محبت، خدای خود را می‌خوانی و می‌دانی که جواب تو را می‌دهد.

امضاء

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع