صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 78 , از مجموع 78

موضوع: بامن تماس بگیرید

1. Top | #71

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آیا می‌خواهی خدا روز قیامت تو را راضی کند؟

هر کس که هر صبح و شام این دعا را بخواند بر خداوند متعال، لازم است که او را در روز قیامت شاد سازد:
    رَضیتُ بِاللّه‌ِ رَبّا، وَبِالْإسْلامِ دینا، وَبِمُحَمَّدٍ نَبیّا، وَبِالْقُرآنِ بَلاغا، وَبِعَلیٍّ إماما.
    از این که خداوند یگانه، پروردگار من؛ اسلام، دین من؛ حضرت محمد پیامبر من؛ قرآن، کتاب من و حضرت علی(ع) امام من است، راضی و خشنود هستم.98
    دعایی که همه پیامبران می‌خواندند
    امام صادق(ع) فرمود:
    این دعا از حضرت آدم(ع)، تا پیامبر اسلام، از پیامبری به پیامبر دیگر به ارث رسیده است و همه پیامبران آن را خوانده‌اند.
    پیامبر اسلام هم در آغاز هر روز این دعا را می‌خواند:
    اللّهُمَّ إنّی أَسْأَلُکَ ایمانا تُباشِرُ بِهِ قَلْبی وَیَقینا، حَتّی أَعْلَمُ أنَّهُ لَنْ یُصیبَنی إلاّ ما کَتَبْتَ لی وَرَضِّنی بِما قَسَمْتَ لی.
    بار خدایا، از تو می‌خواهم ایمانی به من بدهی که قلبم را زنده کند، یقینی به من بدهی که بدانم جز آنچه تو برایم تقدیر کردی به من نمی‌رسد و مرا به آنچه برایم تقدیر کردی راضی بنما.99

امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #72

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فرشتگان به تو مژده می‌دهند

آیا می‌خواهی لحظه جان دادن، فرشتگان به تو بشارت و مژده رستگاری بدهند؟
    امام باقر(ع) در حدیثی، به این نکته اشاره می‌کند که هر کس با شرایط، این دعا را همواره بخواند لحظه مرگ، فرشتگان به او بشارت می‌دهند:
    یا أَسْمَعَ السّامِعینَ وَیا أَبْصَرَ النّاظِرینَ، وَیا أَسْرَعَ الْحاسِبینَ، وَیا أَرْحَمَ الرّاحِمینَ وَیا أَحْکَمَ الْحاکِمینَ.
    ای شنونده‌ترین شنونده‌ها، ای بیناترین بینایان، ای سریعترین محاسبه‌گران، ای مهربان‌ترین مهربانان و ای حاکمترین حکم کنندگان !100

امضاء

4. Top | #73

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آیا خیر زیاد می‌خواهید

امام صادق(ع) فرمود:
    هر کس این دعا را بعد از نماز مغرب سه بار بگوید خیر زیاد به او عطا خواهد شد:
    الْحَمْدُ للّه‌ِ الذی یَفْعَلُ ما یَشاءُ وَلایَفْعَلُ ما یَشاءُ غَیْرُهُ
    ستایش خدایی را که فقط اوست که هر آنچه اراده کند می‌تواند انجام دهد و دیگران چنین قدرتی ندارند.101
    دعایی که خیر دنیا و آخرت را به من داد
    یکی از یاران امام کاظم(ع) به نام «هِلْقام» به آن حضرت گفت که به من دعایی یاد بدهید که خیر دنیا و آخرت در آن بوده و مختصر و کوتاه هم باشد.
    امام به او فرمود:
    بعد از نماز صبح تا هنگامی که آفتاب طلوع می‌کند این دعا را تکرار کن.
    هلقام شروع به خواندن این دعای کوچک و پر معنی نمود؛ در حالی که وضع اقتصادیش از همه فامیل و آشنایانش بدتر بود. مدتی نگذشت که به برکت این دعا، وضع زندگی او از همه بهتر شد.
    و آن دعا این است:
    سُبْحانَ اللّه‌ِ الْعَظیمِ وَبِحَمْدِهِ، أَسْتَغْفِرُ اللّه‌َ وَأَسْأَلُهُ مِنْ فَضْلِهِ.
    خداوند ازهر عیبی منزّه است و ستایش مخصوص اوست، از او طلب آمرزش می‌کنم و فضل او را طلب می‌کنم.102
    دعای غریق را فراموش نکنید
    امام صادق(ع) با «عبد اللّه بن سنان» در مورد روزگار غیبت امام زمان(ع) سخن می‌گفت.
    امام به او فرمود:
    در آن زمان، فتنه‌های شدیدی پیش می‌آید و ازاین فتنه‌ها نجات پیدا نمی‌کند مگر کسی که دعای غریق را بخواند.
    عبد اللّه بن سنان سؤال کرد که دعای غریق چه دعایی است؟
    امام فرمود:
    دعای غریق، این دعا می‌باشد:
    یا اللّه‌ُ یا رَحْمنُ یا رَحیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ، ثَبِّتْ قَلْبی عَلی دینِکَ.
    ای خدای یگانه، ای مهربان، ای بخشنده، ای کسی که دل‌ها را متحوّل می‌کنی، دل مرا بر دین خود ثابت بنما.103
    قبل از طلوع خورشید برای خود افتخاری کسب کن !
    این دعا را هر روز قبل از طلوع خورشید بخوان:
    اللّه‌ُ أکْبَرُ اللّه‌ُ أَکْبَرُ، وَسُبْحانَ اللّه‌ِ بُکْرَةً وَأصیلاً، وَالْحَمْدُ للّه‌ِ رَبِّ الْعالَمینَ کَثیرا، لاشَریکَ لَهُ، وَصَلَّی اللّه‌ُ عَلی مُحَمّدٍ وَآلِهِ.
    خدا بزرگ‌تر از آن است که به وصف آید و او را هر صبح و شامگاه از هر عیبی منزّه می‌دانم، ستایش زیاد مخصوص خدای عالمیان است، شریکی برای خدا نیست، بار خدایا بر محمد و آل محمد درود بفرست.
    امام باقر(ع) فرمودند:
    هر فردی که قبل از طلوع خورشید این دعا را بخواند فرشته‌ای می‌آید و این دعا را به سوی آسمان می‌برد.
    فرشتگان به او می‌گویند که چه چیزی همراه خود داری؟
    او در جواب آنها می‌گوید که همراه من دعا و کلمه هایی است که یکی از بندگان مؤمن خدا گفته است.
    آن فرشتگان برای کسی که این کلمات را گفته است، طلب رحمت می‌کنند.
    خلاصه آنکه این فرشته به هر آسمانی که می‌رود همین جریان روی می‌دهد و فرشتگان آن آسمان‌ها برای گوینده این دعا، طلب رحمت و مغفرت می‌کنند.
    تا آنجا که این فرشته به عرش خدا می‌رسد.
    فرشتگانی که در عرش خدا هستند نیز همین سؤال را می‌کنند و چون آن جواب را می‌شنوند برای گوینده این دعا طلب رحمت و مغفرت می‌کنند.104

امضاء

5. Top | #74

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آیا بهترین دعا را می‌شناسید؟

امام صادق(ع) فرمودند:
    بهترین دعا و حاجتی که از خدا خواسته می‌شود این دعا می‌باشد:
    اللّهُمَّ فَقِّهْنی فی الدّینِ، وَحَبِّبْنی إلی الْمُسْلِمینَ، وَاجْعَلْ لی لِسانَ صِدْقٍ فی الآخَرینَ.
    بار خدایا، فهم در دین به من عنایت کن، محبت مرا در میان مسلمانان قرار ده و مرا در میان دیگران از راستگویان قرار ده.105
    آیا متوجّه شدی آن دو فرشته به تو چه گفتند؟
    «ابوحمزه ثمالی» می‌گوید:
    من اول صبح به طرف خانه امام سجاد(ع) حرکت کردم تا با آن حضرت دیداری داشته باشم و از حضور آن حضرت استفاده ببرم.
    هنگامی که جلوی درب خانه آن حضرت رسیدم دیدم که آن حضرت از خانه بیرون آمدند.
    من سلام کردم و حضرت جواب سلام مرا داد.
    بعد دیدم که امام این دعا را می‌خواند:
    بِسْمِ اللّه‌ِ، آمَنْتُ باللّه‌ِ، وَتَوَکَّلْتُ عَلیَ اللّه‌ِ.
    به نام خدا، به خدا ایمان دارم و به او توکّل می‌کنم
    بعد امام سجاد(ع) رو به من کرد و فرمود:
    هر کس که از در خانه خود بیرون می‌رود شیطان سر راه او می‌آید، پس هنگامی که آن شخص این دعا را بخواند و بِسْمِ اللّه بگوید، دو فرشته‌ای که مأمور ثبت اعمال او هستند به آن شخص می‌گویند: «خدا امور تو را کفایت کرد» و چون ، آمَنْتُ باللّه‌ِ را بگوید آن دو فرشته می‌گویند: «هدایت شدی»، وچون تَوَکَّلْتُ عَلیَ اللّه‌ِ را بگوید، آن دو فرشته به او می‌گویند: «در حفاظت خدا هستی»، در این هنگام است که شیطان از او دور می‌شود.106

امضاء

6. Top | #75

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعایی که در آسمان‌ها معروف شده بود

پیامبر با جبرئیل (که به شکل مرد عربی ظاهرشده بود) مشغول گفتگو بود.
    در این میان، ابوذر غفاری به سوی پیامبر آمد، ولی هنگامی که دید آن حضرت مشغول سخن گفتن با آن مرد عرب است، نزدیک نیامد چون نخواست مزاحم آنها بشود.
    در این هنگام جبرئیل به پیامبر عرضه داشت:
    اگر ابوذر به من سلام می‌کرد، جواب سلام او را می‌دادم، ای پیامبر این ابوذر دعایی دارد که نزد فرشتگان آسمان بسیار معروف است !
    جبرئیل به آسمان عروج کرد، لحظاتی گذشت و ابوذر به سوی پیامبر بازگشت.
    پیامبر به او فرمود:
    ای ابوذر، جبرئیل به من خبر داد که دعای تو نزد فرشتگان آسمان، معروف و مشهور شده است. کدام دعا را همواره می‌خوانی؟
    ابوذر در پاسخ گفت:
    ای رسول خدا، دعایی که من همواره می‌کنم این است:
    اللّهُمَّ إنّی أَسْأَلُکَ الإیمانَ بِکَ، وَالتَّصْدیقَ بِنَبِیِّکَ، وَالْعافیَةَ مِنْ جَمیعِ الْبَلاءِ، وَالشُّکْرَ عَلی الْعافیَةِ، وَالْغِنی عَنْ شِرارِ النّاسِ.
    بار خدایا، ایمان به خودت، تصدیق پیامبرت، عافیت از هر بلا، شکر گزاری بر این عافیت و بی نیازی از افراد بد را از تو می‌خواهم.107

امضاء

7. Top | #76

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خدایا مرا به خودم وا مگذار !

«أمّ سَلَمه»، همسر پیامبر اسلام می‌گوید:
    نیمه شب بود، دیدم پیامبر در بستر نیست، بلند شدم تا ببینم آن حضرت کجا رفته است.
    ناگهان دیدم که ایشان در گوشه‌ای از خانه، در حال نماز می‌باشد و دست‌های خود را به سوی آسمان گرفته و در قنوت گریه می‌کند.
    گوش دادم ببینم چه دعایی را می‌خواند، این دعا را از ایشان شنیدم:
    اللّهُمَّ لا تَنْزِعْ مِنّی صالِحِ ما أَعْطَیْتَنی أَبَدا، اللّهُمَّ لا تُشْمِتْ بی عَدُّوا وَلا حاسِدا أَبَدا، اللّهُمَّ وَلاتَرُدَّنی فی سُوءٍ اسْتَنْقَذْتَنی مِنْهُ أَبَدا، اللّهُمَّ وَلا تَکِلْنی إلی نَفْسی طَرْفَةَ عَیْنٍ أَبَدا.
    خدایا، نعمت‌های خوبی را که به من داده‌ای از من مگیر، خدایا مرا به شماتت دشمنم گرفتار مکن، خدایا بلایی را که از من دور کرده‌ای به سوی من باز مگردان، خدایا، به اندازه چشم به هم زدنی مرا به خودم وامگذار.108

امضاء

8. Top | #77

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در هنگام سجده چنین بگو

امام صادق و امام کاظم(ع) بعد از نماز واجب، به سجده می‌رفتند و این دعا را تکرار می‌کردند:
    أَسْأَلُکَ الرّاحَةَ عِنْدَ الْمُوْتِ، وَالْعَفْوَّ عِنْدَ الْحِسابِ.
    خدایا، راحتی هنگام جان دادن و بخشش در هنگام حسابرسیِ روز قیامت را از تو می‌خواهم.109
    آری، ما هم باید هر روز این دعا را در سجده بخوانیم باشد که مرگ در کاممان شیرین شود و موقع حسابرسی اعمال شاهد بخشش و عفو خدا باشیم.
    روزگار سختی پیش رو است
    امام صادق(ع) با یکی از یاران خود به نام «زراره» در مورد روزگار غیبت امام زمان(ع) سخن می‌گفت و درباره این مطالب با زراره چنین گفتگو می‌کرد: در آن روزگار، شیعیان سختی زیادی خواهند کشید و امام زمان آنها غایب خواهد بود و آنان با انواع و اقسام فتنه‌ها روبرو خواهند شد.
    زراره به آن حضرت عرضه داشت:
    اگر آن روزگار را درک کنم چه کنم؟
    امام صادق(ع) فرمود:
    اگر آن روزگار را دیدی این دعا را زیاد بخوان:
    اللّهُمَّ عَرِّفْنی نَفْسَکَ، فَإنَّکَ إنْ لَمْ‌تُعَرِّفْنی نَفْسَکَ لَمْ‌أَعْرِفْ رَسوُلَکَ، اللّهُمَّ عَرِّفْنی رَسوُلَکَ، فَإنَّکَ إنْ لَمْ تُعَرِّفْنی رَسُولَکَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَتَکَ، اللّهُمَّ عَرِّفْنی حُجَّتَکَ، فَإنّکَ إنْ لَمْ تُعَرِّفْنی حُجَّتَکَ ضَلَلْتُ عَنْ دینی.
    بار خدایا، شناخت خودت را به من کرم کن که اگر تو را نشناسم پیامبر تو را هم نخواهم شناخت، بار خدایا، شناخت پیامبرت را به من کرم کن، که اگر پیامبرت را نشناسم امام زمان خود را نخواهم شناخت، بار خدایا، شناخت امام زمان را به من کرم کن که اگر امام زمان را نشناسم گمراه خواهم شد.110
    واکنون که زمان غیبت امام زمان(ع) است من و تو باید این دعا را همواره بخوانیم و تلاش کنیم که معرفت و شناختمان به آن حضرت زیاد و زیادتر شود.
    «پایان

امضاء

9. Top | #78

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,655
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,359 در 5,347
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

منابع

1. الاحتجاج، الشیخ الطبرسی، (548 ق)، تعلیق: السیّد محمّد باقر الخرسان، الطبعة الأولی، 1386، دار النعمان للطباعة والنشر، النجف الأشرف.
    2. الاختصاص، الشیخ المفید، (413 ق)، تحقیق: علی أکبر الغفاری، الطبعة الثانیة، 1414 ق، دار المفید للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت، لبنان.
    3. الأمالی، الشیخ الصدو ق (381 ق)، الطبعة الأولی، 1417 ق، مؤسّسة البعثة، قمّ.
    4. الأمالی، الشیخ الطوسی، (460 ق)، الطبعة الأولی، 1414 ق، دار الثقافة للطباعة والنشر والتوزیع، قمّ.
    5. الأمالی، الشیخ المفید (413 ق)، الطبعة الثانیة، 1414 ق، دار المفید للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    6. بحار الأنوار، العلاّمة المجلسی¨، (1111 ق)، الطبعة الأولی، 1403 ق ، دار إحیاء التراث العربی، بیروت.
    7. تاریخ بغداد، الخطیب البغدادی، (463 ق)، تحقیق مصطفی عبد القادر عطاء، الطبعة الأولی، دار الکتب العلمیة، بیروت.
    8. تاریخ مدینة دمشق، ابن عساکر، (571 ق)، تحقیق: علی شیری، 1415، دار الفکر للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    9. تحف العقول، ابن شُعبة الحَرّانی، (القرن الرابع) تحقیق: علی أکبر الغفاری، الطبعة الثانیة، 1404 ق، مؤّسة النشر الاءسلامی¨ التابعة لجماعة المدرّسین، قمّ.
    10. التفسیر الصافی، الفیض الکاشانی، (1091 ق)، الطبعة الثانیة، 1416 ق، مؤسّسة الهادی، قمّ.
    11. تفسیر العیّاشی¨، محمّد بن مسعود العیّاشی¨، (320 ق)، تحقیق: الحاج السیّد هاشم الرسولی¨ المحلاّتی¨، مکتبة العلمیة الإسلامیة، طهران.
    12. تفسیر القمّی¨، علی¨ بن اءبراهیم القمّی¨، (329 ق)، تصحیح وتعلیق: السیّد طیب الموسوی¨ الجزائری¨، الطبعة الثالثة، 1404 ق، منشورات مکتبة الهدی، قمّ.
    13. تفسیر نور الثقلین، الشیخ الحویزی¨، (1112 ق)، تصحیح وتعلیق: السیّد هاشم الرسولی¨ المحلاّتی¨، الطبعة الرابعة، 1370 ش، مؤّسة اءسماعیلیان للطباعة والنشر والتوزیع، قمّ.
    14. تفسیر مجمع البیان، الشیخ الطبرسی (548 ق) الطبعة الأولی، 1415 ق، مؤسّسة الأعلمی، بیروت لبنان.
    15. التوحید، الشیخ الصدوق (381 ق)، تحقیق: السیّد هاشم الطهرانی، منشورات جماعة المدرّسین فی الحوزه العلمیة، قمّ.
    16. تهذیب الأکام، الشیخ الطوسی¨، (460 ق)، تحقیق وتعلیق: السیّد حسن الموسوی¨، الطبعة الثالثة، 1364 ش، دار الکتب الاءسلامیة، طهران.
    17. تهذیب الکمال، جمال الدین یوسف المزی، (724 ق)، تحقیق الدکتور بشّار عوّاد معروف، الطبعة الرابعة، مؤسّسة الرسالة، بیروت.
    18. ثواب الأمال، الشیخ الصدوق، (381 ق)، الطبعة الثانیة، 1368 ش، منشورات الشریف الرضی¨، قمّ.
    19. جامع أحادیث الشیعة، السیّد البروجردی، (1383 ق)، المطبعة العلمیة، قمّ.
    20. الجامع الصغیر، جلال الدین السیوطی¨، (911 ق)، الطبعة الألی، 1401 ق، دار الفکر للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    21. الخصال، الشیخ الصدوق، (381 ق)، تصحیح وتعلیق: علی¨ أبر الغفاری¨، منشورات جماعة المدرّسین فی¨ الحوزة العلمیة، قمّ.
    22. الدعوات، قطب الدین الراوندی، (573 ق)، الطبعة الأولی، 1407 ق، مدرسة الإمام المهدی، قمّ.
    23. روضة الواعظین، الفتّال النیشابوری، (508 ق)، تحقیق: محمّد مهدی الخرسان، منشورات الشریف الرضی، قمّ.
    24. سنن الترمذی¨، الترمذی¨، (79 ق)، تحقیق وتصحیح: عبد الرحمن محمّد عثمان، الطبعة الثانیة، 1403 ق، دار الفکر للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    25. السنن الکبری، البیهقی¨، (458 ق)، دار الفکر للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    26. السنن الکبری، البیهقی¨، (458 ق)، دار الفکر للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    27. صحیح ابن حبّان، ابن حبّان، (354 ق)، الطبعة الثانیة، 1414 ق، مؤسّسة الرسالة، بیروت.
    28. طبّ الأمة، ابن سابور الزیّات، (401ق)، الطبعة الثانیة، 1411 ش، انتشارات الشریف الرضی¨، قمّ.
    29. عدّة الداعی¨، ابن فهد الحلّی، (841 ق)، تصحیح: أحمد الموحّدی¨ القمّی¨، مکتبة وجدانی¨، قمّ.
    30. فتح الأبواب، السیّد ابن طاووس، (664 ق)، تحقیق: حامد الخفّاف، الطبعة الأولی، 1409 ق، مؤسّسة آل البیت لاحیاء التراث، بیروت.
    31. فقه الرضا، علی¨ بن بابویه، (329 ق)، الطبعة الألی، 1406 ق، مؤّسة آل البیت علیهم‌السلام لاءحیاء التراث. قمّ.
    32. فلاح السائل، السیّد ابن طاووس (664 ق).
    33. قرب الإسناد، الحِمیَری القمّی، (300 ق)، مؤسّسة آل البیت لإحیاء التراث، قمّ.
    34. الکافی¨، الشیخ الکلینی، (329 ق)، تصحیح وتعلیق: علی¨ أبر الغفاری¨، الطبعة الخامسة، دار الکتب الاءسلامیة، طهران.
    35. الکامل، عبد اللّه بن عدی، (365 ق)، تحقیق: یحیی مختار غزاوی، الطبعة الثالثة، 1409 ق، دار الفکر للطباعة والنشر والتوزیع، بیروت.
    36. کمال الدین وتمام النعمة، الشیخ الصدوق، (381 ق)، تصحیح وتعلیق: علی¨ أبر الغفاری¨، 1405 ق، مؤّسة النشر الاءسلامی¨ التابعة لجماعة المدرّسین، قمّ.
    37. کنز العمّال، المتّقی¨ الهندی¨، (975 ق)، ضبط وتفسیر: الشیخ بکری¨ حیّانی¨، تصحیح وفهرسة: الشیخ صفوة السقا، 1409 ق، مؤّسة الرسالة، بیروت.
    38. مجمع الزوائد، الهیثمی¨، (807 ق)، الطبعة الأولی، 1408 ق، دار الکتب العلمیة، بیروت.
    39. المحاسن، أحمد بن محمّد بن خالد البرقی، 274، تحقیق: سیّد جلال الحسینی، دار الکتب الإسلامیة، طهران
    40. المستدرک، الحاکم النیسابوری¨، (405 ق)، اءشراف: یوسف عبد الرحمن المرعشلی¨، طبعة مزیدة بفهرس الأادیث الشریفة.
    41. مستدرک الوسائل، المیرزا النوری¨، (320 ق)، الطبعة الألی، 1408 ق، مؤسة آل البیت علیهم‌السلام، قمّ.
    42. مستطرفات السرائر، ابن إدریس الحلّی، (598 ق)، الطبعة الثانیة، 1411 ق، مؤسّسة النشر الإسلامی التابعة لجامعه المدرّسن بقمّ.
    43. مسند أبی یعلی، أبو یعلی الموصلی، (307 ق)، تحقیق حسین سلیم اسد، دار المأمون للتراث.
    44. مسند أحمد، أحمد بن حنبل، (241 ق)، دار صادر، بیروت.
    45. المصباح، الکفعمی، (905 ق)، الطبعة الثالثة، 1403 ق، مؤسّسة الأعلمی، بیروت.
    46. معانی¨ الأبار، الشیخ الصدوق، (381 ق)، تصحیح وتعلیق: علی¨ أبر الغفاری¨، 1379 ق، مؤّسة النشر الاءسلامی¨ التابعة لجماعة المدرّسین، قمّ.
    47. المعجم الأوسط، سلیمان بن أحمد الطبرانی، (360 ق)، الطبعة الأولی، 1415 ق، دار الحرمین للطباعة والنشر والتوزیع.
    48. مکارم الأخلاق، الشیخ الطبرسی (548 ق) الطبعة السادسة، منشورات الشریف الرضی، قمّ.
    49. کتاب من لا یحضره الفقیه، الشیخ الصدوق، (381 ق)، تصحیح وتعلیق: علی¨أبر الغفاری¨، الطبعة الثانیة، مؤّسة النشر الاءسلامی¨التابعة لجماعة المدرّسین، قمّ.
    50. میزان الحکمة، محمّد الریشهری، تحقیق دار الحدیث، الطبعة الأولی، دار الحدیث.
    51. وسائل الشیعة، الشیخ الحرّ العاملی، (1104 ق)، الطبعة الثانیة، 414 ق، مؤّسة آل البیت علیهم‌السلام لاءحیاء التراث، قمّ.

امضاء

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع