نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: چگونه فرزندمان را به نماز دعوت کنیم؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن زنان
    شماره عضویت
    2988
    نوشته
    8,405
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
    مورد تشکر
    24,923 در 7,352
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض چگونه فرزندمان را به نماز دعوت کنیم؟

علت اینکه عده ای از افراد نماز نمی خوانند این نیست که به نماز دعوت نشده اند؛ بلکه این است که «بد به نماز دعوت شده اند»!

چگونه فرزندمان را به نماز دعوت کنیم؟

ماهی تُنگم می خواست با من حرف بزند، اما هرگاه دهانش را باز می کرد تا سخن بگوید، آب به دهانش می رفت. برای اینکه راحت حرف بزند از تنگ درش آوردم. ماهی از فرط خوشحالی بال بال می زد. آن قدر دست و پا زد تا خسته شد و خوابش برد. برای اینکه راحت بخوابد او را به تنگ برگرداندم. الان چند ساعتی است خوابیده و بیدار نمی شود. به گمانم با من قهر کرده است.

امر تربیت و به ویژه تربیت دینی از آن دست موضوعاتی است که پیچیدگی و حساسیت بسیار چشمگیری دارد. والدین وقتی می توانند مربی و هدایتگر خوبی باشند که هم خود آگاه باشند و هم به شیوه های کاملا آگاهانه1 و حکیمانه 2 مسلح باشند. آموزش نماز به فرزندمان، یکی از این مسائل پیچیده است. علت اینکه عده ای از افراد نماز نمی خوانند این نیست که به نماز دعوت نشده اند؛ بلکه این است که «بد به نماز دعوت شده اند»!

اکنون به ده اصل برای نهادینه کردن نمازدر فرزندان اشاره می کنیم که به آن ها «اصول حاکم بر دعوت» نیز می گویند.

امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن زنان
    شماره عضویت
    2988
    نوشته
    8,405
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    خدایا به تو پناه میبرم از شر همه بدیها و ناملایمات زندگی پناهم ده که جز تو پناهی ندارم
    مورد تشکر
    24,923 در 7,352
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اصل اول: حرکت آگاهانه

حرکت کردن در هر مسیری به آگاهی کافی نیاز دارد، 3 چرا که گام برداشتن با چشمان بسته و جاهلانه انسان را به جای راه، به چاه می کشاند.4 حکایت اقدامات جاهلانه حکایت دوستی خاله خرس است، یا افراط است یا تفریط 5 و به جای رسیدن به مطلوب و اصلاح امور، خراب کاری است و سقوط.6

نماز با اعمال شاقه!

مادرش می گفت: «حمید در کودکی و نوجوانی نماز می خواند؛ اما بزرگتر که شد و به سن جوانی رسید، نماز را ترک کرد.»
    رو به حمید کردم و با تعجب گفتم: «چطور شد که تو وقتی بچه بودی و هنوز عقلت به خیلی چیزها قد نمی داد، نمازهایت را می خواندی و ظاهراً متدین بودی؛ ولی حالا که بزرگ شده ای و عقل و فهمت بیشتر شده و حقایق دینی را بهتر می فهمی و قاعدتاً باید پایبندی ات به دین بیشتر باشد، نماز و عبادت را ترک کرده ای و به امور دینی بی اعتنا شده ای؟» حمید سری به تایید تکان داد و با خنده ای همراه با تمسخر و تاسف گفت: «خاطره ی نماز برای من، خاطره ای تلخ و دردناک است! هر وقت که اسم نماز را می شنوم، عصای پدرم و سوز سرما و آب یخ زده ی حوض منزلمان در ذهنم تداعی می شود و دلم را می لرزاند.»

امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع