نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: وصیت نامه شهید محمد صادق اژدری

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,238
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,225 در 11,578
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

goll وصیت نامه شهید محمد صادق اژدری

وصیت_نامه_شهید_محمد_صادق_اژ ری

بسْمِ ا... الَّرحْمنِ الَّرحيم

«اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِا... »، اى كسى كه به خاطر خدا و براى اسلام و براي نشان دادن برتري انسان نسبت به فرشتگان از همه چيز خود گذشتى و به جدّ خودت رسول اكرم (ص) پيوستى و تو كه براي نماياندن حقانيت اسلام راستين 71 نفر از بهترين ياران و كسان خود را فدا كردي و در اين راه از على اصغر طفل شيرخواره ات نيز دريغ نورزيدى و با شعار انقلابي هيهات منّا الذلّه انقلابي عظيم را شروع كردي. ما را درياب و راه كربلا را برايمان باز كن.
    و سلام بر تو اى زينب (س)، اي كسي كه با صبر انقلابي و خطبه هاي آتشينت بنيان كاخ هاي ستم يزيد را لرزاندي و اين گونه انقلاب اسلامي برادرات را ادامه دادي و درس بزرگي به مادران و خواهران شهيدان دادي.
    ... و اكنون اى حسين (ع)، اى سالار شهيدان و اى مظلوم كربلا، من با تمام بي لياقتي ها و با تماام كارهاي نادرستي كه كردم اكنون مي خواهم از تو درسي بگيرم و بگويم هيهات من الذلّه و نداي (هَلْ مِنْ ناصرٍ يَنْصُرُني) تو را لبيك بگويم، ولي نمي دانم كه آيا مورد قبول تو و خدايت هستم يا نه و آيا لياقت كسب افتخار شهادت را در راه تو دارم؟ خدا كند كه ‌داشته باشم وگرنه واى بر من.
    و سلام به رهبر كبير انقلاب امام خمينى كه فرزند حسين (ع) است و نايب امام زمان (عج) و سلام بر كسي كه زندگي و خط فكري ما را تغيير داد و ما توانستيم به اندازه دركمان از راهنمايي هايشان استفاده كنيم و تا آنجا كه توانستيم به كار ببنديم و سلام بر كسي كه تشيع مرده و بي حركت و طاغوت پسند صفوي را كنار زد و اسلام زنده و پرتحرك و خداپسند علوي را جايگزين آن كرد.
    در نهايت سلام بر خانواده گراميم، اي كساني كه در تمام زندگيم يار و ياورم بوديد، در خوشي هايم خوش بوديد و در اندوهم غمگين، شما را قسم مي دهم به كسي كه برايتان عزيز است حلالم كنيد و از خدا برايم طلب مغفرت بخواهيد كه خدا از گناهاني كه مربوط به خودش مي شود مي گذرد ولي گناهاني كه من نسبت به شما مرتكب شده ام اگر حلالم نكنيد خداوند از اين گناهانم نمي گذرد. بار ديگر از شما تقاضا دارم كه نه تنها خودتان، بلكه از كساني هم كه به آنها بد كرده ام [بخواهيد] كه حلالم كنند.
    و اما در مورد شهادتم و يا بهتر بگويم مرگم، زيرا كه لياقت شهادت را ندارم و اين را در مورد خودم نمي توانم قبول كنم. به هر حال شهادت نعمتى است كه اگر انشاءا... نصيبم شد، تمام خانواده ام و آشنايانم بايد به درگاه خداوند متعال شاكر باشند از اينكه خدا يك چنين نعمتي را به من ارزاني داشته از پروردگار متعال تشكر كنند.
    پدر عزيزم، وصيت مي كنم كه برايم يك سال نماز قضا بخوانند و همان طور كه مي دانيد به علت اينكه وضعيت جسمانى خوبى نداشتم روزه نمي توانستم بگيرم؛ بنابراين تقاضا مي كنم كه با رعايت مسائل شرعي منّت بر من بگذاريد و اين مسئله را حل كنيد. از تمام فاميل و آشنايان و دوستان عاجزانه تقاضا دارم كه حلالم كنند و اگر كسي از من بدي و كار نامربوطي ديده به بزرگواري خودش ببخشد. تا آن جايي كه يادم هست به كسي بدهكاري ندارم و اگر هم كسي طلبي از من دارد با پدرم در ميان بگذارد و ايشان اين مسئله را هم همچون مسئله هاي ديگري كه در طول زندگي پيش آمده با درايت خودشان حل مي كنند.
    پيامم به ملت ايران و مخصوصاً جوانان احساساتي و پرشوري كه در آتش انقلاب پروانه وار مي سوزند و گاه نيز در اين راه مقدس پرپر مي شوند، اي برادران و خواهران عزيز، مسؤوليت ما در قبال اين انقلاب خيلى سنگين است و متأسفانه اكثر ما يا اين مسئوليت را درك نمي كنيم و يا اگر هم احساس كرديم جدى نمي گيريم. عزيزان من،‌ شيطان بزرگ در اين راه مقدس نيز دست از سر ما برنداشته و دام هايي در مسير راهمان گسترده است و با توجه به احساسات پرشور ما از كوچكترين ضعف مسؤولان مملكتي بيشترين استفاده را مي كند و كاري را مي كند كه ما دشمن اصلي را كه همان آمريكا است فراموش كرده و به بيراهه كشيده شويم. بنابراين بايد مواظب باشيم تا خداي ناخواسته دشمن از احساسات ما كه در نظر خودمان به نفع انقلاب است (ولي در حقيقت خطاست) عليه انقلاب استفاده نكند. البته من اين مسئله را از‌ آن جهت درك كردم كه خودم يك بار در دام شيطان بزرگ افتادم ولي از آنجا كه لطف و كرم بي اندازة خدا شامل حال من شد و با راهنمايي هاي امام عظيم الشأن توانستم خود را از‌ آن تله برهانم، بنابراين جوانان عزيز كه چشم اميد امام امت به شماست، براي اينكه انقلابمان به ثمر برسد بايد حق امت را نسبت به ولى امر ادا كنيد.

روحش شاد و یادش گرامیباد 🕊🥀
    امضاء

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع