نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اختلاف فرهنگ در زمینه حجاب

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو ماندگار
    شماره عضویت
    330
    نوشته
    515
    مورد تشکر
    810 در 359
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اختلاف فرهنگ در زمینه حجاب

بسمه تعالی

اختلاف فرهنگ در زمینه حجاب

سوال :ابتدا از شما تشکر می کنم و عرض می کنم که بنده ۲۸ سال سنمه و تا کنون ۴-۵ مرتبه خواستگاری رفتم و بدلیل مشکل سربازیم جواب رد گرفتم.تحصیلاتم هم دکتری پزشکی هست و ادم خیلی راحت پسندی هستم و اصلا سخت گیر نیستم که این موضوع باعث ناراحتی پدرمم شده.جدای از این حرفها حدودا قبل از محرم بود که رفتیم جایی خواستگاری و در حدود ۲ ماه تحت نظر خانواده ها با دختر خانم صحبت کردیم و حتی تحت نظر مشاوره و روانپزشک سعی در شناخت همدیگه داشتیم و به توافق رسیدیم و مراسم مهربرون را اجرا کردیم و در مراسم بعله برون متاسفانه مادر بنده که از اول هم ساز مخالف میزد( البته مادر من سر هر دختری که میریم خواستگاری سنگ می اندازه، اخه تک پسرم)در این مراسم حرکت بسیار زشتی انجام دادند و در این مراسم که بنده در میان خیل زیاد دخترها قرار داشتم که همشون بی حجاب بودند و همینطور خانم ما که هنوز رسما خانمم نشده بود ، مادر بنده نمیدونم از کجا یک چادر پیدا کرد انداخت روی سر همسر اینده من و شروع کرد به دختر خانم محترم بگن من اینم می خوای بخواه نمی خوای نخواه و کاری هم به بقیه دخترای حاضر در جلسه نداشت ( البته لازم به ذکر است که حجاب دختره را بنده قبول کرده بودم و برایم بی حجاب بودنش مسئله ای نبود (حتی برای پدرم و خواهرم هم مسئله ای نبود)در طی مراسم هم هیچگونه برخورد بدی از طرف فامیل ایشون ندیدیم و با کمال احترام با ما برخورد شد خلاصه یک ساعت بعد از اینکه از خونشون که اومدیم بیرون با اون دختر همراهم تماس گرفت و جواب رد بهم داد و گفت ما اختلاف فرهنگی داریم توی مراسم هم تنها افراد مذکر حاضر در سمت زنونه من بودم و پدر عروس.
    خودمم با دیدن این حرکت مادرم چیزی بهش نگفتم و پیش خودم گفتم احترام والدین واجبه بعد از کلی درگیری بین من و خانواده ام بالاخره اوضاع ارام شد و دوباره معرفی دخترای مختلف از طرف اقوام و فامیل شروع شد ولی من دیگه هیچکدومشون را نمی پسندم و یجورایی دلم پیش اون گیر کرده . برخی از اقوام هم پیشنهاد میدن که بریم دوباره صحبت کنیم و شاید درست بشه، منم در این زمینه کمی مخالفم چون بنظرم یکمی حرمتها شکسته شده و توی این زمینه بدجوری گیر کرده ام خواهشمندم در این مورد منو راهنمایی کنید واقعا مستاصل و درمانده شده ام بعد از اینکه جواب نه شنیدم به حدی ناراحت بودم که تصادف بدی کردم و مدتی هم توی بیمارستان بستری شدم و ماشینمم بکلی نابود شد. راستی یادم رفت بگم تحصیلات دختر خانوم هم مثل من پزشکی بود ببخشید زیاده روی کردم موفق و پیروز باشید...

جواب :با سلام و تشکر از اظهار لطف شما و ارزوی سلامتی و رفع کسالت شما دوست گرامی اگر مشکل فقط شکسته شدن حریمها باشه به نظر من اگه مورد خوب باشه و شرایط دیگه جور باشه مساله مهمی نیست چون اصل کار مادر شما که می خواسته عروسش با حجاب باشه بد نبوده بلکه شیوه عملکردش درست نبوده که می شه با صحبت کردن از دل طرف مقابل در اورد اخرش اینه که اونا رد می کنن اما به هر حال به جلو رفتنش میارزه اینو هم فکر نکنید که اصرار کردن برای پسر افت داره چون پسر طالبه و دختر مطلوب و اگه مورد خوبه هیچکس کار اصرار کننده رو بد نمی دونه اما مساله بی حجاب بودن همسر در جلوی نامحرم که شما گفتید خود و خونوادتون قبولش کرده بودید این رو بررسی کنید که همسر اینده شما تا چقدر به عدم لزوم حفظ حریم از نامحرم معتقده ، تا عدم حجاب یا بیشتر؟ ایا تا اون قدری که اون نظرشه که می شه پیش رفت بازم برای شما و خانواده مهم نیست؟ و اون مقدار رو هم قبول دازن؟ روشن کردن این مساله خیلی مهمه چون مسائل ناموسی اهمیت فوق العاده داره و اگه توافق کامل بود ازدواج کنید وگرنه بعدا دچار بد گمانی و مشکل خواهید شد مادر شما هم اگه از نظر فکری توی این زمینه همراه شما باشه که هیچ اما اگه معتقد باشه که عروسش نباید جلوی نامحرم بی حجاب باشه ممکنه در اینده در رفت و امدها به منزل پدر بخاطر مخالفت مادر دچار مشکل بشین به هر حال بررسی کنید و با چشم باز تصمیم بگیرید و اگه دیدید به صلاح نیست دل رو بکنید و جای دیگه برید که سنتون داره میره بالا و ممکنه دیر بشه نکته ای رو هم در اخر عرض کنم : اگه خود شما اعتقاد دارید که همسرتون حجاب نداشته باشه و برخورد راحت با نامحرم داشته باشه که هیچ، اما اگه این طور نیستید و حجاب رو بهتر می دونید و یا حتی براتون فرق نمی کنه به نظر من بهتره که با دختری که حجاب داره ازدواج کنید چون هم حجاب دستور دینه و نشونه تقید دینی و اخلاقی یک دختره و هم کسی که با حجابه از نگاههای شهوت امیز دیگران دوره و انسانهای ناپاک دورش نمیان و هم بچه هایی تربیت می کنه که معتقد به پوشش و حریم گرفتن از نامحرم باشند……….موفق باشید.
    نويسنده : راه روشن

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع