صفحه 2 از 7 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 63

موضوع: سخنان دانشمندان و بزرگان مسيحي درباره اسلام و قرآن

1. Top | #11

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

10 - تنورد، خاورشناس آلماني

تنورد، خاورشناس و محقق و انديشمند آلماني که در زمينة مسائل قرآني و اسلامي تحقيقات زيادي داشته است، مي گويد:

قرآن با نيروي برهان خود شنونده را مجذوب و شيفته خود مي سازد و قلوب را تسخير مي کند.همين قرآن بود که ملّت عرب را معلّم جهانيان کرد.

امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #12

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

11 - ه.ج. ولز دانشمند و مورخ انگليسي (1866 1946)

در قرآن بهترين عبارات و عالي ترين جملات نازل گرديده و اسلوب فصاحت و بلاغت آن به حدّي زيباست که عقول عقلا را حيران ساخته است. قرآن کتابي است ابدي و جهاني.
    امضاء

4. Top | #13

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

12 - ژول لابوم،خاورشناس و متفکر فرانسوي

در مقدمه فهرست قرآن مي نويسد: قرآن براي هميشه زنده است و هر کس از مردم جهان به قدر درک و استعداد خود از آن بهره برمي دارد.

ساليان درازي در جستجوي حقيقت بودم. تا اينکه حقيقت را در اسلام يافتم. پس قرآن مقدس را ديدم و شروع به خواندن آن کردم. او بود که تمام سوالات مرا جواب گفت. قرآن اُبهت وترس را به انسان الهام مي کند و با اين حال ثابت مي نمايد که هر چه مي فرمايد راست است.
    امضاء

5. Top | #14

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

13 - راکستون، اسکاتلندي

قرآن کتاب علمي، ديني، اجتماعي، تهذيبي، اخلاقي و تاريخي است.مقررات و قوانين و احکام آن با احوال و قوانين و مقررات دنياي امروزي هماهنگ و براي هميشه کتاب پيروي و عمل است. هر کس بخواهد ديني اختيار کند که سير آن با تمدن بشر پيشرفت داشته باشد بايد اسلام را اختيار کند. و اگر بخواهد معني اين دين را بيابد بايد به قرآن مراجعه کند.

راکستون، خاورشناس و محقق اسکاتلندي که در زمينه مسائل قرآني مطالعاتي داشته است، مي نويسد: ساليان درازي در جستجوي حقيقت بودم تا اينکه حقيقت را در اسلام يافتم. پس قرآن مقدس را ديدم و شروع به خواندن آن کردم. او بود که تمام سؤالات مرا جواب گفت. قرآن ابهت و ترس در انسان ايجاد مي کند و با اين روش ثابت مي کند که هر چه مي فرمايد راست است.
    امضاء

6. Top | #15

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

14 - هربرت جورج ونو، نويسنده انگليسي

جمعي از دانشمندان حقوقدان و اهل نظر که در «لاهه» )پايتخت هلند( به منظور شرکت در کنفرانس جهاني اديان گرد آمده بودند، پس از تحقيق و بررسي هاي لازم درباره حقوق و قوانين اسلام چنين اظهار نظر کردند که: آيين اسلام و قوانين مندرج در قرآن به موجب برخورداري از عناصر کافي پيوسته با احتياجات زماني و ايدئولوژي هاي اجتماعي در حال تطور است و هميشه جوابگوي مسائل و مقتضيات زمان خواهد بود.

اميدوارم آن زمان چندان دور نباشد که من بتوانم همه مردمان خردمند و تحصيل کرده را از تمام دنيا به هم گرد آورم تا يک رژيم يک نواخت برقرار کنيم که مبني بر تعليمات قرآن مجيد باشد. زيرا فقط اين تعليمات است که درست و صحيح است و بشريت را به سوي خوشبختي سوق مي دهد. )به اميد آنروز مؤلف(.
    امضاء

7. Top | #16

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

15 - ناپلئون بنا پارت

با اينکه قرآن در سراسر جهان اسلام بارها خوانده مي شود، خواندن آن با اين همه تکرار در پيروانش ايجاد خستگي نمي کند بلکه به عکس در ضمن خواندن مکرر هر روز عزيزتر مي شود. در خواندن يا شنيدن قرآن در ذهن خواننده يا شنونده حسن تعظيم و تکريمي بر مي انگيزد. متن قرآن در طول اعصار و قرون تاريخ نزول آن تا امروز به همان صورت باقي مانده و تا وقتي که خدا بخواهد و تا جهان ادامه داشته باشد باقي خواهد ماند.
    امضاء

8. Top | #17

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

16 - دکتر گرينيه فرانسوي

خاورشناس و پژوهشگر فرانسوي که تلاش ها و تحقيقات فراواني در زمينة علوم اسلامي و قرآن دارد مي گويد:

من آيات قرآن را که به علوم پزشکي و بهداشتي و طبيعي ارتباط داشت دنبال کردم و از کودکي آنها را فراگرفتم و کاملاً به آن آگاه بودم.بنابراين دريافتم که اين آيات از هر نظر با معارف و علوم جهاني منطبق است...هر کس دست اندرکار هنر يا علم باشد و آيات قرآن را با هنر و علمي که آموخته است مقايسه کند به همان صورت که من مقايسه کردم بدون ترديد به اسلام خواهد گرويد، البته اگر صاحب عقلي سليم و بي غرض باشد.
    امضاء

9. Top | #18

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

17 - بانو واگليري، دانشمند ايتاليايي

و پروفسور ادبيات عرب و استاد تاريخ تمدن اسلام در دانشگاه ناپل ايتاليا

آشنايي من با تعاليم حيات بخش و معارف درخشان اسلام و قرآن بينش جديد و عميقي در من به وجود آورد و طرز فکرم را درباره جهان آفرينش و فلسفه وجود به کلّي دگرگون ساخت و احساس کردم تعليمات اسلام بر خلاف تعاليم مسيحيت، انسان را موجودي شريف و با شخصيت مي شناسد نه موجودي کثيف و ذاتاً آلوده...در اين کتاب دستور زندگي و نحوه بهره برداري از لذايذ اين دنيا و حمايت آن، به طرزي جالب و خردمندانه بيان شده است.
    امضاء

10. Top | #19

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

18 - مايل انجلو، ايتاليايي

قرآن که کتاب آسماني مسلمين است تنها منحصر به تعاليم و دستورهاي مذهبي نيست و بلکه دستورهاي سياسي و اجتماعي مسلمانان نيز در آن درج است. تعليمات اخلاقي قرآن به مراتب بالاتر از تعليمات اخلاقي انجيل است.

بانو مايل آنجلو ايتاليائي: در ابتداء به عللي الزاماً کتاب هايي که بيگانگان در زمينه اسلام و قرآن نوشته بودند مورد مطالعه قرار دادم، با وجودي که نوشته هاي آنان درباره آئين جاوداني اسلام با غرض ورزي و بدگوئي توأم است، در عين حال مي توان از لابلاي سخنان ايشان حقايق تابناک اسلام را دريافت و حدود نفوذ و اتقان مطالب قرآن را به دست آورد. آشنائي من با تعاليم حيات بخش و معارف درخشان اسلام و قرآن، بينش جديد و عميقي در من به وجود آورد و طرز فکرم را درباره جهان آفرينش و فلسفه وجود به کلي دگرگون ساخت و احساس کردم که تعليمات اسلام بر خلاف تعاليم مسيحيت، انسان را موجودي شريف و با شخصيت مي شناسد نه موجودي کثيف و ذاتاً آلوده!!. مسلمانان به حکم کتاب آسماني قرآن پيامبر عالي مقام خود را انساني مانند انسان هاي ديگر مي دانند که خداوند او را براي تبليغ و رسالت و رهنمائي انسان ها برگزيده است. در اين کتاب دستور زندگي و نحوه بهره گيري از لذايذ اين دنيا و حيات آن، به طرزي جالب و خردمندانه بيان شده است.
    امضاء

11. Top | #20

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    11032
    نوشته
    15,886
    صلوات
    500
    دلنوشته
    1
    تقدیم به روح پاک شهیدان
    مورد تشکر
    1,799 در 1,071
    دریافت
    0
    آپلود
    0

19 - گوستاولوبون، فرانسوي (1841 1931)

اسلام قوانين طبيعت را آنچنان تنظيم مي کند که هر کدام از آن قوانين به طبيعت بشر القا گردد بي شک آن را با کمال ميل مي پذيرد و بر پايه همين اصل اگر از قرآن تعبير به راهنما شده است تعبيري صحيح و بجاست. زيرا قرآن بشر را به بهترين روش زندگي رهبري مي کند و او را به نيکوترين هدف ها دعوت مي نمايد.

دکتر گوستاولوبون، عالم فرانسوي و استاد متتبع علوم و آثار شرقي در تاريخ اسلامي مي گويد:قرآن که کتاب آسماني مسلمين است تنها منحصر به تعاليم و دستورهاي مذهبي نيست بلکه دستورهاي سياسي و اجتماعي مسلمانان نيز در آن درج شده است. تعليمات اخلاقي قرآن به مراتب بالاتر از تعليمات اخلاقي انجيل است.
    امضاء

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع