نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: درسنامه مهدویت ویژه تدریس مهدویت برای کودکان و نونهالان (3)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,219
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,181 در 63,569
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

kodak درسنامه مهدویت ویژه تدریس مهدویت برای کودکان و نونهالان (3)

درسنامه مهدویت ویژه تدریس مهدویت برای کودکان و نونهالان (3)

سلام سلام بچه ها چطوره حال شما

یک قصه خوب دارم از شهره نور و خدا

شهری که توش فقط هست پاکی و ذکر خدا

(مربی برای گفتن قصه سعی کند از مسابقه سکوت استفاده کند هم جو کلاس در اختیار اوست وهم بچه ها گوش می دهند در طول قصه بچه نباید حرف بزند مربی می تواند تقلید صدا هم در طول قصه انجام بدهد و گاهی برای ایجاد جو شادی در کلاس به سمت بچه ها برود و آنها را به اندازه چند ثانیه به حرف بکشد تا جو شادی در کلاس ایجاد شود)

بسم الله الرحمن الرحیم
    بچه ها صدای اذان داره می آد.الله اکبر و الله اکبر… مردم شهر سریع دره مغازه ها رو بستن تا به نماز اول وقت و جماعت به امامت پیامبر برسن.بچه ها نماز و به جماعت خوندن خیلی خیلی ثواب داره.

مگه نه بچه ها؟؟؟؟؟ (عدم جواب بچه ها) آفرین حواس ها جمع بود.مردم پیامبر و خیلی و دوست دارن چون به همه کمک میکنه و با همه مهربون . مردم با دیدن پیامبر با خوشحالی به سمتش رفتند و پیامبر با اخم ؟؟؟ نه با لبخند از اونها استقبال کرد و باهم به داخل مسجد رفتن.

همه پشت پیامبر ایستادن تا نماز و شروع کنن؟ چهره پیامبر قبل شروع نماز بیشتر می درخشید. پیامبر نماز و شروع کرد ولی مثل همیشه نماز و طولانی نخوندن و زود تمام کردن.

بعد نماز همه با تعجب میگفتن : چرا رسول الله امروز اینقدر نماز و سریع تمام کردن بیایید به پیش حضرت برویم تا از ایشان سوال کنیم. پیامبر و حضرت علی داشتن از مسجد خارج میشدن یکی از صحابه به نمایندگی از بقیه رفت جلو و سوال کرد و وقتی جوابش و گرفت با لبخند به سمت یاران رسول الله برگشت. بچه ها بقیه ازش پرسیدن چی شد؟ سوالت رو پرسیدی ؟ نکند رسول بیمار شده بودن؟

مرد که هنوز لبخند بر لب داشت گفت: وقتی رسول الله به نماز می ایستند در بین نماز صدای گریه و بی تابی کودکی را می شنوند وبرای اینکه مادر آن کودک اورا آرام کند زودتر از همیشه نماز را تمام میکنند…

بچه ها حضرت محمد(ص) خیلی مهربون بودن و همیشه با بچه ها بازی میکردن. اسم امام زمان ما هم محمد.گل های من همان طور که پیامبر با همه به خصوص بچه ها مهربون بودن امام زمان هم همین اند الان که غایب اند هر روز برای ما دعا میکنن و به یاد ما هستن. وقتی هم که بیان مثل حضرت محمد(ص) با مردم رفتار می کنند. بچه ها کسی میدونه امام مهدی و پیامبر چه شباهت هایی به هم دارن ؟؟؟؟

این که اسم هر دونفرشون مثل هم هر دو نفر حکومت تشکیل دادن و میدن که حرفهای خدا و اسلام تو زمین اجرا بشه چون حاکمان ظالم نذاشتن امامان حکومت کنن.اصلا خود پیامبر فرمودند: مهدی از نسل من است صورت او شبیه صورت من است و مانند روش و شیوه من با مردم رفتار می کند.
    حالا بیایید باهم یک شعر بخونیم :
    رسول مهربان گفت
    مهدی هم نام من است
    صورتش شبه من است
    مثل من با مردمان
    مهربان و ساده است
    (اجرای شعر بستگی به سلیقه مربی دارد)

تکلیف:اگر امام زمان (عج) به حکومت برسن به نظر شما بچه ها دنیا چه شکلی میشه ؟؟
    یا یه نقاشی از داستانی که براتون گفتم بکشید که با دیدنش قصه رو متوجه بشم.

شیوه: قصه “پرسش و پاسخ”شعر”

خدای مهربون همیشه مراقب امام زمان مهربون ما باش
    خدایا ما رو از منتظران امام زمان قرار بده تا دل پیامبرت هم شاد بشه

الللللهی آمین…

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع