صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 68

موضوع: خواص میوه ها و غذاها در درمان بیماریها

1. Top | #21

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تخم مرغ(95)

1. پیامبر (ص): یکی از پیامبران از ضعف و ناتوانی خود، به درگاه خداوند شکوه کرد. خدا او را به خوردن تخم مرغ دستور داد. (96)
    2. امام علی (ع): یکی از پیامبران به خداوند شکوه کرد که زاد و ولد در میان قومش کم شده است. خداوند به او دستور داد مردم را به خوردن تخم مرغ سفارش کند. مردم به دستور او عمل کردند و زاد و ولد در میانشان فراوان شد.(97)
    3. امام باقر (ع): هر کس صاحب فرزند نمی شود، تخم مرغ بخورد و فراوان هم بخورد که زاد و ولد را افزایش می دهد.(98)
    4. نزد امام صادق(ع) از تخم مرغ سخن به میان آمد فرمود: تخم مرغ غذای سبکی است. میل به گوشت را از بین می برد و ضررهای گوشت را هم ندارد.(99)
    5. شخصی به امام صادق(ع) عرض کرد: من کنیزهای زیادی می خرم و دوست دارم بر آنان، توانایی داشته باشم. حضرت فرمود: پیاز را ریز کرده و در روغن سرخ کن. سپس تخم مرغ را در ظرفی بشکن و بر آن، کمی نمک بپاش و بر روی پیاز داغ بریز و تفت بده و آن را بخور.(100)
    آن مرد می گوید: من این کار را انجام دادم و از آن پس، هرگاه قصد آمیزش با کنیزان را می کردم، بر آن توانایی داشتم.(101)
    6. امام کاظم (ع): هر کس تخم مرغ و پیاز و روغن بخورد، توان جنسی اش افزوده می گردد.(102)
    7. مردی از کمی فرزند شکوه کرد. امام کاظم (ع) فرمود: از خداوند، طلب آمرزش کن و تخم مرغ و پیاز بخور.(103)
    8. پیامبر (ص): خوردن گوشت با تخم مرغ، توان جنسی را افزایش می دهد.(104)
    9. امام صادق(ع): یکی از پیامبران، از کمی فرزند، به خداوند شکوه کرد. خداوند فرمود: گوشت با تخم مرغ بخور.(105)
    10 - امام کاظم (ع): هر کس گوشت با تخم مرغ بخورد، استخوان فرزندش درشت می گردد.(106)
    11. امام صادق(ع): زرده ی تخم مرغ، سبک است و سفیده اش سنگین.(107)
    12. حمران بن اعین نقل می کند که به امام صادق(ع) گفتم: برخی از مردم می گویند که زرده ی تخم مرغ، سبک تر از سفیده آن است. امام فرمود: دلیلشان چیست؟. گفتم: آنان می گویند که پَر مرغ، از سفیده آن به وجود می آید و استخوان و پی آن، از زرده ی تخم مرغ. حضرت فرمود: اما پر، سبک ترین اجزای مرغ است.(108)
    13.علی بن محمد بن اشیم می گوید: نزد امام رضا (ع) از کندی گوارش غذا شکوه کردم. حضرت فرمود: زرده تخم مرغ بخور. به دستور حضرت، عمل کردم و مفید واقع شد.(109)
    14. امام صادق(ع): سه چیز است که انسان را لاغر می کند... مداومت بر خوردن تخم مرغ و ماهی و شکوفه خرما.(110)
    15. امام رضا (ع): مداومت بر خوردن تخم مرغ، سبب پیدایش کک مک در صورت می شود.(111)
    16. زیاد خوردن تخم مرغ و مداومت بر آن، موجب بیماری طحال و سپرز می شود و در سر معده، بادهایی را ایجاد می کند. زیاد خوردن تخم مرغ آب پز، موجب تنگی نفس و نفس بریدگی می شود.(112)
    17. امام صادق(ع): اگر دو طرف تخم پرنده ای یکسان باشد، خورده نمی شود و حرام است و اگر دو طرفش همسان نبود و همانند تخم مرغ بود، خوردنش حلال است.(113)

امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #22

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ترب

1. امام صادق(ع): ترب، بلغم را از بین می برد و مغزش، هضم کننده است و برگش، ادرارآور می باشد.(114)
    2. امام صادق(ع): ترب بخور که سه خاصیت دارد: برگش، بادهای بدن را از بین می برد؛ مغزش ادرار را به جریان می اندازد و بیخش، بلغم را ریشه کن می کند.(115)

امضاء

4. Top | #23

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ترنج

1. میوه را در اول فصلش بخور. بهترین میوه، انار و ترنج است و بهترین گیاه خوشبو، گل سرخ و بنفشه می باشد.(116)
    2. پیامبر (ص): ترنج بخورید که دل را نورانی می کند. مغز را توانا می سازد.(117)
    3. عبدالله بن ابراهیم جعفری نقل می کند که امام صادق(ع) فرمود: پزشکان شما در مورد ترنج، چه دستوری می دهند؟. گفتم: می گویند آن را قبل از غذا بخورید. امام فرمود: امّا من توصیه می کنم آن را پس از غذا بخورید.(118)
    4. ابراهیم بن عمر یمانی نقل می کند که به امام صادق(ع) گفتم: مردم می گویند که خرودن ترنج در حالت ناشتا بهتر است.
    امام فرمود: اگر پیش از غذا خوب باشد، پس از غذا نیز خوب است و بلکه بهتر و پسندیده تر می باشد.(119)
    5. امام صادق(ع): ترنج را پس از غذا بخورید که خاندان محمد(ص) چنین می کنند.(120)
    6. امام رضا (ع): خوردن ترنج در شب، موجب کج شدن چشم می گردد و لوچی به جای می گذارد.(121)
    7. امام باقر (ع): ترنج سنگین است. هرگاه خورده شد، نان خشک بخورید که آن را از معده هضم می کند.(122)
    8. ابوبصیر می گوید: مهمانی داشتم که هوس ترنج و عسل کرد. برایش حاضر کردم. خود نیز با او خوردم. سپس نزد امام صادق رفتم. جلوی ایشان، سفره ی غذا بود. به من فرمود: نزدیک بیا و بخور. گفتم: قبل از این که پیش شما بیایم، ترنج و عسل خورده ام. و از بس زیاد خوردم، احساس سنگینی می کنم.
    حضرت صدا زد: ای غلام! پیش کنیز برو و به او بگو کمی از آن نان ها که در تنور خشک می کند، برایمان بفرستد.
    آن نان آورده شد و حضرت به من فرمود: از این نان خشک بخور که ترنج را هضم می کند. من آن را خوردم و بلند شدم و انگار چیزی نخورده بودم.(123)
    9. ابراهیم بن حسن جعفری نقل می کند که امام صادق(ع) به یاران خود فرمود: به من بگویید که پزشکانتان در مورد ترنج، چه دستوری به شما می دهند؟
    یکی از یاران گفت: ای پسر رسول خدا! آنان به خوردن پیش از غذا سفارش می کنند.
    امام فرمود: هیچ چیز زیان بارتر از خوردن آن پیش از غذا نیست و هیچ چیز سودمندتر از خوردن آن پس از غذا نیست. حتما مربای آن را هم بخورید که بوی آن در درون انسان، همچون بوی مشک است.(124)
    10. امام رضا (ع): پیامبر خدا بسیار علاقمه مند بود که به ترنج سبز و سیب سرخ نگاه کند.(125)

امضاء

5. Top | #24

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تره

1. پیامبر (ص): تره در میان سبزی ها همانند نان در میان غذاها است.(126)
    2. امام صادق(ع): تره بخور که دارای چهار خاصیت است: دهان را خوشبو می سازد؛ بادهای بدن را از بین می برد؛ بواسیر را ریشه کن می کند و اگر کسی بر خوردن آن مداومت داشته باشد، از بیماری جذام، ایمن می گردد.(127)
    3. یکی از خادمان امام کاظم مریض شد. امام حال او را پرسید. گفتند: به بیماریِ طحال گرفتار شده است. فرمود: سه روز به او تره بخورانید. به او تره دادند و بیماری اش بهبود یافت.(128)
    4.موسی بن بکر می گوید: امام کاظم (ع) در کنار کشتزار، تره می چید و در آب می شست و می خورد.(129)
    5. در خراسان، امام رضا (ع) را دیدند که در باغی، تره می چیند و می خورد. به ایشان گفتند: ممکن است آلوده باشد. فرمود: چیزی از آلودگی به آن نمی چسبد. این سبزی برای درمان بواسیر، سودمند است.(130)
    6. یحیی بن سلیمان می گوید: در خراسان، امام رضا(ع) را دیدم که در باغی، مشغول خوردن تره بود. به ایشان گفتم: قربانتان گردم! مردم می گویند که هر روز، یک قطره بهشتی بر روی کاسنی می ریزد. حضرت فرمود: اگر روزی یک قطره بهشتی بر روی کاسنی می ریزد، تره دائما در آب بهشت، غوطه ور است. گفتم: ولی پای تره، کود می ریزند و آلوده است. فرمود: چیزی از کود، به آن نمی چسبد.(131)
    7. امیر مؤمنان (ع)، تره را با نمک نیمه کوبیده می خورد.(132)

امضاء

6. Top | #25

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تره تیزک (شاهی)

1. پیامبر (ص): هر کس بعد از نماز عشاء(133)، شکمش را با تره تیزک پر کند، آن شب در حالی به خواب می رود که جانش با جذام، دست و پنجه نرم می کند.(134)
    2. امام صادق(ع): خوردن تره تیزک در شب، موجب پیسی می گردد.(135)
    3. خدمتکار امام کاظم (ع) می گوید: هر وقت که امام کاظم، دستور خرید سبزی می داد، می فرمود تره تیزک بیشتری خریده شود. ایشان می فرمود: چقدر نادان هستند کسانی که می گویند: تره تیزک در یکی از دره های جهنم می روید. در حالی که خداوند می فرماید: هیزم جهنم، از انسانها و سنگها تشکیل می شود. پس چگونه در آنجا سبزی می روید.(136)

امضاء

7. Top | #26

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تلبینه(137)

1. پیامبر (ص): تلبینه، دل را آرام می کند و برخی اندوه ها را برطرف می نماید.(138)
    2. پیامبر (ص): اگر قرار بود چیزی از مرگ جلوگیری کند، آن چیز تلبینه بود.(139)
    3. پیامبر (ص): حتما تلبینه ی ناخوشایند سودمند را بخورید. سوگند به آن خدایی که جان محمد در دست او است، این غذا شکم را شستشو می دهد، همان گونه که آب، چرک را از صورت می برد.(140)
    4. امام صادق(ع): تلبینه، غم را از دل غمگین می زداید همان گونه که انگشتان، عرق را از پیشانی پاک می کنند.(141)

تلنبیه: شوربایی است که از آرد جو سبوسدار درست می شود.

امضاء

8. Top | #27

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

چغندر

1. امام صادق(ع): خوردن چغندر، بدن را در برابر جذام ایمن می کند.(142)
    2. امام کاظم (ع): چغندر، رگ جذام را از بین می برد و هیچ چیز برای سینه پهلو، سودمندتر از چغندر نیست.(143)
    3. امام رضا (ع): به بیمارانتان، برگ چغندر بدهید که درمان است و هیچ مرضی در آن نیست و هیچ زیانی ندارد و خواب بیمار را آرام می کند.(144)
    4. امام رضا (ع): چغندر، عقل را استحکام می بخشد و خون را تصفیه می کند.(145)
    5. چغندر، گیاه خوبی است؛ در حواشی بهشت می روید؛ شفای همه دردها در آن است؛ عصب را محکم می کند؛ خون را زیاد می کند و استخوان را درشت می سازد.(146)

امضاء

9. Top | #28

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خربزه

1. پیامبر (ص): خربزه بخورید که دارای ده ویژگی است: گرسنگی را برطرف می سازد؛ تشنگی را مرتفع می کند؛ برطرف کننده ی چربی و داراری خاصیت پاک کنندگی است؛ خوشبو کننده است؛ مثانه را شست و شو می دهد؛ شکم را می شوید؛ آب کمر را زیاد می کند؛ قدرت جنسی را افزایش می دهد؛ سردی مزاج را از بین می برد؛ رنگ پوست را روشن می سازد.(147)
    2. پیامبر (ص): نیاز به میوه را با خربزه برآورده کنید که میوه ی بهشت است و در آن، هزار برکت و هزار رحمت وجود دارد و خوردنش دوای هر درد است.(148)
    3. پیامبر (ص): نیاز به میوه را با خربزه جبران کنید که آب آن رحمت است و شیرینی آن، از شیرینی بهشت می باشد.(149)
    4. برای پیامبر، خربزه ای از طائف آوردند. پیامبر آن را بویید و بوسید و فرمود: خربزه را به دندان بکشید. خربزه از زیورهای زمین است و آبش از رحمت خداوند و شیرینی اش از بهشت می باشد.(150)
    5. پیامبر (ص):هر زن بارداری خربزه بخورد، نوزادش خوش رو و خوش خو می گردد.(151)
    6. امام علی (ع): خربزه همانند پیه زمینی است(152)، نه بیماری دارد و نه عارضه.(153)
    7. امام صادق(ع): خربزه، سنگ را در مثانه ذوب می کند.(154)
    8. امام صادق(ع): خربزه بخورید که ده ویژگی در آن جمع است: همانند پیه زمینی است و درد و عارضه ای در آن نیست؛ غذا است؛ سیراب کننده است؛ میوه است؛ خوشبو است؛ برطرف کننده ی چربی و دارای خاصیت پاک کنندگی است؛ نان خورش است؛ قدرت جنسی را افزایش می دهد؛ مثانه را می شوید، و ادرار آور است.(155)
    9. پیامبر (ص): خوردن خربزه پیش از غذا، شکم را کاملا شست و شو می دهد و بیماری را ریشه کن می سازد.(156)
    10. امام رضا (ع): خوردن خربزه در حالت ناشتا، بدن را فلج می کند که از آن به خدا پناه می برم.(157)
    11. پیامبر (ص): خربزه را به دندان بکش و آن را قطعه قطعه نکن. خربزه میوه ای است خوش و خجسته که مایه ی پاکی دهان است و تقدس بخش دل. دندان ها را سفید می کند؛ خداوند را خوشنود می گرداند؛ بویش از عنبر، آبش از کوثر، گوشتش از فردوس، لذتش از بهشت، و خوردنش عبادت است.(158)

امضاء

10. Top | #29

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خُرفه

1. پیامبر (ص): خرفه بخورید که موجب زیرکی می گردد. اگر تنها یک چیز عقل را زیاد کند، همان خرفه است. (159)
    2. امام صادق(ع): روزی پیامبر بر زمین داغ و بسیار گرمی پا گذاشت و پای مبارکش سوخت. برای تسکین درد، پای خود را بر روی خرفه گذاشت و سوزش آن از بین رفت. از آن پس، رسول خدا خرفه را دوست داشت و می فرمود: خرفه، چه گیاه پر برکتی است.(160)
    3. امام صادق(ع): بر روی زمین، گیاهی والاتر و سودمندتر از خرفه نیست. خرفه سبزی فاطمه زهرا است.(161)

امضاء

11. Top | #30

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خرما

1. پیامبر (ص): خرمای بَرنی(162)، آب ستون فقرات را افزایش می دهد.(163)
    2. پیامبر (ص): خرمای برنی بخورید که خستگی را برطرف می کند؛ در سرما، گرمی می بخشد؛ در گرسنگی، سیر می کند و هفتاد و دو نوع شفا در آن است.(164)
    3. پیامبر (ص): عَجوه(165) از بهشت آمده و درمان زهر است.(166)
    4. امام علی (ع): خرما بخورید که درمان دردها است.(167)
    5. پیامبر (ص): خرمای برنی... پشت را قوی می کند؛ توان جنسی را بالا می برد؛ قدرت بینایی و شنوایی را افزایش می دهد؛ انسان را به خدا نزدیک می کند؛ از شیطان دور می سازد؛ غذا را هضم می کند؛ بیماری را از بین می برد؛ دهان را خوشبو می کند.(168)
    6. امام صادق(ع): خرمای برنی... بیماری زا نیست؛ هیچ زیانی ندارد؛ بلغم را از بین می برد؛ معده را سبک می کند و موجب گوارش می گردد.(169)
    7. در فصل گرما، مردی مهمان امام صادق(ع) بود. پس از این که غذا خورده شد، خرما آوردند. مرد گفت: قربانتان گردم! فصل، فصل خوردن میوه و انگور است. امام فرمود: بخور که این روش پیامبر خدا است.(170)
    8. پیامبر (ص):بهترین سحری برای مؤمن، خرما است.(171)
    9. پیامبر (ص): کسی که روزه بوده، با خرما افطار کند، و اگر خرما نبود، با آب روزه اش را بگشاید.(172)
    10. پیامبر (ص): در آخرین ماه حاملگی، به زن خرما دهید تا فرزندش، صبور و پاکدامن گردد.(173)
    11. به زنانی که وضع حمل کرده اند، خرمای تازه بدهید، و اگر نبود، هر خرمای دیگری که بود، بدهید. هیچ درختی در نزد خداوند، گرامی تر از درخت خرما نیست که مریم دختر عمران در زیر آن نشست (و زایمان کرد).(174)
    12. امام صادق(ع): در دوران زایمان، به زنانتان خرمای بَرنی بدهید تا فرزندانتان زیبا گردند.(175)
    13. امام علی (ع): کام کودکانتان را با خرما باز کنید. پیامبر با حسین، چنین کرد.(176)

امضاء

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع