نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: خاطره ای ناب از روشنگری مخلصانه حضرت آیت‌الله خامنه ای در اوایل انقلاب

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    284
    نوشته
    13,820
    مورد تشکر
    35,963 در 11,458
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد خاطره ای ناب از روشنگری مخلصانه حضرت آیت‌الله خامنه ای در اوایل انقلاب

خاطره ای ناب از روشنگری مخلصانه حضرت آیت‌الله خامنه ای در اوایل انقلاب

بالاخره خود کارگران آن گروه خراب کار را از کارخانه بیرون کردند

سرویس اجتماعی و فرهنگی: چند روز من در آن کارخانه صبح رفتم، عصر برگشتم؛ صبح رفتم، شب برگشتم؛ یک روز نزدیک به هفت ساعت بنده پشت تریبون ایستادم، صحبت کردم، حرف زدم؛ کسى از آنها آمد، شعار داد، استدلال کرد، جواب دادم، توجیه کردم. بالاخره کارگرها خودشان آن گروه مخرب را از کارخانه اخراج کردند، بیرونشان کردند.
    به گزارش فرهنگ نیوز، روز گذشته چندین هزار نفر از کارگزان شریف کشورمان در آستانه روز کارگر به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند.
    در ابتدای این دیدار و پس از ذکر مصیبت ام الائمه(س) مطابق رسم سالیان گذشته، وزیر کار گزارشی از تلاشهای مجموعه تحت مدیریتش برای خدمت به کارگزان ارائه داد و پس ازآن نوبت به بیانات رهبر انقلاب رسید که به نگاه اسلام و جمهوری اسلامی به کارگر و همچنین تفسیر شعار "همت مضاعف" که برای امسال برگزیده شده و البته هشدار درباره سوءاستفاده برخی قانون شکنان از اجرای اصل 44 و... اختصاص داشت.
    در میان بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب اما ایشان خاطره‌ی جالبی هم بیان کردند.
    این خاطره اگرچه ذیل موضوع "هوشیاری کارگران از ابتدای انقلاب تا امروز"، بیان شد اما در بطن خود از مجاهدت و همت عجیب و مخلصانه شخص حضرت آیت الله خامنه ای در روشنگری و رفع شبهات علیه انقلاب در روزهای ابتدایی پیروزی نهضت خبر می دهد.
    این روزها و در هفته‌ها و ماه هایی که رهبر معظم انقلاب از تلاش دشمن برای "هجمه نرم" به اصل نظام و اعتقادات مردم خبر می دهند و در این راستا تمامی خواص و گروه های سیاسی معتقد به نظام را به موضعگیری و روشنگری در برابر شبهات دعوت می کنند، جداکردن این خاطره از متن سخنان ایشان و بازخوانی آن به نظر می آید که درس آموز باشد:
    "می‌دانید قشر کارگر و شعارهاى سیاسى‌اى که در دنیا براى قشر کارگر فراهم میشود، همیشه یکى از اهرمهاى فشار بر ضد حکومتهاست. در نظام جمهورى اسلامى، از روز اول دشمنانى سعى کردند از این اهرم فشار علیه جمهورى اسلامى استفاده کنند.
    بنده خودم در روزهاى نوزدهم و بیستم و بیست و یکم و بیست و دوم بهمن سال 57 چند روز متوالى به خاطر یک حادثه‌اى، یک علتى، خبرى که به ما دادند، رفتم به یکى از کارخانجات جاده‌ى کرج. خود کارگرها به ما خبر دادند، از خود کارخانه به ما خبر رسید که یک عده‌اى از وابستگان به گروهکهاى مارکسیستى و چپ رفتند آنجا، تصمیم دارند آنجا را پایگاهى قرار بدهند - آنجا هم که خوب، ولوله‌ى کارگر است؛ این همه کارخانه در جاده‌ى قدیم کرج به صورت متراکم حضور دارند - کارگرها را از آنجا جمع کنند، راه بیفتند به طرف بیت امام و به طرف مدرسه‌ى علوى که امام در آنجا ساکن بودند، و به خیال خودشان اوضاع را قبضه کنند و در دست بگیرند.
    بنده رفتم آنجا. آن کارخانه حدود سیصد چهارصد نفر کارگر داشت. عده‌اى که در آن سالن اجتماع کرده بودند، هفتصد هشتصد نفر بودند؛ یعنى غیر کارگرها هم آمده بودند.
    چند روز من در آن کارخانه صبح رفتم، عصر برگشتم؛ صبح رفتم، شب برگشتم؛ یک روز نزدیک به هفت ساعت بنده پشت تریبون ایستادم، صحبت کردم، حرف زدم؛ کسى از آنها آمد، شعار داد، استدلال کرد، جواب دادم، توجیه کردم.
    بالاخره کارگرها خودشان آن گروه مخرب را از کارخانه اخراج کردند، بیرونشان کردند."
    گفتنی است حضرت آیت الله خامنه ای پیش از این و در دوران اوج فتنه سال گذشته، در دیدار اعضای دفتر رهبری و سپاه حفاظت ولى امر با ایشان یکى از وظایف مهم نخبگان و خواص را در زمان رواج شایعه و سوءظن از سوی دشمن، "تبیین" دانستند و در توصیف رفتار جناب عمار یاسر که الگوی انجام این وظیفه در دوران امیرالمومنین(ع) بود، فرمودند:
    "در جنگ صفین یکى از کارهاى مهم جناب عمار یاسر تبیین حقیقت بود. چون آن جناح مقابل که جناح معاویه بود، تبلیغات گوناگونى داشتند. همینى که حالا امروز به آن جنگ روانى میگویند، این جزو اختراعات جدید نیست، شیوه‏هاش فرق کرده؛ این از اول بوده. خیلى هم ماهر بودند در این جنگ روانى؛ خیلى. آدم نگاه میکند کارهایشان را، مى‏بیند که در جنگ روانى ماهر بودند. تخریب ذهن هم آسانتر از تعمیر ذهن است. وقتى به شما چیزى بگویند، سوءظنى یک جا پیدا کنید، وارد شدن سوء ظن به ذهن آسان است، پاک کردنش از ذهن سخت است.
    لذا آنها شبهه‏افکنى میکردند، سوء ظن را وارد میکردند؛ کار آسانى بود. این کسى که از این طرف، خودش را موظف دانسته بود که در مقابل این جنگ روانى بایستد و مقاومت کند، جناب عمار یاسر بود، که در قضایاى جنگ صفین دارد که با اسب از این طرف جبهه، به آن طرف جبهه و صفوف خودى میرفت و همین طور این گروه‏هائى را که - به تعبیرِ امروز، گردانها یا تیپهاى جدا جداى از هم - بودند، به هر کدام میرسید، در مقابل آنها مى‏ایستاد و مبالغى براى آنها صحبت میکرد؛ حقائقى را براى آنها روشن میکرد و تأثیر میگذاشت.
    یک جا میدید اختلاف پیدا شده، یک عده‏اى دچار تردید شدند، بگو مگو توى آنها هست، خودش را بسرعت آنجا میرساند و برایشان حرف میزد، صحبت میکرد، تبیین میکرد؛ این گره‏ها را باز میکرد."

سایت فرهنگ انقلاب اسلامی
    امضاء

خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
    لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
    زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
    ----------------------------------------------------------------

به یکدیگر دروغ نگوییم......

آدم است ....

باور می کند،

دل میبندد....

2. تشكرها 2

parsa (10-05-2010), نرگس منتظر (09-05-2010)

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع