نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: ليلة المبيت

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,256
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,225 در 11,578
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

book ليلة المبيت

💠🌺💠🌺💠🌺💠🌺💠🌺

🔻شب اول اين ماه[ربیع الاول] پيامبر صلي الله عليه و آله از شر كفار از مكه به مدينه هجرت كردند. در آن شب آقا و مولايمان امير المؤمنين عليه السلام جان نثاري فرموده به جاي رسول گرامي اسلام صلي الله عليه و آله در بستر ايشان خوابيدند[۱].
    چه اينكه كفار قريش قصد كشتن حضرتش را داشتند. به اين مناسبت آيه(۲۰۷ سوره ی بقره): «وَمِن النّاس من يشتري نَفسه ابتغاء مَرضات الله...»[۲]؛ «از مردم كسي هست كه جان خويش را در راه رضايت خداوند مي‌فروشد و خدا بر بندگان مهربان است» در شأن مولا امیرالمومنین علي بن ابي‌طالب عليه السلام نازل شد.

✅ در شبي كه امير المؤمنين عليه السلام به جاي پيامبر صلي الله عليه و آله خوابيد به جبرئيل و ميكائيل خطاب رسيد كه من بين شما دو نفر برادري قرار دادم و عمر يكي از شما را بيش از ديگري قرار دادم. كداميك از شما ايثار مي‌كند كه عمر طولاني از آن ديگري باشد؟ هر دو عمر طولاني را اختيار كردند.
    خطاب آمد: «به زمين نگاه نيد و ببينيد كه چگونه علي عليه السلام حيات خود را به برادرش پيامبر صلي الله عليه و آله ايثار نموده و به جاي او خوابيده و جان خود را فداي او نموده است. به زمين برويد و او را از دشمنان حفظ كنيد». آنان آمدند و جبرئيل بالاي سر امير ال‌مؤمنين عليع السلام و ميكائيل سمت پاهاي آن حضرت نشست و ندا كرد: «بخ بخ من مثلك يابن ابي طالب، خداوند در جمع ملائكه به تو مباهات فرمود». اينجا بود كه آيه شريفه «و من الناس من يشري نفسه ابتغاء مرضات الله» نازل شد.[۲].

📚منابع؛
    [۱]- قلائد النحور: ج ربيع الاول، ص ۸. مسار الشيعه: ص ۲۷. فيض العلام: ص ۲۰۱. زاد المعاد: ص ۳۳۲. بحارالانوار: ج ۹۷، ص ۱۶۸. مصباح كفعمي: ج ۲، ص ۵۹۶.
    [۲]- بحار الانوار؛ جلد ۱۹، صفحه ۳۹.

☆ مَنْ كُنْتُ مَوْلاه فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاه ☆

کانال مولا امیرالمؤمنین علیه السلام

💠🌺💠🌺💠🌺💠🌺💠🌺
    امضاء

2. تشكر

مدير اجرايي (10-11-2018)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,256
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,225 در 11,578
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ليلة_المبيت

شب اول ماه ربیع الاول جان نثاري آقا و مولايمان اميرالمومنين علیه السلام و خوابیدن در بستر پیامبر(ص)

نزول آیه ۲۰۷ سوره بقره درشأن مولا:

«وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ»
    امضاء

5. تشكر

مدير اجرايي (10-11-2018)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع