صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (علیه السلام)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

پیش فرض الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (علیه السلام)

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

2. تشكرها 4

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

مقدمه کوتاه

با خودم گفتم قلم بر پا کنم - بهر زهرا مدحتی انشاء کنم
    اشک چشمم فرصت انشاء نداد - دست لرزید و قلم هم پا نداد
    از فراسوی دلم آمد ندا - تو کجا و مدت خیر النساء
    با دلی بشکسته و حالی خراب - زیر لب گفتم مدد یا بوتراب
    من نبودم لایق مدحش ولی - مدح زهراء گفتم از قول علی
    ای بزرگ آفرینش فاطمه - چلچراغ اهل بینش فاطمه
    ای ستون خیمه آل عبا - محور اصلی اصحاب کساء
    ای طفیل هستیت چرخ و فلک - لوح اصلی اصحاب کساء
    ای طفیل هستیت چرخ و فلک - لوح و کرسی و قلم جن و ملک
    دست بوست اولین و آخرین - خاک روب خانه ات روح الامین
    روح بخش کائنان فاطمه - معنی صوم و صلاتی فاطمه

بسم الله الرحمن الرحیم
    فاطمه زهرا (س)، زنی که در حجره ای کوچک و خانه ای محقر، انسانهایی را تربیت کرد که نورشان از بسط خاک تا آن سوی افلاک و از عالم ملک تا آن سوی ملکوت اعلی می درخشند. (1)
    (آری) تمام ابعادی که برای زن و برای یک انسان متصور است، در فاطمه (س) جلوه کرده است. (ایشان) یک زن معمولی نبوده است، یک زن روحانی، یک زن ملکوتی، یک انسان تمام معنا انسان، تمام نسخه انسانیت، تمام حقیقت زن، تمام زن، تمام حقیقت انسان. (2)
    نسخه های رفتاری فاطمه (س) بهترین الگو برای پرورش انسان ها و تکمیل شخصیت اجتماعی است.. و آنچه می آید جلوه ای از زندگانی این زن ملکوتی است که همیشه چراغ راه انسانها است، شخصیتی که نه تنها مسلمین بلکه تمام انسانهای آزاده و طالب رفتار انسانیت از ایشان الگو می گیرند.

امضاء

سکوت
    کسی که

5. تشكرها 4

6. Top | #3

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

مجموعه الگوی های رفتاری

درباره ابعاد شخصیتی ائمه معصومین (ع) ابعاد تاریخی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، و... کتابها، جزوات و مقالات زیادی نوشته شده است که هر کدام در جایگاه خود شایسته و نیکو است، اما آنچه امروز بیش از همه مورد توجه و نیاز جامعه است تهیه الگوهایی از این بزرگواران است که به راحتی بتواند الگو است، و شکی نیست جامعه شیعی ما شیفته الگو گرفتن از این بزرگواران است که به راحتی بتواند الگو قرار گیرد، امروزه افراد، خصوصاً نسل جوان ما به دنبال الگو است، و شکی نیست جامعه شیعی ما شیفته الگو گرفتن از این بزرگواران است به نحوی که بسیار مشاهده گردیده که افراد پس از مدتها جایگزینی فرهنگی مجدداً دنبال فرهنگ ناب اهل بیت (ع) می گردند تا بتوانند جان تشنه خویش را سیراب کنند. آنچه ما را بر آن داشت تا روی این موضوع کار شود دقیقاً در راستای مطالب فوق است.
    آنچه اکنون تقدیم می گردد تنها گوشه ای از این دریای بیکران است که بنام الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) نام گرفته است.

امضاء

سکوت
    کسی که

7. تشكرها 4

8. Top | #4

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

اسماء و القاب آن حضرت

فاطمه زهرا علیها السلام دارای نامها و القاب متعددی بودند که هر یک از آنها بیانگر فضیلتی برای او می باشند. اسمهای حضرت عبارتند از:

1- فاطمه: درباره وجه تسمیه فاطمه به عنوان نام مبارک بانوی دو عالم علیها السلام برگرفته شده از کلام معصوم (ع) وجوهی چند است:
    فاطمه یعنی جدا شده از هر زشتی و بریده شده از هر بدی و باز داشته شده از آلودگی ها، یا ذریه او از آتش فاصله دارند.
    شفاعت کننده دوستدارانش در قیامت - عجز مردم از شناخت کامل او - فاصله، اسمی مشتق شده از نام پروردگار.

2- صدیقه: به معنای زن بسیار راستگو، چون در تمام عمر شریفش هیچ دورغی از او شنیده نشده.
    در ضمن گفتاری پیامبر (صلی الله علیه وآله) به علی علیه السلام می فرمایند: یا علی ! خداوند به تو همسری چون دخترم صدیقه هدیه کرده که به من عطا نکرده است. یا عایشه می گوید: من را راستگوتر و صادق تر از فاطمه علیها السلام ندیدم.

3- مبارکه: یعنی برکت خجسته و میمون، زیرا خداوند در نسل او برکتی قرار داده، که از وجود نازنین او پروردگار نسل رسول خدا (صلی الله علیه وآله) را در همه جهان گسترش بخشیده است و خداوند ذریه او را مبارک گردانید.

4- طاهره: از طهارت است به معنای پاکی از هر نقصی، و پاکیزگی از همه پلیدیها. امام صادق فرمود: مادامی که فاطمه (ع) زنده بود خداوند سایر زنان را بر علی علیه السلام حرام کرده بود، زیرا فاطمه علیها السلام پاکیزه بود و حائض نمی شد. آن حضرت حتی در زایمان هم خون نفاس نمی دید.

5- زکیه: به معنی پاکیزگی، رشد و نمو. به معنای نمو کننده در کمالات و خیرات، تا جایی که سوره هل اتیو آیه ایثار در شأن آنها نازل شد و اخلاق او از هر حیث پاک و تزکیه شده بود و هم چنین رشد و نمو، از لحاظ جسمانی، زیرا گفته اند که آن حضرت بیشتر از کودکان هم سن خود در روزها و هفته ها و ماهها رشد می کرد.

6- راضیه: چون در تمام شئون زندگی از خدا و پیغمبر (صلی الله علیه وآله) و شوهرش راضی بود. با دیدن آن همه سختی از زمان کودکی تا روز شهادت، آنچه که خداوند برایش تدبیر کرده بود راضی بود و حیت یکبار شکایت نکرد.

7- مرضیه: اسم مفعول از رضا است. چون خداوند در آخرت آن قدر شفاعت او را بپذیرد که راضی گردد. یا آنکه خدا و رسول خدا و شوهرش از او راضی بودند.

8- زهرا علیها السلام: به معنی درخشنده و نورانی. اینکه چرا فاطمه را زهراء نام نهاده اند بنابر روایات و کلام معصومین علیها السلام فاطمه علیها السلام از نور با عظمت پروردگار خلق شده است و نورانیت آسمانها و زمین از نور اوست.

صورت فاطمه علیها السلام در هر روز چند بار - وقت نماز صبح و ظهر و شام برای علی علیه السلام نور افشانی می کرد و بالاخره فاطمه علیها السلام زهرا نامیده شد چون به فرموده امام صادق علیه السلام: چون هرگاه در محراب عبادت به نیایش مشغول بود برای ملائکه و اهل آسمانها نور افشانی می کرد.

9- محدثه: به معنای کسی که معارف الهی را از زبان فرشتگان وحی دریافت کرده و ملائکه با او سخن می گویند. امام صادق علیه السلام فرمودند: به درستی که فاطمه علیها السلام محدثه نامیده شد، برای آنکه ملائکه پروردگار از آسمان بر او نازل می شدند و او را ندا می دادند، همانطوری که مریم دختر عمران را خطاب می کردند. آنها خطاب به فاطمه علیها السلام می گفتند: ای فاطمه علیها السلام خدا تو را برگزیده و پاک ساخته و بر تمام زنان جهان برتری داده است. ای فاطمه علیها السلام به شکرانه این نعمت برای پروردگار خود خضوع کن و سجده به جای آور. (232)

امضاء

سکوت
    کسی که

9. تشكرها 4

10. Top | #5

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

اما لقبهای حضرت:

ایشان دارای لقبهای فراوانی بوده که به بعضی از آنها اشاره می شود:
    سیده: بانو
    انسیه حوراء: انسان بهشتی
    نوریه: موجودی از حقیقت نوری
    حانیه: دلسوز فرزندان
    کریمه: بزرگوار
    رحیمه: با محبت و مهربان
    قانعه: قانع - کم توقع
    قوامه: شب زنده دار
    عقیله: خردمند
    فهیمه: بافهم
    رئوفه: دلسوز و مهربان
    محرمه: گرامی و مورد احترام
    منصوره: یاری شده - خداوند او را یاری کرده است.
    جمیله: زیبا
    جلیله: بزرگ
    صابره: پایدار
    شریفه: شرافتمند
    عفیفه: پاکدامن
    شهیده: شهید شده، گواه
    حکیمه: با حکمت و دارای فهم و ادراک حکیمانه
    مطهره: پاکیزه شده
    عطوفه: با عاطفه و محبت.
    زاهده: پارسا

امضاء

سکوت
    کسی که

11. تشكرها 4

12. Top | #6

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

فاطمه علیها السلام زبانه ترازو

علی علیه السلام فرمود:
    روزی وارد منزل شدم دیدم رسول خدا (صلی الله علیه وآله) در حالی که حسن علیه السلام در سمت راست و حسین علیه السلام در سمت چپ و فاطمه علیها السلام پیش روی آن حضرت نشسته بودند می فرماید: ای حسن و ای حسین ! شما دو کفه ترازو هستید و فاطمه علیها السلام زبانه آن است. دو کفه جز به وسیله زبانه یکسان و هماهنگ نمی شوند و زبانه جز بر روی دو کفه استوار نمی ماند. شما دو نفر، امام هستید و مادرتان دارای مقام شفاعت است. (233)

امضاء

سکوت
    کسی که

13. تشكرها 4

14. Top | #7

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

احترام به فاطمه علیها السلام از نظر فقه اسلامی

یکی از اصحاب امام صادق علیه السلام نام دخترش را فاطمه نام نهاده بود، امام علیه السلام به او فرمود:
    اما اذا سمیتها فاطمة فلا تسبها و لا تلعنها و لا تضربها؛ حالا که او را فاطمه نامیده ای به او دشنام مده و او را نفرین مکن و او را مزن.
    شأن و مقام حضرت فاطمه زهرا علیها السلام و جنبه قداست آن بانوی بزرگوار، بر هر مسلمان مؤمنی، امری بدیهی و مسلم است. در فقه و فرهنگ اسلامی نیز، تجلیل و تکریم و تعظیم به حضرت فاطمه زهراء در مرتبه والایی قرار دارد که رعایت آن بر هر فرد مسلمانی در ردیف واجبات و عدم رعایت آن جزو محرمات و معاصی به شمار می آید.
    در اینجا به عنوان نمونه به چند مورد از دستورات فقهی که در این باب (احرتام به حضرت فاطمه علیها السلام) صادر شده و در فقه اسلامی جای ویژه ای دارد اشاره می شود.
    1- برای فرد بی وضو حرام است که اسم خداوند متعال را مس نمایند، و مس اسامی مبارک پیغمبر و ائمه و حضرت زهراء علیها السلام نیز اگر هتک حرمت و بی احترامی تلقی شود حرام است.
    2- حفظ حرمت اسامی معصومین علیه السلام و زیر پانگذاشتن و دورنگه داشتن این اسامی مبارک از اماکن آلوده و ناپاک، از واجبات شرعی است.
    3- در باب دیات و قصاص فقه اسلامی نیز آمده است که متعدیان به امور اعتقادی حکم ارتداد را دارند. علامه حلی (ره) در تحریر الاحکام در این باره می گوید: کسی که مادر پیامبر گرامی را یا دخترش را مورد قذف و نسبت ناروا و عمل غیر مشروع قرار دهد مرتد و از دین خارج است.
    4- کیفر دشنام گفتن به فاطمه زهرا علیها السلام قتل است. بر اساس فقه اسلامی فردی که نسبت به آن بانوی مقدس هتک حرمت کند و به فحاشی و دشنام و بدگوئی، زبان بگشاید مستوجب مرگ است و باید به قتل رسانده شود.
    امام خمینی (ره) در تحریر الوسیله خود می فرماید: الحاق صدیقه طاهره علیها السلام به ائمه اطهار علیه السلام از فرزندانش، خالی از وجه نیست، بلی اگر دشنام به صدیقه طاهره بازگشت به دشنام و سب رسول الله (صلی الله علیه وآله) نماید بدون شبهه دشنام دهند کشته می شود. طبق نظر فقهای شیعه اگر شخصی به پیامبر (صلی الله علیه وآله) یا ائمه معصومین علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا علیها السلام دشنام دهد بر شنونده آن واجب است او را به قتل برساند مگر این که ترس زیان جانی و یا مالی قابل توجه یا آبرویی بر خود داشته باشد بنابراین هم وجوب قتل ثابت است و هم این که اجرای این حکم احتیاج به اجازه حاکم شرع ندارد. (234)
    پس دریافتیم که از نظر فقهی اگر کسی به چهارده معصوم علیه السلام ناسزا بگوید و یا عملی توهین آمیز در مورد آنان انجام دهد حکمش قتل است مسلماً حضرت فاطمه زهرا علیها السلام یکی از حضرات معصومین می باشند.
    در روایتی از امام جعفر صادق علیه السلام می خوانیم که فرمود: چون حضرت مهدی علیه السلام ظهور کند پس از اقداماتی به کیفر قاتلان ستمگر مادرش حضرت فاطمه علیها السلام می پردازد و به سراغ قبر آنان می رود و آنان را زنده می کند، و به محاکمه می کشد و پس از آن به دارشان آویزان می کند و پس از باز کردن از دار، پیکر کثیف و نحسشان را آتش می زند. (235)
    علاوه بر حکم فقهی در مورد توهین کننده به حضرت فاطمه علیها السلام اذیت حضرت فاطمه علیها السلام اذیت حضرت فاطمه علیها السلام اذیت خدا و پیامبر (صلی الله علیه وآله) است. دهها حدیث معتبر در این مورد در کتابهای شیعی و سنی آمده است .
    رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمود:
    فاطمة بعضعة منی، فمن اغضبها اغضبنی فاطمه پاره تن من است، هر کس او را به خشم آورد مرا به خشم آورده است.
    و نیز فرموده:
    من آذاها فقد آذانی، و من آذانی فقد اذی الله عزوجل هر کس او را اذیت کند مرا اذیت نمود و کسی که مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است.
    و بنابر فرموده خداوند در قرآن: کسی که خدا و رسولش را بیازارد مورد لعنت خدا قرار می گیرد.
    ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و الاخرة همانا کسانی که خدا و رسول او را بیازارند خدا آنان را در دنیا و آخرت لعنت کرده است و از رحمت خود دور فرموده است. (236)
    حضرت امام خمینی (ره) در مورد اهانت کننده به حضرت صدیقه طاهره که روز شنبه هشتم بهمن 1367 از صدای جمهوری اسامی ایران پخش شده وبعد فرمودند: بسمه تعالی، با کمال تأسف و تأثر صدای جمهوری اسلامی مطالبی در مورد الگوی زن پخش کرده است که انسان شرم دارد بازگو نماید. فردی که این مطالب را پخش کرده است تعزیر و اخراج می گردد و دست اندکاران آن تعزیر خواهند شد و در صورتی که ثابت شود قصد توهین در کار بوده است بلا شک فرد توهین کننده محکوم به اعدام است، اگر بار دیگر از این گونه قضایا تکرار گردد موجب تنبیه و توبیخ و مجازات شدید و جدی مسؤولین رده بالای صدا و سیما خواهد شد. البته در تمامی زمینه ها قوه قضائیه اقدام می نماید.
    روح الله الموسی الخمینی 9/11/1367

امضاء

سکوت
    کسی که

15. تشكرها 3

*آیه های انتظار* (05-02-2019), مدير محتوايي (26-01-2019), نرگس منتظر (24-01-2019)

16. Top | #8

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

ملاقات فاطمه علیها السلام با حوریان بهشتی

سلمان فارسی (ره) می گوید:
    روزی از خانه بیرون آمدم، در حالی که ده روز از رحلت حضرت رسول (صلی الله علیه وآله) گذشته بود. علی علیه السلام را دیدم به من فرمود: ای سلمان ! تو پس از رحلت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) بر ما جفا نمودی. عرض کردم: ای محبوب من، ای ابالحسن ! کسی همچون شما مورد جفا قرار نمی گیرد. بلکه حزن و اندهم پس از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) باعث شد نتوانم به زیارت شما بیایم. حضرت فرمود: ای سلمان ! برو به خانه نزد فاطمه، دختر رسول خدا (صلی الله علیه وآله)، زیرا او مشتاق دیدار توست. می خواهد از هدیه ای که از بهشت برایش آوره اند به تو هم بدهد. عرض کردم: آیا مگر پس از حضرت رسول برای آن حضرت از بهشت تحفه و هدیه می رسد؟ فرمود: آری، دیروز رسید.
    سلمان فارسی (ره) می گوید: سراسیمه خود را نزد آن حضرت رساندم و با اجازه زهرا صعع وارد خانه شدم، دیدم حضرت نشسته و بر روی خود عبای کوتاهی انداخته است. در پیشگاهش زانوی ادب زدم. آن حضرت به من فرمود: ای سلمان ! بعد از رحلت پدرم به من جفا کردی؟
    عرض کردم: ای حبیه من ! آیا من به شما جفا کردم؟ فرمود: پس چه کسی؟ ای سلمان ! بنشین و آنچه به تو می گویم، خوب فراگیر !
    حضرت فرمود: دیروز همین جا نشسته بودم و در منزل هم بسته بود. در این فکر بودم که با وفات پدرم وحی الهی از ما قاطع شد و از رفت و آمد ملائکه دیگر خبری نیست، بسیار غمگین و محزون بودم. به ناگاه در منزل باز شد و سه دختر وارد شدند که از نظر زیبایی، شادابی و معطر بودن بی مانند بوده و هیچ چشمی به زیبایی آنان ندیده است. از جایم برخاسته و به سوی آنان رفتم. پرسیدم: از زنان مکه هستید یا مدینه؟
    گفتند: ای دختر رسول خدا ! ما اهل مکه و مدینه نیستیم و نیز از ساکنان زمین نمی باشیم، ما از حوریان بهشتی و مشتاق و دوستدار تو هستیم. خداوند ما را نزد شما فرستاده است.
    من از یکی که بزرگتر می نمود پرسیدم: اسم تو چیست؟ جواب داد: مقدود. گفتم مقدوده چرا؟ گفت من برای مقداد بن اسود کندی صحابی رسول خدا (صلی الله علیه وآله) آفریده شده ام.
    از سومی پرسیدم: اسم تو چیست؟ گفت: سلمی گفتم: به چه مناسبت سلمی نامیده شده ای؟ گفت: من برای زندگی با سلمان فارسی، دوست و خدمتکار پدر تو، رسول خدا (صلی الله علیه وآله) می باشم.
    حضرت ادامه داد: سپس حوریان بهشتی خرمایی تازه به من دادند که از مشک خوش بو تر بود. آنگاه حضرت فاطمه علیها السلام مقداری از آن خرماها را به من داد و فرمودند: ای سلمان ! با این خرما افطار کن و فردا هسته آن را برایم بیاور !
    سلمان گوید: من خرما را گرفته از حضورش مرخص شدم. در کوچه های مدینه به طرف منزل می رفتم، به هر کس از اصحاب رسول خدا (صلی الله علیه وآله) می گذاشتم، می پرسید: چه بوی عطر دلنشینی ! آیا مشک با خود داری؟ در جواب می گفتم: آری.
    در موقع افطار با خرما روزه ام را باز کردم، ولی نه هسته داشت و نه ریگ و نه خاشاکی. روز بعد نزد آن حضرت رفته عرض کردم: من دیروز روزه ام با تحفه و هدیه شما باز کردم ولی هیچ هسته ای نداشت.
    حضرت فرمود: ای سلمان ! هیچ گاه هسته ای نخواهد داشت، زیرا خرماها از نخلی است که خداوند آن را در دارالسلام (بهشت) با کلام و سخنی کاشته است که پدرم حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) به من آموخت و من هر صبح و شام بر آن مواظبت می کنم. (237)
    بسم الله الرحمن الرحیم بسم الله النور بسم الله نور النور بسم الله نور علی نور بسم اللله الذی هو مدبر الامور بسم الله الذی خلق النور من النور الحمد الله الذی خلق النور من النور و أنزل النور علی الطور فی کتاب مسطور فی رق منشور بقدر مقدور علی نبی محبور الحمد لله الذی هو بالعز مذکور و بالفخر مشهور و علی السراء و الضراء مشکور و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین؛ به نام خدای بخشنده مهربان به نام مبارک خدا که نور عالم است و به نام مبارک خدا که نور نور عالم است و نام مبارک خدا که نور بالای نور عالم است به نام مبارک خدا آن نام که مدبر امور عالم است به نام مبارک خدا آن نام که نور آفرید (یعنی عالم و آدم را از نور خود آفرید) ستایش خدا را که نور (تجلی خود) را بر طور سینا در کتاب مسطور تورات نازل کرد در صحیفه گشوده بقدری که مقدور نمود بر پیغمبر عالم و صالح خود ستایش خدا را که نزد تمام موجودات به عزت مذکور و به فخر و جلالت معروف است و در حال آسایش و سختی باید شکر گزار او بود و درود خدا برسید ما حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) و اهل بیت طاهرینش باد.
    سلمان گفت: چون این دعا را از آن حضرت آموختم آن را به بیشتر از هزار نفر از اهل مکه و مدینه که مبتلا به تب بودند آموختم، به خدا قسم همه آنها به اذن خدای تعالی شفا یافتند.

امضاء

سکوت
    کسی که

17. تشكرها 3

*آیه های انتظار* (05-02-2019), مدير محتوايي (26-01-2019), نرگس منتظر (24-01-2019)

18. Top | #9

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

چادر بانوی زنان جهان !

از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) روایت شده است که فرمود:
    هنگامی که خداوند خلایق از اولین و آخرین را مبعوث گرداند، منادی پروردگارمان از زیر عرش خداوند صدا می زند: ای گروه خلایق، دیدگاه خود را ببندید که فاطمه علیها السلام دختر محمد (صلی الله علیه وآله) و بانوی زنان جهانیان از طراط بگذرد ! هیچ کس در صحنه قیامت نیست مگر آنکه چشمانش را می بندد، به جز محمد، علی، حسن، حسین و فرزندان پاک آنان علیه السلام چرا که فرزندان آن حضرتند. هنگامی که وارد صحرای محشر می شود، دنباله چادرش بر روی صراط کشیده می شود، یک سر آن در بهشت به دست خود آن حضرت است و سر دیگرش در عرصه قیامت است.
    منادی پروردگارمان صدا می زند:
    ای دوستداران فاطمه ! به گوشه های چادر بانوی زنان جهانیان چنگ زنید ! و کسی از دوستداران حضرت باقی نمی ماند مگر اینکه به گوشه ای از اطراف چادر آن حضرت باقی نمی ماند مگر اینکه به گوشه ای از اطراف چادر آن حضرت چسبیده است تا اینکه بیش از هزار فئام و هزار فئام به آن چنگ می زنند و می چسبند. گفتند: یک فئام چقدر است؟ فرمود: هزار هزار که به وسیله آن حضرت از آتش نجات می یابند. (238)

امضاء

سکوت
    کسی که

19. تشكرها 2

20. Top | #10

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    101,795
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,111 در 63,520
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

توقف فاطمه علیها السلام در مدخل جهنم

از محمد بن مسلم روایت شده که گویند: از حضرت باقر علیه السلام شنیدم که می فرمود: حضرت زهرا علیها السلام در مدخل جهنم توقفی ویژه می نماید. در روز قیامت بر پیشانی هر کس مؤمن یا کافر نوشته شده است. به کسانیکه گناهان زیادی انجام داده اند دستور داده می شود که وارد آتش جهنم شوند.
    فاطمه زهراء علیها السلام بین دو چشم او می خواند که وی دوستدار اهل بیت است. آنگاه می گوید: ای خدا و ای مولای من ! تو مرا فاطمه نامیدی و به وسیله من آن کس را که من و ذریه ام را دوست می دارد، از آتش جدا می سازی، و وعده تو راست است و تو از نویدی که داده ای تخلف نمی کنی.
    خداوند متعال می فرماید: راست می گویی ای فاطمه ! من تو را فاطمه نامیده و به وسیله تو، کسی که تو را دوست داشته باشد و به ولایت پذیرفته، و ذریه تو را دوست داشته و به ولایت پذیرفته باشد، از آتش نجات می دهم. وعده من حق است و از آن تخلف نمی کنم هر کس را که بر پیشانیش بخوانی که مؤمن است، دستش را بگیر و به بهشت واردش ساز. (239)

امضاء

سکوت
    کسی که

21. تشكرها 2

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع