صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: اعمال شب لیله الرغائب

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

gonbad اعمال شب لیله الرغائب

🌙🔴🌍🌺 🌹 بدان‏كه اولين شب جمعه ماه رجب را «ليلة الرغاب» (يعنى شب دلدادگان) می ‏گويند و براى آن عملى با فضيلت‏ بسيار از حضرت رسول صلى اللّه عليه و آله وارد شده كه آن را سيّد در كتاب«اقبال» و علاّمه حلى در «اجازه بنى زهره» نقل كرده ‏اند،

🌹بعضى از فضيلت آن اينكه به سبب انجام آن گناهان بسيار آمرزيده می ‏شود، و نيز نمازى در آن وارد شده كه هركه آن را به جاى‏ آورد هنگام شب اوّل قبرش حق تعالى ثواب آن را به نيكوترين صورت و با روى گشاده و درخشان و زبانى گويا به سوى‏ او می فرستد،

🌹 پس به او می ‏گويد: اى حبيب من تو را بشارت باد كه از هر شدّت و سختى نجات يافتى،

🌹 بنده می ‏گويد تو كيستى؟به خدا سوگند من چهره ه‏اى زيباتر از چهره تو نديدم، و سخنى شيرين‏تر از سخن تو نشنيدم، و بويى بهتر از بوى‏ تو نبوييدم!!

🌹 پاسخ ميدهد: من ثواب آن نمازم كه در فلان شب، از فلان ماه، از فلان سال به جاى آوردى‏ امشب نزد تو آمدم تا حقّت را ادا كنم، و مونس تنهايى تو باشم، و هراس را از تو برگيرم و هنگامی ‏كه در صور (شيپور قيامت) دميده شود، در عرصه قيامت سايه‏ اى بر سرت خواهم افكند، پس خوشحال باش كه خير هرگز از تو جدا نخواهد شد.

👈 كيفيت‏ اين نماز چنين است:

♦️ اولين پنجشنبه ماه رجب را روزه می دارى،

♦️چون شب جمعه داخل شود، ما بين نماز مغرب و عشا، دوازده ركعت نماز بجاى می ‏آورى، هر دو ركعت با يك سلام به اين ترتيب كه در هر ركعت يك مرتبه سوره«حمد» و سه مرتبه «سوره قدر» و دوازده‏ مرتبه «سوره توحيد» می ‏خوانى

♦️ و هنگامى كه از نماز فارغ شدى هفتاد مرتبه می ‏گويى:《اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ عَلَى آلِهِ [وَ آلِ مُحَمَّدٍ] .》
    خدايا!بر محمّد پيامبر درس ناخوانده و خاندانش درود فرست

♦️ سپس به سجده می ‏روى و هفتاد مرتبه ميگويى:《سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِكَةِ وَ الرُّوحِ》
    پاك و منزّه است پروردگار فرشتگان و روح

♦️ آنگاه سر از سجده بر مى‏دارى و هفتاد مرتبه می ‏گويى:《رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ تَجَاوَزْ عَمَّا تَعْلَمُ إِنَّكَ أَنْتَ الْعَلِيُّ الْأَعْظَمُ》
    پروردگارا!مرا بيامرز و بر من مهرورز و از آنچه از من مى‏دانى بگذر،تو خداى برتر و بزرگترى

♦️ دوباره به سجده می ‏روى و هفتاد مرتبه می گويى:《سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِكَةِ وَ الرُّوحِ》
    پاك و منزّه است پروردگار فرشتگان و روح

🌺 سپس حاجت خود را می ‏طلبى كه به خواست خدا برآورده خواهد شد.
    امضاء

2. تشكر

مدير اجرايي (14-03-2019)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آخرین پنجشنبه سال 97

در آخرین پنجشنبه سال همه آرامستان ها به رسم بر پایی سنت دیرینه “پنجشنبه آخر سال” پر میشود از حضور ما زندگان، حضوری توام با ابرهای اسفند ماه و زمستانی که روزهای آخر بودنش را نفس می کشد و بهاری که بی تاب آمدن است.

پنجشنبه آخر سال، دلت می ماند که دلگیر شود از نبودن آنهایی که دوستشان داری و یا خوشحال شد از بی تابی بهاری که می خواهد بار دیگر همه رستنی های سبز رنگش را به تو هدیه کند! مبهوت و سرگردان می مانی از این کنتراست بزرگ معنوی خالق بی همتا، همان کنتراستی که در حکمت خداوندی ریشه دارد، همانی که بارها و بارها از کودکی برایمان قصه گفت “یکی بود یکی نبود” و حالا این تویی که این قصه ات را برای دیگری همان گونه آغاز می کنی که یکی بود و یکی نبود.

آرامستان ها پر است از “حمد و سوره” هایی که بر زبان می رانیم، پر است از حسرت هایی که برای نبودن عزیزی کشیده می شود و به حرمت حکمت خداوند با گفتن “هر چه حکمت اوست” فرو می نشیند.

حالا که بوی عید سبز تر از سبزه هایی که مادر از یکماه پیش سبزشان کرده، به مشام می رسد، انگار دلمان خیلی بیشتر می گیرد از نبودن هایی که به بودنشان عادت داشتیم! دلمان می گیرد برای آنها که خاک را در آغوش دارند و انگار به هر رستی و سبزه ای نزدیکترند!

پنجشنبه آخر سال دلت برای مادر یا مادر بزرگت تنگ میشود، برای پدر یا پدربزرگت یا حتی برای فرزند و خواهر و برادرت؟! حق داری دل تنگ باشی! حق داری دل تنگی ات را با اشکی از چهره فرو بنشانی و خودت را به قدرت وصف نشدنی “رویا” بسپاری و به یاد همه خاطراتت با اویی که امسال عید در کنارت نیست، لبخند بزن.

آخرین پنجشنبه سال، می گویند این روزها خفتگان ابدی در خاک بوی آرد تفت داده، گلاب و زعفران را حس می کنند و چشم به راه می مانند تا بروی به خانه از جنس خاک و سنگشان.....

مسافرای رفته ما دستشون خالیه
    هواشون رو داشته باشیم
    حتی با یک صلوات
    امضاء

5. تشكر

مدير اجرايي (14-03-2019)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

کوچیک که بودی برای داشتن بهترین اسباب بازی های دنیا دعا میکردی .. برای خانه ای پر از خوراکی .. برای کمی بیشتر تاب سواری .. یادت هست ؟؟

بزرگتر که شدی ارزو برایت قبول شدن امتحان و رفتن به دانشگاه ، کار و در امد بود .. به یاد داری ؟؟

امروز هم ... نمیدانم .. نمیدانم دنیای ارزوهایت تا کجا فکر میکند و دلداه کدام ایین هستی ..
    نمیدانم حواس دلت امروز زمام داران چه کسانی است .. تا کجا تقوا دارد و چقدر مهربان است ..

اما لیلة الرغائب را مراقب آرزوهایت باش ..

راه اسمان ، خدا ، اجابت ، بخشش .. شاید در نظرت سخت بیاید . طولانی ، دست نیافتنی .. اما لیلةالرغائب که عاشق شوی پیاده هم میشود تمام ان مسیر طولانی را به پایان رساند .. بی هیچ سخنی از رنج و کم طاقتی بندگان ..

میشود کوله بار دنیا را هرچه قدر سنگین از شانه هایت پایین بکشی تا دل کوچکت را به بی کران اسمان گره بزنی ..

برای ثانیه ای به خدا ..
    لیلة الرغائب را مراقب ارزوهایت باش ..
    امضاء

7. Top | #4

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

لیلة الرغائب را از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی ، صاحبخانه ای برای استقبال می اید .. با طبقی از ارزوهایی که خواهی ..

ضیافت اولین شب جمعه رجب ، لیلة الرغایب ، خواب خیلی ها و ارزوی انها را تعبیر کرده .. خیلی از مردم برای رسیدن به حاجتهای خود دست به دامان این شب میشوند ، به ضمانت یک سال انتظار ..

تا چند سال پیش خیلی از ما این وعده گاه را نمیشناختیم . وعده گاهی که در ان خدا بردبار است به گناه کارترین بندگان . وعده گاهی که باید امیدوار تر از پیش باشی به استجابت .. انجا که برای هرچه میخواهی مختاری و خدا به تمام انچه میگویی شنوا تر از پیش منتظر است ..

در این شب چه سیاه باشی ، چه سپید ، هرچه قدر که نا امید ، هر چه که بخواهی از خدا ، امیدوار باش به اجابت ..

در این شب اعانت جستن به فضل و کرمش برای انکه امید دارد ، مباح است ..
    در این شب تمام فرشته ها از ثلث شب که بگذرد در میان کعبه به خدا برای بخشش بندگان روزه دار ماه رجب دعا میکنند ..
    امضاء

8. Top | #5

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مولای من .....
    امشب ز لطف و مرحمت ما را دعا کن آقا به حق مادرت ما را دعا کن

مولای من دلبسته ذکر قنوتیم در آن نماز و سجده ات ما را دعا کن

ما دل بر آن ذکر و دعا و ندبه بستیم بهر نجات امتت ما را دعا کن

لطفی کن و نامم بخوان اندر دعایت در این شب پر مغفرت ما را دعا کن

عجل لمولا ی الفرج ، ذکر مدام است با آن دل بشکسته ات ما را دعا کن

امضاء

9. Top | #6

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ای خالق بی مدد و ای واحد بی عدد

ای اول بی هدایت و ای آخر بی نهایت

ای ظاهر بی صورت و ای باطن بی سیرت

ای حی بی ذلت و ای بخشنده بی منت

امشب دست دعا بسوی تو برمیدارم: و ظهور آن حاضر غائب از نظر را می خواهم
    امضاء

10. Top | #7

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اللهم عجل لولیک الفرج واحفظ قائدناوحبيب قلوبنا و نوراعينناالمهدي امامناالخامنه اي

آرزو میکنم همیشه یادم بمونه بیشتر از خودم منو دوست داری، حتی مواقعی که حس میکنم تنهام!

* آرزو میکنم، وقتی را داشته باشم برای فکر کردن، به آنچه بودم-هستم و .... خواهم بود!

* آرزو میکنم بتونم همونی باشم که تو میخوای!

* برای زمانی که مغرورم آرزو میکنم. بفهمم اونقدرها بزرگ نیستم که فکر میکنم.

* و برای زمانی که خودخواهم، ... بفهمونیم وجودم به تو وابسته ست.

* خیلیا هستن دور و برم که آرزوشون یه لحظه در آرامش زندگی کردنه ، آرزوم به آرزو رسیدن اوناس.!

* و مهمترین; زندگی یه نعمته، آرزو میکنم بتونم به بهترین نحو برای رسیدن به هدفهام تلاش کنم.

* دوست دارم سالِ دیگه که میام اینجا، به همه ی آرزویایی که داشتم برسم. حتی به همه ی اون آرزوهایی که فقط به خودت گفتم! کمکم میکنی.... شکی ندارم.

یکی از حسای قشنگ دنیا اینه که بفمهمی یکی به دعاهای تو ایمان داره!

شبِ آرزوهاست امشب ...اگه دلتون گرفت و آرزویی کردید منو هم یادتون نره!

و ثبت میکنم تا یادم نره زندگی مجموعه ی تمام آرزوهاییه که داشتم ولی نتونستم بهشون برسم، و اونایی که خواستم و بهشون رسیدم!

* آرزو میکنم، یادم نره اومدنم به این دنیا واسه چیه؟ و رفتنم خیلی زودتر از يه پلک به هم زدن!

صدای باد می آید ، عبور باید کرد
    و من مسافرم ای بادهای همواره...

شب آرزوها شبی است که خدا بی حساب می بخشد

شب لحظه های آسمونی

راه آسمان...

خدا...

اجابت...

بخشش ....

شاید در نظرت سخت بیاید...

طولانی...! دست نیافتنی....!

اما امشب که عاشق شوی پیاده هم می شود تمام آن مسیر طولانی را ساده به پایان رساندبی هیچ سخنی از رنج و کم طاقتی بندگان....

می شود کوله بار دنیا را هر قدر هم سنگین از شانه هایت پایین بکشی تا دل کوچکت را به بی کران آسمان گره بزنی...

برای ثانیه ای با خدا...

امشب از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی صاحبخانه برای استقبال می آید

با طبقی از آرزوهایی که می خواهی...

لیلة الرغائب...

شب آرزوها...

مراقب آرزوهایت باش...

خدایا

به من بیاموز چیزی را آرزو کنم که تو دوست دارى و آن آرزو را اجابت نمایی که نیک فرجامم نماید...

چیزی را آرزو و طلب کنم که مرا به تو نزدیک تر سازد.

به من بیاموز در راه رسیدن به آرزوهایم صبور باشم و تن به قضا و قدر تو بسپارم .

بیاموز که برای کسب نیکی ها، شکیبایی پیشه کنم....

در راه استجابت دعاهایم، هرگز ناامید نشوم و هرگز در مهر تو تردید نکنم.

بیاید در این شب عزیز برای همه کسانی که آرزوهاشون رو درخت زندگی، گرفتار خزان شده، دعا کنیم.

دعا کنیم که
    مشکلات مسلمین جهان به دست با برکت حضرت ولیعصر ارواحناله فداه حل بشه در راه خدا حرکت کنیم ، همه بیماران سلامتی از دست رفته شون رو بدست بیارن ، سایه پدر و مادرمون رو سرمون باشه و اگرپدر و مادرمون در قید حیات نیستند رحمت بیکران خداوند شامل حالشون بشه ، عاقبت بخیر بشیم و ...

و دعا کنیم که خدای بزرگ همیشه و همه جا باهامون باشه و لحظه ای مارو به حال خودمون وانگذاره
    و دعایی که کاملترین و بهترین دعاست اللهم عجــــــــــل لوليك الفرج
    منبع:یادداشتی از یک دوست

امضاء

11. Top | #8

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شب آرزوها یا لیله الرغائب به نخستین شب جمعهٔ ماه رجب گفته می*شود.

در این شب فرشتگان بر زمین نزول می*کنندو شبی است که خدا بی حساب می بخشد.

پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است.

پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.

شب آرزوها نزدیک است و من برای تک تک شما آرزو می کنم و دست هایم را رو به سوی خداوند دراز خواهم کرد تا برای تک تک کسانی که دوستشان داریم از خدا بهترین ها را بخواهیم... بیایید چون هزاران شمع در کنار هم انواری از عشق بیافروزیم و در کنار هم دست به دعا برداریم و از خدا بخواهیم که......................................​..... .........................

در این شب ملائك بر زمین نزول می كنند و صلوات باعث برآورده شدن دعا می شود.

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجهم وفرجهم

و دری از بهشت به سویمان باز می شود بیایید در ادامه همین مبحث آرزویی کنیم و همه برای همدیگر دعا کنیم

از پيامبر اكرم (صلى الله عليه وآله) اعمالی برای این شب ذکر شده*است:

روز پنج شنبه اول آن ماه - در صورت امکان و بلا مانع بودن - روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز اقامه شود که هر دو رکعت به یک سلام ختم می*شود و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود.

و چون دوازده رکعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذکر«اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله» گفته شود.

پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.

پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر «رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم» گفته شود.

دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.

در اینجا می*توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می*رسد.

پیامبر اكرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد.

پس او به آن فرد می*گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.

در این سایت: سایت تبیان

امضاء

12. Top | #9

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من در این شب برای همه مردم آرزوی سلامتی و صحت دارم. آمین یا رب العالمین
    امضاء

13. Top | #10

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,415
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یا زهرا

دوباره لیله الرغائب شد… دوباره اومدم بساط آرزوهامو پهن کردم در خونه*ات.

شب آرزوها هر سال، شب جمعه اول ماه رجبه، همه آرزوهای من هم که یه جا جمع شده در کمیل. اصلا با کمیل هر هفته شب آرزوها دارم.

آخه من که بلد نیستم از تو چیزی بخوام، باید یکی ازت بخواد آرزوهاش رو برآورده کنی که تو رو بشناسه و چه خوبه که منم دست به دامنش بشم و هر چی اون خواست رو ازت مطالبه کنم.

ما بی سلیقه ایم، تو حاجات ما بخواه *** ورنه گدا مطالبه آب و نان کند

آخه وقتی امیرالمومنین میگه «اللهم و اسألک سؤال من اشتدت فاقته» دیگه من حرفی نمی*مونه بزنم.

وقتی علی (ع) از شدت «نداری» اونطوری در خونه*ات ناله میزنه، من باید چیکار کنم؟

مستمند چند جور داریم؛ یکی که خیلی گرفتار باشه و یه بزرگی باشه که حاجتش رو بده، بین اون همه جمعیت مستکین، خودشو هر طوری شده میرسونه و هر کی هم اعتراض کنه که نوبت تو نیست، میگه من گرفتارم، شما که گرفتار نیستید.

اون مستمند کسی هست که باید بگه «اسألک سوال من اشتدت فاقته»! اما وقتی علی (ع) اینطوری میگه من چی باید بگم؟

بین این همه بنده*ای که در خونه*ات جمع شدند و عاشقانه تو رو می*پرستند، ترجیح میدم برم یه گوشه*ای بشینم و مثل مولا باهات حرف بزنم:
    «اللهم لا اجد لذنوبی غافرا»

خدایا به خودت قسم گشتم ولی پیدا نکردم کسی که این همه بار گناه منو بتونه ببخشه، فقط خودت بودی. اگه می*بینی اینجا نشستم به خاطر اینه که با بار گناهم چپ کردم و زیرش له شدم. دیگه خودمو انداختم در خونه*ات و تا منو نبخشی از اینجا بلند نمیشم.

«و لا لقبائحی ساترا» خدایا به علی (ع) قسم گشتم اما کسی نیست که عیب*ها و زشتی*های منو بپوشونه مگر خودت.

«و لا لشیء من عملی القبیح بالحسن مبدل غیرک لااله الا انت سبحانک و بحمدک» عجب! کسی رو پیدا نکردم که بتونه زشتی*های منو به خوبی تبدیل کنه؛ فقط از خودت برمیاد که فقط تو خدایی.

«اللهم عظم بلایی و افرط بی سوء حالی و قعدت بی اغلالی» بزرگترین بلا اینه که در خونه*ات نباشم؛ اونوقتی بدحال میشم که زل نزده باشم به خونه قشنگت.

اما خدایا میشه آدم در خونه*ات باشه ولی نباشه! میشه نماز بخونه ولی نخونه!

همون نمازی که آدم رو از منکر نگه نداره. همونجایی که خودت در قرآن باعظمتت گفتی «ای کسانی که ایمان آورده*اید، ایمان بیاورید.»

یکیش میشه همین شب آرزوها که ابوتراب گفت «و حبسنی عن نفعی بعد املی»

خدایا!
    من در سود آرزوهام زندانی شدم. دیگه کار از آرزوها هم گذشته؛ اگه در سود آرزوها زندانی بشی، جلوی خونه خدا هم که باشی، نمی*تونی یاد خدا باشی.

پس بهتره از علی تبعیت کنم و فقط یه چیز ازت بخوام: «فهبنی یا الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک» پروردگارا! گیرم عذابت هم تحمل کردم ولی دوری از تو رو نمیشه تحمل کرد. تو که به یادم هستی، کاری کن که همیشه به یادت بمونم…

البته یه صحبت از حضرت تو ذهنمه که گفتن " خاک تو مخ اونی که فک کنه امام علی فلان طوره یا مثلا اون بند که میگه خدابا ببخش اون خطاهایی رو که در خلوتم کردم " -- امام علی مدل ارتباطی کلامی رو منتقل کردن .نکته انحرافیش بود که همین طوری به ذهنم رسید
    امضاء

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع